Skocz do zawartości
filmic

Trudny Wybor Lcd...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam sie do zakupu monitora LCD. Optymalnie 19" 4:3...

Po spedzeniu kilku nocy na roznych forach i testach zastanawiam sie nad tymi modelami:

- Samsung 971P (ze wzgledu na wyglad ;) podobno wada jego jest to ze nie ma przycisku OSD jednak na stopce jest przycisk zmiany trybow monitora... czy to spelnia zadanie? minusem jest modul FRC :?)

- NEC 1970NX (podobno matryca S-IPS laczy zalety TN i PVA ale... ma tez swoje wady: srednie czasy reakcji i przebarwiony czarny :()

- BELINEA 101920 C (jest na matrycy MVA ale zbiera duzo dobrych opinii... niestety matryca MVA ma tendencje do srebrzenia :? poza tym jest... troche brzydki)

- Fujitsu Siemens P19-2 (to troche jak legenda ;) podobno jeden z lepszych w tym przedziale cenowym, jednak troche drozszy zwlaszcza czarny model i bardzo trudno dostepny :(, zreszta jego glowna wada jest podobno za mocne podswietlenie matrycy i klopotliwa regulacja)

 

Tak wiec ograniczam wybor do tych 4 zeby bardziej nie mieszac a wybor i tak jest trudny :?

Licze przede wszystkim na opinie uzytkownikow tych oto monitorow ;)

Jak widac cena oscyluje w granicach 1500zl i tyle moge wydac...

Monitor glownie bede uzywal do neta, czasem gry (ale niekoniecznie FPP) i sporadycznie filmy (od tego mam TV ;))

 

Z gory dziekuje za pomoc :)

Edytowane przez filmic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam , tak czy wcześniej już używałeś monitor LCD czy to ma być Twój pierwszy LCD ???

 

Mój typ to NEC - jak odpowiesz na moje pytanie to uzasadnię swój typ .

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

One mają proporcje 5:4 :)

 

Swoją drogą to czy to nie tylko rozdziałka ma takie proporcje, i jest skalowana do 4:3? Bo jeśli matryca jest 5:4 to totalnie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to czy to nie tylko rozdziałka ma takie proporcje, i jest skalowana do 4:3? Bo jeśli matryca jest 5:4 to totalnie bez sensu.

Zarówno proporcje jak i rozdzielczość są 5:4 ( piksel ma proporcje jak zwykle w monitorach 1:1 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam , tak czy wcześniej już używałeś monitor LCD czy to ma być Twój pierwszy LCD ???

 

Mój typ to NEC - jak odpowiesz na moje pytanie to uzasadnię swój typ .

Osobiscie nie mialem do czynienia z monitorem LCD wczesniej (jedynie w laptopie przez krotkie chwile)

Sam uzywam ponad 4 letniego juz Hyundai'a 17"... :huh:

Tez sklaniam sie ku NEC (poniewaz podobno jest dobrym kompromisem miedzy TN a PVA) jednak wydaje mi sie ze FS P19-2 bylby takze dobrym wyborem (jesli nie lepszym) tylko nie wiem wlasnie czy warto go za wszelka cene szukac i dokladac te 100-150zl :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiac temu sam wybieralem panel w tych pieniadzach. Po wielu bojach postanowilem wybrac miedzy 1970NX, a wlasnie F-Sem P19-2. Padlo na NECa. Czemu? Przestraszylem sie problemow z obecnie sprzedawanymi F-Sami (otiwerane pudelka, przechodzone sztuki), slabego serwisu, a teraz na dodatek czytalem gdzies ze nagla obnizka cen jest spowodowana przejscie na matryce MVA - F-Sa mozna juz dostac ponizej 1400zl (popatrz tu). NEC jak dla mnie jest swietnym panelem, mialem doczynienia z kilkoma innymi panelami i powiem Ci ze na ich tle NEC bardzo pozytywnie wypada. Czern przechodzaca w fiolet to zjawisko wystepujace przy naprawde duzych katach, smuzenia takze nie stwierdzono. Tutaj prownanie cen NECa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiac temu sam wybieralem panel w tych pieniadzach. Po wielu bojach postanowilem wybrac miedzy 1970NX, a wlasnie F-Sem P19-2. Padlo na NECa.

Dzieki za odpowiedz :)

Musze przyznac ze zdecyduje sie chyba jednak na NECa z mniej wiecej tych samych powodow (serwis itp.)

Wlasnie ostatnio zaskoczyla mnie niska cena FS P19-2 :blink: Jednak teraz juz wiem jak je rozpoznac :) Ale mysle ze i tak nie ma sensu "polowac" na ten monitor skoro NEC jest rownie dobry, tanszy, i dostepny niedaleko (jak dla mnie ;))

Za niedlugo chyba ostatecznie podejme decyzje aby go kupic i... porpostu pojade po niego :)

Wynegocjuje gwarancje 0pix B-) i mam nadzieje ze bede zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmic >> po co otwierales kolejny topik? na tym forum dbamy o porzadek :P

Bierz NECa a nie kombinujesz :P.

No sorry, tez nie chce zasmiecac ale... pisze sporadycznie wiec chyba szkody nie wyrzadze ;)

A wiele osob zastanawia sie intensywnie nad wyborem monitora bo w koncu 1500zl to dla wiekszosci nie jest malo :?

 

Tutaj bylo zestawienie LCD na roznych matrycach a... tamten topic to tak jakby skupienie sie na S-IPS w praktyce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie mialem do czynienia z monitorem LCD wczesniej (jedynie w laptopie przez krotkie chwile)

Sam uzywam ponad 4 letniego juz Hyundai'a 17"... :huh:

Tez sklaniam sie ku NEC (poniewaz podobno jest dobrym kompromisem miedzy TN a PVA) jednak wydaje mi sie ze FS P19-2 bylby takze dobrym wyborem (jesli nie lepszym) tylko nie wiem wlasnie czy warto go za wszelka cene szukac i dokladac te 100-150zl :unsure:

Ja polecam NECa z tego wzgledu ,że kupiłem używanego 1760NX (ma 2.5 roku) i nie widać po nim żadnego zużycia - to świadczy o jakości monitorów NEC - nawet regulacja nachylenia i wysokości matrycy jest pewna - nie tak jak w pewnej serii Samsungów gdzie matryca zjeżdżała na blat biurka nawet w nowych monitorach !!! .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze tego posta juz na nowym monitorze LCD :D

Zdecydowalem sie na NEC 1970NX z roznych wzgledow:

- matryca S-IPS (na pewno jest lepsza od TN i teoretycznie ma mniej wad niz PVA)

- gwarancja NEC door-to-door 36msc :)

- dostepny byl w okolicy w cenie 1389zl (mniej niz srednia cena tego monitora)

 

Monitor rozpakowalem zaraz po zakupie (mimo tego ze nastepnego dnia mialem exam i powinienem sie uczyc ;)) ale nie moglbym zasnac jakbym go nie zobaczyl w akcji ;) Przede wszystkim obawialem sie bad pixeli :unsure: Na szczescie po podlaczeniu nie zauwazylem zadnych uszkodzonych (jak dotad monitor pracuje juz 4dni praktycznie caly dzien) :)

Monitor wydaje sie spory ale jest zgrabny (cienkie ramki), podstawka jest niewielka ale stabilna (a takze obrotowa), regulacja nachylenia i wysokosci jest dosyc swobodna (brak PIVOT). Ogolnie nie ma problemow z ustawieniem monitora na biurku :)

A jesli chodzi o wrazenia wizualne...

W komplecie dolaczony jest kabel analogowy. W takim polaczeniu monitor posiada opcje automatycznej regulacji obrazu oraz kontrastu. Wlasciwie to pod wzgledem mozliwosci regulacji spodziewalem sie ze bedzie wiecej (poza opcja "auto" jest tylko jasnosci, kontrast i kolory, ktore i tak najlepiej zostawic na NATIVE)...

BTW, przydalby sie jakis przycisk zmiany trybow typu "GAME", "MOVIE", "TEXT"... Co prawda w mednu mozna wybrac tryby DV 1, 2, 3 ale nie sa one nazwane (podobno sa to wlasnie tryby do gier, filmow i tekstu) ani nie da sie regulowac ich ustawien :? Na szczescie nie wlaczaja sie same jak to sie dzieje w przypadku Samsungow ;)

Dokupilem kabel cyfrowy (narazie taki tanszy na probe) i... nie widze zadnej roznicy (ani na lepsze ani na gorsze) :blink: Nie sadze aby obraz wygladal jakos duzo lepiej jesli bym zainwestowal w kabel 100zl lub wiecej (a moze sie myle?)

W kazdym razie i tak do obrazu nie mam zastrzezen :) Obecnie jasnosc mam ustawiona na 30% a konstrast na 50%. Kolory sa ladne (moze nie tak jak na niektorych matrycach S-PVA ale pewno lepiej niz na TN bez szyby) chociaz szczerze mowiac nie mialem okazji porownac z innymi monirorami LCD :huh:

Zastrzezenia mam jedynie do przejsc tonalnych... nie sa one poprostu plynne :? Przez wiekszosc zakresu jest kolor a przy koncu zbyt szybko schodzi do czarnego... Swoja droga czarny jest dosyc czarny ale pod katem wpada w fiolet lub delikatnie srebrzy (co jest cecha tych matryc). Jednak w normalnym uzytkowaniu to nie przeszkadza. Praktycznie mozna patrzec z boku np. na fotke i widac co na niej jest :)

Jesli chodzi o ogladnie filmow w ciemnym pokoju to... nie wiem bo jeszcze nie mialem okazji sprawdzic ;) Ale wyswietlajac calkowicie czarny obraz po ciemku mozna zauwazyc ze brzegi (bardziej prawy ale to kwestia indywidualna) swieca troszeczke jasniej (ale to tez kwestia indywidualna a poza tym wystepuje praktycznie na kazdym monitorze za mniej niz 2000zl).

Najwazniejsze jest to ze nie ma smuzenia :D Chociaz podawany czas reakcji to 18-20ms to... jest to chyba czas rzeczywisty dzieki ktoremu mozna grac bez problemu :) Testowalem narazie na NFS Carbon i Rise of Nations i CoD2 i... wygladaja jak na CRT ;)

Podczas pracy z tekstem i przegladajac strony internetowe takze jest podobnie jak na CRT... Oczywiscie podczas przewijania czcionki sie rozmywaja ale... to chyba zawsze tak ;) No, ma moze problemy z wyswietlaniem malutkich czcionek (cos kolo 5pt) - wygladaja jakby poszarpane

 

Ogolnie jestem zadowolony i mysle ze w tej cenie mozna smialo kupowac ten LCD :)

Konkurencja jest chyba FS P19-2 (na matrycy PVA!!) albo Samsung 971P... Ale pierwszy jest trudno dostepny a drugi poprostu drozszy a poza tym ma podobno uciazliwe oprogramowanie MagicTune)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

Ja bym nie szukał kompromisów i zwiął cos najlepszego czyli Eizo.

 

Nie deprymuję twojego wyboru bo to też dobry a nawet świetny monitor.

 

Ale po ostatnich spadkach cen świetny Eizo S1931S w zasięgu ręki:

http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=EIZO+19+S1931SHB

żadne z tych podanych nawet nie umywają się do niego, zwłaszcza możliwości

regulacji - prawdziwa regulacja jasności/mocy lampy a nie jakieś tam tricki

w modulowaniem parametrów matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie szukał kompromisów i zwiął cos najlepszego czyli Eizo.

 

Nie deprymuję twojego wyboru bo to też dobry a nawet świetny monitor.

 

Ale po ostatnich spadkach cen świetny Eizo S1931S w zasięgu ręki:

http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=EIZO+19+S1931SHB

Masz racje... Przyznam ze nie zauwazylem tej oferty (a kupowalem w tym samym sklepie) :(

No ale mimo wszystko ten monitor ktory wybralem kosztowal mnie 1400zl a i tak ciezko mi bylo uzbierac ta kwote :-|

Jednak kazdemu co moze dolozyc te 400zl polecam ten wlasnie Eizo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie szukał kompromisów i zwiął cos najlepszego czyli Eizo.

 

Nie deprymuję twojego wyboru bo to też dobry a nawet świetny monitor.

 

Ale po ostatnich spadkach cen świetny Eizo S1931S w zasięgu ręki:

http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=EIZO+19+S1931SHB

żadne z tych podanych nawet nie umywają się do niego, zwłaszcza możliwości

regulacji - prawdziwa regulacja jasności/mocy lampy a nie jakieś tam tricki

w modulowaniem parametrów matrycy.

ehhh.... szkoda ze ten Eizo nie kosztowal tyle gdy ja bralem 1970NX, wtedy moznaby bylo sie nad nim zastanowic. Choc to i tak 400 zl wiecej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...