Skocz do zawartości
guziq

Htc Wizard (spv M3000) Vs. Nokia N80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar zakupic telefon i nie wiem który wybrac.

W Wizardzie wrazenie robi wysuwana klawiatrura i Windows Mobile 5,0. W N80 wyswietlacz o ogromnej rozdzielczosci i aparat 3,2 MPix.

Co wybrac?

Jakie sa plucy i minusy obydwu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie Wizarda, to proponuje Ci się wybrać na pdaclub.pl tam ten telefon wszyscy znają do ostatniej śrubki ;) Na forum jest dużo przdatnych inf., a na początek polecam recke, która się znajduje tam.

Sam się czaję na niego od jakiegoś czasu, a nie kupiłem go jeszcze chyba tylko dlatego, że pdfy z których ciągle korzystam mają taki rozmiar, że trudno będzie o komfortowe przeglądanie i że nie zagra lepiej niż k750i&hpm-70.

Poza tym Wizard nie jest jakiś szczególnie szybki i OC procka to raczej konieczność.

Jeszcze zależy do czego zamierzasz używać teleofonu, bo jeśli to ma być "reprezentatywny" telefon to bierz N80 (sorry za ironie ;) )

 

--edit--

O N80 myślę, że coś przeczytasz już w przyklejonym temacie, bo kucyk ją kupił.

 

 

Tematu zamykać nie będziemy, bo trudno o to, żeby Wizarda upychać do przyklejonego, gdzie raczej nie ma za wiele o palmfonach.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jeśli to ma być "reprezentatywny" telefon to bierz N80

ta ceche równiez biore pod uwage.

 

Telefonu mam zamiar uzywac do:

- przedewszystkim rozmowy

- surfowanie do snu po necie (obydwa maja Wi-Fi)

- czasem GPS (wiem ze na symbiana tez sa jakies automapy)

 

Tak jak mówiłem w SPV podoba mi sie głównie windows i dostepnosc duzej ilosci programów. W Nokii "zabija" wyswietlacz i aparat (no i prestiz modelu - reklamowana jest jako telefon dla biznesu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie oba te telefony to aktualnie świetne telefony. na myśl o n80 az mi sie słabo robi ;), ale koło m3000 tez nie można przejść obojętnie ;) n80 2 dni temu kupił mój kolega w poznaniu za 1250zl (miesięczny z kompletem papierów i dodatkami :) ) no i cóż powiedzieć, telefonik wymiata, wyświetlacz bajka, przeglądanie stron internetowych całkiem przyjemne (kucyk dał zdjęcia w temacie) procek w fonie 206MHz czyli chyba taki sam jak w 6630. Na szybkość nie ma co narzekać, a bateria trzymająca 2-3 dni to przy tych wszystkich funkcjach chyba złym wynikiem nie jest. Głośność i jakość rozmowy bardzo dobra (rozmawiałem z nim jak go kupił), oprogramowania coraz więcej. Co do m3000 najwięcej dowiesz się właśnie na pdaclubie. Konstrukcja innowacyjna jak na polski rynek, duży wyświetlacz, aparat "tylko" 1.3mpx no i WM - na początku trudny w obsłudze ale jak się człowiek przyzwyczai to jest bardzo przyjemny ;)

 

Wybór trudny bo oba telefony ciekawe.

Tu juz sam musisz zdecydować co Ci bardziej leży, ja przy kupowaniu nowego stawiałbym na Finlandię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telefon bedzie kupiony na allegro - ceny przystepniejsze

 

PS.

1. Moze ja źle szukam ale ni jak nie moge znalesc w przyklejonym temacie jakich zdjeci/screenów z N80. Na któej stronie tematu to jest?

2. Jak wyglada nawigacja na tym telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec:

- na PDAClub napisali ze firmy potrafia czasem klatkowac - Jak sytuacja wyglada u Ciebie?

- Czy GPS działa prawidłowo (nie wiesza sie, przyrywa z powodu małej mocy procesora)?

- Czy na PDA (na Symbiana jest Xlator) są jakies encyklopedie, słowniki?

- Czy sa jakies nazedzia typowo inżynierskie (zaczynam coraz mocniej sie wkrecac w branze ciepłownicza i by sie przydały jakies programy w kieszeni)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie odpisac bo pda sie bawie od 8-10 lat.

 

Wizard jak kazdy inny pocketpc z gsm srednio wygodnie sie uzywa jako telefon. Windows mobile jest bardzo niewygodny od obslugi, zawiesza sie regularnie, bez instalowania programow dodatkowych praktycznie nie ma podstawowych funkcjonalnosci.

GPS dzialac bedzie bez problemowo, wizard ma przeciez BT.

Programy do nawigacji beda dzialac normalnie na pewno.

Programow typu encyklopedie jest setki tak samo jak i inzynieryjnych - pocketgear.com

Kup wizarda pobaw sie i kto wie moze polubisz WM. Mi osobiscie nie odpowiada ten OS, mimo ze probowalem na roznych pocketach. Wrocilem znowu do PalmOS i mam slicznego Tx :) Zero stresu wszystko dziala jak powinno.

Moim zdaniem NIE DA sie uzywac pocketa z gsm jako telefonu. To masochizm jest i wmawianie sobie ze to jest wygodne. Wolne, zawodne rozwiazanie. MS na sile zrobil z pda komputer i efekty widac. Do tej pory alarmy zle dzialaja w wm 5.0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec:

- na PDAClub napisali ze firmy potrafia czasem klatkowac - Jak sytuacja wyglada u Ciebie?

- Czy GPS działa prawidłowo (nie wiesza sie, przyrywa z powodu małej mocy procesora)?

- Czy na PDA (na Symbiana jest Xlator) są jakies encyklopedie, słowniki?

- Czy sa jakies nazedzia typowo inżynierskie (zaczynam coraz mocniej sie wkrecac w branze ciepłownicza i by sie przydały jakies programy w kieszeni)??

1. Jest na to prosty sposob, podkręcenie procesora + nowy, czeski soft. Zwieksza się ilość wolnej pamięci RAM, a podkrecenie procesora ktore jest możliwe diametralnie zmienia szybkosc czarodzieja. Jest nie do poznania :)

 

2. Po w/w czynności nie powinno być zadnych problemów (choć myśle ze i bez tego byloby ok.)

 

3. Oczywiście, że są.

 

4. Myśle ze i takie rzeczy powinny się znaleźć, na PDA są takie programy, ktore się symbianowcom nie śniły. Na wstępie polecam zaglądnąć do działu download w pdaclub.pl, tam znajdziesz dość dużo ciekawego softu z różnych dziedzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisarz

To jeszcze takie pytanka:

- Jednym słowem polecasz ww. palmphona i wybrałbys go zamiast nokii?

- Czy próbowałęs moze uruchomic na nim jakas grez GameBoya Advance lub PSX?

- Do ilu MHz mozna wykrecic ten procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałęs moze uruchomic na nim jakas grez GameBoya Advance lub PSX?

o PSX zapomnij zdecydowanie. Za wolny sprzet. GBA tutaj tez problematycznie bedzie.

Sa szybkie i dobre emulatory snesa i segi genesis, ostatnio nawet cps1/2 oraz neogeo lecz niestety rowniez sa niegrywalne na wizardzie.

Niestety procesor omap kompletnie sie nie nadaje do gier czy multimediow.

Jesli chcesz kupic wizarda do gier to zdecydowanie odradzam. Jest poprostu stworzony do innych celow.

Co do internetu to na ekranie o niskiej rozdzielczosci 320x240 przegladanie stron nie nalezy do przyjemnosc. Wygodnie sie calkiem pisze na gg za pomoca tej klawiatury czy tez ssh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemol^N

Czyli jednak tak rózowo nie jest.

Na S60 równiez jest troche róznych map polski (w tym TomTom) i coraz bardziej mnie ciagnie do tego telefonu. Poza klawiatura i windowsem bije HTC w kazdym calu.

 

PS. W takim razie jaki PDA z funkcja telefonu nadawał by sie do tego celu (PSX)? Fajnie musi byc grac na lekcji/wykładzie w GranTourismo 2

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam cos od siebie (posiadam HTC Artemis - O2 XDA Orbit):

 

Co do nawigacji - uzywam i-GO - jest swietny, dziala bez zarzutow :) (mapa Polski + UK zaladowana - mozna wgrac cala Europe)

Co do emulatorow - mam wgranego ScummVM (jesli lubisz stare przygodowki LucasArt - Monkey Island, Indiana Jones, Sam & Max) - chodzi bardzo dobrze, a ekran dotykowy sprawdza sie tutaj znakomicie.

W moim modelu bateria starcza na 5 godzin ciaglej rozmowy lub 4,5 godziny ciaglego dzialania GPS (wbudowany w telefon).

GG dziala bezproblemowo. Skype tez, jednak jest ciut wolny (procek go przytrzymuje), do uzywania Skype polecam jednak uzywania zestawu sluchawkowego, daje najlepsza jakosc. Polecam tez od razu zainstalowac Opere, IE jest slaby.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dodam swoje 2 grosze

N80:

-strszny kloc jak na tel - wielkosci wizzarda, ktory ma klawiature qwerty

-bateria to chyba bl-5c a jesli tak to:taka sama jak w 6230 czy 6680 a wiec jesli bedziesz sporo gdal plus bawil sie fonem to ladowanie czeka Cie od jednego do 2 razy dziennie :)

-tom tom na symbiana jest super, jesli mieszkasz w czechach - pokrycie polski to z tego co pamietam cos kolo 16%

-telefon raczej juz dosc stary :) wiec malo reprezentacjyny

 

htc wizard

+jak na pda jest niewielki

+klawiatura qwerty

---minus i to bardzo wielki : tylko 2,5G(a net na krawedzi to nie to samo co po umts)

-stary model - w tym roku strzeli mu dwa lata

-slaby procek

 

co do krecenia, to jakis magik wykrecil na 288mhz, ale sys byl nie stabilny, podobniez stabilnie dzialal mu @276mhz

 

mam nadzieje, ze wizarda(mda vario) bede mial w przyszlym tygodniu :), na vario 2(htc hermes) niestety niewielkie szanse : cena troszke nie taka

 

jesli chodzi o tel, ja zakkrecilbym sie kolo n73

jesli chcesz miec cos wiecej niz telefon to tylko i wylacznie wizard

 

i tak jeszcze na koniec:

do grania na wykladach laptop sprawdza sie idealnie :)

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-strszny kloc jak na tel - wielkosci wizzarda, ktory ma klawiature qwerty

jest o około centymetr mniejszy w długosci jak i w szerokosci od niego wiec bajka

-telefon raczej juz dosc stary wiec malo reprezentacjyny

Na pewno duuuzo nowszy od M3000 i bardziej "biznesowy". A tak ma włąsnie wygladac.

zakreciłbym sie kolo n73

A w czym jest niby lepsza od N80? Bo wg. mnie jest sporo gorsza Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest o około centymetr mniejszy w długosci jak i w szerokosci od niego wiec bajka

3mm grubsza, co w proporcji do reszty rozmiarow daje wyglad klocka :)

Na pewno duuuzo nowszy od M3000 i bardziej "biznesowy". A tak ma włąsnie wygladac.

jest nowsza - tu sie nie sprzeczalem, co do biznesowosci - to oceiasz po wygladzie czy po funkcjonalnosci?

A w czym jest niby lepsza od N80? Bo wg. mnie jest sporo gorsza

poprostu wyglada lepiej :) i nie robi wrazenia ze zostala zakoszona bambusowi z clipu :)

a tak na serio to jedyne w czym jest gorsza to brak wifi

 

wizard vs n80

jak dlamnie wynik 1:0 dla wizarda

 

jedyna przewaga n80 to 3g

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary rozmiarami.

Tutaj chyba nalezy podjac decyzje ze wzgledu na system operacyjny.

Oba maja swoje wady i zalety.

Jest moim zdaniem jeszcze jedno rozwiazanie, ktorego jestem zwolennikiem.

PDA z ekranem VGA, szybkim prockiem oraz maly tani telefonik z BT.

Jak popatrzylbys na ekran VGA to nie chcialbys spojrzec na qvga nigdy w zyciu juz. Calkiem inny obraz i daje sie wygodnie przegladac strony w internecie normalne.

 

Jest jeden model z VGA i gsm ale to jest DUZE. Qtek 9000. Trzeba miec duza kieszen w marynarce zeby to zmiescic a jeszcze lepiej to chodzic w kufajce :) no i bez sluchawki BT nie da sie raczej prowadzic rozmow.

Jednak klawiatura jest calkiem wygodna, wydajnosc o niebo wyzsza od qteka 9100. Wada jedyna to wymiary i waga. Innych nie ma.

 

Jest jeszcze jedna alternatywa dla wizarda - Mio A701. Uzywalem go z godzine tylko ale od razu widac ze to nowsza konstrukcja od wizarda.

Wymiary sa bardzo zblizone (nie ma klawiatury) i plusem jest wbudowany gps SiRF Star III. Jest normalny wydajny procesor PXA270 520MHz, lepszej jakosci ekran. Wada to brak EDGE i UMTS co moze dokuczac jak masz zamiar uzywac czesto internetu i zalezy ci na predkosci transferu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi własnie sie to cholernie podoba - doskonała ostrosc obrazu, bez AA wszystko jest gałciutkie jak [gluteus maximus] niemowlaka.

Chyba juz podjałem decyzje - kupie N80, a za jakis czas sprezentuje sobie palma z GPS-em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest w przypadku noki ale wizard srednio sie nadaje jako telefon jesli ktos b.duzo gada, nie chodzi mi tu o baterie a o sama funkcjonalnosc opcji telefonichnych ich predkosc. trzeba sie pogodzic z tym iz telefon to tylko opcja

tak jestem zadowolony z wizarda (:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...