Skocz do zawartości
xacti

Problem Z Plyta Glowna.

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj znalazlem na strychu plyte glowna pod slot 1 . byl przy niej p3 450 MHz.

poskladalem wszystko do kupy razem z voodoo 2 i 128sdram i odpalilem. wszystko dzialalo.

potem postanowilem posprawdzac procki ktore kiedys dostalem..

wsadzilem p2 350MHz, dzialalo. na tym p2 ustawilem 133MHz i tez dzialalo z predkoscia okolo 460MHz.

potem wsadzilem procka 600MHz, ustawilem wszystko w zworkach.. niestety nie wstal komputer (zasilacz dzialal ale nic sie nie wyswietlalo) , spowrotem wsadzilem p3 450MHz i dalem magistrale 133MHz, rowniez nie zadzialalo.

 

siedzialem nad tym z godzinke i jedyny wniosek jaki moglem 'obmyslic' to to, ze plyta ma blokade MHz . Jest takie cos mozliwe? :?

jesli tak to jak to zlikwidowac? niestety nie wiem jaki to model plyty, bo nie tam tam nigdzie tego napisanego. nie wiem rowniez w jaki sposob moge nazwe odczytac.

 

z gory dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. robiłeś już reset CMOS'a - czy to przez zwarcie odpowiednich pinów czy przez wyjęcie baterii ?

 

2. poszukaj na najniższym złączu ISA białego stickera - tam najczęściej umieszczane są informacjie dot. producenta płyty, modelu, rewizji (wersji) itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmusesz baterie ?? na jak dlugo?? Wg mnie lepiej jest wyjac baterie i w gniezdzie bateri zrobic zwarcie bo wtedy masz pewnosc ze wszystkie elementy pojemnosciowe sie rozladowaly

Swoja droga zajrzyj w socketa i zobacz czy zadne piny sie nie powyginaly i obejrzyj plyte czy nic nie urwales bo czasem sie nawet przypadkiem zdarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... socketa? przeciesz to slot ;) na pewno nic nie urwalem bo inaczej zaden inny procek by nie dzialal... wydaje mi sie ze plyta ma ograniczenie co do ilosci MHz na procku. jest takie cos mozliwe?

 

'aha, i ten 600MHz p3 jest na 1.65v a reszta prockow ktore testowalem jest na 2.0 . czy to cos zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry moja pomylka chodzilo mi o slot a napisalem socket ale w tym slocie sa takie piny (tak jak w agp , pci)czy wszystkie sa tak samo ustawione

blokada o do ilosci mhz wg mnie jest niemozliwa

napiecie moze miec znaczenie tzn jak plyta nie obsluguje 1.65 to go nieda, nie da zadnego napiecia bo taka ma blokade

 

i jeszcze jedno pytanko?? czy jakikolwiek proc ci dziala??jesli tak to czytaj przyklejony temat post benka i podbijaj napiecie na copperminie do min 2.00V(wytrzyma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek 450MHz (100MHz) dziala, tak samo 350MHz (100MHz) , 533 MHz (133) nie rusza, ani 600MHz(100) nie rusza...

 

i wogole to nie rozumiem tego:

zeby zmienic z 0 na 1 trzeba styk zaizolowac, zeby zmienic z 1 na 0 trzeba zewrzec z masa (Vss) lub inna nozka/stykiem (VIDx) ktora ma sygnal 0

mozecie to wytlumaczyc?

np jak mam ustawic to:

0 0 0 0 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

A co tu tłumaczyć:

- izolacja to izolacja (lakier bezbarwny, kawałeczek taśmy klejącej przezroczystej, ...)

- połączenie - ja robie lakierem przewodzącym prąd ELECTON 40AC (takim do serwisowania przerwanych ścieżek) a jak inni nie mam pojęcia :-P

 

BTW zerknij tu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=217631&st=94 , masz ten sam problem co jonas i możesz go tak samo rozwiązać B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w twoim przypadku styk vid0(b120)nalezy zakleic albo zamalowac umiejetnie nawet lakierem do paznokci a pin vid3(b119)polaczyc z a118 albo gdzies na obudowe(do masy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej znajdz kogos kto umie poslugiwac sie lutownica i popros go aby prztlutowal

ale najpierw sproboj zakleic vid1 vid2 vid4 to powiino dac napiecie 2.1V i plytka powinna ruszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w twoim przypadku styk vid0(b120)nalezy zakleic albo zamalowac umiejetnie nawet lakierem do paznokci a pin vid3(b119)polaczyc z a118 albo gdzies na obudowe(do masy)

Ale kombinacje, a wystarczyło zerknąć do linka o problemie jonas'a. On też miał procka ze steppingu cB0 (1.65V) i styknęło połączyć ze sobą 2 sąsiednie piny B119 z B120, żeby uzyskać 2.05V...

 

...

ale najpierw sproboj zakleic vid1 vid2 vid4 to powiino dac napiecie 2.1V i plytka powinna ruszyc

Też dobry sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinacje, a wystarczyło zerknąć do linka o problemie jonas'a. On też miał procka ze steppingu cB0 (1.65V) i styknęło połączyć ze sobą 2 sąsiednie piny B119 z B120, żeby uzyskać 2.05V...

... o czym będę pamiętał do końca swego nędznego żywota, a jeślibym zapomniał, niechaj sczeznę na syfilis. Rzekłem.

 

Swoją drogą sporym zaskoczeniem okazało się podciągnięcie tegoż procka z 600 na 800 (FSB ze 100 na 133) - zauważalna różnica w szybkości działania mimo odjęcia 64MB RAMu (niech chudy byk wychędoży firmę HP i jej zafajdane kostki). Ponieważ jednak Windows uruchomił się grzecznie, ale wszystko działało niestabilnie, wieszało się i ogólnie nie ryrało właściwie, zrezygnowałem póki co z tych perwersyjnych zabaw. Czy przyczyną mogą być napuchnięte kondensatory w okolicach slotu procka? Jeśli nie, to cóż mam począć, biedna sierotka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@morron

 

dzieki :) procek odpalil, rowniez zabimblal na 800MHz ;)

mam teraz pytanie, jakie taktowanie agp/pci ustawic? ;) jedt do wyboru 100/66, 66/33 i sa wartosci przyblizone do tych ;)

 

ale czy ten procek na 800MHz przy tym napieciu sie nie spali czasem? :huh: czy moze jakies lepsze chlodzenie na niego walnac? (teraz jest radiator)

 

co jest leszpsze? p3 533MHz 512 cache (slot1), p3 600MHz 256 cache (slot1), czy p3 600MHz 256 cache (s370) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p3 majace 512cache coprawda maja je ale ten cache dziala tylko z polowa czestotliwosci procka a p3 600 na slot i socket to jedno i to samo tylko w innych obudowach. Jednak jesli chcesz w przyszlosci zmieniac procek to wg mnie lepiej kupic przejsciowke bo procki na socket sa troche tansze

a agp/pci oczywiscie 66/33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wlasnie przejsciowke jakas, na ktorej dziala celeron (bodajze 533 czy jakos tak ;))

a czy to, ze procesor bedzie na przejsciowce to go nie zwolni?

 

spytam sie jeszcze tylko czy oplaca sie kupowac celerona tulatina 1200MHz i podkrecic go na 1600MHz? jaka wtedy bedzie mial wydajnosc porownujac go do p3 1200MHz i AthlonXp 1600MHz? :)

 

'ten to chyba tulatin - nie? http://allegro.pl/item162409432_celeron_12..._sl656_bcm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa ja mialem tualatina 1200@1600(Panie swieć nad jego duszą) SPI 1M Robil wmniej niz 100sekund bodajze 1m38s zreszta gdzies na forum jest screen. Jak to sie mialo do innych prockow to za duzo nie wiem ale od p3 bedzie szybszy bo ten 1200 tez ma 256 cachu i jest na szynie 133 a cel tez bedzie jak sie podkreci(a z 1200 roznie bywa)i tez ma 256 cachu(bynajmniej ja tak rozumuje)

Ja mam jakas plytke z przejsciowka a w niej celerona 700@1050 roznicy co do cusl2-c (z tym samym celeronem)zbyt wielkiej nie odczulem jak juz chcesz sie koniecznie uprzec na tego tualatina to bierz 1000 albo 1100 bo lubia fsb 133 a jak chcesz brac przejsciowke do ms-6905(ma regulacje napiecia)i wtedy nie bedziesz musial z tymi pinami kombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pod coppermina to asus cusl2-c(za rozsadna cene oddam)dziala z tualatinem na bxmodzie

albo abit sa6(tez na modzie dziala z tualatinem)

a jak pod tualatina to asus tusl2, abit st6, albo msi-815ept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...