Skocz do zawartości
.:Max:.

Asus Commando Nr.1

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem stronkę, która może nie jedną osobę zainteresować o nowej płycie Asus Comando i DFI RD600, zważywszy na cenę 200 Euro za Comando, a wydajność tej płyty :lol:

 

Asus Comando i DFI RD600

Comando

Comando1

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam commando juz prawie tydzien :> jutro startujemy !

Podobnie ja :)

 

Mam pytania do Ciebie na tym lcd można coś więcej wyświetlic niż godzina pod windowsem, i komunikaty podczas uruchamiania kompa?

Bawiłeś się tym jakoś bardziej?

 

Miło zaskoczyła mnie instalacja Infinity, na P5B problemy, bo tylko jedną stroną dawał się zamontować, a tu bez przeszkód jak wygodniej :P

 

Moje cacko:

Dołączona grafika

Edytowane przez atom3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na forum widziaelm zdjecie tego Asusa z blokiem wodnym na NB... Mozna pokazac ta fotke - najchetniej w kilku ujeciach :?: Bardzo prosze :)

A juz idealnie by bylo jak by dac tu zdjecie ze zdjetym chlodzeniem firmowym... chce zobaczyc gołe części :)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam commando juz prawie tydzien :> jutro startujemy !

Good Info! :) Powodzenia!

 

Miło zaskoczyła mnie instalacja Infinity, na P5B problemy, bo tylko jedną stroną dawał się zamontować, a tu bez przeszkód jak wygodniej :P

Good Info!

 

Jak narazie żadnych rozczarowań? Jak się sprawuje dźwięk na tym mobasie? Czy elementy płyty głównej ułożone są poprawnie? Tzn. sloty PCI, PCI-E itp...

Edytowane przez masakra355

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas stoje przed dylematem wyboru nowej mobo i nadal nie wiem co wybrać :mur:

Jak myślicie, która mobo jest wydajniejsza do gier i takich podstawowych czynności jak internet, ta ASUS Commando, P965, czy coś na 680i? Czy ta Comando też się tak grzeje jak Striker?

Mój wybór ma paść na którąś z tych:

ASUS Commando, P965

ASUS Striker Extreme, nForce 680i

EVGA nForce 680i

jak za jakiś czas się nie zdecyduje to chyba pociągnę losa i wtedy wybierze przypadek :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS Commando, P965

ASUS Striker Extreme, nForce 680i

EVGA nForce 680i

jak za jakiś czas się nie zdecyduje to chyba pociągnę losa i wtedy wybierze przypadek :razz:

1) O Comando wciąż mało wiemy... :mur:

2) Striker Extreme jest... Ciężko określić jaki. :? Na PClabie jest ukazany test, ale o o/c to nic praktycznie nie ma, tylko mała wzmianka...

3) Ta EVGA bardzo przypadła mi do gustu. Na Egiełdzie dostała wysokie noty, więc to o czymś świadczy. :wink: Posrtal ten słynie z ostrego oceniania. :lol:

 

PS: masz zamiar kręcić proca, memki...?

Edytowane przez masakra355

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc może ja zaczne, fakt nie mam żadnego doświadczenia bo na forum zaledwie kilka dni ale jakoś nikt sie nie kwapi do założenia tematu.

 

 

Specyfikacja techniczna producenta

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

CPU Obsługa

  • Pentium D
  • Pentium XE
  • Pentium 4
  • Intel Core2 Extreme Quadro
  • Intel Core 2 Extreme
  • Intel Core 2 Duo
  • Celeron
Chipset
  • NB - Intel P965

  • magistral: 533 MHz, 800 MHz, 1066 MHz
  • PCI Express x16 graphics
  • obsługa technologii CrossFire: tak (x16 i x4)
  • obsługa technologii SLI: nie
  • SB - Intel ICH8R

  • Dual Gigabit LAN
  • Obsługa up to ten USB 2.0 ports
  • Obsługa sześciu portów SATA 3.0Gbps (włącznie z technologią Matrix Storage)
  • High Definition Audio

 

Memory

  • DDR2-800 (PC2-6400)
  • DDR2-667 (PC2-5300)
  • DDR2-533 (PC2-4300)
  • ilość gniazd pamięci 4 szt.
  • maks. pojemność pamięci: 8 192 MB
Pamięci Masowe
  • Mostek południowy Intel ICH8R
  • Interfejs 6 x SATA 3.0Gbps
  • eSATA Obsługa
  • Technologia Intel Matrix Storage
  • Obsługa RAID 0, 1, 0+1, 5, 10
  • VIA
  • 1 x Ultra ATA 33/66/100/133
Dźwięk
  • Intel High Definition Audio
  • SupremeFX ADI 1988B (na dodatkowym śledziu)
Sieć
  • Dual Gigabit
Wejścia/Wyjścia Interfejsy
  • 1 x PS/2 Keyboard
  • 1 x PS/2 Mouse
  • 1 x S/PDIF Out (Coaxial + Optical)
  • 1 x IEEE1394a
  • 2 x RJ45 port
  • 8-Channel Audio SupremeFX ADI 1988B
  • 1 x Floppy
  • 1 x Ultra ATA IDE
  • 6 x SATA
  • 10 x USB 2.0 porty (6 x tył, 4 x przód)
Sloty na karty rozszerzeń
  • 2 x PCIe x16 slots
  • 4 x PCI slots
Wymiary
  • szerokość 305 mm
  • wysokość 245 mm

Inne cechy

  • 8 fazowe zasilanie procesora

    Dołączona grafika

  • Extreme Tweaker
  • ASUS C.P.R.

    Dołączona grafika

  • dodatkowy śledź z wejściami/wyjściami audio

    Dołączona grafika

  • O.C Profile

    Dołączona grafika

  • ASUS AI Booster Utility
  • AI Overclocking
  • AI NOS

    Dołączona grafika

  • ASUS MyLogo3
  • ASUS EZ Flash2
  • ASUS CrashfreeBIOS 3
  • przełączniki Power, Reset, Clr CMOS

    Dołączona grafika

  • wyświetlacz LCD

    Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

 

Foto (duże rozmiary!)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Foto z blokiem wodnym (duże rozmiary!)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Overclocking

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
  • Regulacja napięcia procesora: 1,1 - 1,85 V

  • Regulacja zegara FSB: 100 - 650 MHz

  • Regulacja zegara PCI Express: 90-150 MHz, Auto

  • Regulacja zegara pamięci RAM: Auto, 533, 667, 800, 889, 1067

  • Regulacja napięcia pamięci RAM: 1,8 - 3.375 V

  • Regulacja timingów pamięci (w tym tzw. Alpha)

  • FSB: 1,2 - 1,55 V

  • NB: 1,25 - 2.025 V

  • SB:
  • Sata, PCIE: 1,5 - 1,85
  • Chipset: 1,050 - 1,225

 

 

Vdroop

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Edytowane przez prosac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) O Comando wciąż mało wiemy... :mur:

2) Striker Extreme jest... Ciężko określić jaki. :? Na PClabie jest ukazany test, ale o o/c to nic praktycznie nie ma, tylko mała wzmianka...

3) Ta EVGA bardzo przypadła mi do gustu. Na Egiełdzie dostała wysokie noty, więc to o czymś świadczy. :wink: Posrtal ten słynie z ostrego oceniania. :lol:

 

PS: masz zamiar kręcić proca, memki...?

No jasne, że mam zamiar kręcić, procka wezmę Core 2 Duo E6700, a pamiątki to któreś z tych:

G.SKILL PC2-1000 2x1GB CL4-4-4-5 KIT F2-8000PHU2-2GBHZ (Micron D9GKX)

Crucial Ballistix DIMM Kit PC2-8000U 2x1GB CL5-5-5-15 (Micron D9DQT, Micron D9GMH)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vdroop potężny, przy 1,85V z biosu, mierzone miernikiem wacha sie 1.58-1.6V lecz pasuje do niego idealnie ten który zapodałem powyżej, wtedy różnica wacha sie około 0.02V. Mod dokładnie jest od p5b delux, wsumie wszystkie mody by pasowały pod commando ale chyba żaden wariat nie da więcej na memy niż 3.375 :)

Edytowane przez prosac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vdroop potężny, przy 1,85V z biosu, mierzone miernikiem wacha sie 1.58-1.6V lecz pasuje do niego idealnie ten który zapodałem powyżej, wtedy różnica wacha sie około 0.02V. Mod dokładnie jest od p5b delux, wsumie wszystkie mody by pasowały pod commando ale chyba żaden wariat nie da więcej na memy niż 3.375 :)

Widać Asus się bardzo stara. Niedawno P5N-E SLI 650i, a teraz Comando. :) Spokojnie... Na kuli ziemskiej nie jest ich mało. :lol: (wariatów). Tak czy owak Vdimm jest porażające.

 

PS: dz za info o vdroopie!

Edytowane przez masakra355

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na forum widziaelm zdjecie tego Asusa z blokiem wodnym na NB... Mozna pokazac ta fotke - najchetniej w kilku ujeciach :?: Bardzo prosze :)

A juz idealnie by bylo jak by dac tu zdjecie ze zdjetym chlodzeniem firmowym... chce zobaczyc gołe części

specjalnie na Twoje życzenie :rolleyes:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

reszta patrz wyżej

 

Podobnie ja :)

 

Mam pytania do Ciebie na tym lcd można coś więcej wyświetlic niż godzina pod windowsem, i komunikaty podczas uruchamiania kompa?

Bawiłeś się tym jakoś bardziej?

 

Miło zaskoczyła mnie instalacja Infinity, na P5B problemy, bo tylko jedną stroną dawał się zamontować, a tu bez przeszkód jak wygodniej :P

jeszcze sie nie bawiłem LCD, zresztą nawet ani razu nie spojrzałem w jego strone, co do tej płyty interesuje mnie tylko pod kątem OC, nigdy bym nie wydał 900zł tylko i wyłącznie na jakieś dupstwa które niestety commando towarzyszą :-|

 

 

Cały czas stoje przed dylematem wyboru nowej mobo i nadal nie wiem co wybrać mur.gif

Jak myślicie, która mobo jest wydajniejsza do gier i takich podstawowych czynności jak internet, ta ASUS Commando, P965, czy coś na 680i? Czy ta Comando też się tak grzeje jak Striker?

Mój wybór ma paść na którąś z tych:

ASUS Commando, P965

ASUS Striker Extreme, nForce 680i

EVGA nForce 680i

jak za jakiś czas się nie zdecyduje to chyba pociągnę losa i wtedy wybierze przypadek

ja sie wachałem tylko 1 dzień :wink: na necie dużo wyników ukazujących wydajność chipsetu 680i vs 975x i co serwis to inne info więc widać że niektóre testy są robione pod producentów :?

Mi sie wcale 680i tak pikny nie wydaje i raczej jestem przekonany w tą strone że jednak 680i wcale nie ma takiej wysokiej wydajności jak zapowiadano. Zresztą różnice i tak sie wachają w granicach 1% więc nie ma co dyskutować. P965 bezwzględnie najlepszy pod kątem OC/wydajność.

680i grzeje sie mocno, FSB które stoi pod znakiem zapytania a na commando asus zaręcza osiągnięcie 570 co potwierdza screenami na swojej stronie.

PCB comando identyczny co od Strike Extreme, porównywałem je w sobote, striker ma więcej dupstw takich jak podświetlenia, dołączanych bajerów no i chipset 680i <= a kysz! : )

Edytowane przez prosac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy tylko do jasnej za[ciach!] cholery!!!!!!!!!!!!! ten asus za chiny nie chce odpalić na blokach wodnych! gdy założe firmowe HP i ninje to dopala a na wodnym NB + CPU gdy daje power na LCD pisze CPU INIT i mobo nie wstaje :( Czy ktoś ma podobne problemy? sprawdzałem to kilka krotnie i za każdym razem to samo, wodne nie wstaej, ninja + HP odpala bez problemu

Edytowane przez prosac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy tylko do jasnej za[ciach!]**** cholery!!!!!!!!!!!!! ten asus za chiny nie chce odpalić na blokach wodnych! hdy założe firmowe HP i ninje to dopala a na wodnym NB + CPU gdy daje power na LCD pisze CPU INIT i mobo nie wstaje :( Czy ktoś ma podobne problemy?

A pod CPU Fan podpiete cos ?

 

Tak samo robila P5WD2 u mnie kiedys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak podpiete, nawet jak na ninjy nie jest nic podpięte to mobo i tak wstaje ale pisze cpu fan error, a na blokach choćbym nie wiem jak kombinował mobo nie wstaje, juz trace cierpliwosc, od 13 sie z tym bawie, w pokoju 3 kompy rozłożone, istna elektrownia a mobo se jaja ze mnie robi : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

załóż na sprężynkach bloczek -> na gie nie słuchasz to może publicznie dasz się namówic :D

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem wszystkie opcje poz uwage, dlatego bloki na nb i cpu zakładałem dzisiaj juz chyba +/- 4 razy, juz mi brakuje sił zeby sie z tym bawić ale tak szybko nie odpuszcze, zara wgram biosa nowego i poustawiam wszystko co mozliwe w biosie zgodnie z intuicją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak podpiete, nawet jak na ninjy nie jest nic podpięte to mobo i tak wstaje ale pisze cpu fan error, a na blokach choćbym nie wiem jak kombinował mobo nie wstaje, juz trace cierpliwosc, od 13 sie z tym bawie, w pokoju 3 kompy rozłożone, istna elektrownia a mobo se jaja ze mnie robi : (

nie przesadzasz z dociskiem aby ?? i czy masz cos z 2-giej strony PCB (blacha itp. )? może tam cos gdzies dotyka,zwiera ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sie posciagac na FSB :D

 

No wiec jutro startujemy

 

B-)

czemu nie :wink:

 

pierwszy boot na wodnym bez zwiekaszania jakiegokolwiek V

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...