Skocz do zawartości
loloferrari

P5b Deluxe Czy Ds4 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór nie jest taki oczywisty.

Jeśli masz pamięci na D9, to lepiej sprawdzi się Asus.

Gigabyte natomiast świetnie współpracuje z Elpidami.

 

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem P5B Deluxe, to znam kogoś, kto chce sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma lepsze zasilanie, i jest znacznie stabilniejszy

Tu się nie zgodzę.

Gigabyte nie ma takich problemów z vdropem jak Asus. Napięcia trzyma bardzo dobrze.

A w czym gigabyte jest niestabilny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to by płyta nie była wybredna co do pamięci, będę na niej bardzo wiele różnych pamięci więc to jest priorytetem jak również stabilność i dobre OC

 

btw DS4 jest o jakies 100 zł tańszy

Edytowane przez loloferrari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z GA kilka problemów widziałem na innych forach,przy wyższych fsb czasem dysków nie wykrywa !! :/

zależy co to dla ciebie jest wysokie fsb. bo u mnie na rev.2 nie miałem żadnego problemu z płytą nawet ponad 500 fsb (jedynie musiałem dość ostro potraktować proca voltami by było stabilnie ale to wina proca a nie płyty).

 

niedawno miałem ten sam problem z wyborem i wziąłem o ponad 100zł tańszego ds4 rev.2 i nie żałuje wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5B Delux.

 

Rev 1.04G nie dostaniesz bo nie ma u nas jeszcze, ale 1.03G tez jest ok.

 

Commando ? Drogi bubel i nic wiecej. Dzieki za taka mobo : uwalila mi grafe, dwa zasilacze i na koniec sama padla. Co ciekawe, gdyby jeszcze smigala z jakims kosmicznym oc czy modami, ale nie :mur: stock wsio i poubijala graty + sama padla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5B dlx ..... ds4 jest "kiepska" jeśli chodzi o stosunek względem asusa

a tak z ciekawości w czym jest niby kiepska w porównaniu do p5b dlx? bo jakoś osobiście nie zauważyłem niczego.

no może poza problemami z sata i 100zł więcej kosztuje <_< . nie ale czekaj przecież to właśnie p5b dlx tak ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak, po tym jak tu różnie piszą jeżeli nie masz kasy to zaopatruj się w DS4,natomiast wiadomo, że Asusy są stabilniejsze a stabilność jest ważną cechą mobo, także przy dodaniu "niby" 100 zł masz lepszą plytę Asusa P5B dlx...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast wiadomo, że Asusy są stabilniejsze a stabilność jest ważną cechą mobo, także przy dodaniu "niby" 100 zł masz lepszą plytę Asusa P5B dlx...

Ale dalej jest to bez sensu, zajdzik posiada to mobo i chyba wie czy DS4 jest stabilna czy nie, było wałkowane że DS4 nie zbyt lubi sie z D9 i przy wysokim FSB czasem gubi dyski na SATA, P5B DLX podobno tez ma rózne kaprysy więc gadanie że DS4 jest nie stabilna to tak jakby mówić że resetuje kompa, zawiesza go i może odrazu pali zasiłki i karty graficzne.... nie wiem ale jakoś dziwnie przyjeło sie że Gigabyte=Gigashit <_< <_< Niemniej jednak Asus jest 100zł droższy i jest nieco lepszą propozycją, Gigabyte mimo że tańszy ale równie dobry :-P

Pozdro

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak, po tym jak tu różnie piszą jeżeli nie masz kasy to zaopatruj się w DS4,natomiast wiadomo, że Asusy są stabilniejsze a stabilność jest ważną cechą mobo, także przy dodaniu "niby" 100 zł masz lepszą plytę Asusa P5B dlx...

no ok

ale niby czym się objawia ta lepsza stabilność bo w moim przypadku jeszcze nie dotarłem do momentu w którym stabilność jest słaba z powodu płyty.

jak dla mnie to te płyty są na równi w wydajności i stabilności. a co do pamięci ram to wkładałem już kilka kości na płytę i jeszcze nie miałem z nimi problemu ale tu akurat może mój "fart" co do akurat konkretnej płyty a może i nie i w rev. 2 "naprawili" problemy z D9.

a jak wiadomo 100zł piechotą nie chodzi i dokładając je można powiedzmy kupić lepszy ram czy inne części kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że Ds4 jest niestabilne to stereotyp Gigabyta.

Nowe płyty od GB to już jest inna bajka.

Widać, że ta firma chcę coś osiągnąć.

W ogóle to popatrzcie z jakich komponentów jest zrobiony DS4 rev. 2.0.

Można się zakochać... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma to co można aktualnie kupić w zbliżonych cenach, czyli DS4 2.0 vs P5B-E 1.04 ?

Gigabyte wydaje mi się kaprysny raczej, oni moze się starają ale jeszcze nie dokońca im wychodzi, wydaje mi się że zbyt wiele rzeczy jest robione trochę dla picu. No i P5B mają lepsze kodeki dźwiękowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma to co można aktualnie kupić w zbliżonych cenach, czyli DS4 2.0 vs P5B-E 1.04 ?

Gigabyte wydaje mi się kaprysny raczej, oni moze się starają ale jeszcze nie dokońca im wychodzi, wydaje mi się że zbyt wiele rzeczy jest robione trochę dla picu. No i P5B mają lepsze kodeki dźwiękowe.

jak już wspominałem nie widze w mojej płycie nic co może być "kapryśne" i na moje akurat ta płyta im wyszła w 100% dobrze. co do dzwięku to na żadnej płycie nie ma dobrej karty dźwiękowej bo one są właśnie dla picu robione by były i tyle.

co do porównania z p5b-e to nie wiem jak wypada bo nigdy na oczy nie widziałem tego asusa ani nie czytałem o nim nic.

Edytowane przez Zajdzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma to co można aktualnie kupić w zbliżonych cenach, czyli DS4 2.0 vs P5B-E 1.04 ?

Gigabyte wydaje mi się kaprysny raczej, oni moze się starają ale jeszcze nie dokońca im wychodzi, wydaje mi się że zbyt wiele rzeczy jest robione trochę dla picu. No i P5B mają lepsze kodeki dźwiękowe.

Z tego co widzę p5b-e nie ma SLI - prawda ?

 

DS4 ma SLI (co prawda x8 - ale do dwóch kart 7600 GS DDR 3, które już można kupić za 350 zł/szt spokojnie starczy... a takie SLI będzie podobnie wydajne jak 7900 GTX - prawda ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty są kapryśne jak kobiety.....

Jak chcesz wysokie V dla pamiątek [ ponad 2,2V ] to Gigabyte.

Ja mam DS4 v1.0 i mimo mitów o kaprysach tego mobo:

Bios F8

Pamięci mam na D9 Patriot lecą spoko ponad 1100......

Płyta stabilna żadnych problemów...proc 6400 na 3,4 leci spoko , ale ze względu na boxa mam w tej chwili 3,2.......

Ogólnie nie żałuje zakupu.........warta swojej ceny do OC idealna....

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...