Skocz do zawartości
Woodie

Seasonic S12 330w - Czy Nadaje Się Do Mojego Sprzętu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Sempron 2800+ s754 @ 2,4 GHz.Do tego 7300GT po OC + K8NS 2x 512 DDR + 2 napędy optyczne i 1 HDD.Czy Seasonic S12 330 styknie ? Chciałem go kupić ze względu na ciszę i moc na linii 12V ale obawiam się czy uciągnie mi kompa.Link do zasiłki http://zenfist.pl/pID/228.htm

Edytowane przez Woodie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli rozumiem ze podoła.Teraz mam takie pytanie.Czy opłaca się do niego dokupić jeszcze fandera dokładnie takiego : http://zenfist.pl/pID/336.htm ? Rozumiem ze wymiana polegałaby tylko na odkręceniu obudowy i podpięciu fandera do gniazda (standardowy wentyl jest podpięty w ten sposób) i nastanie błoga cisza :) No i oczywiście liczę się z utratą gwaranacji :( Opłaca się tak kombinować ?

Edytowane przez Woodie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w 380W wymieniłem, szkoda tylko że te fandery które kupiłem bede musial na gware oddać, bo zaczęły terkotać... po kilku dniach... Ogólnie pod warunkiem że fandery które kupisz się nie spsują to różnica pomiędziy oryginalną ADDA'ą jest dość słyszalna, ale czy się opłaca, to zależy jakiej ciszy oczekujesz, bo oryginalny też cichy jest :)

 

I raczej nie dokładnie takiego jak podałeś bo to 92mm jest, a w zasilaczu 120mm jest ;)

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pomyliłem się.Czy ten będzie pasował : http://zenfist.pl/pID/335.htm ? Co do ciszy - Razem z zasiłką będę kupował Scythe Infinity na procka.Reszta wentyli (wciągający i wyciągający powietrze z budy) Jest puszczona na 5V (niesłyszalne) no i myślę że jakąś skrzynkę na dysk tez zmajstruje.W związku z tym myśle że ten fander jest uzasadniony.A nie dałoby się zrobić w ten sposób żeby Zenfist zamontował mi w zasilaczu takiego fandera i zachowałbym gwarancję ?

Edytowane przez Woodie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nie daloby sie.

zanim bedziesz majstrowal przy zasilce proponuje tydzien dwa sprawdzic czy Ci jego "glosnosc" przeszkadza czy nie bo jak nie to po co kombinowac.

Moim zdaniem jest on naprawde cichy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie "resztę" wentyli mogę usunąć.Myślę że nie będą potrzebne przy infinity na procku :) Tak czy siak jestem coraz bliżej kupna s12 330W + fandera + Scythe infinity bo obecny duet feel 350W + Pentagram Q92 Al-Cu jest średnio cichy, a chodzi o to żeby komp pracował w nocy przy łóżku oddalonym o 1m.Mam nadzieję że uzyskam wystarczającą ciszę żeby zasnąć.Zastanawiam się jeszcze nad innym rozwiązaniem : nad pokojem mam strych.Może lepiej by było kupić jakiegoś grata za 200zł (cel 600 +128 ram +10GB HDD) i jego na noc puszczać na strychu (inne pomieszczenie więc może sobie wyć).Zrobiłbym tak, jednak mam nadzieję że uda mi się złożyć zestaw niemal bezgłośny - jak myślicie da się czy jednak się zawiodę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się ;)

S12 + cichy wentyl (np. fander) + 2x cichy wentyl do wentylacji budy + infinity @ passive (ale tu niewykluczone że z napięciem proca będziesz musial zjechac jesli chcesz passive także przy duzym stresie) + scythe quiet drive, i wtedy można powiedzieć że jest niemal bezgłośny, jeśli jeszcze to w jakąś porządną obudowe włożysz + maty najlepiej, no i mam nadzieje że masz monitor LCD, bo CRT czasem stają się po wyciszeniu kompa głośne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że CRT potrafią buczeć, ale ja na szczęście mam LCD :) Co do scythe quiet drive- myślę że raczej sobie go nie sprawię z powodu wysokiej ceny :? Wolę stary cd-rom + jakąś matę wygłuszającą do środka + jakiś wentyl co by się Barka nie zagotowała i myślę że będzie porównywalnie.No chyba że się mylę i te 120 zł jest w pełni usprawiedliwione przez wydajność produktu Scythe ?

Edytowane przez Woodie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w starym cedeku i w macie to sie troche grzac bedzie i wentyl moze tu nie pomoc, wg. testow w quiet drive dysk nie zmienia temperatury, ja potwierdzic nie moge, bo jeszcze nie dozbierałem na to urządzenie, ale wkrótce se kupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quiet Drive leżący na gąbce w porównaniu do dysku wiszącego na gumkach trochę zbija temperaturę :) Wyciszenie dysku jest slyszalne, ale nie rewelacyjne (i tak jest najgłośniejszy) :P Co do pasywnego infinity to nie powinno być problemu. Ja aktualnie puszczam na nim pasywnie sempka na 2,5GHz na napięciu 1.55V i max w stresie miałem z 46 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scythe quiet drive b pomaga, ale trzeba przyznac ze kiedy moj dysk szuka lub sie defragmentuje to nieco to slychac - tak czy siak u mnie jest to wtedy najglosniejsza sprawa. ze wzgledu na charakterystyke tego dziweku nie jets on uciazliwy i mi osobiscie zupelnie nie przeszkadza. co to temperaturek - max u mnie to 36 stopni, qd stoi z przodu budy zaraz za fanderem 92 na minimalnych obrotach

 

zasilka - w pelni sie zgadzam z szanownymi przedmowcami - prawdopodobnie hdd i inne wentylki beda zdziebko gosniejsze. rozumiem ze vga masz pasywna, tak?

 

pasywnie na proca lepsza bedzie ninja, tym bardziej ze w poblizu bedziesz mial pewnie wentyl wyciagajacy. nie wiem czy zasilka sie przyczyni do takiego ruszenia powietrza zeby to cos dalo przy pasywnej ninjy, ale kto wie...

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięki pochodzące z dysku podzieliłbym na 2 rodzaje: dźwięk kręcących się talerzy (jakby metaliczny szum) i dźwięk doczytującej głowicy (stukanie, terkotanie- przy czytaniu lub zapisywaniu).Chciałbym głównie wyciszyć ten szum (tak żeby przy braku doczytywania informacji był niesłyszalny) bo jak będzie trochę stukał przy czytaniu czy zapisie to nie będzie mi przeszkadzało.I jeszcze co do Infinity - czy wiatrak będzie można puścić na 5V ?

Edytowane przez Woodie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że CRT potrafią buczeć, ale ja na szczęście mam LCD :) Co do scythe quiet drive- myślę że raczej sobie go nie sprawię z powodu wysokiej ceny :? Wolę stary cd-rom + jakąś matę wygłuszającą do środka + jakiś wentyl co by się Barka nie zagotowała i myślę że będzie porównywalnie.No chyba że się mylę i te 120 zł jest w pełni usprawiedliwione przez wydajność produktu Scythe ?

LCDki tez piszczą, moja 1.5 roczna Belinea 101920C jest calkiem slyszalna podczas pracy z 0.5m :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCDki tez piszczą, moja 1.5 roczna Belinea 101920C jest calkiem slyszalna podczas pracy z 0.5m :/

To dziwne.Mam Benq FP91G+ i nic mi nie piszczy, wogóle żadnych dźwięków nie wydaje.Co do zasilacza- będe zmieniał sprzęt na Core 2 Duo + 2 GB Ram na wakacjach i postanowiłem że zamawiam Seasonica S12 430.Ma linię 12V -29 A czyli tyle samo co w Topowerze P3 U12 450W więc myślę że nawet się nie napracuje przy zasilaniu tego c2d i będzie przy tym cichy :) Dzięki wszystkim za pomoc. Edytowane przez Woodie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 'glosnych' monitorow lcd to podobno w wielu modelach pomaga ustawienie jasnoci na ponad 80% - nie dorobilem sie jeszcze lcd, wiec nie wiem jak to w praktyce wyglada, ale tak czytalem na forum (spcr) i ludziki twierdza ze to pomaga. czy to jest dobre na oczy to nie wiem, ale na uszy tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie.. :]

Przy przekroczeniu 80% brightness monitor milknie calkowicie. Czestotliwosc tego dzwieku zwieksza sie w miare zwiekszania jasnosci az przy 80 nagle cisza.

Tylko ze ja normlanie mam 40%, przy 80 zdecydowanie nie da sie pracowac - mozna wtedy stosowac monitor jako panel do opalania.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito

Sam wygadujesz.A jarzeniowki to co innego jak lampy ? Co mialem napisac: "Jedynie jak przystawie ucho do obudowy to slychac jak pracuje oswietlenie typu ccl" ? Lubisz sie czepiac czy co ? Poczytaj sobie troche a nie najpierw wygadujesz bzdury bedac przy okazji nieuprzejmym i jeszcze sie czepiasz na sile jak nie masz racji.Nie masz co robic ? :angry:

Edytowane przez Woodie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://mva.pl/forum/ - poczytaj sobie.Nie chce mi się prowadzić tej bezsensownej dyskusji .Nie masz racji.Przyznaj się zamiast się wić i puszczać durnowate teksty o dzieciach.Chodzisz do gimnazjum ? Po avatarze wnioskuje że musiałeś dużo razy nie zdać... nic dziwnego. Edytowane przez Woodie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...