Skocz do zawartości
sir bober

Pytanie O Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pamięci DDR2 800 Mhz, CL 5-5-5-12, mój procek to E6600.

Czy podkręcając FSB do 400 Mhz pamięci będą (wtedy) pracowały 1:1 z szyną?

W ten sposób podnosząc FSB np. do 440 Mhz pamięci będą musiały pracować z częstotliwością 880 Mhz?

Edytowane przez sir bober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od ustawien wiec siegnij najpierw po instrukcje a pozniej krec. Przy takich ustawieniach jak masz obecnie pamieci beda mialy narzucone 1,5xFSB. Czyli ponad 1000MHz... Chyba ze sie myle ze e6600 ma fsb 266 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka. Wciaz nie siegnalem po lekture czemu ddr2 to tak a nie inaczej [; Mam mentlik w glowie i nie wiem co i jak... :unsure:

W kazdym badz razie jedno jest dla mnie pewne - 4x1GB moze znaczaca Cie hamowac - wystarczy ze jedna siegnie kresu wczesniej i koniec ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że 2x 2GB też nie osiągają wys. taktowań, są drogie, nie spotkałem się z taktowanymi 800 Mhz. Ponawiam pytanko - czy granica 920 Mhz jest wyczynem? Chodzi mi o ogólne takie takt. pamięci podobnych do tych, ma ktoś podobne pamiątki, które podkręcił do 920 Mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ludzie po 1360mhz wyciagaja wiec 920 to zaden wyczyn

Tylko nie na jakims badziewiu co na taktowaniach 800Mhz ma CL5 i jest niewiadomej firmy. Pamieci co wyciagaja 1360 nie kosztuja kilkuset zlotych to raz a dwa nie sa w ogole oferowane w Polsce i trzeba je sciagac z USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...