Skocz do zawartości
meeron

Piersi Z Kurczaka

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki:

1 podwójna pierś z kurczaka

2 szklanki soku z jabłek (taki kartonowy daje rade)

4 ząbki czosnku

ostra papryka w proszku

zioła do drobiu lub prowansalskie

mąka

maggi

olej do smażenia

kilka gałązek natki pietruszki i szczypiorku

ze kuchenka i gaz to nie wspominam ;)

 

Robimy:

Piersi oczyścić, pokroić na cieńkie kotlety, przyprawić ziołami, papryką i maggi. Odstawić na 30 min.do lodówki. Natkę i szczypiorek posiekać, czosnek pokroić w słupki. Piersi opruszyć mąką. Rozgrzać olej na patelni (lub w wyższym rondlu) tak aby spód był pokryty tłuszczem. Ułożyć na nim mięso lekko obsmażyć z obu stron dodać czosnek jak lekko puści aromat (czosnek) podlać wszystko połową soku (mięso od czasu do czasu odwracać). Jak ilość soku się troche zredukuje, dodać szczypiorek i natkę podlać resztą soku. Doprowadzić do wrzenia

Pozdawc z zmeiniakami lub ryzem

 

Odemnie:

Dodam, ze przepis nie jest mój, ja tylko przekazuje go dalej bo: zarcie jest super, nie trzeba umiec kucharzyc a i tak wychodzi kazdemu, kazdy kto to zrobil/sprobowal jest zachwycony, nie trzeba niewiadomo jakich skladnikow zeby to zrobic.

Acha, takie dobre ze prosze zrobic wiecej ;)

 

SAMCZNEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczak bardzo smaczny :) Polecam rowniez do piersi z kurczaka oraz ryb (najlepiej Pangi) panierke kokosowa. Do tradycyjnej panierki: bulki tartej i maki dodajemy kokos, chili, vegete, a do jajka mleko. Najlepiej jest najpierw wlozyc mieso/rybe(oczywiscie osolona i popieprzona) do panierki, nastepnie do jajka z mlekiem i znow do panierki....nalezy smazyc na glebokim oleju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja poszukuję przepisu... danie zwało się kurczak bourbon, zamówiłam je swego czasu w restauracji Dromader w Gdańsku. poszukiwania w necie nie dały żadnych rezultatów, nie ma ani jednej odpowiedzi na kurczak +bourbon +przepis :(

a ja naprawdę bardzo bardzo chcę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja poszukuję przepisu... danie zwało się kurczak bourbon, zamówiłam je swego czasu w restauracji Dromader w Gdańsku. poszukiwania w necie nie dały żadnych rezultatów, nie ma ani jednej odpowiedzi na kurczak +bourbon +przepis :(

a ja naprawdę bardzo bardzo chcę!

Znasz angielski? Na tej stronie masz 3 recepty:

 

http://www.cooks.com/rec/search/0,1-00,bou...chicken,FF.html

 

1. CAJUN BOURBON CHICKEN

2. ALMOND CHICKEN BOURBON

3. BOURBON CHICKEN

 

Są tam przepisy na te trzy, a na jeden z nich wpraszam się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...