Skocz do zawartości
The Dino

Mały Problem Z Nec 20wgx2 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wczoraj odebrałem swój długo wybierany monitorek :), czytałem to forum długo, chociaż mój typ był od dłuższego czasu na ten właśnie model, ale mam malutki problem. A więc, badpixeli/subpixeli po pierwszych oględzinach nie ma, ale mam jeszcze 7 dni (właściwie już 6 :wink: ) gwarancji, więc będę jeszcze sprawdzał :D . Problem mam inny, to takie małe "coś" co widać na załączonym zdjęciu. Nie ma to związku z pikselami (a przynajmniej tak mi się wydaje), jest od nich mniejsze i widać to tylko na czarnym (sprawdziłem wszystkie inne barwy podstawowe, itp., wszystkie piksele świecą tak jak mają świecić). Właściwie takie drobne punkciki widać na całej matrycy, tylko ten jeden jest troszkę "większy/bardziej widoczny". Wygląda to tak jakby jakieś "prze świtanie" podświetlania przez panel, nie wiem jak to określić, lub jakieś paprochy (nie wiem, może pomiędzy samym panelem a szybą którą ten monitor ma).

 

Dołączona grafika

Prawdę mówiąc widziałem inne panele LCD, ale nigdy się aż tak nie przyglądałem co w ten swój :D . I teraz pytanie, co to jest? Szczególnie pytanie do innych posiadaczy tego monitora czy też coś takiego mają?

 

Zwrócić monitor to nie problem, gorzej, że może po prostu wszystkie tak mają a ja jestem przewrażliwiony. Poza tym czymś (co prawdę mówiąc wcale mi nie przeszkadza) monitorek jest idealny (kolory, podświetlanie raczej też, nie wydaje z siebie żadnych a żadnych dźwięków, a czytając to forum o różnych "przypadkach" czytałem :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor podłączony przez DVI ?

 

Czy w rozdziałce nie-natywnej jest to samo ? Czy te punkty są w stałym miejscu ?

Tak, DVI, punkty nie zależą od samego wyświetlania, nawet jak zmieniam rozdzielczość to przy zmianie monitor się przełącza, a one jak skała w tych samych miejscach. Są tak minimalne, że na prawdę trzeba przystawić nos do matrycy (oczywiście tylko na czarnym tle). Niby to nie przeszkadza, ale... po prostu jestem ciekawe co to jest i czy ma jakiś związek z wadą matrycy, czy po prostu tak jest? Edytowane przez The Dino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to swieci cały czas w jednym miejscu i na czarnym tle tzn matryca przepuszcza w tym miejscu swiatło i jesli nie jest to wadliwy piksel subpiksel to wskazuje na inny defekt matrycy (widziałem takie coś - swiatło przedostawało się "między" pikslami - taki defekt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to swieci cały czas w jednym miejscu i na czarnym tle tzn matryca przepuszcza w tym miejscu swiatło i jesli nie jest to wadliwy piksel subpiksel to wskazuje na inny defekt matrycy (widziałem takie coś - swiatło przedostawało się "między" pikslami - taki defekt)

To może już coś prędzej. Ale czy to znaczy, że w każdym innym panelu, gdy wyświetlisz kolor czarny i przystawisz nos do matrycy widzisz tylko idealną powierzchnię, sama czerń bez żadnych takich drobniutkich punkcików, kompletnie nic? Bo problem mam w tym, czy po prostu coś takiego to norma (oczywiście nie mówię tu o jakiś znaczących wadach, nie wiem jak wyglądało to o czym piszesz, tutaj z normalnej odległości nawet tego nie dostrzeżesz), czy z tą matrycą faktycznie coś jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może już coś prędzej. Ale czy to znaczy, że w każdym innym panelu, gdy wyświetlisz kolor czarny i przystawisz nos do matrycy widzisz tylko idealną powierzchnię, sama czerń bez żadnych takich drobniutkich punkcików, kompletnie nic?

:) oczywiscie ze tak, przystawiasz nosa do matrycy na odległosc 1cm i widzisz czarny/ciemny/fioletowy ekran :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można tych zdjęć tak bezpośrednio porównać bo to z "defektami" jest o wiele jaśniejsze.

Dokładnie. Do tego może być, że inna matryca (nie wiem jaki monitor ma gmfriend) i "efekt" może być inny (coś jak np. poziome paski w trinitronach). Dylemat mam, bo już kiedyś miałem podobną sytuację z jak kupowałem NECa FE991SB (CRT), tam był problem z tym, że obraz nie miał idealnej zbierzności ("obiekt" był kwadratowy w środku ekranu, a w rogu był już prostokątem - minimalne, bo minimalne, ale był). Wymieniłem go, niestety kolejny miał dokładnie to samo. Dlatego nie wiem co począć, czy to norma (bo tego na prawdę nie zauważy się jeśli się nie będzie "chciało" zobaczyć i jeśli się nosa do matrycy nie przystawi). Na 100% nie ma to związku z pikselami, albo to tak jak pisał gmfriend prześwitujące "szczeliny" pomiędzy pikselami, albo jakieś paprochy pomiędzy szybą i matrycą. Nie chce sobie robić zachodu z wymianą monitora, bo mogę dostać dokładnie to samo (a nawet jeszcze gorzej, bo się trafi jakiś padnięty piksel) :? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitorek oddałem do serwisu, chyba sami dokładnie nie wiedzieli co i jak, bo gdy dzwoniłem to czekali na decyzję producenta. I w końcu dostałem wymieniony na inny egzemplarz :) . Ten wspomnianej wady nie posiada, niestety trafił mi się jeden martwy, niebieski piksel, ale jakoś to przeżyje. Swoją drogą bardzo zaskoczyła mnie reakcja firmy Sirius w której to kupowałem ten monitor, oczywiście na plus :D . Sami załatwili serwis, doskonały kontakt telefoniczny, same plusy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...