Skocz do zawartości
flasht

Porzadny Zasilacz 350w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ze wzgledu na to, ze ostatnio przejechalem sie na Fortronach, chcialbym zapytac kogos kto sie naprawde na tym zna... jaki zasilacz 350W wybrac? Liczy sie przede wszystkim jakosc (zywotnosc) a na drugim miejscu cisza (znaczy tez sie liczy).

Z gory dziekuje za pomoc w wyborze,

Szczesliwego Nowego Roku,

FlashT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze napisz do jakiego kompa i bedzie ok. Ja jade juz ze rok na modecomie 300W i napiecia trzyma elegancko a komp troszke tez skrecony jest. Wiec polecilbym ci modecoma.

Modecom wlasnie padl :( Wiec wole nie ryzykowac drugi raz z modecomem ... (jest to tym razem komp mojego szwagra). Komputer taki ze 350W napewno styknie. A64 2800+, R9800PRO itd itp. Chodzi mi raczej o jakis zasilacz taki naprawde dobry, ale w miare rozsadnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom - zależy która seria. Seria Feel jest beznadziejna (codegenopodobna) ale GTF i MC to już bardzo porządne zasilacze.

Podaj ramy finansowe.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom wlasnie padl :( Wiec wole nie ryzykowac drugi raz z modecomem ... (jest to tym razem komp mojego szwagra). Komputer taki ze 350W napewno styknie. A64 2800+, R9800PRO itd itp. Chodzi mi raczej o jakis zasilacz taki naprawde dobry, ale w miare rozsadnej cenie.

Huntkey 400w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 200zł to chyba niema nic lepszego jak Huntkey HK 350AP, rewelacyjna zasiłka :-P

Problem moze byc taki, ze plyta (Asus K8N) ma wejscie na 20 pin a nie 24... czy dodatkowe 4 piny w tym zasilaczu sa odlaczane?

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Chiefteca GPS-350EB-101A, można go dostać za 130 zł na Allegro, naprawdę bardzo fajny zasilacz :)

Huntkey 350 zje tego szefa na śniadanie i nawet się nie obliże: jest cichszy, podaje stabilniejsze napięcia i jest duuużo mocniejszy. Na tym forum o HK zostało napisane już dużo i z tych opisów jednoznacznie wynika, że w cenie do 200złlepszej zasiłki nie ma.

Podobno daje realne 400W ten HuntKey nawet :) Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem moze byc taki, ze plyta (Asus K8N) ma wejscie na 20 pin a nie 24... czy dodatkowe 4 piny w tym zasilaczu sa odlaczane?

Tak, Huntkey ma rozłączaną wtyczkę.

 

A ja polecam Chiefteca GPS-350EB-101A, można go dostać za 130 zł na Allegro, naprawdę bardzo fajny zasilacz :)

Huntkey 350 zje tego szefa na śniadanie i nawet się nie obliże: jest cichszy, podaje stabilniejsze napięcia i jest duuużo mocniejszy. Na tym forum o HK zostało napisane już dużo i z tych opisów jednoznacznie wynika, że w cenie do 200złlepszej zasiłki nie ma.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki. Bedzie HuntKey :)

Huntkey bedzie najlepszym wyborem do 200zł moim zdaniem. Niestety nie posiada rozłanczanej wtyczki. Przejściówki nie ma w komplecie, więc zaznacz w zamówieniu sobie aby ci takową dołozono. (koszt około 17zł)

http://zenfist.pl/cP/95_68/zasilacze-huntkey.html - przejsciówka na koncu strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś namieszali z tymi Huntkeyami, jak kumpel kupował HK350AP ponad rok temu, to miał taką przejściówkę w komplecie.

Z tego co pamietam, w zeszłorocznej rewizji wtyczka była rozłanczana :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejściówki nie ma, rozłącznej wtyczki też, ale w niczym to nie przeszkadza imho, ja też mam mobo z wtyczką 20 pin a huntkey'a bez przejściówki.

Ja mam właśnie taki problem - chcę kupić fortrona - i on ma wtykę 24 - nierozłączaną - an a mobo mam 20 - jak zrobić aby nie spalić i czy się w ogóle da ?? - bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro używanego huntkeya 350 za jedyne 130zł. :D Jak przyjdzie, to dam znać jak się spisuje, choć mój sprzęt raczej go nie nadwyręży. ;-)

Dzisiaj przeglądałem aukcje, tanio wyrwałeś ten zasilacz. Nie przemęczy się na pewno :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten Epox ciągnie prąd na procka tylko z linii 5V (niektóre ponoć mimo braku gniazdka 12V posiłkują się 12V), to może być ciężko - wiem, bo sam miałem podobną sytuację na Solteku. Nie zdziw się, jak w stresie zobaczysz 4,8V na 5V :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodzi mnie to zbytnio... ;-) Poza tym też wątpię, że wystąpią problemy. To niemożliwe, żeby ten zasiacz miał za słabe 5v na taki słaby konfig. (Z resztą teraz już nawet o/c nie ma, bo procek siada i już 2200MHz nie chce robić. :lol: ) Poza tym teraz mam enermaxa 350w, który też jest nastawiony na 12v i mam równiutkie, stabilne jak skała 5.06v. (miernik) Zasilacz kupiłem, bo planuję zmieniać sprzęt w bliskim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...