Skocz do zawartości
demisen

Wycena: 4łyżki + 4widelce Z Srebra

Rekomendowane odpowiedzi

Srawdź ile kosztuje kg srebra w skupie zważ i po problemie icon_razz2.gif

Jak mówi że są stare to dostanie za nie znacznie więcej niż jakby sprzedał jako zwykłe srebro na wagę :) Idz do jakiegoś antykwariatu/muzeum tam powinni Ci to wycenić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi że są stare to dostanie za nie znacznie więcej niż jakby sprzedał jako zwykłe srebro na wagę :)

Nono... ale stare to niekoniecznie musi być 300-400 lat... ;] moze być 30-40 a wtedy to jest [ciach!]o warte ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi że są stare to dostanie za nie znacznie więcej niż jakby sprzedał jako zwykłe srebro na wagę :) Idz do jakiegoś antykwariatu/muzeum tam powinni Ci to wycenić :)

Wiesz stare nie znaczy od razu cenne. Mam monete bitą w chyba 1919 roku jej cena to chyba kilkanaści zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz stare nie znaczy od razu cenne. Mam monete bitą w chyba 1919 roku jej cena to chyba kilkanaści zł

Nie tak zle, ja mam kilkanascie bitych w tych latach pfenningow i nawet zlotowki za nie nie dostane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupowałem takie monety w banku. Sprzedałem rok temu jak potrzebowałem kasy i za monety, na które wydałem 26zł dostałem 140zł. Miałem je bodajże 4 lata.

 

Mam też 130-letnie 2 pfenigi, za które nie dostanę 10zł :)

Edytowane przez koti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ludwika XIV to nie wyglada a uncja złota stoi po jakies 11$ więc majątku nie zbijesz ;]

Uncja złota po 11$? Ty chyba sobie żarty z nas robisz! Uncja złota (31g!) stoi ponad 600$, a jak nie wierzysz to sprawdź!

 

A co do Waszych pfenigów: nie mają one zbyt dużej wartości ze względu na kruszec, z którego są wybite, niski nominał i duży ich nakład w powszechnym obiegu (a co za tym idzie: obecna dostępność tych monet).

 

Wracając do tematu:

te łyżeczki ze srebra mają większą wartość, aniżeli tylko wartość złomu (jeśli rzeczywiście są ze srebra!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncja złota po 11$? Ty chyba sobie żarty z nas robisz! Uncja złota (31g!) stoi ponad 600$, a jak nie wierzysz to sprawdź!

Dokladniej 659,30 $ ;]

 

Dołączona grafika

 

Zas uncja srebra 13,82 $

 

Dołączona grafika

 

Oczywiscie cena jeszcze zalezy od jakosci kruszca.

Edytowane przez Ruido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu:

te łyżeczki ze srebra mają większą wartość, aniżeli tylko wartość złomu (jeśli rzeczywiście są ze srebra!).

Niekoniecznie - jesli sa niezbyt stare, to warte sa tyle, co material, z ktorego sa wykonane. Szczegolnie, ze niw wygladaja zbyt reprezentacyjnie (czyt. sa po prostu brudne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncja złota po 11$? Ty chyba sobie żarty z nas robisz! Uncja złota (31g!) stoi ponad 600$, a jak nie wierzysz to sprawdź!

oczywiscie mialem na myśli srebro (nie wiem co mnie zacmiło ze napisałem złoto LOL ) a sprawdziłęm doklaadnie i teraz stoi po 14$ za oz , co nie zmienia faktu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie mialem na myśli srebro (nie wiem co mnie zacmiło ze napisałem złoto LOL ) a sprawdziłęm doklaadnie i teraz stoi po 14$ za oz , co nie zmienia faktu...

Złoto teraz tanie. Wracając do starych monet. 2 dolarówka z <1900 roku kosztuje ok. 2000zł... a ja mam takie 3. mam jeszcze kilka monet z XIV w. po ok.5000zł i jedną z 436 roku i nie wiem ile kosztuje. O inych nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fajny klaster znaczkow, chetnie ci go pokaze, tylko powiedz gdzie mieszkasz ;)

 

Jestes kolekcjonerem ktorego stac na takie hobby czy masz niezwykle szczescie / fachowa wiedze (panie, stara moneta, 10zl dam!) ? W wszystkich 3 przypadkach wielki respect!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoto teraz tanie.

Złoto teraz tanie? Hmm... po 650$ za uncję to tanie? Kilka lat temu było po 250$ za uncję (sic!) i RPA zaprotestowało wskazując na konieczność w takiej sytuacji redukcji zatrudnienia w kopalniach złota! A spadek cen złota był spowodowany wyprzedażą tegoż przez banki centralne niektórych państw (m. in. Szwajcarii, Wielkiej Brytanii).

Wracając do starych monet. 2 dolarówka z <1900 roku kosztuje ok. 2000zł... a ja mam takie 3. mam jeszcze kilka monet z XIV w. po ok.5000zł i jedną z 436 roku i nie wiem ile kosztuje. O inych nie wspominam.

No i co z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...