Skocz do zawartości
Adagio

Podział Internetu Wifi Na Lan

Rekomendowane odpowiedzi

Co Wy tu opowiadacie...?

 

Jakoś dziwnie się składa, że mam Net przez WiFi (DWL 520+) i zarówno na 2000 Pro, XP Pro, jak i 2003 (Trial) oraz Vista (RC1) wszystko było ok - komp podłączony przez RTL 8xxx bez problemu miał dostęp do Netu.

Jeśli coś nie działa, to przyczyn może być kilka (zakładając, że lan pomiędzy kompami działa):

- niepoprawne ustawienia (brama, DNS)

- firewall (na jednym z kompów)

- zabezpieczenia dostawcy Netu (TTL itp sztuczki)

 

Problemy mogą zacząć się przy nietypowym sposobie łączenia się z siecią - autoryzacja użytkownika przez dodatkowe programy itp.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tu opowiadacie...?

 

- zabezpieczenia dostawcy Netu (TTL itp sztuczki)

provider internetu ustawił czas życia pakietów na 1

No co ja takiego opowiadam ? ... dokładnie to samo co Ty o prostym udostępnianiu i zmianie TTL na 1 :-P Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o wypowiedz:

tylko ze w wypadku sieci wifi jest to raczej niemozwile udostepnienie połaczenia nie działa

Takie rzeczy dzieją się przy używaniu innych sposobów konfiguracji sieci niż domyślne "narzędzia" Windows (konfiguracja sieci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja zczaiłem jak nalezy uruchamiac udostepnianie internetu na kartach wifi. Wyłaczamy karte natepnie właczamy udostepnianie. Na karcie lan ustawiamy odpowiednie ip zeby nie było kolidownia zakresów ip. Po takim ustawieniu wlaczamy karte wifi. Jezeli dostawca internetu nie ma ustawione ttl na jeden powinno to smigac. U mnie jest inaczej. :/ TTL =1 Jest jakas rada na to? Dodam ze łacze kompa i DBOXa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\DefaultTTL

albo jak nie ma to:

DWORD i...

juz mozesz zmieniac TTL w windzie

P.S. ustaw 129

ale mysle ze to nie "admin" zawadza :P

masz porabany system raczej

daj screena z netsh diag show test ( caly screen )

i napisz jak i co robisz

cudow nie ma :(((((((

cos sie wymysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

avecezary - to nic nie da, zblokowane jest przychodzace TTL a nie wychodzace...

 

Moim zdaniem ciezko bedzie to zrobic. Neta mozna dac, ale bedzie ograniczony - postaw proxy(np AnalogX Proxy) i bedzie chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

sie czlowiek uczy cale zycie :P

chyba musisz sie troche podszkolic - "piterus90"

P.S.

jakie "przychodzace i wychodzace" ?

sniffer na bramie analizuje pakiety "wychodzace" i moze je analizowac jako rozne od standardowych ( 30, 32, 60, 64, 128 - w zaleznosci od systemu )

jak ma analizowac przychodzace ?

i po co?

:P

lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ;]

Z tym uczeniem sie to masz racje, ale i Ty mnie posluchaj:

 

Jest sobie user A - ma net od ISP BBX

 

Puszcza sobie pinga taki user A i leci on z TTL=128 - dociera do wp.pl z TTL zalozmy 120 <- to jest pakiet wychodzacy.

 

Teraz taki ping sobie wraca do usera A przez lacza providera i natrafiajac na jego router scina mu TTL=121 do TTL=1 i wysyla do kompa usera A <- to jest pakiet przychodzacy :)

 

Wiec zmiana TTL w Windowsie nic nie da, podbijanie TTL na routerze linuxowym polega na tym, ze przychodzacy pakiet jest obrabiany, TTL =1 jest zamieniane na TTL = 64 czy 128 czy x i leci sobie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa klauzule w umowie ze do lacza mozna podlaczyc tylko jeden komputer(roznie mozna to rozumiec).

 

Router owszem, mozna postawic - istnieja jakies tam rutery podbijajace TTL. Mozna tez sie bawic z Linuxem na VirtualPC lub postawic osobna maszynke, ale to juz bawienie sie. Najlepiej isc do providera, postawic flaszeczke i sam odblokuje ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...