Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

1 - tego nie powiedzialem. ale uwazam, ze kazda plyta zrobi tyle, zeby proc mogl; na tyle latac. problem mowe miec wlasnie proc...

2. jak bym mial do wyboku goodrazy i kingstony, kupil bym kingstony - niby 667 cl5 sa robione na alpidach, czyli nienajgorsze

3. allegro sie klania

znalazlem kilka fajnie wygladajacych coolerkow, ale testy - to juz nei moja dzialka - (jade na wc od kilku lat)

http://www.allegro.pl/item166728494_orygin...intel_xeon.html

http://www.allegro.pl/item165824873__scyth...y_i_cichy_.html

http://www.allegro.pl/item164747046_therma...romo_nowe_.html

http://www.allegro.pl/item167810629_therma...ni_typhoon.html

http://www.allegro.pl/item168604547_coller...ego_intela.html

http://www.allegro.pl/item167715127__unika...owy_od_ss_.html

http://www.allegro.pl/item167892933__coole...75_939_940.html

http://www.allegro.pl/item166780805_pentag...ipe_nowosc.html

 

4. 2 osoby maja problem. reszta nie. co mam poradzic. nei ma rzeczy doskonalych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy narazie nie jest tylko jedna rewizja? :wink:

 

Co do wyższych taktów procka to ja na celku wyciągnąłem te 5,27 na AC, ale Tobie MaSell pewnie o innego procka chodzi. B-)

 

No i na pewno nie AC.

Edytowane przez _Mistrz_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikan

 

U mnie jak widac w podpisie proc chodzi na 3Ghz, tyle mi wystarcza. Na zabawe w wieksze OC narazie nie mialem czasu, wiec mozliwosci proca nie sprawdzone.

 

Pamieci z podpisu troche lipa, ale tez byly tylko puszczane przy dwoch kombinacjach napiec, wiec pewnie cos sie jeszcze da z nimi zrobic.

 

Ogolnie komp chodzi na 9x333 i 1,4V 24/7 i jest full stabilny. Temp przy full obciazeniu orthosem nie przekraczaja 50C.

Edytowane przez Luc4s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie szczerze czy warto czekac do końca kwietnia na Obnizki c2d i premiery nowych (4mb cache) a teraz kupic celerona?? Czy lepiej odrazu z p5n-e SLI i 2x1GB kingston 667mhz cl5 kupic c2d e4300/e6300 (jeśli tak to którego wziać)?? (sorka za OT)

Edytowane przez mikan10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej wojuje z kompem. Tym razem ze wsparciem od Monaro (za co mu dzieki wielkie skladam). Poczatkowo stestowalem kompa z plytki bootujacej (twardziel i mem test). Pozniej z owej plytki odpalilem prime (linuxowa wersja) - ponad 2.5 godziny i zero bledow. (pamiec ciagle w czarnych slotach, bios 202)

Po instalacji windy (winXP pro sp2) przestalo byc slodko - winda + stery (najnowsze) + orthos -> zawsze wywalka w pierwszych 15 sekundach. Jako, ze byl to blad w zbyt duzym zaokragleniu, wiadomo, ze to wina pamieci.

Potem kombinacje z ustawieniem pamieci (producenckie timingi i napiecia, luzniejsze timingi, troche wieksze napiecia caly czas 2T) i nic - albo zwiechy przy wchodzeniu do windy, albo bledy orthosa.

Update biosu do 401 tez nie pomogl. :mur:

Troche pomoglo przelozenie pamieci do zoltych slotow :huh: Orthos wywala sie po ponad 4 godzinach.

 

Pytanie teraz do Was: czy macie jakies sugestie (oprocz wymiany ramow na inne)? Moze podwoltowac odrobine northbrige?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie w związku z tą płytą.

Zmontowałem sobie na niej komputer (E6400, 2x1GB 800MHz Geil, Seagate 250GB SATA II) i nie mogę za diabła zainstalować windowsa. Instalator widzi dysk, wszystko fajnie pięknie, można sobie założyć partycje, kopiują się pliki instalacyjne, aż do pierwszego restartu w czasie instalacji. Po po ponownym wystartowaniu kompa wyskakuje komunikat: Błąd ładowania systemu operacyjnego.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Witam

Mam pytanie w związku z tą płytą.

Zmontowałem sobie na niej komputer (E6400, 2x1GB 800MHz Geil, Seagate 250GB SATA II) i nie mogę za diabła zainstalować windowsa. Instalator widzi dysk, wszystko fajnie pięknie, można sobie założyć partycje, kopiują się pliki instalacyjne, aż do pierwszego restartu w czasie instalacji. Po po ponownym wystartowaniu kompa wyskakuje komunikat: Błąd ładowania systemu operacyjnego.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Albo pamięci albo (co bardziej prawdopodobne) budżetowa płytka Asusa daje o sobie znać.

 

Nie wiem czemu tak ludziska rzucili się na ten szajs Asusa. Ja po przygodzie z plytkami A8N-E, A8N-SLI SE oraz P5B nie chce z tą firmą mieć nic wspólnego jeśli chodzi o plyty głowne.

 

Dodam jeszcze, że polski serwis asusa to pseudo serwis. Trzymają 2 miechy sprzęt a potem bezczelnie odsylają nadal zepsuty. Asrock, który należy do koncernu Asusa ma 10 razy lepszy serwis.

 

Aby nie być gołosłownym to z około 120 sprzedanych plytek asusa 60 padła klientom w ciagu 1,5 roku użytkowania. Pewnie następne padną za kolejne pół roku :mur:

 

Sorki za OT ale ludzi opanujcie się, poczytajcie trochę wypowiedzi ludzi którzy serwisują te gów... zanim kupicie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja plyta ma problemy z osiagnieciem FSB wiekszego niz 450 (co u mnie daje ok.3150mhz), pare min po wejsciu do windy wywala bsody. Napięcie nb mam ustawione na 1.5V, wolalbym nie dawac najwiekszego. Chlodzenie na nb -> stock radiator + 40mm fan. Temp nb w biosie ok. 43-47stopni.

Da sie cos z tym zrobic? Zmniejszenie temp na nb pomoze? (moge nalozyc as5 bo teraz mam stock paste)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jadę 24/7 na 3ghz (w biosie ustawione 1,31), memki 467mhz 4-4-4-4 2,2v i 1,5v na nb. Nb i mem chłodzę jedną 12-stką. Max fsb jak na razie to było 450 ale jeszcze na 1,5v, 1,7 na razie nie dawałem. Najdzie mnie wena na złożenie wc cpu+gpu to się dalej będę bawił, Box jeszcze mnie nie zabił ale suszarce z gto2 wiele już do teg nie brakuje... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie w związku z tą płytą.

Zmontowałem sobie na niej komputer (E6400, 2x1GB 800MHz Geil, Seagate 250GB SATA II) i nie mogę za diabła zainstalować windowsa. Instalator widzi dysk, wszystko fajnie pięknie, można sobie założyć partycje, kopiują się pliki instalacyjne, aż do pierwszego restartu w czasie instalacji. Po po ponownym wystartowaniu kompa wyskakuje komunikat: Błąd ładowania systemu operacyjnego.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Mialem to samo...mi pomoglo zmiana w biosie tam gdzie dysk auto/auto na auto/large albo jakos podobnie byle z tym large....recznie wpisac danych dysku typu heads itp. chyba nie da sie. Zapis ustawien w biosie, format C, instalka do reseta i powinien widziec skopiowane pliki. To, ze nie chce sie windows zainstalowac to zazwyczaj nie wina RAM tylko tego, ze przy dyskach czasem po skopiowaniu plikow do instalacji Win komp nie widzi tych plikow. Obwiniac mozna za to mobo lub hdd do woli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na P5n-E można regulować w biosie prędkość obrotów wentylatora od procka?

A jak z pozostałymi wentami? - chciałbym założyć max 2 do budy.

Mam tę płyte ale nie jest jeszcze podłączona

wiem jedno że jest za mało wejść na wentylatory :mur:

poprzedni Asus miał na 5 ten ma tylko na 3

nawet jak sie policzy na procesor obudowa przód i tył i już koniec ;(

Dokupiłem rozdzielacz z 1 na 2 :D

W testach było napisane że dwie linie są regulowane a jedna nie.

Ale czy to prawda okaże sie jutro ub jak ktoś z forum potwierdzi

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę płyte ale nie jest jeszcze podłączona

wiem jedno że jest za mało wejść na wentylatory :mur:

poprzedni Asus miał na 5 ten ma tylko na 3

nawet jak sie policzy na procesor obudowa przód i tył i już koniec ;(

Dokupiłem rozdzielacz z 1 na 2 :D

W testach było napisane że dwie linie są regulowane a jedna nie.

Ale czy to prawda okaże sie jutro ub jak ktoś z forum potwierdzi

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Znowu Abit AB9 wygrywa ma możliwość podłączenia 6 wentylatorów. Mistrzostwem świata jest to że każdy osobno możemy rególować w biosie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu Abit AB9 wygrywa ma możliwość podłączenia 6 wentylatorów. Mistrzostwem świata jest to że każdy osobno możemy rególować w biosie !!!

To że Abit ma świetny bios, nie ulega krekwencji, ale czy na tym asusie zmniejszę obroty wentylatora Scythe Infinity czy muszę zmieniać na np. Fandera z regulacją? To samo jeśli chodzi o planowane założenie dwóch dodatkowych wiatraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że Abit ma świetny bios, nie ulega krekwencji, ale czy na tym asusie zmniejszę obroty wentylatora Scythe Infinity czy muszę zmieniać na np. Fandera z regulacją? To samo jeśli chodzi o planowane założenie dwóch dodatkowych wiatraków.

Na Asusie możesz ustawić automatyczną rególację obrotów dla wentylatowa na procku. Działa fajnie u mnie przeważnie ok 850obr./nim było jak miałem tą płytkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

@mikan

 

U mnie jak widac w podpisie proc chodzi na 3Ghz, tyle mi wystarcza. Na zabawe w wieksze OC narazie nie mialem czasu, wiec mozliwosci proca nie sprawdzone.

 

Pamieci z podpisu troche lipa, ale tez byly tylko puszczane przy dwoch kombinacjach napiec, wiec pewnie cos sie jeszcze da z nimi zrobic.

 

Ogolnie komp chodzi na 9x333 i 1,4V 24/7 i jest full stabilny. Temp przy full obciazeniu orthosem nie przekraczaja 50C.

ile dales za e4300

dzisaj sa po 615zl

po 17 kwietnia ponizej 500zl beda latac :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to moje wypociny sprzętu :) ogolnie zakupiłem procka selekta ktory podobno robi 3,5 Ghz wcześniej miałem padake z tej nowej seri co dla niego kresem możliwości było 2700 obecnie mam tyle co w podpisie więcej nie robiłem bo temperaturki już są nie wesołe a to tylko box jest

post-3202-1172162118_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może jedzie na tej płycie z Kingstonami typu KVR667D2N5K2 1G ???

 

Co te pamięci lubią najbardziej ??? Volty czy luźne timingi - proszę o jakieś wskazówki.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PS . Do "wieszających psy" na tej płycie - moim zdaniem to ,że coś się wali i krzaczy przy 70% podkręceniu nie powinno nikogo dziwić (są oczywiście lepsze i droższe modele do celów podkręcania) ,z drugiej strony można trafić i super egz. płyty i procka i nie mieć z tym żadnych problemów ale przecież nie ma dwóch identycznych procesorów ani płyt ani pamięci - problem się pojawia gdy coś się wali na nie podkręconym systemie - wtedy trzeba szukać przyczyny . Ilu z nas potestowało sprzęt chociaż przez tydzień albo dwa bez podkręcenia - tak z ciekawości pytam ???

 

Hmmm ... trochę to brzmi dziwnie co napisałem ale to jest prawda , zresztą fora są po to żeby zgłaszać problemy i pomagać sobie w miarę możliwości w ich rozwiązywaniu . Więc nie można uogólniać ,że sprzęt X współadziałający u kogoś ze sprzętem A,B i C powinien tak samo dobrze działać u kogoś w innej konfiguracji - za dużo zmiennych w tym wszystkim . Statystycznie zawsze na forum o danym modelu np: płyty głównej - będzie więcej zgłaszanych problemów niż jej pochwał ...

 

Ale przynudziłem co ???

 

W celu rehabilitacji podsyłam link do arcyciekawego artykułu o Core 2 Duo i sposobach pomiaru jego temeratury (in english) :

 

http://forumz.tomshardware.com/hardware/Co...pict221745.html

 

Miłej lektury , ja go muszę przeczytać jeszcze 2-3 razy bo ostro mi namieszał ten tekst :unsure:

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tyle abit ma swietny bios, co asus jedzie na tym paskudnym ami -> podczas gdy reszta normalnych producentow plyt glownych na awardzie w ktorym wszystko jest tam gdzie byc powinno

No właśnie P5N-e ma bios Phoenix/Award, tylko wygląda jak AMI... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybka piłka panowie bo niestety nie mam ostatnio prawie wogóle czasu na testy

 

moje pamiątki robią takie wyniki (mniej wiecej):

980-4-4-4-11-2T

800-3-3-3-11-2T

700-4-4-4-11-1T

667-3-3-3-9-1T

 

które z tych ustawień będzie najszybsze ? wydaje mi sie że 4 ale sam nie wiem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...