Skocz do zawartości
rapra

JIUHB 0302 @2200MHz @1.65V :)

Rekomendowane odpowiedzi

"]Rapra wybacz ale jeden loop w 3dmarku to nie jest ZADNA ocena stabilnosci, zapusc mu prime95 na 5h przy 2200mhz i 1.675v ,jak bedzie stabilny to mozesz powiedziec ze masz cud procka, ale jeden loop 3dmarka o niczym nie swiadczy.

Nie powiedzialem ze oceniam stabilnosc mojego procesora na podstawie jednej petli 3DMarka - powiedzielam ze oceniam w ten sposob podatnosc procesorow na overclocking w czasie selekcji - mam w koncu do wyboru sposrod kilkunastu procesorow na raz i nie sposob kazdemu zapuszczac prime na 5 godzin. Ten test pozwala jednak pewnie wyodrebnic lepsze egzemplarze.

To ze moj procek chodzi na 2200MHz przy 1.675 wnioskuje po wielu roznych testach a nie po jednej petli 3DMarka.

 

Do tej pory nie testowalem Prime'm.

I rzeczywiscie nie mam cud procka - na 2200MHz (176x12.5) stabilnosc mam dopiero na 1.725V, na 2186 (175x12.5) - na 1.675V, na 2084 (167x12.5) na 1.6V. Jednak na podstawie dosc szerokiego kontaktu z procesorami moge smialo powiedziec, ze moj obecny jest zdecydowanie lepszy od wszystkich poprzednich i dotyczy to tej sewrii o ktorej mowie w pierwszym poscie - JIUHB0302VPAW - wczoraj mialem kontakt w tez rudymi JIUHB0302WPIW ktore juz takie dobre nie byly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie wypowiedziales sie niekonkretnie "Proce jak proce - ale za to kreca sie dosc dobrze: 2200MHz @ 1.65V*" <- i ponizej napisales ze loop 3dmarka JEDEN.Nic o bardziej extensywnych testach nie pisales ;).Teraz pytanie ,testowales jush primem ?Czy to @1.725v jest przy prime ?Jesli tak to nadal masz dobre procki,ale zastanow sie, bo zadanie za nie ponad 100zl wiecej to przesada,mowie jakbys mial procki co na defaulcie robia 2400mhz to masz swietne i mozesz stufki wiecej zadac (oczywiscie jesli beda to DO 2100+ a nie ze 2800+ :P) ale 350zl za 1700+ @2200 @1.725v ?hmm ,nie ,dalbys 299zl i bys zapewne znalazl kupcow, bo mimo wszystko sa lepshe od przecietnej te procki ,ja potrzebuje 1.85v do wpelni stabilnego 2200mhz i trzy inne ktore testowalem mialy podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Ok, w takim razie wypowiedziales sie niekonkretnie "Proce jak proce - ale za to kreca sie dosc dobrze: 2200MHz @ 1.65V*" <- i ponizej napisales ze loop 3dmarka JEDEN.Nic o bardziej extensywnych testach nie pisales ;).Teraz pytanie ,testowales jush primem ?Czy to @1.725v jest przy prime ?Jesli tak to nadal masz dobre procki,ale zastanow sie, bo zadanie za nie ponad 100zl wiecej to przesada,mowie jakbys mial procki co na defaulcie robia 2400mhz to masz swietne i mozesz stufki wiecej zadac (oczywiscie jesli beda to DO 2100+ a nie ze 2800+ :P) ale 350zl za 1700+ @2200 @1.725v ?hmm ,nie ,dalbys 299zl i bys zapewne znalazl kupcow, bo mimo wszystko sa lepshe od przecietnej te procki ,ja potrzebuje 1.85v do wpelni stabilnego 2200mhz i trzy inne ktore testowalem mialy podobnie.

1. popatrz w podpis.

2. przeczytaj jeszcze raz (lub dwa) moj poprzedni post.

3. juz sprzedalem (dwa).

4. testowalem kilkadziesiat sztuk z roznych serii od roznych dostawcow - rzeczywiscie przy trzech sztukach z tej samej dostawy trudno liczyc na cos wiecej niz wyjatkowy fuks.

5. pax!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój JIUHB0302 chodzi na default jako 2090 stabilnie a dałem za niego w sklepie 245zł w 4Speed we Wrocławiu. Więc wystawianie takiego proca za 350 to oferta dla frajerów ale pewnie jakiś się znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widze problemu - mozesz chodzic ile chcesz. i zycze Ci abys 'na chybil trafil' w tej serii ktora chcesz wybral najlepszy egzemplarz chodzacy na 2200MHz@1.65V, a nie najgorszy robiacy CMOS Checksum Error na 2084@1.7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...