Skocz do zawartości
esh0

Jaki Statyw

Rekomendowane odpowiedzi

Robienie zdjęć, nawet kompaktem, bez statywu to żadna przyjemność więc poszedłem dzisiaj w miast za poszukiwaniami... cóż - bieda z nędzą, jakaś Hama za 50zł z nóżkami z papieru, albo coś innego za 200zł... Pora przeszukać allegro i mamy:

 

http://allegro.pl/item155441662_velbon_cx_..._gwar_f_ra.html - taki właśnie kupił sobie znajomy, dość solidny, wykonanie naprawdę dobre, nic nie zgina się bez powodu, przetestowany na plaży przy niezłym wietrze :) Głowica chodzi bez oporów, płynnie.

 

http://allegro.pl/item153445137_statyw_pro...t_warszawa.html - ten natomiast poleca inny koleś, zapewniając że ktoś tam ma taki i śmiga bez problemów, wykonanie również na poziomie... jednak nie miałem okazji tego osobiście sprawdzić.

 

Co doradzacie? Jak widać ma być to statyw z przedziału 50-100zł do Canona A530...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam TR-560. Duzo sie nim jeszcze nie bawilem, ale jest calkiem fajny. Dobre wykonanie i przyzwoita cena.

Pokrowiec ma za krotki pasek IMO - nie wyobrazam sobie noszenia tego bedac w zimowej kurtce.

Nie widac tego na fotach, ale TR-560 ma na gornej czesci nozek pianke, na wysokosci i dlugosci mniej-wiecej uchwytu do noszenia - kupowalem w tym samym sklepie, do ktorego jest aukcja. Przydaje sie to pewnie w zimne dni, zeby nie lapac za chlodny metal.

 

EDIT: sorki, pianke widac na ostatniej fotce w aukcji (tuz pod zdjeciem futeralu i opakowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam TR560A i powiem że całkiem miły statywik a stawiam na nim raczej dość cięzki aparat bo Fuji S9500 i nie miałem jak narazie problemów ze stabilnością, jednak wyraźnie widać ze im wyżej stawiamy aparat tym bardziej konstrukcja robi się chwiejna :) ale do moich potrzeb wystarcza aż nadto :)

 

Za tą kase (55zł) smiało polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł. Wrażenia jak najbardziej pozytywne :) Wszystko dobrze wykonane, nic nie lata bez potrzeby. Nogi wykonane z grubego alu o dobrym profilu. Głowica chodzi elegancko, chociaż wydaje mi się, że w pozycji wypoziomowanej nie jest super równo... szczegół. Jedyne do czego mogę się przyczepić to ten plastik do mocowania aparatu - ta śrubka jest chyba troszeczkę za krótka...

 

Tak czy inaczej, jeśli kupiłbym tego Velbona, to po prostu wydałbym niepotrzebnie kolejne 50zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...