Skocz do zawartości
mj80

Jaki Zasilacz I Obudowa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyborem zasilacza i obudowy do zestawu:

ASUS P5B DELUXE

Intel Core 2 Duo E6600

Scythe Ninja Plus Rev. B lub Infinity

3x Seagate Bar.7200.10; 250GB

GF 8800GTS;

2x A-Data 1024MB DDR2 800MHz DDR Non-ECC DIMM

Skystar 1

Asus DRW-1608P3S

 

Czy wystarczy zasilacz 450W ? (8800GTX ani SLI nie planuję)

Myślałem o zasilaczu Corsair CMPSU-520HXEU, ale nie wiem czy aż tak mocny potrzebuję i wolałbym nie przepłacać.

Czy lepiej wziąć któryś z tych:

Seasonic S12-500 - 500W

Topower TOP-450P3 U12 EZ 450W

Be-quiet Dark Power Pro 430W

Cooltek MST 500

 

Ustawcie je w kolejności od najlepszego.

 

Zależy mi przede wszystkim na ciszy.

 

Moje wymagania co do obudowy:

- musi być biała (lub beżowa, kremowa) prawie w całości,

- musi posiadać z przodu: przynajmniej złącze USB, nie zaszkodzi audio,

- musi posiadać bardzo ciche wentylatory,

- dyski muszą być dobrze chłodzone,

- najlepiej bez drzwi do napędów, chyba, że można je zdemontować

- waga do 10kg

 

Myślałem nad:

-Cooler Master Centurion 5

-Chieftec BG-02W-W-W

-Chieftec DG-01W-D-U

-Chieftec SH-01W-W-W lub Chieftec DX-01W-D-U, ale są za ciężkie - 15kg

Którą z nich wybrać czy macie inne propozycje ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na ciszy to świetnym rozwiązaniem jest Antec P150 czyli bundle Anteca Solo i Anteca Neo HE 430 (by Seasonic). Rzuć okiem na recenzje, do których linki są w opisie będziesz wiedział dlaczego pomimo nieco porażającej ceny warto ją kupić. :wink:

 

Co do mocy zasilacza to do jednej 8800 zasilacz o mocy 400W wystarczy w zupełności (ważna jest tu głównie linia +12V).

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, to co trygryski lubią najbardziej :) czyli cichy sprzęcik, a na dodatek konkretny post na który aż miło odpowiedzieć :)

 

z tych zasiłek co wymieniłeś to słyszałem tego seasonica (a sam mam podobnego) i jest faktycznie cichutki, szczegolnie pod obciazeniem. corsair tez na pewno bedzie cichy - uzyskal b dobra ocene na spcr. bequiet - to samo, rowniez b cichy. o coolteku rowniez slyszalem ze jest cichy. trudno wybrac z tej grupki cos rzeczywiscie najcichszego, ale jesli juz to bym stawial na corsaira - b wysoka sprawnosc, robiony przez seasonica (to samo co m12 ale bez tego malego pierdlika 60mm) - innymi slowy to gwarancja ciszy. do grupki dodalbym tez ewentualnie s12 550 energy+. a co do zapotrzebowania na moc, to na moje oko wlasciwie wiecej jak 500w nie ma sensu, a i pewnie 430-450 by styknelo bo system Ci nie wezmie wiecej jak 350w w stresie. powiedzmy ze 500 dla duzego komfortu psychicznego.

 

inna sprawa ze przy 3 Twoich hdd, to wlasnie one beda najglosniejsze w systemie. mam takiego wlasnie, i dopiero po wlozeniu do scythe quiet drive zrobil sie cichy - nadal troszke slychac jak szuka, ale calkowicie znikly dzwieki obracajacych sie talerzy. jak bedziesz mial takie 3, to na pewno zaglusza zasilke. i prawdopodobnie tez zaglusza tego gts, ktory w idle jest rowniez dosc cichy.

 

buda - z tych co wymieniles to niezly bylby centurion, mozna w nim zrobic calkiem cicha maszyne, przy odpowiednim doborze wiatrakow bedzie ok. ale szefy tez sa gut - to ze ciezkie to dobrze, bo nie bedzie problemu z przenoszeniem wibracji. pomyslalbym tez nad antec p150 - kolorystycznie pasuje, cicha, dobrze wytlumiona buda, zmiesci sie gts (na styk), ma akurat miejsce na 3 hdd - fajny system podwieszania na gumkach. moze byc tylko problem z kabelkami bo wlasnie ten gts moze byc dosc blisko klatki na hdd. aha - w p150 jest juz zasilka antec neohe 430 - cicha w idle, ale pod obciazeniem juz glosniejsza nieco (porownywalem ja wlasnie z 12 430 - w idle to samo, pod obciazeniem wentylek 80mm w antecu wchodzi na wyzsze obroty - sprzedalem na allegro hehe, s12 zostal). aha, p150 ma z przodu miejsce na 2 x 92mm wiec hdd sa dobrze chlodzone. z tylu fabryczny tricool z 3stopniowa regulacja - dla mnie za glosny, ale na low ogolnie jest ok (3 hdd go zaglusza, spoko, hehe), ja go zamienilem na scythe 800rpm

 

jeszcze o hdd - sa cichsze hdd, np samsung spinpoint, albo nowe wd. poza tym, moim osobistym skromnym zdaniem lepiej wziac jednego duzego - przede wszystkim z powodu ciszy. te 3 seagety to dadza Ci w kosc niestety

 

EDYD - zen mnie ubiegl ;) ale dobrze gada, hehe, great minds think alike!

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Zapomniałem dodać, że w obudowie świecenie diód ma być ledwo widoczne (przede wszystkim w nocy nie mają być zbyt widoczne)

 

Jak jasno świecą diody w Centrurionie 5 ? Czytałem że jedna jest bardzo jasna, ale chciałem się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień zamawiam zestaw. Z zasilaczy kupię jeden z poniższych:

- BeQuiet Dark Power Pro 430

- Topower TOP-450 P3 U12 EZ

- Topower TOP-480 SPW EZA

 

Który wybrać ? (jak na razie wybrałbym BeQuieta)

O Topower TOP-480 SPW EZA niewiele czytałem.

 

Z obudów wybrałem Chiefteca BG-02W-W-W. Czy

Pomyślę jeszcze nad Antec'iem P150.

Chyba, że polecicie mi jeszcze jakąś inną budę.

 

Czy do powyższych obudów zmieści się Scythe Infinity ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień zamawiam zestaw. Z zasilaczy kupię jeden z poniższych:

- BeQuiet Dark Power Pro 430

- Topower TOP-450 P3 U12 EZ

- Topower TOP-480 SPW EZA

Który wybrać ? (jak na razie wybrałbym BeQuieta)

O Topower TOP-480 SPW EZA niewiele czytałem.

Z obudów wybrałem Chiefteca BG-02W-W-W. Czy

Pomyślę jeszcze nad Antec'iem P150.

Chyba, że polecicie mi jeszcze jakąś inną budę.

Czy do powyższych obudów zmieści się Scythe Infinity ?

Buda - chief to dobry wybór - ciężka, stabilna, wręcz perfekcyjnie wykonana buda. Będziesz zadowolony - do tego jeśli wentylacje zrobisz na 5-7 V, to będzie cicha. Chiefy nie świecą jak choinki, więc nie powinieneś miec problemu. Jeśli jakies światełko będzie Ci przeszkadzało - najbliższy serwis auto przyciemnianie szyb i poproś o skrawek folii, jaki tam sobie wybierzesz, czy będa mieli (sprawdzona metoda na przyciemnianie - ale uwaga !! Nie samych diód, bo jak na to nakleisz, ale wszelkiej maści szybek itp ;) ) Jeśli chcesz mieć cicho - to zastanów się nad wyciszeniem dysków, albo zmianą 3 na 1, ew. 2 + 1 (choć pewnie jakis RAID będziesz chciał montować ...) Te Seagate sa dość głośne. Samsungi i WD nowsze byłyby dobrym wyborem z punktu widzenia ciszy.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyborem zasilacza i obudowy do zestawu:

ASUS P5B DELUXE

Intel Core 2 Duo E6600

Scythe Ninja Plus Rev. B lub Infinity

 

Moje wymagania co do obudowy:

- musi być biała (lub beżowa, kremowa) prawie w całości,

- musi posiadać z przodu: przynajmniej złącze USB, nie zaszkodzi audio,

- musi posiadać bardzo ciche wentylatory,

- dyski muszą być dobrze chłodzone,

- najlepiej bez drzwi do napędów, chyba, że można je zdemontować

- waga do 10kg

 

Myślałem nad:

-Cooler Master Centurion 5

-Chieftec BG-02W-W-W

-Chieftec DG-01W-D-U

-Chieftec SH-01W-W-W lub Chieftec DX-01W-D-U, ale są za ciężkie - 15kg

Którą z nich wybrać czy macie inne propozycje ?

Pierwsza wątpliwość Ninja będzie sie mieściła na styk na tym asusie, jesli się w ogóle zmieści.

Prawdopodobnie będziesz kręcił wiec na Ninję wchodzi wentylator wtedy potrzebujesz budy co ma min. 19cm wtedy zalecam te budy, bo w BG i DG się nie zmiescisz

-Chieftec SH-01W-W-W lub Chieftec DX-01W-D-U, ale są za ciężkie - 15kg

 

Zapomniałem dodać, że w obudowie świecenie diód ma być ledwo widoczne (przede wszystkim w nocy nie mają być zbyt widoczne)

W chieftecu z czego wiem jest wypalajaca oczy fioletowa/neibieska dioda power led

 

czarny pisaczek i jedziemy :) wielu ludzi narzeka na to np w p150 (chyba do nich dolacze hehe) - sprawdzona metoda

Gdzieś ty sie uchował z tym pisaczkiem :mur: wystarczy nie wkładac wtyczki power led do mobo i masz spokój

 

Za tydzień zamawiam zestaw. Z zasilaczy kupię jeden z poniższych:

- BeQuiet Dark Power Pro 430

Który wybrać ? (jak na razie wybrałbym BeQuieta)

 

Z obudów wybrałem Chiefteca BG-02W-W-W.

Czy do powyższych obudów zmieści się Scythe Infinity ?

BeQuiet 430 to dobry wybór

Do Budy nie zmieści sie Ninja (chyba ze nie zamontujesz wetylatora) - osobiście sprawdziłem to na sobie, a o Infinity nie masz co marzyć

 

Buda - chief to dobry wybór - ciężka, stabilna, wręcz perfekcyjnie wykonana buda. Będziesz zadowolony - do tego jeśli wentylacje zrobisz na 5-7 V, to będzie cicha. Chiefy nie świecą jak choinki, więc nie powinieneś miec problemu. Jeśli jakies światełko będzie Ci przeszkadzało - najbliższy serwis auto przyciemnianie szyb i poproś o skrawek folii, jaki tam sobie wybierzesz, czy będa mieli (sprawdzona metoda na przyciemnianie - ale uwaga !! Nie samych diód, bo jak na to nakleisz, ale wszelkiej maści szybek itp ;) ) Jeśli chcesz mieć cicho - to zastanów się nad wyciszeniem dysków, albo zmianą 3 na 1, ew. 2 + 1 (choć pewnie jakis RAID będziesz chciał montować ...) Te Seagate sa dość głośne. Samsungi i WD nowsze byłyby dobrym wyborem z punktu widzenia ciszy.

Kolejny fan przyciemniania, tym razem szyb, których żaden Chieftec standardowo nie posiada. :damage_wall: natomiast szefowe diody (zwłaszcza power led walą po oczach i po pokoju w nocy)

A jak chcesz 3 dyski to kup Chieftec LBX/LCX bo jest tam ich fantastyczna wentylacja oraz wyciszenie (gumka recepturka daje wysmeinity efekt) i sama buda pojemna oraz 205mm szerokości, jak wydaje się cieżka to można dokupić do niej kólka za 15 czy 20zł lub Szefa DX w ostateczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny fan przyciemniania, tym razem szyb, których żaden Chieftec standardowo nie posiada. :damage_wall: natomiast szefowe diody (zwłaszcza power led walą po oczach i po pokoju w nocy)

A jak chcesz 3 dyski to kup Chieftec LBX/LCX bo jest tam ich fantastyczna wentylacja oraz wyciszenie (gumka recepturka daje wysmeinity efekt) i sama buda pojemna oraz 205mm szerokości, jak wydaje się cieżka to można dokupić do niej kólka za 15 czy 20zł lub Szefa DX w ostateczności

OT

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Czy Ty mnie przeczytałes :] WYRAŹNIE napisałem, że chodzi o przyciemnienie oczoje...nych diodek ZA SZYBĄ !!! Zaznaczyłem to - poprostu poddałem pomysł :) Co do świecenia diód - odczucie subiektywne - w Tracerze często gęsto mi bardziej diody przszkadzały niż w Czifie... Także - póki ktoś sam nie stwierdzi co jest "za bardzo" to cięzko ocenić
OT END

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw to (raczej już nic w nim nie zmienię):

Procesor: Intel Core 2 Duo E6600 2.40GHz 4MB

Płyta: ASUS P5B DELUXE

Chłodzenie: Scythe Infinity

Pamięć: OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

Grafika: GeForce 8800 GTS OC BFG 320MB TV & 2x DVI (PCI-E)

Dysk: 3x Seagate Barracuda 7200.10 250GB (lub 320GB) 16MB (w przyszłości z pewnością jeszcze z 2 kolejne)

Nagrywarka: Pioneer DVD+/-RW DVR-112D

 

Z zasilaczy chyba wezmę BeQuiet 430.

 

Dalej mam problem z wyborem obudowy. Im więcej nad nim myśle, tym bardziej nie wiem co wybrać.

Skoro infinity nie zmieści się do BG2, to ta buda odpada.

 

Właśnie czytam o LBX. Który LBX byłby lepszy: LBX-01, LBX-02 czy LBX-03 i czy jest między nimi jakaś znacząca różnica ?

Myślałem też nad Antec p180. Czytałem, że jest cicha i z dobrym chłodzeniem. Tylko czy zmieści się do niego infinity i gts ?

 

Z obudów z pierwszego posta został Chieftec SH-01W-W-W.

 

Brać Chiefa SH, LBX czy Anteca p180 ?

W dwóch ostatnich trochę przeszkadzają drzwi.

Wszystkie mają ok. 15kg, ale chyba nie można mieć wszystkiego, tak jak by się chciało :-P . Ważniejsze dla mnie jest chłodzenie dysków i cisza.

Edytowane przez mj80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam o LBX. Który LBX byłby lepszy: LBX-01, LBX-02 czy LBX-03 i czy jest między nimi jakaś znacząca różnica ?

róznica w kolorach i wzorach przednich paneli, zreszta wymiennych, poza tym zadnej, podobnie jest z LCX

Brać Chiefa SH, LBX czy Anteca p180 ?

W dwóch ostatnich trochę przeszkadzają drzwi.

Ważniejsze dla mnie jest chłodzenie dysków i cisza.

Zalecam LBX/LCX jesli chcesz docelowo 5 HDD-ków bo nigdzie indziej nie ma tak dobrego systemu ich wentylacji

Demontaż drzwi to 3 sekundy

Plusem LBX/LCX sa akcesoria jak odpowiednio wyciete maty wygłuszające BeQuiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam UPS-a Fideltronik Mini Guard 700, zakupionego w zeszłym roku. Prawdopodobnie nie daje pełnego sinusa na wyjściu. Czy jest szansa, że będzie on prawidłowo działał z BeQuiet'em ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam UPS-a Fideltronik Mini Guard 700, zakupionego w zeszłym roku. Prawdopodobnie nie daje pełnego sinusa na wyjściu. Czy jest szansa, że będzie on prawidłowo działał z BeQuiet'em ?

Praktycznie zerowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

róznica w kolorach i wzorach przednich paneli, zreszta wymiennych, poza tym zadnej, podobnie jest z LCX

 

Zalecam LBX/LCX jesli chcesz docelowo 5 HDD-ków bo nigdzie indziej nie ma tak dobrego systemu ich wentylacji

Demontaż drzwi to 3 sekundy

Plusem LBX/LCX sa akcesoria jak odpowiednio wyciete maty wygłuszające BeQuiet

Mam LCXa i mogę tylko potwierdzić, że duża ilość HDD nie jest straszna tej obudowie, a chłodzenie ich to bajka (wogóle w budzie można zrobić niezłą nawałnicę, bo są w niej miejsca na 6 wentyli). Poza tym buda jest wielka i nie ma bata, żeby coś się nie zmieściło. Niebieska dioda rzeczywiście daje w nocy po gałach, ale ja się przyzwyczaiłem po paru dniach (a raczej nocach) i już mi nie przeszkadza. Poza tym przytłumienie diody to przecież żaden problem.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieska dioda rzeczywiście daje w nocy po gałach, ale ja się przyzwyczaiłem po paru dniach (a raczej nocach) i już mi nie przeszkadza. Poza tym przytłumienie diody to przecież żaden problem.

Ja sobie odpuściłem przyciemnianie i najzwyczajniej w świecie nie włożyłem power led w mobo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę chyba LBX lub LCX. Jaka jest między nimi róznica ?

Czy dobrze zauważyłem, że przednie złącza USB, audio, fw są w nich z boku po prawej stronie przedniego panelu ?

Będę musiał kupić osobno jakieś wentylatory czy są dostarczone z budą ? Jeśli są, to jak z ich głośniścią ?

 

Jak bardzo BeQuiet 430 będzie bardzo obciążony w moim systemie ? Może lepiej wybrać wersję 530 W ?

 

Dużo tych pytań, ale chcę zakupić dobrze przemyślany zestaw na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę chyba LBX lub LCX. Jaka jest między nimi róznica ?

Czy dobrze zauważyłem, że przednie złącza USB, audio, fw są w nich z boku po prawej stronie przedniego panelu ?

Będę musiał kupić osobno jakieś wentylatory czy są dostarczone z budą ? Jeśli są, to jak z ich głośniścią ?

 

Jak bardzo BeQuiet 430 będzie bardzo obciążony w moim systemie ? Może lepiej wybrać wersję 530 W ?

 

Dużo tych pytań, ale chcę zakupić dobrze przemyślany zestaw na kilka lat.

LBX i LCX maja identyczną budowę, o czym pisałem już wcześniej, cała różnica sprowadza się do kolorystyki i przednich paneli

USB FW i audio sa tak jak napisałeś.

Wentylatorów w zestawie nie ma

 

BQT 430 będzie rozsądnie obciażony i nie warto iść w 530W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LBX i LCX maja identyczną budowę, o czym pisałem już wcześniej, cała różnica sprowadza się do kolorystyki i przednich paneli

USB FW i audio sa tak jak napisałeś.

Wentylatorów w zestawie nie ma

 

BQT 430 będzie rozsądnie obciażony i nie warto iść w 530W

Główna różnica zawiera się w przdnim panelu - LCXy mają aluminiową wstawkę na przodzie i siatkę (przynajmnie mój, tj ten: http://zenfist.pl/pID/563.htm )

 

Druga sprawa to filtry na przodzie (w tym w drzwiczkach - przód pod drzwiczkami w tych obudowach jest "podziurawiony", więc filtr w tym miejscu to dobra rzecz). Nie jestem pewien czy LBX mają filtry.

 

Ilość otworów wentylacyjnych a właściwie brak filtrów po bokach to poważna wada, dla kogoś kto chce utrzymać w środku porządek. Można wprawdzie je dokupić, ale to już wydtek ok 40zł. Ja sobie poradziłem z tym w taki sposób (ostatni post): http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=208115&st=120

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość otworów wentylacyjnych a właściwie brak filtrów po bokach to poważna wada, dla kogoś kto chce utrzymać w środku porządek. Można wprawdzie je dokupić, ale to już wydtek ok 40zł. Ja sobie poradziłem z tym w taki sposób (ostatni post): http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=208115&st=120

Dzięki za poradę.

 

Jakie proponujecie wentylatory do tej budy ?

Myślałem na fanderem 120mm z tyłu i fanderem 92mm wiejącym na dyski.

Z której strony zamontować wentyl na infinity ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę.

 

Jakie proponujecie wentylatory do tej budy ?

Myślałem na fanderem 120mm z tyłu i fanderem 92mm wiejącym na dyski.

Z której strony zamontować wentyl na infinity ?

z przodu, wiejący do tyłu, bo wtedy cenie trafia w 120 na tylnej sciance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczny zestaw to:

Intel Core 2 Duo E6600 2.40GHz 4MB

ASUS P5B DELUXE

Scythe Infinity

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

GeForce 8800 GTS OC BFG 320MB TV & 2x DVI (PCI-E)

3x Hitachi 7K500 320 GB

Nagrywarka: Pioneer DVD+/-RW DVR-112D

Obudowa: Chieftec LBX

 

Mam w dalszym ciągu problem z wyborem zasilacza.

Miałem kupić BQT 430, ale podczas zakupu sprzedawca poradził wybrać coś z mocniejszą linią 12V.

 

Wyszukałem takie zasilacze o mocniejszej linii 12V:

-Be-quiet Straight Power BQT E5-550W

-Corsair CMPSU-520HXEU - 520W

-Topower TOP-550P1 U12 EZ

-Cooltek CT600

-Seasonic S12-550 Energy+ 550W

 

Który z nich wybrać ? Nie jestem obeznany w temacie zasilaczy.

Co doradzicie ? (Coolteka prawdopodobnie nie będę mógł zdobyć)

 

Czy Seasonic S12-550 ze strony Komputronika to nie przypadkiem Seasonic Seasonic S12-550 Energy+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczny zestaw to:

Intel Core 2 Duo E6600 2.40GHz 4MB

ASUS P5B DELUXE

Scythe Infinity

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

GeForce 8800 GTS OC BFG 320MB TV & 2x DVI (PCI-E)

3x Hitachi 7K500 320 GB

Nagrywarka: Pioneer DVD+/-RW DVR-112D

Obudowa: Chieftec LBX

 

Mam w dalszym ciągu problem z wyborem zasilacza.

Miałem kupić BQT 430, ale podczas zakupu sprzedawca poradził wybrać coś z mocniejszą linią 12V.

 

-Seasonic S12-550 Energy+ 550W

Czy Seasonic S12-550 ze strony Komputronika to nie przypadkiem Seasonic Seasonic S12-550 Energy+ ?

Niech sprzedawca nie pitoli ze 28A na 12V nie da rady tego pociagnąć i to nawet po OC

Tak, Seasonic w ktr to energy+

Jak koniecznie sie boisz o 12V i nie chcesz przepłacać to http://zenfist.pl/pID/301.htm Szef 560W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając cenę, to który z mocniejszych by wybrać ?

 

Corsair, Cooltek CT600 i Seasonic są bardzo ciche.

Bqt Straight Power 550W chyba też.

A jak z topowerem ?

 

@svende, który nich polecasz ?

 

Osobiście wybierając z wymienionych mocniejszych wziąłbym Corsaira.

Coolteka nie zdobędę, a Seasonic - cena > 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając cenę, to który z mocniejszych by wybrać ?

 

Corsair, Cooltek CT600 i Seasonic są bardzo ciche.

Bqt Straight Power 550W chyba też.

A jak z topowerem ?

 

@svende, który nich polecasz ?

 

Osobiście wybierając z wymienionych mocniejszych wziąłbym Corsaira.

Coolteka nie zdobędę, a Seasonic - cena > 500 zł.

Czyli zostaje Corsair, BQT i Topower

 

Sam mam BQT Straight Power 350W. Powiem tak, mój był bezgłosny - przez miesiac działał na sprzęcie z podpisu z niedziałajacym wentylatorem (pewnie wtyczka nie włozona lub felerny wiatrak, wkrótce wróci z serwisu). Grzał się do ok 60-65*c (3dmarki, stressprime itp :)) więc to jest z pewnością wytzrymały sprzęt. Ale z czego wiem to mimo wszystko i tak jest cichy (z działającym wentylem). Zaletą wersji 550W jest 8 wtyczek sata (i to w małej odległosci od siebie - zaleta w LBX) ( chcesz mieć 3+2 dyski), Corsair i Topower mają tylko 4 no i ładna polerka obudowy na ciemne lustro. Z kolei Topek i COrsair mają odłaczane kable.

Generalnie wsród tych zasiłek to będą decydowały róznice jakie podałem wyzej, bo technicznie to trudno będzie to logicznie uzasadnic - bo wszystkie dobre :) Topek jest nieco droższy o 50zł i ma "słabszą: :lol: 12V Corsair będzie miał za krótkie Sata do LBXa - tylko 2 saty da sie podłaczyć

 

Z tej trójki wybrałbym BQT mimo stałego okablowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej trójki tylko Cooltek ;)

A dlatego:

1.Niezaleznie stabilizowane linie

2.nieslyszalny

3.Robiony przez CWT

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQT Dark Power Pro 430W jest robiony przez topower i ma budowe jak seria p3, ja zastanawiam sie wlasnie na

Topower TOP-420P7 U12 420W

Topower TOP-450P3 U12 450W slabo od srodka wyglada, male tego wszystkiego, taki tagan upchany elektronika

Tagan TG430-U15 Easycon

Enermax Liberty 400W

BQT juz za drogi, a 300pln to max co chce wydac na psu , a z tego co wyczytalem to wszystki sa robione przez topower,

i tak sobie mysle ze obojetnie co nie kupie i tak bedzie dobrze ;)

na ciszy czy EZ niezalezy mi, ma byc wystarczajacy i tyle, kolo 300pln

 

 

sprzet to

e4300 lub e6300 oc 24/7 kolo 3ghz

1g ocz platinum 800mhz

x1950pro 256mb

asus p5n-e sli

hdd x 3 (2sata +1pata)

w przyszlosci dzwiek sb

 

 

co to sa za seria co one oznaczaja p3 p7 - topower ?? u15 u22 - tagan

 

poza tym dziwne ze na zagranicznych serwisach nie slyszeli o tych modelach topower !!! nie wiem czy tam wogole wystepuje topower jako marka psu, google tylko www pl wyrzuca po wpisaniu topower ....model , czyzby to polska marka (oczywiscie tluczone w fabrykach topower) ale teraz to sie grubo zastanawiam nad topowerem bo juz nie raz okazalo sie ze duze marki na nasz kraj puszczaja "odpady" i wiekszosc produktow na pl to smiecie

Edytowane przez marximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do topowera 450 p3 to juz jestem pewien ze to to samo co BQT Dark Power Pro 430W i co najwazniejsze z testow wynika ze ten PSU nie trzyma zbyt dobrze napiec

duzo osob go poleca ale radze nie wierzyc na slowo bo chyba nie wiedza co mowia

tu pare linkow do testow bq bo jak wiadomo topower 450 p3 wystepuje tylko w naszym pieknym krajowym rynku, nawet na stronie topower nieznajdziesz tego moedelu

 

http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=991&pageID=2719

 

http://www.purepc.pl/node/586?pageNo=3

 

http://www.silentpcreview.com/article677-page4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 11.88V pod pełnym obciążeniem nazywa się "nie trzyma zbyt dobrze napiec" to nie mam pytań... Ok może nie trzyma idealnie - ale jak chcesz mieć pod full load +12.00 to musisz kupić inny zasilacz - nieco droższy ;) Seria P3 powstała z myślą o niskim poziomie hałasu i wysokiej sprawności. Od napięć żyletastych jest (a raczej była) seria P6 i P7.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , niektórzy nie zdają sobie sprawy, że "sprawność nie idzie w parze z wydajnością prądową". Tak jak w samochodach, lepsze osiągi są okupione wyższym zużyciem paliwa i odwrotnie.

Niektórzy producenci aby osiągnąć zamierzoną sprawność wymiatają całą "garść elektroniki" ze środka (pomijając oczywiście wyroby zasilaczopodobne, gdzie producentowi chodzi o redukcję kosztów).

 

Wyjątkiem jest tu FSP, w którego zasilaczach GLN/HLN wręcz są zdublowane elementy, żeby przepływający prąd nie nagrzewał zbytnio elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...