Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

award wygladajacy jak ami?

az mi sie nie chce wierzyc

ale jesli tak jest, to dali ciala na maxa... az nie moge ich zrozumiec.

Wejdź do biosu i sprawdź... ;)

 

szybka piłka panowie bo niestety nie mam ostatnio prawie wogóle czasu na testy

 

moje pamiątki robią takie wyniki (mniej wiecej):

980-4-4-4-11-2T

800-3-3-3-11-2T

700-4-4-4-11-1T

667-3-3-3-9-1T

 

które z tych ustawień będzie najszybsze ? wydaje mi sie że 4 ale sam nie wiem :|

imho opcja 1 będzie najszybsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

No nareszcie już mam i działa choć były problemy (kilka osób miało podobne)

- problem z instalacją windowsa (do przejscia )

- zamontowanie w mojej obudowie radiatora na procka (zasilacz zachaczał o wentylator)

- problem z pamięciami 4-4-4-12 i T1 nie chodziły (do rozwiazania przenieść na czarne sloty)

 

oraz jeszcze jednen problem jak narazie nie rozwiązałem tego i myśle że może pomożecie mi

bo ostatnio to tylko AMD-a miałem przez kilka lat.

 

mój konfig płyta wiadomo P5n-e SLI

procek E4300 z 36 tydzień

pamieci GEIL 800 ULTRA 4-4-4-12

zasilacz Chieftec 410W

chłodzenie AC Freezer 7 Pro

 

Mam problem z podkreceniem

zasilanie na procku 1,25V (w biosie)

pamieci 2,1V oraz ustawienie na 800 4-4-4-15 T1

w biosie ustawiam FSB (QDR) na 1099 czyli 273,7 Mhz *9

i jest wszystko OK testy przechodzi nie wywala się

ale jak tylko zmienie na 1100 czyli pełne 275

i płyta już nie wstaje znaczy na dwa razy

odpala sie ale monitor sie nie włącza robie reset i załacza się ale

po wejściu do windowsa jest orazu na ustawieniach domyślnych czyli procesor na 1800Mhz

o co chodzi ?

Robiłem aktualizację biosu i mam najnowszy już ale jak patrze na swój bios i ten w instrukcji widzę że kilku opcji nie mam np.

w zakłądce CPU Configu....

- CPU Core Unlock

 

czy to wina procka ?? co mam robić czekam na Wasze podpowiedzi

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj 1,4V na cpu, FSB 1333 (333) ; 1,4 na NB i pusc w ruch :) imho te proce nie lubia sredniego fsb :) sprobuj od razu wrzucic wiecej, no chyba, ze cienka sztuka i nic nie poleci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może jedzie na tej płycie z Kingstonami typu KVR667D2N5K2 1G ???

 

Co te pamięci lubią najbardziej ??? Volty czy luźne timingi - proszę o jakieś wskazówki.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PS . Do "wieszających psy" na tej płycie - moim zdaniem to ,że coś się wali i krzaczy przy 70% podkręceniu nie powinno nikogo dziwić (są oczywiście lepsze i droższe modele do celów podkręcania) ,z drugiej strony można trafić i super egz. płyty i procka i nie mieć z tym żadnych problemów ale przecież nie ma dwóch identycznych procesorów ani płyt ani pamięci - problem się pojawia gdy coś się wali na nie podkręconym systemie - wtedy trzeba szukać przyczyny . Ilu z nas potestowało sprzęt chociaż przez tydzień albo dwa bez podkręcenia - tak z ciekawości pytam ???

 

Hmmm ... trochę to brzmi dziwnie co napisałem ale to jest prawda , zresztą fora są po to żeby zgłaszać problemy i pomagać sobie w miarę możliwości w ich rozwiązywaniu . Więc nie można uogólniać ,że sprzęt X współadziałający u kogoś ze sprzętem A,B i C powinien tak samo dobrze działać u kogoś w innej konfiguracji - za dużo zmiennych w tym wszystkim . Statystycznie zawsze na forum o danym modelu np: płyty głównej - będzie więcej zgłaszanych problemów niż jej pochwał ...

 

Ale przynudziłem co ???

 

W celu rehabilitacji podsyłam link do arcyciekawego artykułu o Core 2 Duo i sposobach pomiaru jego temeratury (in english) :

 

http://forumz.tomshardware.com/hardware/Co...pict221745.html

 

Miłej lektury , ja go muszę przeczytać jeszcze 2-3 razy bo ostro mi namieszał ten tekst :unsure:

ja jade na tych pamieciach mi chodza tak jak w podpisie 5 5 5 15 sa to ramy 2 x 512 wiec sadze ze elegancko dzialaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj 1,4V na cpu, FSB 1333 (333) ; 1,4 na NB i pusc w ruch :) imho te proce nie lubia sredniego fsb :) sprobuj od razu wrzucic wiecej, no chyba, ze cienka sztuka i nic nie poleci :/

Myślisz że to procek chyba nie dawałem już 1,35V i to chodzi tylko o 1Mhz dosłownie jeden !!

wiec to chyab nie procek ale zaraz ustawie na 1333.

Naprawdę nakręciłem sie kilka proców (fakt że nie jestem jakiś tam extrem OC) ale tak dziwnie sie dziac to dla mnie dziwne.

A właśnie jak coś takiego jak dam 1100 to wywala mi komunikat - zaraz napisze jaki (teraz nie pokazał się)

 

Dałęm tak jak napisałeś 1333 i 1,4V chodzi :damage_wall: normalnie szok

w AMD-ku czegoś takiego nie było.

Dziwne te Intelki , już zapuściłem ORTHOS zobaczymy - jak narazie 0 błędów

może bedzie sie fajnie krecił zobaczymy będe powoli obniżał napięcia.

Jeszcze raz dzięki

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :] no to teraz testuj i krec dalej jak sie da ;]

Poszło dalej :) stabilnie bez porblemów na 3250 Mhz na napięciu 1,40V ORTHOS - 30 minut

a na 3500Mhz na napięciu 1,48V (bios) ale wywala sie na ORTHOS po około 2 minutach.

Szkoda :( ale i tak procesor wraca do około 2800Mhz - wiecej nie trzeba bo i tak karta graficzna blokuje

 

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jade na tych pamieciach mi chodza tak jak w podpisie 5 5 5 15 sa to ramy 2 x 512 wiec sadze ze elegancko dzialaja :)

 

No dobrze ale na jakie napięcie je ustawiłeś i czy coś masz w biosie ustawione poza timinagami 5-5-5-15 nie na auto - rozumiem ,że masz 1T ??? . Dałeś jakieś radiatorki na pamięci ???

 

Jakie masz V NB ??? . Ja na razie procka wykręciłem na 2700 (9 x 300) bez podnoszenia napięcia i raczej tak go zostawię i tak takiej rakiety w życiu nie miałem :blink: .

Tylko chciałbym jeszcze pamiątki dociągnąć do 800 Mhz i jest super . Ustawienie 9x300 ma tą zaletę ,że przez większość czasu gdy procek i tak jest idle albo nie ma co robić ustawia się mnożnik x6 czyli jest 1800 Mhz no OC - wydaje się to być bezpiecznym rozwiązaniem , bo już kurde czytałem o kilku przypadkach gdzie przy OC > 3 GHz coś padało po kilku tygodniach bezproblemowego działania albo mobo albo płyta :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam to mobo lata z pamięciami > 1000 4-4-4-x-2T ?

 

U mnie jest dziwna sprawa... tak jak by ten chipset nie lubil zbytnio czwórek i FSB powyzej 500 dla pamieci.

W memtescie 5 test (dla szybkosci testowania) mam taki dziwny przypadek.

 

FSB ___ /_ timingi __ / napiecie / pass 5 test memtest?

1025 __ 5-4-4-12-2T __ 2,5V ______ V

1025 __ 4-4-4-8-2T __ 2,5V ______ X

1025 __ 4-4-4-15-2T __ 2,5V ______ X

1025 __ 4-4-5-12-2T __ 2,5V ______ X

1025 __ 4-5-5-15-2T __ 2,5V ______ X

1025 __ 4-4-4-4-2T __ 2,5V ______ X

1025 __ 5-5-5-10-2T __ 2,5V ______ V

1050 __ 5-5-5-10-2T __ 2,5V ______ V

 

X - nie

V - tak

 

No i teraz nie wiem co jest grane... Vmch nie wplywa bo 1,39 jak i 1,7 nic nie zmienia

Wszystkie bledy pojawiaja sie masowo przy 98%..., ale dziwne jest to ze wszystko smiga ladnie przez caly test do 98% z timingami 4-4-4-4 jak i 4-5-5-15 i w dokladnie tym samym momencie wywala...

Napiecie moze byc troszke mniejsze, ale tu robilem aby wyeleliminowac wine napiecia pamieci...

Jak to jest u Was?

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie bledy pojawiaja sie masowo przy 98%..., ale dziwne jest to ze wszystko smiga ladnie przez caly test do 98% z timingami 4-4-4-4 jak i 4-5-5-15 i w dokladnie tym samym momencie wywala...

Napiecie moze byc troszke mniejsze, ale tu robilem aby wyeleliminowac wine napiecia pamieci...

Jak to jest u Was?

normalne że błędy masz przy 98% - test #5 memtesta przez 98% zapisuje dane do pamieci a potem przez 2% sprawdza czy nie uległy zmianie - stąd zawsze jeżeli są problemy z ramem to przy 98%/99%/100% wyrzuca błędy nie wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zdjecie radiatorow ma dac?

Połóż na nich fandera i to styknie w zupelnosci dla tych napiec co to mobo bez modow moze zapodac.

U mnie w sumie podobnie... widac ze mobo (chipset) sie nie lubi z wysokim fsb i niskimi timingami lub z d9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

ponawiam pytanie " a takie techniczne pytanie czy jak wsadze grafe w dolne pcie a górne bedzie puste to bedzie działac ? "

a drugie to czy da sie zamontowac na niej pentagrama 12cm ? bo widze dosc wysoki radiator blisko lga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale na jakie napięcie je ustawiłeś i czy coś masz w biosie ustawione poza timinagami 5-5-5-15 nie na auto - rozumiem ,że masz 1T ??? . Dałeś jakieś radiatorki na pamięci ???

wszystko jest deflaut znaczy procek ma obnizone do 1,31 a pamieci mam na 2,2v a tak wszystko deflaut a pamieci lasnie 2t 1 t niestabilnie niestety ale t mi styka na full szczerze mowiac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kusi mnie troche ta płytka, ale obawiam sie ze 480-490 nie wyciagne i moje D9 będę smigać słabiutko,; DS3 złe nie jest(495) ale zmienić bym zmienił, może właśnie ramy by lepiej latały, gigabyte z tego akurat dumny nie jest i ogranicza niektóre. moje powinny leeeepiej latać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie " a takie techniczne pytanie czy jak wsadze grafe w dolne pcie a górne bedzie puste to bedzie działac ? "

a drugie to czy da sie zamontowac na niej pentagrama 12cm ? bo widze dosc wysoki radiator blisko lga

Nie bedzie dzialac. Albo gorne PCI-e x16, albo oba x8...

Co do Pentaka to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

Nie bedzie dzialac. Albo gorne PCI-e x16, albo oba x8...

Co do Pentaka to nie wiem...

a to spradzwone na 100% bo mam problem bo w mojej obudowie nie mam miejsca i radek mi sie nie wmiesci na górne pci musiał b byc na dolnym ale jak nie bedzie działac to kicha :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kusi mnie troche ta płytka, ale obawiam sie ze 480-490 nie wyciagne i moje D9 będę smigać słabiutko,; DS3 złe nie jest(495) ale zmienić bym zmienił, może właśnie ramy by lepiej latały, gigabyte z tego akurat dumny nie jest i ogranicza niektóre. moje powinny leeeepiej latać

Bierz P5B Deluxe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kusi mnie troche ta płytka, ale obawiam sie ze 480-490 nie wyciagne i moje D9 będę smigać słabiutko,; DS3 złe nie jest(495) ale zmienić bym zmienił, może właśnie ramy by lepiej latały, gigabyte z tego akurat dumny nie jest i ogranicza niektóre. moje powinny leeeepiej latać

Mem trochę gorzej się kręcą niż na ds3 (przynajmniej moje sztuki-1080 na ds3, a około 1050 na tej) a jeśli chodzi o proca to miałem e6300 Chase1 i 480 fsb zrobił bez problemów.

ps.Uważajcie na napięcia na mem - jedna moja kostka niestety się skończyła na tej mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

na pclab twierdza ze jak sie włozy grafe tylko w dolny slot pcie to działa wszystko, moze ktos to sprawdzic? bo akurat to jest dla mnie ważne . z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...