Skocz do zawartości
karwiin

Sunbeam Quarterback

Rekomendowane odpowiedzi

A zmiesci sie tam z przodu (w miejscu tego koszyczka) naped cd-rom ? Mam pudelko bitumiczne i chcialbym je ulozyc na dnie obudowy poniewaz w koszyku na 5,25 nie moge dac na nie nawiewu i dysk sie grzeje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woodie - napędy cd rom montuje się w kieszeniach 525 a nie tam gdzie jest koszyk na dyski to nie przejdzie , drgań w tej obudowie przy 1 dysku i 1 napędzie dvd rw nie ma, a przynajmniej ja nie mam :-)

 

a co do wentylatora to montujesz go przed koszykiem w przeznaczonym dla niego miejscu i ładnie chłodzi dysk w koszyku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o drgania.Mam dysk wyciszony pudelkiem bitumicznym Dołączona grafika

Jak widac na zalaczonym obrazku na dnie obudowy znajduje sie pudelko bitumiczne z wyprowadzonym na zewnatrz chlodzeniem z blachy miedzianej na ktore wieje Fander.Bez wiatraka dysk sie grzeje.Z przodu obudowy mam koszyk na dyski i nie moge tam tego wstawic.Interesuje mnie czy w Sunbeamie zmiesci sie to pudelko z przodu razem z wiatrakiem (po wyciagnieciu koszyka).Gdybym zamontowal je w 5,25 to by mi sie dysk grzal bo juz probowalem. Dlugosc obudowy po napedzie cd-rom to 19,5 cm.

 

Normalnie sam bym poszedl do sklepu i sobie pomierzyl ale niestety w Opolu nigdzie nie moge znalezc tej obudowy :?

Edytowane przez Woodie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieściło Ci się w poprzedniej obudowie, tutaj wejdzie na pewno. Ale będziesz musiał wymontować koszyk na dyski (jeden z najbardziej użytecznych elementów tej obudowy). Ale cóż.. jeśli masz taką potrzebę.. nie będzie z tym problemu.. Z tego co pamiętam odkręcasz 2 śrubki od spodu i 2 wewnątrz i gotowe.

 

Przy okazji możesz zamontować sobie jeden z wiatraków 12cm zaraz przed Twoikm dyskiem na przedniej ściance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą obudowę od ponad 3 tygodni. Trochę fotek jest w temacie Komputer do CAAD.

Moje wrażenia:

 

(+) jest dość tania - wprawdzie okazyjnie ale dałem za nią 145 pln (bez okna- jak będzie potrzebne sam sobie wytnę :P )

(+) trzy 120mm wentyle w zestawie

(+) wygląd (wygląda nieźle imo)

(+) ażurowy przód

(+) porty z prawej strony - akurat mi pasują

(+) można wyjąć koszyk na dysk

 

(+/-) Otwierany przedni panel to taka zmyła. Nie potrzeba jej otwierać (+), ale blokuje część zaślepek jak jest zamknięta (-).

 

(-) liczyłem, że będzie większa - u mnie wszystko się pomieściło na styk.

(-) szyna to raczej chybiony pomysł - chociaż, może uda mi się tam umocować mniejszy wentylator.

(-) wczoraj próbowałem wyjąć zaślepkę 3,5" - dziś mam pełno plastrów na rękach

na tej zaślepce są jakby 2 "zahaczenia" z każdej strony. Musiałem wyłamać jedno, bo odgięcie

na raz ich obu sięgając przez koszyk jest imo niewykonalne.

(-) wentylatory są ciche ale jednak je trochę słychać - musiałem je zwolnić nieco.

(-) przyciski power i reset są takie, że trudno je znaleźć np sięgając zza obudowy. Czepiam się, wiem :>

 

edit: generalnie jestem zadowolony z zakupu

Edytowane przez celt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wam też tak łyka kurz ta buda czy tylko u mnie jest taki b..ałagan :huh: ??

Trzy wentyle oryginalnie zamontowane, 1 na tyle, 2 na szynie - i co zaglądne do budy to syf, kiła i mogiła...

W środku wzorowy porządek, kable poukładane, pospinane... Komp stoi ~5 cm nad podłogą na metalowym "ramieniu", więc od dołu jest przewiew również.

Na przednich kratkach kurz taki fest mam raz na 2 dni, w środku jak raz na tydzień nie odkurzę, to mi zaczynają krawędzie natarcia łopatek na wszystkich 120 i na fryzjerze "zarastać" mocno na szaro :blink: Jak zobaczyłem po miesiącu wirnik od accelero X2 to myślałem, że padnę z wrażenia :blink: Do 120 w zasilaczu boję się zajrzeć :?

W związku z powyższymi faktami - ktoś ma jakieś pomysły na filtrowanie tego co do kompa wpada ?? Co i jak założyć pod panel przedni, żeby trochę zatrzymać kurz, a nie podnieść temp. ??

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosenne porządki to podstawa.. ;)

Mój quarterback ciągle nie gotowy i staram się przedmuchać obecnego tracera odkurzaczem jak tylko jestem w domu (raz na 2 tygodnie) . Nie ma tam ton kurzu jakie nieraz widziałem (rozkręciłem kiedyś kompa koleżanki, której padł komp i okazało się że zasypało ram :) ) to i tak nie jest tam idealnie.

W quarterbacku zamontowałem z przodu oba wiatraki z szyny dlatego na pewno będę tam montował nylonowo/bawełniane filtry przeciwkurzowe, które są do kupienia na każdym targu i kiosku ruchu za 1-3zł w postaci.. damskich rajstop :) Można sobie nawet dobrać kolor, grubość i fakturę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buraki :P Widziałem że każecie mi odkurzać ;)

A rajstopami damskimi się za moment zainteresuję - tylko muszę jakoś zamaskować brak jednej pary - zdam relację jak się to sprawdzi.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buraki :P Widziałem że każecie mi odkurzać ;)

A rajstopami damskimi się za moment zainteresuję - tylko muszę jakoś zamaskować brak jednej pary - zdam relację jak się to sprawdzi.

pozdrawiam

sansaba

Ja testuje rajstopy już od paru miesięcy i z perspektywy tego czasu mogę ocenić to rozwiązanie. Powiem krótko: liczyłem na nieco lepszy efekt.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kurzu bardzo mnie zmartwiła :? Ma ktoś bardziej dopracowany pomysł na filtry do Quarterbacka?

Ja akurat mam zamocowane filtry rajstopowe w szefie, ale to chyba niczego nie zmienia w kwesti ich wydajności. Trudno mi jest sobie wyobrazić rozwiązanie, które zbiera całość kurzu a przy tym nie tamuje przepływu powietrza. Nawet "firmowe" filtry tego nie zapewniają. Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam zamocowane filtry rajstopowe w szefie, ale to chyba niczego nie zmienia w kwesti ich wydajności. Trudno mi jest sobie wyobrazić rozwiązanie, które zbiera całość kurzu a przy tym nie tamuje przepływu powietrza. Nawet "firmowe" filtry tego nie zapewniają.

Od wczoraj testuje filtr papierowy o "gęstości" 0,13 mikrona (laboratotyjny ;) ) Zobaczymy jak to będzie - temp wzrosła z tego co widzę o 1 stopień, ale zatrzymuje syf - widać gołym okiem. Na szybko stwierdzony minus - widac białe przez szpary w budzie :D

Przetestuje jeszcze taki papier na filtry boczne do odkurzacza.

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam problem z ww obudową-a mianowicie dysk mi buczy (WD320GB), a nigdy tego nie robił, był normalnie przykręcany do zatok 3,5'. Jak sobie z tym poradzić? Nie chce go montować w innym miejscu, koszyk na dole obudowy pasuje idealnie. Przypuszczam, ze problem jest w tych plastikowych prowadnicach. Co by tu zrobić??? Liczę na pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj testuje filtr papierowy o "gęstości" 0,13 mikrona (laboratotyjny ;) ) Zobaczymy jak to będzie - temp wzrosła z tego co widzę o 1 stopień, ale zatrzymuje syf - widać gołym okiem. Na szybko stwierdzony minus - widac białe przez szpary w budzie :D

Przetestuje jeszcze taki papier na filtry boczne do odkurzacza.

pozdrawiam

sansaba

To ja podrzuce jeszcze jakieś tanie i łatwo dostępne rozwiązanie, które przyszło mi na myśl. Nigdy nie miałem czegoś takiego w łapkach, ale być może filtr do okapu kuchennego byłby niezłym rozwiązaniem. np http://www2.worwo.pl/worwo/sklep/catalog/i..._item_id=110315 za 3,50 mamy kwadrat 600x500 i pewnie takie lub podobne filtry można dostać w każdym sklepie AGD. Niestety chwilowo nie mam czasu na zabawę, ale za jakiś czas może to przetestuje.

 

sansaba możesz podać jakiegoś linka, jak wygląda taki filtr labolatoryjny i gdzie można go kupić.

thx

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam problem z ww obudową-a mianowicie dysk mi buczy (WD320GB), a nigdy tego nie robił, był normalnie przykręcany do zatok 3,5'. Jak sobie z tym poradzić? Nie chce go montować w innym miejscu, koszyk na dole obudowy pasuje idealnie. Przypuszczam, ze problem jest w tych plastikowych prowadnicach. Co by tu zrobić??? Liczę na pomoc!

Gumowe/silikonowe podkładki pod te szyny, pokombinuj też z nimi - mnie któraś z kolej kombinacja parowania dała zadowalające efekty :) Idelanie spasowane to one nie są, więc trzeba znaleźć najlepszą parę do danej szparki :D

 

To ja podrzuce jeszcze jakieś tanie i łatwo dostępne rozwiązanie, które przyszło mi na myśl. Nigdy nie miałem czegoś takiego w łapkach, ale być może filtr do okapu kuchennego byłby niezłym rozwiązaniem. np http://www2.worwo.pl/worwo/sklep/catalog/i..._item_id=110315 za 3,50 mamy kwadrat 600x500 i pewnie takie lub podobne filtry można dostać w każdym sklepie AGD. Niestety chwilowo nie mam czasu na zabawę, ale za jakiś czas może to przetestuje.

sansaba możesz podać jakiegoś linka, jak wygląda taki filtr labolatoryjny i gdzie można go kupić.

thx

Filtr wygląda jak... filtr :) Krążek/kwadrat/prostokąt - o konstrukcji nie bedę się rozwodził, gdzie można kupić też nie mam zielonego pojęcia - spóbuj w sklepach ze sprzętem labo. Przykładowe materiały filtracyjne Co do Twojego pomysłu z filtrem - skuteczny będzie napewno, ale na 90% podniesie znacznie i zauważalnie temperature... Co za tym idzie będzie głosniej ;)

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długość 48cm, szerokość 20cm , wysokość 44cm , aha mam ściągnięte te śmieszne plastikowe drzwiczki więc gdzieś z 4cm długości odpadają ale to się praktycznie nie liczy gdyż nie jest to przestrzeń użytkowa obudowy :)

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tez kupie. Szkoda że ten wewnętrzny tunel sie nie sprawdza. Ale po wymontowaniu tego to jest całkiem fajna buda z 3 wentylami :)

Czy ja wiem czy się nie sprawdza :) ?? Chyba trochę kwestia podejścia... U mnie jest zamontowany i to przy X1950PRO i sprawdza się jak najbardziej :) NB nie parzy (a potrafił bez nawiewu ;) ), grafa sie nie nagrzewa, a freezer na procku nie widział 1000 rpm od montażu Core Fan...

Fakt - jak to jest założone, to o manipulowaniu w budzie zapomnij. Z drugiej strony - odkręcenie 3 śrubek zajmuje może z minute... Także - co kto lubi ;)

foto wnętrza budy

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu mam tą budę :) i jestem bardzo zadowolony po przesiadce z jakiegoś Codeshita :? tą wewnętrzna szynę wymontowałem, a 2 wentyle 120mm dałem na przód budy, w środku jest teraz niezły przewiew :) chodzą na niskich obrotach i nie halasuja (jak dla mnie :D), tylko zasysają kurz jak odkurzacz :blink: :? Twardziela miałem na początku zamontowanego na tych plastikowych szynach ale przenosił drgania na budę ! później zamontowałem go na gumkach i wisi podwieszony, teraz go już nie słychać :)

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , niedawno kupilem sobie ta obudowę i mam problem z panelem przednim audio , gdy podlanczam kabel audio do płyty głównej to jeden głosnik nie dziala ktos tak moze miał , a jak odlacze kabel to normalnie dziala ktos mial taki problem ?

Edytowane przez PKS13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na ten wątek no i się zdecydowałem na tę budę do drugiego kompa. Całkem niezła. Reczywiście blacha cienka, luzu na sprzęt za dużo nie ma (GTSy i R600 spoko się zmieszczą) ale poza tym spoko. Bardzo dobry przewiew. Praktycznie jak w moim Armorze. Wewnętrzny wentylek rewelacyjnie się spisuje. Graficzkę do filmów mam z pasywnym chłodzeniem i normalnie w idle to 60st łapała, a w gierkach siedemdziesiąt parę. Teraz ma 32 :D. I radiatory na obu mostkach letnie, a wcześniej były gorące.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...