Skocz do zawartości
kl-damian

Restarty Nowego Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

komp to

 

Procesor Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz

Płyta główna Asus P5B-e Intel P965 (bios wersja 0201)

Pamięć RAM Corsair DDR2 800 MHz 1gb CL5 (1 kosc)

Karta graficzna asus nvidia GF 7950GT (512MB) (stery z www.pl.asus.com wersja 91.47)

Dysk twardy Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

Zasilacz Topower 400 P5 U12 OEM

Windows XP z SP2 + latki

 

problem:

komputer restartuje sie na 2 grach, desperados 2 i Emergency 3(oryginal) restart jest podczas wychodzenia z gry do windowsa daje Wyjście->ok i restart... komp byl w serwisie i mowili ze byl sprawdzany memorygold, miernikiem i 3d markami 03 i 05... nie wiem czy mowia prawde czy w kulki leca... w zalaczniku minidump

 

obie gry na 2 kompie (z podpisu) chodza idealnie

Mini122406_02.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na innych all jest ok, windows ma max 2 tyg, stery moge powiedziec najnowsze, nic nie wgrywane poza antywirusem, office 2k3, i sterownikami, mam minidump z bluescreena ale nie umie go otworzyc...

Edytowane przez kl-damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje jeszcze zasilacz... ten zestaw w stresie bierze chyba ponad 450w... moze nie wyrabia,

450W :lol: Ciekawe. Ten Topek bez problemu powinien ciągnąć mocniejsze konfigi.

Proponowałbym przeinstalować windę, tak jak radził YogiCK.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codo windy to raczej jestem pewnyze jest ok, na 2 kompie mam winde o 2 dni starsza z podobnymi programami ijest ok, poza tym komp zrobil mi juz restart 2 dni po zakupie... i co najciekawsze zrobil 2 zwiechy w (mozna powiedziec) idle. 8|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli restartuje się tylko przy tych dwóch tytułach, a katowanie np. 3dm'06 przechodzi bez problemu, to może winowajcą jest kod tych gier. Może API źle obsługuje dual core'a, lub jakieś niedopracowane sterowniki do geforce'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, przecież napisał, że mu się w idle zawiesił 2 razy.

Z tego co napisałeś, to nie przetestowałeś procesora programami SP2004 i SuperPi, moim zdaniem to pierwsze, co powineineś teraz zrobić. Zobacz jeszcze jakie sa temperatury procesora w idle i stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje jeszcze zasilacz... ten zestaw w stresie bierze chyba ponad 450w... moze nie wyrabia,zwlaszcza ,ze mowisz przy wychodzeniu z gry,moze nie trzyna napiec ?

poprzednik wskazal na pamieci lub plyte , tez moze byc,szkodz,ze nie masz 2 kosci,latwiej byloby sprawdzic

Nawet gdyby zasilacz, to był Codegen 300 W, to by się wywalało w czasie gry, a nie przy opuszczaniu jej, tak więc zasilacz raczej odpada, a z tego co się orientuję (mogę się mylić) to firma Topower nie produkuje zasilaczy low-endowych. W/g mnie może to być wina sterowników od karty graficznej, albo jak ktoś już powiedział sprataczonego kodu gry.

 

Tak więc zreinstaluj sterowniki od karty grafiki, a jak to nie pomoże, to zostaje format c:\. I jeszcze jedno: jak minimalizujesz grę (Alt+Tab/Ctrl+Esc) to też restartuje się komputer?

 

Bula i spula

 

edit:/ zwisy i restarty mogą mieć inną przyczynę. Sterowniki mogą być winne oczywiście za restarty, a nie zwisy.

Edytowane przez Bula i spula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak minimalizujesz grę (Alt+Tab/Ctrl+Esc) to też restartuje się komputer?

 

Bula i spula

 

edit:/ zwisy i restarty mogą mieć inną przyczynę. Sterowniki mogą być winne oczywiście za restarty, a nie zwisy.

problem w tym ze nie da rady tak zrobic... ani alt+tab ani logo windows nie pomaga :/ :blink:

 

SP2004 i SuperPi

jak sie ich uzywa?

 

moze to wina biosu? mam 0201 a na stronie asusa jest 0706

 

drivery do plyty glownej wgrywalem z plyty dolaczonej do niej... moze to drivery os rajd?

Edytowane przez kl-damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...