Skocz do zawartości
RaJaN

Gigabyte Ga-n650sli-ds4

Rekomendowane odpowiedzi

w biosie nacisnij Ctrl+F1, pojawia sie opcje timingow i wile innych opcji do OC, jakbys przeczytal instrukcje, to bys wiedzial

hehe na szybciora czytałem ale zapomiałem sprawdzic

na forum tez pisało ale myslałem ze tylko DL4 dotyczy

ale lol ze mnie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak działa, ale nie zmieia to faktu ze gigabyte to gowno, nioe moge daćna paięci wiecej niż +0,175v (standard 1,8v) gdzie moje Geile 8000 ultra chodza normalnie na 2,1 a tyle ze [ciach!] nie moge ustawić, płyta się zwiesza na jakichkoliwek timingach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie.

Myslalem ostatnio zeb y kupic sobie c2d e6300, jednak po masakrycznym podkrecaniu mojego e2140 ktory stawal na FSB 370 zastanawialem sie czy popodkrecam sobie. Az nadarzyła sie mozliwość sprawdzenia mojego procka na plycie giga z P35 i [gluteus maximus].... to samo FSB 370 i dalej nie idze, wiec nabralem nadzieji ze moje mobo moze wyciagnie wiecej bo to jednak nie jej ograniczenie tylko CPU. Wzialem od ziomka e6550 i........... :damage_wall:

 

 

FSB 500 TAK PRAWDA!!! Napiecia FSB,NB ustawione na +0,35 reszta chyba bez zmian. Niestety kumpel na wiecej mi nie pozwolil z CPU :) ale mysle ze 530 daloby rade. Jak kupie swojego e6300 z rev B2 to jade z nim na max ;). W Tych ustawieniach spokojnie odpalilem LineAge 2 i sobie pogralem 30 minut - bez problemu :)

post-151663-1208786342_thumb.jpg

post-151663-1208786415_thumb.jpg

post-151663-1208786587_thumb.jpg

Edytowane przez Kuter_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie, wracam i znowu chcę walczyć tymi megahercami. Jest jak na razie tylko 1 pozytywna rzecz, mianowicie po zmianie FSB PC wstaje i chodzi, później się zawiesza ale lepsze to niż przed formatem kiedy to PC tylko piszczał.

 

Sprzęt jak w sygnaturce. Teraz kilka pytań:

1. Jaka jest odpowiednia temp. dla proca?

2. Jaka jest maksymalna szybkość wiatraczka w box'owym chłodzeniu?

3.Która opcja odpowiada za szybkość działania wiatraka ? Chciałbym go ustawić tak, żeby niezależnie od temp. wiał na maxa.

 

 

Zabrałem sie za podkręcanie, zacząłem od ustawienia CPU Warning Temp. na poziomie 60 stopni.

 

FSB-Memory Clock Mode- Linked

FSB-Memory Ratio- najpierw 3-2 później Sync Mode

FSB- 240 później 266, dalej nie szedłem bo PC już przy 240 się wieszał.

 

Napięcia:

SB- +0,1

FSB Voltage- +0,10

NB/HT-Link Voltage- +0,05

VCC12_DL Voltage- bez mian nie mam pojęcia co to jest.

CPU Voltage- nie pamiętam ale nie wiele zwiększyłem.

LTD Freqency- 5 później 4

 

Jakaś rada ? Fajnie było gdyby chociaż 2,5ghz dało się wyciągnąć.

 

Btw. Czy można coś zrobić z pamięciom Ram ? Czy zmiana timingów da np. dodatkowe FPS w grach ? I jak zmienić timingi.

 

Pomoże ktoś ?

Edytowane przez niC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie daje już rady z płytką

wszelkie próby podkrecenia procesora koncza sie zwiechami(nie przechodzi postu)

jak mam to ustawić, wszystko jedno czy dam Link czy Unlink, Auto czy Synch mode, po podniesieniu CPU H Freq powyzej 266 klapa,

pamieci jak ustawię na Unlinked i przestawie na 1066( płyta wykrywa 800) po wczesniejszym podniesieniu napiecia do 2.2V chodzą ale przy podniesieniu CpuHFreq ponad 266MHz nie bootuje,

napiecia procesora też podnosiłem do 3.3125V- nic to nie dało,

i mam patynie odnosnie synch mode bo jak go ustawie to pamięci maja 533 Mhz a CPU-Z pokazuje 266 MHz o co chodzi z tym, jak to sie liczy?

nic nie wiem :sad:

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co pokazuje cpu-zx2 czyli jak cpu-z pokazuje 400 to to odpowiada 800 w biosie.

co do procka to podnieś napięcie na nb bo ta płyta jest wrażliwa na to i koniecznie daj nawiew na radiator bo się grzeje okrutnie.

płyta jest strasznie dzurawa jeśli chodzi o fsb, więc może tak być że natrafiłeś na dziurę. Daj 280 może wtedy ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co pokazuje cpu-zx2 czyli jak cpu-z pokazuje 400 to to odpowiada 800 w biosie.

co do procka to podnieś napięcie na nb bo ta płyta jest wrażliwa na to i koniecznie daj nawiew na radiator bo się grzeje okrutnie.

płyta jest strasznie dzurawa jeśli chodzi o fsb, więc może tak być że natrafiłeś na dziurę. Daj 280 może wtedy ruszy.

a normalne jest ze Cpu-z pokazuje zawsze takie same napiecia dla proca, nie zaleznie co ustawie w biosie zawsze jest 1.296 V nawet jak dam 1.33, EasyTune też pokazuje zawsze 1.31 V , inna sprawa ze program po 30 sek. działania robi zwieche i niczym go nie mozna wybudzić jedynie alt+F4 i odinstalować.

a ile dokladnie mam ustawic na nb bo tez próbowałem, ale moze za mało(pierwsza zakładka chyba +0,5)

czy FSB Voltage tez podnieśc?

i jaki tryb najlepiej ustawic do podkrecania Linked czy Unlinked, jesli Linked to czy Sync Mode-ma to jakies znaczenie, pomaga w czymkolwiek i czy dzielniki faktycznie ograniczja wydajnosc pamieci bo chyba najlepiej jest 1:1

pytam głównie dlatego bo ani na linked, ani na unlinked nic nie moge wydusić <_<

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie w cpu-z zalezy od wersji, jakaś starsza pokazawała VID procka zamiast napięcia, najnowsza pokazuje napięcie.

ustawiń płyty Ci nie podam bo każda jest inna pozatym sprzedałem ją pół roku temu więc już nie pamiętam co i jak.

Przeczytaj cały topic o płycie i recęzje na egieldzie i vr-zone może one Ci coś podpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie w cpu-z zalezy od wersji, jakaś starsza pokazawała VID procka zamiast napięcia, najnowsza pokazuje napięcie.

ustawiń płyty Ci nie podam bo każda jest inna pozatym sprzedałem ją pół roku temu więc już nie pamiętam co i jak.

Przeczytaj cały topic o płycie i recęzje na egieldzie i vr-zone może one Ci coś podpowiedzą.

mam cpu-z v.145, nie wiem chyba najnowszy, inna rzecz mnie martwi, teraz komputer wrócił do ustawień domyslnych i robi mi zwiechy na Viscie, czy moze byc to wina pamieci, pamietam ze czytałem gdzies ze aby podnieść napiecie na pamięciach trzeba to robic stopniowo zeby sie lepiej przeładowały w moim wypadku miałem z 1.8v na 2.2V jak ustawiłem odrazu 2.2V to sie wieszało zaraz po odpaleniu, jak zrobiłem to krokami było w porządku, czy w zwiazku z tym wracając do poczatkowego napięcia trzeba równiez robic to stopniowo czy mozna z 2.2V ustawic odrazu1.8V, ja dlatego tak mam bo musiałem robic CLR_CMOS moze dlatego mam zwiechy trzeba stopniowo zmniejszac?

a moze na procesor dałem za dużo raz mi płyta pokazała normal CPU Voltagr 1.58 chociaz recznie ustawiłem na 1.33 tak było po nieudanym poscie,hihi-mogłem coś zepsuć?

 

tak sobie myślę może trzeba w biosie wyłączyc spread spectrum CPU jest ustawione Center,

ale z drugiej strony płyta powinna sobe radzic nawet z 350 FSB,

czy ktoś to ustawiał wczesniej?

 

przeczytałem topic oraz recenzję na egiełdzie, próbowałem z napieciami i innymi ustawieniami, wszystko na próżno, pamięci lataja spokojnie ale podniesienie fsb powyżej 220 kończy sie resetami, albo płyta jest jakaś lipna albo mam procesor gniot-edition, albo jeszcze NB sie przegrzewa ale to dziwne zeby przy 200 chodziło a przy 230 już nie, co prawda nie mam zadnego nawiewu na NB ale przecież płyta obsłuzy i CPU na 333,

pasuję...

 

jeszcze jej nie dam wygrać! :wink:

czy istnieje możliwość że nie moge nic podkrecić bo nie podpiąłem dodatkowego zasilania 4pin przy procesorze, w sumie jest 8pin+ 24pin ATX, ja mam 4pin +24pin ATX a w instrukcji jest napisane że do OC i procesorów z serii Extrem trzeba cale 8 pin

poradźcie coś, wiem ze troche męcze ale będe naprawde bardzo wdzięczny za radę, to jest tak jak by albo procesor był do bani albo maksymalne dziury w fsb od 230 i nie da sie sprawdzic dokładnie do ilu bo jak np. do 340 to boje sie ze powyzej proc nie pójdzie i tak oto tego nie sprawdzę, mam Kingstony HX8500 2x 1GB dual moze coś sie gryzie?

 

no i nie dałem sie pokonac, płyta kaprsna wystarczy ze ustawi sie wartosc dla pamięci w okolicach standardowych wartosci a juz nie chce działac,

i tak przy 788 i 815 nie wstaje a jedynie na 800, 794, 802, smieszne jest to ze w trybie unlinked jak ustawiam procesor na 290 to pamieci sa na 788 a jak dam fsb na 299 to pamieci sa na 754 natomiast przy 300 fsb ustawiaja sie na 800, przy 400 MHz na cl 3 wogóle nie wstaję, jedynie 800, natomist dla 1066 i powyzej nie ma problemu ale ponizej na 940 nie nie ruszają

napięcia nie graja roli,na mój gust gryza sie pamięci ale nie znam sie na tym tak dobrze więc powód może byc w czym innym, nic zobacze co uda sie wycisnąć

tylko dlaczgo cpu-z nie pokazuje pokazuje zawsze takie samo napiecie to jest 1.296 w idle i 1.280V w stresie czyli ze zmniejsza napięcie pod obciązeniem i jedyne po czym mogę sie pokapować ze faktycznie napiecie wzrosło to temperatura prock która podskakuje o 5 stoni w spoczynku jak ustawie w biosie na 1.33125V bo tak to cpu-z i speedfan pokazuja to samo

 

po kilku dniach waliki z procesorem stabilnie ale trzeba zmniejszc dzielnik z 10 na 9 wtedy lata ponad 3 GHz na max napięciu 1.4V na dzielniku x10 przy fsb 300 1.45V za pierwszym razem wstawało pózniej nie, a teraz 9x350 1.4V bez problemu, napiecie tylko na mostku zwiekszyłem +0.10V ale chyba nie koniecznie bo i tak chodzi, ja tam zawsze sprawdzam stabilnośc w ten sposób Assasin's Creed wsio na full, w tle cpu-z, fanspeed, coretemp, i orthos w idle, jak niema zgrzytów po 10 minutach grania to zostawiam i dalej testuje orthosem, bo jak samym orthosem to czasem błedu nie wywali a wgrze zaraz po kilku sekundach zwiecha :wink:

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ta płyta jest tak beznadziejna albo ten procesor jest jakiś trefny... Bawiłem się dalej, i znowu powróciłem do punktu wyjścia... Każda zmiana FSB powoduje od razu czarny ekran :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ta płyta jest tak beznadziejna albo ten procesor jest jakiś trefny... Bawiłem się dalej, i znowu powróciłem do punktu wyjścia... Każda zmiana FSB powoduje od razu czarny ekran :/

spróbuj utawic napiecie na proc 1.4V, tryb linked, pamieci na synchro, daj fsb na 300-350, podnies napiecie na pamieci, luknij w specyfikację i ustaw tymingi dla 700 Mhz polecam 4-4-4-12, i napisz czy ci ruszyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak dla boxowego chłodzenia to nie będzie za duzo ?

 

ok. zmieniłem, PC nie "piszczał", myślałem, że będzie dobrze, ale... Nic z tego, PC in Save mode, czy cos takiego, i 2 opcje, default albo Last good.

Edytowane przez niC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak dla boxowego chłodzenia to nie będzie za duzo ?

 

ok. zmieniłem, PC nie "piszczał", myślałem, że będzie dobrze, ale... Nic z tego, PC in Save mode, czy cos takiego, i 2 opcje, default albo Last good.

to może nie ruszaj tymingów, niech bios sam ci ustawi odpowiednie, zobacz na ile MHz ustawiaja sie pamieci w trybie Linked, synch, przy fsb 350, powinny ustawic sie na 700 MHz, przy twoich pamięciach, płyta ma opcję zmiany mnoznika na procesorze, twój ma x9, może warto zmniejszyć do x8 i zobaczyc czy przy 350 fsb bedzie działac, u mnie procesor wogóle sie nie chcial krecic na mnozniku x10, dobiero na x9 ruszylo ale to i tak dziwne bo np. na x8 przy 400 fsb nie chodzi a na 350 x9 co daje podobny wynik (róznica 50 MHz) juz smiga, mozliwe ze jest tu problem ze stosunkiem zegrów rdzenie do wewnetrznego fsb procesora, bo przy 400x8, fsb proca wynosi 1600(co moze byc juz za duzo) a pzry 350x9 fsp wewnetrzne prcesora wynosi 1400, i byc moze dlatego na nizszym mnozniku nie dziala, moze za malo ma napiecia, cos tam czytalem ze e4400 ma wyciete sekcje zasilania,

z drugiej strony na mnozniku x10 przy fsb 300 co daje rowne 3 GHz nie chodzilo, bo byc moze w tym wypadku bylo za niskie wewnetrzne fsb w stosunku do zegarów procesora, bo tylko 1200 ( tzn odpalało sie ale byly straszne zwiechy w trakcie granaia)

 

a moze u ciebie przyczyna tkwi w czym innym, z płyta trzeba delikatnie i czule :razz: , bo strasznie wrazliwa jest na wszystko

u mnie na poczatku tez caly czas byly resety na wszystkich mozliwych ustawieniach,

nie wiem co ci radzic przyczyn moze byc sporo, jedno to nie poddawaj sie,

wył eist, przy zmianie fsb spectrum cpu samo sie wyłączy wiec to mozesz zostawic,

daj o 0,1 V wiecej dla pamieci niz jest to w specfikacji,( a wogóle na jakim napieciu ci chodzą?)

acha u mnie np bylo tak ze przy 700 fsb nie chodzily na 4-4-4-11 ale na 4-4-4-12 lataja do dzis,

na poczatku, nie moglem sie uporac z nierównymi wartosciami dla pamieciu typu 833, 789 wogóle nie wstawalo, tylko na równo 800 i 1066, z kolei jak podnioslem fsb na mnozniku x9 to przestalo miec znaczenie czy jest równo czy nie równo, ale 1066 nie dziala nawet na napieciu 2,3 V,

 

wczesniej dzialalo teraz nie chce wogóle i tez nic nie rozumiem, przeciez nie bede reklamowal a i tak jestem pewien ze pamieci moga latac duzo duzo wiecej, no ale plyta ma swoje widzimisie, i np, przy odpowiednich ustawieniach bedzie chodzic, a prz innych nie, oczywiscie moze byc tak ze przy wzszych bedzia poprawnie pracowac a przy nizszych nie,

musisz ja wyczuc,

ja mam dziury w fsb takie: 220-300, 360-?( nie wiem tylko do ilu bo procesor nie daje rady na ponad 400 fsb przy napieciu 1.5,(to juz za duzo jak na boxa)

chociaz moze byc tak ze poprostu mostek sie przegrzewa przy 400 fsb, bo wentyl zaden nie dmucha, a radiator przy dotknieciu powoduje oparzenie I stopnia :wink:

jedno wiem twój procesor powinien 3,2-3,4 GHz robic spokojnie najwyzej przy wyzszym napięciu, u mnie to juz róznie czytalem zreszta gdzies ze do krecenia najlepszy e4300, o e4500 nie znalazłem az tylu inforacji, tylko tyle ze faktycznie na mnozniku x10 jest nie krętliwy,

 

acha w trybie synch przy fsb 350 jak pamieci ustawia ci sie na 700 koniecznie zmien CR na 2T, bo płyta ustawia 1T co w praktyce w moim wypadku nie dziallo bo i tak CPu-Z pokazywał 2T, dopiro na 600 MHz, 1T dzialalo juz poprawnie, chociaż do 800 Mhz powinno dzialac 1T, ale tak nie jest,

zycze Ci jak najlepiej nie daj sie pokonac płycie :wink:

i napisz najlepiej jak masz wszstko ustawione

pozdrawiam i powodzenia

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze nie bardzo wiedziałem co mam napisać, zrobiłem zdjęcia z biosa. Jako, że nie wiem co jest przyczyną niemożliwości podkręcenia procka zrobiłem fotki z całego biosa.

 

Forum się rozjechało... Przepraszam.

post-149786-1211923465_thumb.jpg

post-149786-1211923574_thumb.jpg

post-149786-1211923609_thumb.jpg

post-149786-1211923664_thumb.jpg

post-149786-1211923707_thumb.jpg

post-149786-1211923756_thumb.jpg

post-149786-1211923867_thumb.jpg

post-149786-1211923939_thumb.jpg

post-149786-1211923964_thumb.jpg

post-149786-1211924048_thumb.jpg

Edytowane przez niC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak:

CPU Enhanced Halt (C1E) i CPU EIST Function na DISABLED

 

CPU Clock Ratio x9

CPU Voltage Control 1.4000 V

 

FSB - Memory Clock Mode Linked

FSB - Memory Ratio Synch

 

CPU Host Frequency 350 Mhz

 

Actual Memory Clock powinno ustawic się na 700 MHz

 

a tymingi zostawił bym takie jak masz na poczatek z wyjatkiem Command Per Clock które ustaw ręcznie na 2T

 

jak Ci nie wstanie na takich ustawieniach , to nie wim o co c'mon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. komp na jakąkolwiek zmianę reaguje tym samym czy "Worning PC is in safe mod" czy coś tego typu.

 

Tylko nie wiem czemu od razu po formacie, komputer po zmianach normalnie sie uruchamiał, co prawda później się zawieszał, ale to zawsze było już "coś"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... może takie dziury masz na płycie?

próbowałeś stopniowo: 350, 360, 370,380,390, 400 fsb?

wcale nie powiedziane że na np. 380 nie bedzie chodzic, a na 390 juz tak, spróbuj stopniowo od 350 do 400 co 10,

napiecie daj na wszelki wypadek 1.4V tak do sprawdzenia zeby miec pewność ze to nie procek wymieka.

z dzielnikami tez sie bawiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za nie farat!

własnie miałem spzredawac płytę, gdy wczoraj przed reklamacją pamieci ,które nie chodziły na 1066Mhz postanowiłem sprawdzic czy moze pojda na Low Latency, CL 3-3-3-10, nie poszły no wiec podbiłem napiecie i ustawiłem na 3-3-3-11, nie poszły, i tak zupełnie na odwal sie ustawilem 3-3-3-12, a tu płyta zwarjowała, wypisała po resecie ze Bios is recovering to floopy, no to reset i jeszcze raz to samo, za trzecim razem wogóle sie nie obudziła, czarny ekran wentylatory w kompie chodza na maxa i tio tyle. Nie pomogło czyszczenie Comosa ani wyjmowanie bateryjki.

Co tu robic? Chyba pozostaje tylko wysłac na serwis, kostki biosu sa wlutowane na stałe, dziwnie sie stało tym bardziej ze płyta miała Dual_bios, wiec w razie czego powinno sie załadowac z drugiego biosu a tu kupcia. Jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

Kupując płytę Ga-n650i sli-ds4 miałem nadzieję, że płyta będzie bezawaryjna i bezproblemowa o bardzo dużych możliwościach technicznych, jakie zostały zapodane na jej platformie.

 

Jednak moje oczekiwania jakiś czas temu legły, jako że firma Gigabyte odpisała mi, że technologii 45 mikrona nie będzie wspierać dla n650i.

 

Największą porażko jest to, że Gigabyte wypuścił produkt GA-N650SLI-DS4, do którego nie robi aktualizacji biosu. Poszczyciła się tylko 3 aktualizacjami, w których nic nie zmieniła a pozostawiła wiele dziur w magistrali FSB CPU i RAM nie wspominając o lepszym OC dla użytkowników.

 

Moim największym bólem jest to, że płyta nie obsługuje wszystkich 4 banków pamięci DDR2.

 

Przez rok pracowałem na GeIL Dual Ultra 2x 512 MB DDR2 800 MHz CL4 do dnia wczorajszego gdzie dostawiłem GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz CL4 i płyta zawiesza się do momentu wykrycia 3GB Ram-u. każdy DUAL z osobna pracuje w 100% bez błędnie. Jeśli płyta pracuje z 3 kościami to w teście wywala full błędów, a przy 4 kościach zwiecha.

 

Podniesienie napięcia z 1.8V do 2.1V nic nie dało tak samo jak pozostawienie oryginalnego timingu z SPD RAM-u 5-5-5-14 oraz LPD x5.

 

Jedynym rozwiązaniem jest, aby producent GIGABYE wypuścił w końcu porządną i w pełni poprawioną wersję BIOSU.

 

Z mojej strony proszę was o to, kto może, aby napisał do Gigabyte http://www.gigabyte.com.tw/Support/ServiceCenter.aspx , aby ruszyli swoje zady do napisania porządnej wersji biosu. Sam z 2 różnych email do nich już pisałem z skutkiem takim, że wiadomość moja poleciała do inżynierów do Tajwanu.

 

Ale im więcej takich wiadomości o błędach w biosie tym lepiej.

 

Tyle, co czytałem na forum to ktoś posiada wersję beta n650sds4.f8d , byłbym wdzięczny o pomoc, aby tą wersję udostępnić lub przesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Masz podobna kombinacje ramow jak ja , z tym ze ja na Gigabyte pod 965.

 

Sprawdz sobie te Geile , tez nadzialem sie na podobny problem jak u Ciebie , z tym ze po wnikliwych testach pamieci na recznych ustawieniach wyszlo czemu 3GB lacznie nie chca mi pracowac i powoduja problemy - jeden stik byl zwalony od nowosci przy kupnie , zas wiem ze do nas trafila jakas uszkodzona partia Geile , kiedys to na jakims portalu widzialem. Pisali o jakims procencie wadliwych.

 

Odpal memtesta na kazda osobno , zapodaj kazdy test recznie , tak samo i Orthosa dla ramow.

 

U mnie smiga po wymianie 2x512+1x1+1x1 , wszystko Geila.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pamięci byłby walnięte to bym tylko pracował na tych pierwszych kościach po 2x 512MB w banku 1 i 3 a teraz ma zapodane 2x 1GB w banku 2 i 4 i pracuje w 100% bez błędnie.

 

Każdy z osobna DUAL pracuje 100%. Mogę jeszcze porobić testy, ale moim zdaniem problem leży nie w kościach tylko sterowaniu biosu płyty głównej.

 

Dlatego potrzebuję wersję biosu beta n650sds4.f8d . Myślę, że w tej wersji będzie coś poprawione.

 

Testy nawet robiłem na wszystkich Wer. Biosu na f4, f5 i f7 i kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

U mnie bylo identycznie.

 

Tylko:

-2x512 , ok

-1x1 - pierwszy stick - ok

-1x1 - drugi stick - ok

-2x512+1x1 ok , pierwszy stick 1GB

-2x512 +1x1 ok , drugi stick 1GB

-2x512+1x1+1x1 > kwas , kwas - to mi dalo do myslenia i sprawdzilem ramy dokladnie , szczegolowo:

>-momencie duala , flexa = zwiechy , bsody , resety , sypanie sie orthosa

 

Sprawdzilem i 1 stick poszedl na gware. Dzis dziala bez problemow.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem sie rozwiązał...

 

Nie potrzeba wymieniać kości.. na nowe..skoro one są sprawne na 100%.

 

Problem tkwił tam gdzie zawsze w oprogramowaniu biosu dla 4 banków RAM...

 

Oryginalnie Geil ustawia sie z SPD na napięciu 1,8V zmieniłem mu na 2,1V i zwiększyłem FSB Ramu tak aby nie pracował na 800MHz tylko np. na 853 MHz i problem sie rozwiązał zdanych błędów i zwiech przy zapełnionych 4 bankach RAM.

Edytowane przez Deadey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Widzę że temat trochę przygasł więc czas go na nowo rozpalić ;)

Dziś uruchomiłem C2D E8400 45nm na gigabycie.

Oto mój przepis:

ściągnąłem najnowszy dostępny bios w wersji F7

ściągnąłem również najnowszy bios od Asusa na n650i

z asusowego biosu wyciągnąłem moduł cpucode i umieściłem go w miejsce tego z gigabyta

zmodyfikowany biosik wrzuciłem na płytę

wyjąłem starego E4400 włożyłem E8400 i ... chodzi już 4 godziny bez najmniejszego problemu

 

pozdrawiam

gajovy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...