Skocz do zawartości
studenc1k

[recenzja] Podstawka Chłodząca Zalman Zm-nc1000

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybko:

 

Ogólnie temperatury bez podstawki.

 

CPU: 60

HDD: 46

Płyta główna: 59

 

Z podstawką na 1 biegu po 4h od włączenie laptopa.

 

CPU: 53

HDD: 37

Płyta główna: 51

 

Ogólne wrażenia cicha cisza cisza. Wentyl od laptopa "wyłączony", podstawki zero hałasu tylko czuć przyjemny podmuch zimnego powietrza. Idealny tryb do zostawiania na noc (ściąganie plików).

 

 

Z podstawką na 2 biegu.

 

CPU: 49

HDD: 37

Płyta główna: 50

 

Ogólne wrażenia nie jest źle, lecz głośniej niż na trybie 1 wyraźnie słychać wentylator w podstawce, myślę, że jak ktoś nie jest maniakiem ciszy spokojnie może go zostawić na noc, w moim przypadku odpada, bo mam lapa zaraz obok głowy. Wyraźny przyjemny chłód z przodu i z tyłu podstawki. O hałasie napiszę jedno zdanie, oceniam go na taki poziom, jaki uzyskiwał wentylator w laptopie jak nie był na podstawce. Zaznaczam, że nadal w trybie 2 wentylator w laptopie jest „wyłączony”.

 

 

Z podstawką na 3 biegu

 

CPU: 46

HDD: 36

Płyta główna: 50

 

No to już nie przelewki, tryb idealnie się sprawdza podczas grania. Przykład, jedna godzinna partyjka w Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy o temp. nie będę pisał napiszę, że spód laptopa wręcz parzył, dłużej niż parę sekund nie można było trzymać ręki (okolice karty graficznej i procesora) o hdd nie wspominając. Po zastosowaniu podkładki niebo - ziemia. Laptop jest chłodny, wentylator pracuje w normalnym trybie, podstawka no cóż jest głośno, lecz w żaden sposób to nie przeszkadza w trakcie grania. Wentylator w podstawce minimalnie głośniejszy od tego w laptopie. Po wyłączeniu gry i przejście na tryb 1 laptop schładza się do początkowych temp. w czasie około 30min, czyli nie jest źle, no chyba, że go sie zostawi w 3 trybie, więc parę min, i już mamy normalne temperatury.

 

A tak się prezentują temperatury po 2h partyjce w Heroesów.

 

CPU: 72

HDD: 38

Płyta główna: 62

 

Fotki jutro zamieszczę.

Edytowane przez piotrjancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile stopni srednio zmniejsza temperature na CPU ten Zalman na low gdy procesor jest 100% obciazony? Robil ktos taki test? Bo u mnie jak nie hula procesor na 90-100% to jest dead silence, ale interesuje mnie wlasnie - czy podstawka na 1000-1100 rpm tak by chlodzila , zeby sie fabryczny nie wlaczal - zdjalem nawet dolny panel, zeby byl lepszy dostep do radiatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest prosty sposób na chłodzenie :-D - wystarczy zmienić zasilanie z 5V USB na zasilacz sieciowy z ew. możliwością regulacji napięcia. U mnie ta metoda spisuje się bardzo dobrze i przy okazji wiatrak zbytnio nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam zakupić podstawkę chłodzącą pod laptopa Acer Extensa 5635ZG( szerokość rozstawu nóżek 325mm, głębokość rozstawu nóżek 200mm) ale ze względu na nieścisłości związane z odróżnieniem co jest szerokością a co długością piszę tutaj tego posta. Zamierzam kupić podstawkę Zalmana. Autor tematu napisał że szerokość modelu wynosi 308mm zaś tutaj: ZALMAN ZM-NC1000 - Podstawka pod Notebooka - Czarna :: runmedia.pl szerokość podawana to 330mm. Więc byłbym wdzięczny gdyby ktoś rozwiał moje wątpliwości.

 

Czy model NC1000 jest lepszy od NC1500? Bo patrząc po cenach:

ZALMAN ZM-NC1000 - Podstawka pod Notebooka - Czarna :: runmedia.pl

ZALMAN ZM-NC1500 - Podstawka pod Notebooka - Czarna :: runmedia.pl

brałbym NC1500 ale może haczyk tkwi w tych wymiarach NC1000(Wymiary gabarytowe (wys x szer x gł):308(L) X 330(W) X 40(H) mm mm) zaś NC1500 (Wymiary gabarytowe (wys x szer x gł):345 x 299 x 52 mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...