Skocz do zawartości
marcinz90

Wc - Pierwsze Starcie

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze witam na forum - to mój 1 post

Od jakiegoś czasu przeglądam przeróżne fora (zarówno polskie jak i zagraniczne) w poszukiwaniu informacji o chłodzeniu cieczą które planuje zmajstrować.

Jako że mam teraz trochę wolnego czasu postanowiłem z kawałka miedzi jaki wygrzebałem w garażu (150x50x5mm) wydłubać jakiś bloczek na cpu. Zastanawiałem się nad konstrukcją bloku, wybór padł w końcu na prisiona, dzisiaj wziąłem się za spód i z pomocą piłki do metalu i 2 rąk wyciąłem takie coś

 

Dołączona grafika

Mała innowacja na forum - wrzuciłem kawałek miedzi do skanera B) (niestety nie mam cyfraka)

Dołączona grafika

tutaj właśnie naskrobany w paincie rysunek, aby łatwiej było sobie wyobrazić o co mi chodzi

pinów ma być 144 (myślę że dam radę zrobić 12 nacięć na długości 3,6cm :wink: ).

dalej pójdzie przelotka z miedzi 5mm, a na top także miedź 5mm

 

Mam też pewien problem

ogromna większość prisionów ma spód o grubości 1cm. a co się z tym wiąże piny mają ok. 8-9mm. Mój spód ma 5mm i finy 4mm (sam się sobie dziwie jak udało mi się wyciąć piłką do metalu spód o grubości 1mm (+/-0,1) B) ) tu nasuwa się moje pytanko:

Czy tak niskie piny zdaja egzamin? (minimalnie kręcony A1700+)

 

Jeśli chodzi o ogólny plan WC:

Blok na CPU homemade

Blok GPU (r9550) homemade

Nagrzewnica - prawdopodobnie Polonez/fiat125p (myśle że z obecnym configiem poradzi sobie pasywnie)

pompka - coolriver rev2

całość prawdopodobnie na wężach 8/10

 

Radze nie liczyć na jakieś częste apdejty i szaleńcze tempo pracy, będe coś dłubał kiedy będzie troche więcej wolnego czasu - układ chciałbym skończyć jeszcze w tegoroczne wakacje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zrozumieć Twoją motywację jeżeli kompletnie brak ci kasy. Jeżeli możesz wyskrobać 70-80 PLN to kupisz dobry używany blok na Allegro.

Jeżeli ma byc to Twoje hobby to muszę być szczery do bólu - zacznij od podstaw rysunku technicznego, trochę podstaw obróbki metalu. Zapomnij o wycinaniu pinów piłką do metalu. Wyrzeźbisz blok ale ryzykujesz zniszczenie reszty sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też pewien problem

ogromna większość prisionów ma spód o grubości 1cm. a co się z tym wiąże piny mają ok. 8-9mm. Mój spód ma 5mm i finy 4mm (sam się sobie dziwie jak udało mi się wyciąć piłką do metalu spód o grubości 1mm (+/-0,1) B) ) tu nasuwa się moje pytanko:

Czy tak niskie piny zdaja egzamin? (minimalnie kręcony A1700+)

Pewnie, że tak. O ile się nie mylę to prison ma właśnie takie wymiary finów. (przynajmniej na środku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od podstaw rysunku technicznego, trochę podstaw obróbki metalu. Zapomnij o wycinaniu pinów piłką do metalu. Wyrzeźbisz blok ale ryzykujesz zniszczenie reszty sprzętu.

Hmm, no wiesz już tak człowieka objechać na początku :( Po pierwsze to co wstawiłem to nie jest żaden rysunek techniczny,tylko szkic narysowany w paincie w 30s, po drugie, myśle że warto spróbować wykonać blok własnoręcznie,jeśli nie wyjdzie to zapoluje na coś na allegro, a tym "skanem" się nie sugeruj bo to jeszcze bardzo wczesna alfa którą trzeba jeszcze wyrównać pilniczkiem i dopieścić. Co do pinów wycinanych piłką do metalu, to sądze że jest to wykonalne, skoro udało mi się poobcinać krawędzie tej sztabki w taki sposób że dno ma grubośc 1mm :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyciąłem piny: Na początku trochę się wkurzyłem przez pierwsze nacięcie, które zrobiłem o 1mm za daleko. Potem zmieniłem troche plan, wynikiem czego są piny bardziej przypominające prostokąty. Jest ich 9x8=72

 

Dołączona grafika

 

Dzisiaj jeszcze coś wyrównam pilniczkiem, a jutro spróbuje zrobić przelotkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że troche nierówno wyszło :mur: bo źle troche wymierzyłem, nieuwzględniając tego że rowek jest trochę szerszy niż brzeszczot :rolleyes: . Ale myśle że jak na brzeszczot (trochę tępy przy okazji) to całkiem nieźle mi to wyszło B-) Bloczek bedzie full miedź - lutowany więc nie będzie widać nierównych pinów

Edytowane przez marcinz90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się sama idea robienia tego ręcznie, teżbym się w to pobawił gdybym tylko znalazł taki kawałek miedzi... u mnie sąsiedzi wszystko wyprzedali co jeszcze było miedziane w miejscowości...

Edytowane przez Ardeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piny mają 5mm, podstawa 1mm. Niestety temat stanął w miejscu bo spieprzyłem przelotke :mur: (już wole ciąć miedź brzeszczotem niż w niej wiercić) więc projekt zawieszony (koniec ferii=brak czasu na łażenie i żebranie o miedź, a tym bardziej na siedzenie godzinami w garażu i dłubanie)

Edytowane przez marcinz90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...