Skocz do zawartości
strimerr

Pomocy Z Toshiba!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam nową Toshibę A110-195. Mój problem polega na tym , że nie mogę za nic w świecie uruchomić na niej mojego neta.

Internet mam z sieci lokalnej przez kabel. Wpisuje wszystkie ustwaienia połączenia jak w stacjonarnym i nie działą.

Po wpisaniu właściwości Protokołuinternetowego TCP/IP (wszystkie adresy) wyskakuje ikonka że połączenie sieci dostępne , ale jak obserwuje stan połączenia to tylko wysyła a nie odbiera pakietów.

robie wszystko jak w stacjonarnym, siedze przy tym juz 3 godziny i lipa.

Może to tylko jakiś szczegól.

 

proszę o jakaś pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :) Z pewnością chodzi o MAC. Niestety kolego ale musisz sobie sklonować na lapa również swój MAC. I oczywiście wtedy z netu możesz korzystać jednocześnie tylko z jednego kompa.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje neta na wszystkich kompach.

Mam dwie stacjonarki oprócz lapka i mam tez switcha.

Ale satysfakcjonuje mnie rozwiązanie z przekladaniem kabla.

Wystarczy żeby dzialal wymiennie.

Poza tym nie mam za bardzo czasu żeby szukać odpowiedzi po sieci.

Skoro jest takie forum to myślalem że pomożecie, że podzielicie się swoją wiedzą.

Chyba logiczne ,że Jak by, wiedział o co chodzi to bym nie pytał.

Zamiast mnie opiepszac i udowadniac swoja wyższość to byście spokojnie napisali co i jak zrobić.

No ale można się wyżyć.

Jeśłi to wszystko z Waszej strony to dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje neta na wszystkich kompach.

Mam dwie stacjonarki oprócz lapka i mam tez switcha.

Ale satysfakcjonuje mnie rozwiązanie z przekladaniem kabla.

Wystarczy żeby dzialal wymiennie.

Poza tym nie mam za bardzo czasu żeby szukać odpowiedzi po sieci.

Skoro jest takie forum to myślalem że pomożecie, że podzielicie się swoją wiedzą.

Chyba logiczne ,że Jak by, wiedział o co chodzi to bym nie pytał.

Zamiast mnie opiepszac i udowadniac swoja wyższość to byście spokojnie napisali co i jak zrobić.

No ale można się wyżyć.

Jeśłi to wszystko z Waszej strony to dzięki.

ok, wiec pomoge

wejdź w stacjonarce w menu start->uruchom i wpisz "cmd" nastepnie w oknie wpisz "ipconfig/all" i zapisz sobie adres fizyczny karty sieciowej czyli MAC. potem odpal laptopa i wejdz w polaczenia sieciowe->wybierz to od kabla -> właściowści -> konfiguruj -> zaawansowane -> network adress i wpisujesz jako wartość adres spisany ze stacjonarnego kompa oczywiście bez myślników... to tyle

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ci dobry czlowieku.

Wszystko działa.

Jak by wszyscy na tym forum byli tacy uprzejmi to bym mial neta wczesniej.

Powiedzcie mi jeszcze jak to jest z gwarancją na Toshibe.

W pudelku nie bylo zadnej karty gwarancyjnej. czy do gwarancji wystarczy tylko faktura i zalogowanie się na stronie toshiby??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pudelku nie bylo zadnej karty gwarancyjnej. czy do gwarancji wystarczy tylko faktura i zalogowanie się na stronie toshiby??

Tak! Wystarczy tylko faktura i zalogowanie (w ciągu 30 dni) na stronie Toshiby: potrzebujesz w zasadzie podać swoje dane, spisać numery ze spodu lapka i (dla pewności) zachować email, który przyjdzie od Toshiby potwierdzający przyjęcie aktywacji (na niego czasami często długo poczekać, jednak gwarancja liczy się już od dnia zakupu laptopa!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ozywiście zapisać i zapamętać login i hasło do serwisu toshiby - bez tego nie będziesz mógł oddać go na serwis

??

Jak oddawałem lapka do serwisu, to nic ode mnie nie chcieli. Ewentualnie można dać płytkę recovery, to wtedy zainstalują system na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

Panowie mam pytanie dotyczace mojego kompa??

moja konfiguracja T2250, GMA950 i 512 ddr2

Czy jak dołożę drugą kość ramu 512 to czy wzrośnie wydajność 3d??

na dzień dzisiajszy w 3d marku 2001 mam ok 5000 pkt.

czy z dodatkową kością wzrośnie ten wynik??

pytam gdyż GMA950 wykorzystuje ram.

z tego co się orientuję to przy 512 pobiera max 128Mb a przy 1G ramu max 224Mb,

więc wydajość karty powinna chyba wzrosnąć.

ps. dzisiaj liczyłem super PI 8M i moj wynik to 7m 11s

 

Poza tym mam jeszcze problem z dzwoękiem.

W moim lapku jest tylko wyjście słuchawkowe.

Gdy podłączam do niego moje HI-FI (wzmaciacz TECHNICS SU-V90D i kolumny 2x300W) to całość klepie z takim basem jak wbudowane głośniczki w lapku.(oczywiście w oprogramowaniu zmieniam ustawienia na głośnik zewnętrzny)

Mam porównanie bo na stacjonarce całość trzęsie domem a tu taka bida.

co może być przyczyną??

Edytowane przez strimerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc 3d pewnie wzrosnie, ale nieznacznie, problemem przy gma nie jest ilosc pamieci, ale raczej sam fakt ze to chip graficzny. Mozna sie spodziewac paru fpsow wiecej w quake'u, ale nfs carbon tak czy inaczej nie ruszy. Niestety to nie jest karta graficzna, i nic nie da sie z tym zrobic.

SuperPi moze poprawic, zaleznie o ustawien.

Przyczyna kiepskiego dzwieku jest pewnie kiepska karta dzwiekowa(nie podales modelu laptopa, wiec ciezko cos powiedziec), niestety jesli nie masz spdif to przy wyjsciu analogowym bedziesz dostawal kiepski dzwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model podałem na samym początku tematu.

to Toshiba A110-195. Mam tu naklejkę, że ma niby jakiś SRS TruSurroud XT system.

Nie wiem może jak będe miał chwilę czasu to coś poszukam bo aż sie nie chce wierzyć , że w nowym sprzecie taki słaby dźwięk może być. :sad:

 

Jakie ustawienia zmienić aby poprawić wynik w super PI??

 

Model podałem na samym początku tematu.

to Toshiba A110-195. Mam tu naklejkę, że ma niby jakiś SRS TruSurroud XT system.

Nie wiem może jak będe miał chwilę czasu to coś poszukam bo aż sie nie chce wierzyć , że w nowym sprzecie taki słaby dźwięk może być. :sad:

 

Jakie ustawienia zmienić aby poprawić wynik w super PI??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche kombinowałem ale bez specjalnych efektów.

Może zainstaluje nowe sound drivery ze strony Toshiby.

Jak to jest z sterami do GMA950??

czy je sie jakoś aktualizuje?? czy można do tego zainstalować jakieś Nvidia detonatory??

podkręcał ktoś kiedyś ten układ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki do gma sie aktualizuje, niedawno mi sie osobiscie zdarzylo na hp nx7400; jesli chcesz zwiekszyc wydajnosc to mozesz kombinowac z ustawieniami ramu, to powinno dac jakies efekty (gma korzysta z pamieci systemowej); ale generalnie nie nastawiaj sie na cos spektakularnego - mysle ze czegokolwiek bys nie robil to i tak wiecej zachodu i ryzyka niz mozliwych korzysci.

 

:) faktycznie podales ten model :) mae culpa

Edytowane przez kes34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche kombinowałem ale bez specjalnych efektów.

Może zainstaluje nowe sound drivery ze strony Toshiby.

Jak to jest z sterami do GMA950??

czy je sie jakoś aktualizuje?? czy można do tego zainstalować jakieś Nvidia detonatory??

podkręcał ktoś kiedyś ten układ??

 

Widać, że słabo kombinowałeś. Fonia przez wzmacnicz również powinna rozsadzać dom (żle masz ustawienia).

 

Co dotyczy sterów do GMA950( to tu nic ciekawego nie wykombinujesz chyba, że laska dynamitu w formie detonatora). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie dzwieku jeszcze: w poneidzialek przychodzi mi laptop z ta sama karta dzwiekowa (tyle ze ma spdif, u ciebie na pewno nie ma?), wiec wtedy cos jeszcze dopowiem, ale generalnie to faktycznie cos musisz miec nie tak w ustawieniach, bo opinie na temat tej karty sa bardzo pozytywne.

 

Co dotyczy sterów do GMA950( to tu nic ciekawego nie wykombinujesz chyba, że laska dynamitu w formie detonatora).

:) nie ma sie co smiac, w hpkach czasami baterie wybuchaja :)

Edytowane przez kes34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Nie mam juz siły z tym dźwiękiem.

Zassałem nowe sterowniki ze strony toshiby zainstalowałem i dalej klepie bez basu i mocy.

Myślałem ,że problemem jest programik AC3 filter który służy do ustawiania dźwięku a zainstalował się razem z kodekami video ale go wywaliłem a dalej nie gra to jak powinno.

NIe wiem co jeszcze zrobić.

w tym okno Virtual sound nic wiele sie zrobic nie da.

 

ps. bo tez mnie podkusiło żeby kupić taka zabawkę (laptop) zamiast prawdziwego kompa(desktop)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. bo tez mnie podkusiło żeby kupić taka zabawkę (laptop) zamiast prawdziwego kompa(desktop)

 

:D ciekawe stwierdzenie :)

 

 

Jeżeli nie pomagają żadne zmiany softowe, czyli zmieniałeś co się tylko da to niestety wygląda to na wadę fabryczną i kwalifikuje się do naprawy. Swoją drogą spróbój podłączyć jakieś inne audio zenętrzne chociaż słuchawki i zobacz co jest z basami; moim zdaniem jeszcze do czeoś nie doszedłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna to by byla wada ... czasami serwisy faktycznie nie przyjmuja rzeczy ktore sa ewidentnie wadliwe; no ale w tym przypadku to ciezko umotywowac naprawe.

Skoro juz kombinowales jak sie tylko da z ustawieniami, to sprobuj zmienic playera, np na foobara, a noz widelec pomoze.

Poza tym jestem prawie pewien ze masz wyjscie cyfrowe w tej karcie, wiec jesli mozesz to podlacz do cyfrowego wejscia we wzmacniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod directa(wejście cyfrowe) ale i tak działa tylko w trybie analogowym bo do digitala potrzeba odtwarzacza z łączem optycznym.

No ale na wejściu digital gra znacznie głośniej niz poprzednio ale ciągle bez żadnego basu.

wzmacniacz 800W kolumny 2x400 a gra jak głośniczki komputerowe za 20 zł.

przyniose jeszcze wieże Sony (może toshiba nie lubi techicsa?)

Jak bedzie lipa to napisze to serwisu Toshiby.

 

dodam jeszcze ,że kumpel kupił Acera i ma trzy wyjścia audio(mikrofon, głośniki i słuchawki ) a u mnie tylko mikrofon i słuchawki.

 

zainstalowałem foobara i jakość lepsza niż winamp.

no ale u mnie to i tak gra strasznie.

moje obserwacje są takie , że wszystko gra bez basu. jak go dodam na equalizerze to kolumny trzeszczą jak bym je zasilał nie ze wzmacniacza tylko z tego wyjścia słuchawkowego.

nie wiem juz

 

podłączyłem też pod wieże sony i ... szkoda gadać.

Edytowane przez strimerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to doszedl moj laptop z ta sama karta dzwiekowa - gra jak zlotko, lepiej od mojego sb na pc.

W zwiazku z tym to nie wina karty dzwiekowej (chyba ze popsuta), ostatnie co mi przychodzi do glowy to kable (sprawdzales?) albo soft. Moze masz 2x sterowniki zainstalowane (np. jakis microsoft-domyslny shit sie zainstalowal?) albo wybierasz nie te urzadzenie do odtwarzania dzwieku w panelu sterowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe bardzo wdzięczny jeśli napiszesz dokładnie jak się dostać do tego okna które jest na tym screenie. Z tego co pamiętam to ja też mam SRS a nie mogę tego nigdzie znaleść.

Dzięki i pozdrawiam

 

Jezeli masz zainstalowany program Toshiba Virtual Sound to w treyu winna być ikona przedstawiająca dwa głośniczki.

 

post-134788-1169656831_thumb.jpg

 

Oraz sprawdzić wszystkie ustawienia i przczytać plik pomocy @Strymerr-zanim wyślesz do serwisu.

 

post-134788-1169657178_thumb.jpg post-134788-1169657228_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz zainstalowany program Toshiba Virtual Sound to w treyu winna być ikona przedstawiająca dwa głośniczki.

 

post-134788-1169656831_thumb.jpg

 

Oraz sprawdzić wszystkie ustawienia i przczytać plik pomocy @Strymerr-zanim wyślesz do serwisu.

 

post-134788-1169657178_thumb.jpg post-134788-1169657228_thumb.jpg

Ten Toshiba Virtual Sound miałeś z płyty recovery czy ściągałeś?

 

Ja pierwszy raz o tym słysze i nie wiem w takim razie czy powinienem to mieć?

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Toshiba Virtual Sound miałeś z płyty recovery czy ściągałeś?

 

Ja pierwszy raz o tym słysze i nie wiem w takim razie czy powinienem to mieć?

 

Sprawdż w folderze TOOLSCD jeżeli jest to podfolder Virtual Sound (zainstaluj).

 

Ten folder jest również na płycie recovery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż w folderze TOOLSCD jeżeli jest to podfolder Virtual Sound (zainstaluj).

 

Ten folder jest również na płycie recovery.

Niestety nie ma takiego folderu nigdzie. Z tego chyba wniosek, że mój sprzęt nie obsługuje tych bajerów?! Na stronie Toshiby też nic nie ma poza sterownikami. :mur:

Edytowane przez Szczepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...