Skocz do zawartości
hntr

Epox 8kra2+ Oraz Dysk Sata - Pomocy !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

a wiec probuje rozwiazac problem który trapi mnie juz kilka tygodni:

 

Skladam kompa i kupilem uzywana plyte EPOX 8KRA2+ na chipsecie via kt600 oraz procek athlon 2400+.. Plytka chodzi stabilnie... kilka godzin sp2004, sprawdzałem ramy memtestem i tez wszystko ok.. Zasilka nowa no i dysk... WDC 1600JS sata 2 ale spiałem zworki na sata1. Problem ktory wystepuje to ze xpka nie mozna bylo na niego nagrac.. bo instalka nei widziala dysku ale po sciagnieciu dodatkowych sterów ze stronki i zaladowaniu ich z dyskietki (f6) system sie zainstalowal.. wszystko chodzi sprawnie ale 2-3 dni... potem pojawiaja sie bledy na dysku, znikaja partycje, albo komunikaty ze system odzyskal sprawnosc po powaznym bledzie..

podlaczam ten dysk do innego kompa scandisk itp. Montuje go lecz znowu po kilku dniach sie np komp nie wlacza.. albo znowu takie bledy sie robia... sprawdzalem dysk tez wszystko ok.. nei wiem juz co moze byc przyczyna.. widzialem na necie ze paru ludzi ma podobny problem czy wie ktos jak go rozwiazac?????

 

z gory dzieki za info.. ja juz psychicznie z tym kompem nie wytrzumuje ;/;/;/;/;/;

 

help!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zasiłka ma tu az takie znaczenie, choc to możliwe. Miałem podobne akcje z epoxem 8rda+pro, z tym ze mi sie wywalało wszystko po ok tygodniu, okazało się ze płyta była walnięta.

Skombinuj jakis dysk na sata i sprawdz czy będzie działał dobrze na tej płycie.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feel czy MC??

Model modecom feel 207 on juz ma dobry zasilacz.. napiecia trzyma stabilnie.. takze zasilke wykluczylem...

A jesli chodzi o sprawdzenie na innym dysku sata to nie mam takiego wolnego do dyspozycji.. swojego nei chce tam wkladac z obawy o strate danych ale uzywalem troche tego dysku u mnie i chodzil ok a na tamtej płycie zwykły dysk ata 80gb chodził od 3 lat bez takich przygód.. Wszystko chyba przez ten kontroler sata.. czytalem na jakichs innych forach ze ludzie kombinowali kombinowali sobie z tym poradzili ale nie wiedza co dokladnie bylo przyczyna bo tyle rzeczy zmieniali i instalowali;]

 

Na jakichs czeskich stronkach identyczny problem wiec wydaje mi sie ze to nie jest jakas usterka dysku.. MOze jakis doswiadczony forumowicz jest w stanie mi pomoc???

 

"Diskuze o produktu: Epox EP-8KRA2+ - VIA KT600

27.12.200415:03:06

Mam problem s SATA diskom ST3120827AS pada mi XP-cko. Priblizne po dvoch tyzdnoch. Stale neviem ci to moze byt. Mam najvovsi Bios aj drivers. Predtym som mal ATA disk a ziaden problem. Help me."

Edytowane przez hntr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj BIOS, na KT600 przy okazji aktualizuje się BIOS kontrolera sata.

Bios tez aktualizowałem zapomniałem napisac.

Znalazlem na necie podobny problem:

http://www.frazpc.pl/b/98241

 

co sie okazuje ja tez mam w tym kompie soundblastera 5.1 czyzby zbieg okolicznosci???

 

biedak tez sie z tym meczyl dlugo... i w jego przypadku wymiana dysku pomogła.. choc watpie ze ta sama przypadlosc moze dotyczyc dysku innej firmy itp.... testowalem dysk i nic nie wykrywalo;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...