Skocz do zawartości
RaJaN

Gigabyte Ga-n650sli-ds4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanko, jak macie ustawione napiecia na auto czy zdarza się wam że płyta startuje z zawysokim napięciem? np. płyta rozpoznaje że vcore normal to 1,385 a botuje 1,55. Wtedy temp rośnie tak bardzo że następuje reset kompa i startuje już normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem mocno zainteresowany ta plyta po przejrzeniu calego tematu i chca ja kupic (w miare szybko, nawet dzis :) ) tylko chcialbym sie dowiedziec, jakie pamieci warto do tej plyty kupic?

poki co najlepsze wydawaly mi sie o np. takie http://www.allegro.pl/item197958072_szok_g...lko_299_zl.html

chcialbym podkrecic troche komputer (c2d e6420), a jestem dosc poczatkujacy jesli o to chodzi, czy to dobry wybor?

wszelkie rady chetnie przeczytam tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2622850 (w dziale co kupić?)

 

i jeszcze jedno, chce kupic do tego chlodzenie scythe infinity, zmiesci sie? (ze wzgledu na radiator nforce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2140 i płytke Gigabyte Ga-n650sli-ds4 , pamieci 667 kingstona 2 x 1 gb , proboje krecic na ustawieniach unlinked , max stabilne fsb 280 , czyli 2250 ghz . Przy fsb 290 system niestabilny , powyzej nie startuje bios . probowałem z napieciami na procka i nic . moze ktos ma taka płyte i podobnego proca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie plyta ma dziure miedzy 310-330 za to 340 spokojnie wstaje i dalej , i jak pisali lepiej unlinked

 

mam pytanie czy ktos wie gdzie mozna sprawdzic jakie wentyla na proc mozna kupic ? nie chce kupic czegos co sie nie zmiesci :/ na stronie producenta brak info , przynajmniej ja nie znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od trzech dni mam to mobo. I tak jak na p5n musiałem podnieść napięcie do 1,37 żeby proc chodził na 3ghz tak na tej bez problemu śmiga na def v stabilne jak skała!! Max jeszcze nie testowałem ale najpierw muszę wyczuć mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas wymyslata ta plyta. Raz wstanie na 350 FSB a raz nie. Dodatkowo ma problemy z restartem. Zamiast uruchomic sie ponownie to sie wylancza. E6300 +vista :/

 

Dodtakowo pamieci nie zabootuje jak pamieci sa nieco tylko wyzej niz nominalnie. Nie podoba mi sie to cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszonek ma rację to co pokazuje easy tune pod nazwą system to nie nb temp mostka mozna zobaczyć w everest. tylko ciekawe czego to jest temperatura bo speed fan też mi to wyświetla a temp nb nie? Co do temp nb to w stress jest ok 55 stopni z nawiewem małego 4cm coolerka na 5V.

Forrestal a próbowałeś przestawić na T2 u mnie nie chciały latać powyżej 720 (a mam 667) na napięciu 2,225V. z T2 idą 800 i wyżej bez większych problemów.

 

P.S. Wie ktoś do czego służy ustawianie napięcia dl12 czy jakoś tak?

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plyta mnie rozczarowala...

 

Nie zawsze chce sie uruchomic, a jak juz to najpierw sie zalaczy na 1-2sec, potem reset i dopiero POST przechodzi. Nie potrafi sie normalnie zrestartowac poprzez "uruchom ponownie" spod systemu - wylancza sie i trzeba ja manualnie zalaczyc... Ktos ma podobne objawy?

 

Pamieci lataja na 2T - dzis dolozylem kolejny komplet 2x512 czyli juz 4x512 i moze to cos porpawi choc watpie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ok. Przycisku reset wogóle nie używam zawsze biorę "uruchom ponownie" jest nawet lepiej niż w P5W64 bo tam po resecie komp sam gasł na 1-2 sek. a potem startował tu tego nie ma.

nie chce wstać za każdym razem czy tylko gdy dłużej nie chodzi?

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam tę płytkę i może dorzucę swoje 3 grosze.

 

Mój cfg:

E4300

N650Sli-DS4

2x1GB Geil Ultra DDRII-800

BFG 8800 GTS 320MB

Chieftec 420W

 

Na defaultowym napięciu proc poszedł tylko na FSB 250, czyli 2,25 Gh.

Na Vcore 1,4 poszedł na max FSB = 290, co dało 2,61Gh.

 

Kumpel podpowiedział mi, że na tej płytce i z tym prockiem trzeba "wstrzelic się" w odpowiednie ustawienia. Napięcie zalecił mi 1,35V - tak też zrobiłem i na razie sprzęt chodzi na FSB=290. Wynik to mizerny, ale być może jest jeszcze kwestia jakiejś FSB dziury, jak to wspomniał ktoś powyżej.

Więc zabieram się za testowanie tej mojej FSB dziury.

 

Pytanie mam odnosnie odczytów temp - speedfan dziwnie cos pokazuje, bo proc w momencie odpalenia orthosa w przeciągu sekundy z 30 skacze na 50 stopni, przy czym temp. rdzeni podawana przez speedfana wynosi 55-60 stopni. W momencie gdy wyłącze program również w przeciągu sekundy proc wraca do temp. 30paru stopni. Czy te odczyty mogą być prawdziwe, czy coś tu świruje? Dodam, że dotykam radiator i jest chłodny, a komp cały czas 100% stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury CPU sprawdzaj tylko CoreTemp, ew plugin'em do RivaTunera ;)

 

Co do kręcenia na tej płycie to faktycznie najłatwiejsze to to nie jest kupel też ma taki konfig i również miał problemy z kręceniem- trzeba kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też różnica temp idle stres to w zależności od napięcia i oc od 20 do 30 st. To samo miałem na p5n-e sli. Na p5n pomogła pasta :damage_wall: (CLP - spadek temp o ok 10st - myślę też że blok się lepiej ułożył) niestety się skończyła :mur:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poszedł na FSB 340, czyli 3,06Gh przy 1,4V. Musiałem trochę podnieść napiecie, bo się zwieszał w 3dmarkach i orthosach - więc dałem 1,42 i jest stabilnie. Dziś testy w grach porobię długodystansowe.

Dziwi mnie cały czas ta temperatura, bo radiator jest lekko ciepły, a sprawdzałem mocowanie i wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pasty za dużo, jakie masz chłodzenie? jak box to wydaje mi się że tempy są ok. przy 1,4V do pomiaru temperatur używaj coretemp 0.94 i everesta, bo z moich doświadczeń wiem że speed fan głupieje na tej mobo, wogóle nie poznaje co jest co tylko temp1, temp2 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta plyte wraz e6300 i 2x1gb goodram 667

nie moge uruchomic plyty na fsb powyzej 375 :(

jak myslicie, jakis wall dla proca, czy plyta nie daje rady?

jakie napiecia ustalacie na tej plytce?

i co to jest VCC12_DL?

aha, odkrylem jakies czary mary:

plyta byla niestabilna na fsb 375, dawala po 10-15 min orthosa kompletna zacinke, pomoglo jej zwiekszenie pci-e ze 100 na 101mhz :)

wiatrak na procu zalozylem fryzjera 7 pro, na radiatorze nb zalozylem wiatrak 60mm 5v bo 80mm nie zmiescil sie miedzy grafe a fryzjera

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to faktycznie lola ze siebie zrobilem :)

w takim razie jak to jest z tym pcie? im wiecej tym lepiej, czy wystarczy jakkolwiek zmienic, al moze jest jakas optymalna wartosc?

edit:

ta plyta ma otwory montazowe wokol mosfetow zasilania cpu, mozna dostac gdzies takie radiatorki?

na ilustracji zaznaczylem o co mi chodzi

Dołączona grafika

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pasty za dużo, jakie masz chłodzenie? jak box to wydaje mi się że tempy są ok. przy 1,4V do pomiaru temperatur używaj coretemp 0.94 i everesta, bo z moich doświadczeń wiem że speed fan głupieje na tej mobo, wogóle nie poznaje co jest co tylko temp1, temp2 itd.

Cooler boxowy, pasty nie zmienialem - czyli też boxowa maź. Warto zmienić pastę? Jak tak, to na jaką?

Na razie nie planuje kupować lepszego coollera, bo też nie zamierzam tego proca wykręcać nie wiadomo ile. 3Gh mi styka przy rozsądnym napięciu.

 

P.S.

Jak jest z tym PCIE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to termalright robi takie radiatorki i tylko chyba on. Jeszcze nie widziałem w Polsce. Można je zobaczyć na www.thermalright.com

ok, na mosfety nakleilem juz radiatorki dedykowane na pamieci bga.

te od termalright juz sa w polsce tutaj, tej plyty nie mam na liscie kompatybilnosci, a mosfety sa obok proca i na gorze, wiec potrzeba 2 sztuki, co przy cenie 69pln daje jedyna 178pln :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...