Skocz do zawartości
ysztyszt

Chłodzenie Na Kartę Graficzną - Jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam kartę graficzną HIS Radeon X1300 256MB DDR2/128b. Chciałbym się poradzic jakiego wentylatora mam najlepiej użyc.

Obecnie karte chlodza radiatory, ale wydaje mi sie, że są one za słabe, tym bardziej, że komputer stoi w miejscu, gdzie bardzo się nagrzewa.

Lepiej na zimne dmuchac.

Dlatego byłbym wdzięczny za wszelkie rady :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość radioram 89'8 fm

Skoro karta jest w standardzie chłodzona pasywnie to daj nawiew od tyłu albo od spodu (jakiś 80mm @5v) i już .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro karta jest w standardzie chłodzona pasywnie to daj nawiew od tyłu albo od spodu (jakiś 80mm @5v) i już .

Popieram właśnie takie rozwiązanie. Zamontuj z przodu obudowy wentylator, a do niego przykręć jakiś tunel, żeby wiał w kierunku karty + jeszcze jakiś wentylator wyciągający i będzie dużo chłodniej.

 

Nie ma sensu wydawać pieniędzy na nowe chłodzenie, skoro możesz mieć lepsze rozwiązanie taniej i ciszej, a przy tym z korzyścią dla całego układu :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam pytanie: według was lepsze jest chłodzenie poprzez wszelkiego rodzaju wiatraczki czy poprzez kondensatory.

 

Bo szczerze mówiąc wolałbym odmontowa te kondensatory z karty graficznej (o ile się da) i zamontowac jakis wiatrak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość radioram 89'8 fm

Ale mam pytanie: według was lepsze jest chłodzenie poprzez wszelkiego rodzaju wiatraczki czy poprzez kondensatory.

Bo szczerze mówiąc wolałbym odmontowa te kondensatory z karty graficznej (o ile się da) i zamontowac jakis wiatrak.

:blink: radiatory chyba

1. nie warto

2. każde chłodzenie na ac składa się z radiatora ( jakies miedziane bądź aluminiowe coś powyginane w celu zwiększenia powierzchni oddawania ciepła) i wiatraka :]

 

Więc masz do wyboru - kupić nowy cooler (radiator z wiatrakiem), albo sam wiatraczek i powiać na to co na karcie już jest jak z resztą poradzono już Tobie. Pierwsze wyjście jest droższe i uciążliwe (dla początkującego zmiana coolera to problem - można rdzeń ukruszyć albo PCB zarysować), drugie jest tańsze i wymaga minimum ruszenia głową tudzież googlami.

---------------------

3dyta

 

O takie cos powinno załatwić sprawę http://www.allegro.pl/item150908780_arctic...br_10db_fv.html

Edytowane przez radioram 89'8 fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...