Skocz do zawartości
Vonda

Topower Top-627p6 Ez 520w Czy Coś Innego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak zdecydowałem się nie ryzykować i wymienić mojego Fortrona 360MDN rev.A /powody opisane tu: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2497976

Zapewne wystarczył by mi zasilacz z 25A na lini 12v ale ... nie chcę znowu za powiedzmy 2 lata wymieniać jak "odnowie" konfigurację i przejdę powiedzmy na mocno "rasowane" Core2duo + grafikę typu 8800GTX lub podobnie prądolubną ... chce mieć spory zapas i spokój na lata ... stąd pomysł na w/w zasiłkę - 40A dla 12V powinno starczyć na "wszystko" co kiedys sobie wymyślę wpakować do kompa (taką przynajmniej mam nadzieję ;-) a, że to nie najnowszy model to i cena chyba atrakcyjna

(btw jaki pewny i tani sklep polecacie ?)

Co prawda wolałbym pozostac przy chłodzeniu 12cm wiatrakiem umieszczonym nad procesorem ... ale nie można mieć wszystkiego ...

Jak rozumiem - po poczytaniu opini - ten topower powinien być mimo wszystko cichy ...

Czy jest coś konkurencyjnego ? /w porównywalnej cenie i parametrach/

Czy np. taki Amacrox: http://zenfist.pl/pID/1021.htm jest gorszy ? pod jakimi względami ? albo inny produkt FSP: http://zenfist.pl/pID/1050.htm ?

Nie bardzo się znam na zasilaczach dlatego proszę o pomoc ... nie chiałbym znowu za 2 lata pompowa kasy w zasilacz ...

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w bólach przeszedłem ostatnio temat 627 i Tagan u25. Humor poprawił mi dopiero Cooltek i już wiem, że do znudzenia będę go polecał. Do pełni szczęścia brakuje chyba tylko 5 letniej gwarancji ;) Ma 12cm wentylator PAPSTa, odpinane kable i głośność na poziomie mojego starego Tagana U01 czyli praktycznie brak głośności. Przy okazji podziękowania serdeczne dla Grzecha i Benito, którzy mi go polecali, i oczywiście dla Samhaina, który sprawil, że wynajętym specjalnie helikopterem zasiłka dotarła do mnie juz kilka(nascie) godzin po złożeniu zamówienia :). Na pewno nie będziesz żałował.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topower p6 627 jest glosny.Moze nie jest jakas suszarka ale do cichych zdecydowanie nie nalezy.Jesli zalezy ci na mocy i nie zalezy na ciszy to idealny wybor.Za ta cene odpinane kable i stabilnosc napiec + 40A na 12V to rarytas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topower p6 627 jest glosny.Moze nie jest jakas suszarka ale do cichych zdecydowanie nie nalezy.Jesli zalezy ci na mocy i nie zalezy na ciszy to idealny wybor.Za ta cene odpinane kable i stabilnosc napiec + 40A na 12V to rarytas.

What? :damage_wall:

 

Mój topek to ten, o którym mowa. Trzyma to co w Sigu i jest cichutki. Jak wyłączysz kompa, to z odległości 5 cm słychać takie pyk, pyk. A jak działa, to wiatraczki są cichutkie i to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli włączyłeś go, by sprawdzić czy działa? Każdy zasilacz, jaki ja miałem, był zagłuszany przez inne komponenty, a zwłaszcza dysk. I zazwyczaj tak jest. Więc kupowanie ultra cichego zasilacza, który i tak zostanie zagłuszony przez te podobnie "ciche" dyski Samsunga to tylko wyrzucanie kasy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zeby sprawdzic glosnosc zasilacza wylaczam wszystkie inne wiatraki.Mysle to lepszy sposob oceny glosnosci nich sluchanie zasilacza zagluszonego przez pozostale "wyjce" w obudowie.

Dyski tez wylaczasz zeby sprawdzic czy to one nie zagluszaja zasili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez Tagana u25 - solidny , moc na kilka dobrych lat i za to cichy jest.

Masz ten zasilacz? Ja miałem. Mozna powiedzieć o nim wiele dobrego, ale na pewno nie to, że jest cichy. No chyba, że przez 5 minut od włączenia. Nie wyje, ale słychać go wyraźnie. Za podobne pieniądze mozna kupic np Coolteka, który poziomem hałasu bije tego tagana na głowę. Generalnie tym, którzy szukają bardzo cichych zasilaczy odradzam tagany u25 i 35. Nie będziecie z nich szczególnie zadowoleni. 627 tez ostatnio przerobiłem. Mój egzemplarz podobnie zachowywał się jak u25, tzn poziom głośności był podobny, ale barwa dźwięku inna. P6 raczej szumiał, tagan huczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o ktorym dokladnie modelu Colteka mowisz ? mozesz podac symbol ?

wiemy ze jest cichy ale jak z moca , stabilnoscia napiec, i zapasem mocy ?

 

PS Co do ciszy to nie ma go ale slyszalem od Zenfista ze jest cichy i ze dosc dobrze sie rozchodzi u nich w sklepie.

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są świetne - i 500, i 600. Mam ten drugi, bo CT500 nie było na stanie. Marka mało popularna, ale bebechy te same co w Antekach + naprawde cichy wentyl PAPSTa. Po przerobieniu 3 zasilaczy w ciągu 2 tygodni juz myślałem, że nie kupię nic tak niesłyszalnego jak mój stary Tagan U01. Myliłem się. Ten cooltek jest chyba nawet jeszcze ciut cichszy :) Zresztą powoli doceniaja te zasiłki. Czytałem w robocie wczoraj jakieś 2 testy i w obu oceniono go bardzo wysoko. Naprawdę fajny sprzęt.

 

TEST

TEST

 

44A na 12V to mało? ;)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Cooltek'u na forum słyszałem tylko jedną negatywną wypowiedz, tzn. że właśnie te Papsty nie sa takie ciche, ale to może jednemu kolesiowi sie złe trafiły i tyle. Z wentylatorami róznie bywa... Reszta była na plus i więszkości w wypowiedzi przedmówcy...

 

Jednak gdzieś słyszałem, że nowe Antec'i mimo wszystko sa jednak troszkę gorsze od Topowerów, choćby p6 520W... Czy to prawda? Bo skoro ten Cooltek jest zrobiony na częściach Antec'a, tzn. że są one wysokiej jakości, ale ogólnie czy te Cooltek'i dorównują obciążeniowo Topowerom P6 ( wzwyż ) i Taganom U25 ( wzwyż ), czy sa tylko niewiele słabsze, ale za to o wiele cichsze, co jest potężnym plusem, tym bardziej że i tak te wszystkie zasilacze są już bardzo mocne.

Ten cooltek ma oddzieloną 12 od 5 i 3,3, i na tabliczce widać, że 12V jest mocna a 5 i 3,3 są łacznie ograniczone do 140W. Te 140W to zaniżone jest, czy to juz nie jest istotne i spokojnie wystarczy do komputerów zasilonych z 12, chocby nie wiadomo, co tam było? Bo na Zenfist ten cooltek dla tej 5 i 3,3 ma ponoć 275W i nie wiem, skąd oni sobie to wzieli. Jeszcze tylko, jakby ktoś napisał, jak wyglądają wachania napięc na tych zasilaczach przy maksymalnych obciążeniach?

 

Ma ktoś zdjęcia wnętrza tego cooltek'a?

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

What? :damage_wall:

 

Mój topek to ten, o którym mowa. Trzyma to co w Sigu i jest cichutki. Jak wyłączysz kompa, to z odległości 5 cm słychać takie pyk, pyk. A jak działa, to wiatraczki są cichutkie i to bardzo.

 

Czyli włączyłeś go, by sprawdzić czy działa? Każdy zasilacz, jaki ja miałem, był zagłuszany przez inne komponenty, a zwłaszcza dysk. I zazwyczaj tak jest. Więc kupowanie ultra cichego zasilacza, który i tak zostanie zagłuszony przez te podobnie "ciche" dyski Samsunga to tylko wyrzucanie kasy w błoto.

Top-627p6 Ez 520w jest głośny (pierwsze parę dni było dość cicho)porównałbym go do fandera @ 1100rpm o wku....cym cykaniu nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Top-627p6 Ez 520w jest głośny (pierwsze parę dni było dość cicho)porównałbym go do fandera @ 1100rpm o wku....cym cykaniu nie wspomnę.

porównywalny do fengera na 1100 obrotów ? przyznam, że nie słyszłem tego wiatraka - ale wielu się wypowiadało o nim jako o wzorcu jeśli chodzi o głośność - czy moze mylę z jakimś innym ?

Czy ktos mógłby mnie oświecić i porównac głośnośc w/w fendera czy Topka p6 do np. Freezera 64, albo 80mm wiatraków ArcticCooling (Fan Pro TC; Fan 3 TC) pracujących na 1200-1400 obrotów; ew do chłodzenia Accelero X2 ... albo do 12cm wiatraka z Fortrona 350MDN ??? Do tego mogę porównać ... Pełnej ciszy i tak nie osiągnę ale nie chciałbym zeby było głośniej niz jest ;-) ...

"Cykanie" mnie by nie dotyczyło ... jak nie używam komputera to i tak wyłączam go całego na listwie ...

 

PS Benito: jesteś nie zadowolony z TOPOWER P6 ?

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fandery były dwie wersje, większość opinni na forum jest o pierwszej wersji, o wiele lepszej od drugiej. Dużo firm najpierw zrobi coś dobrego, później ma już wyrobioną markę to wypuszcza coś podobnego, czasem gorszego, czasem lepszego, pewnie zaczeli oszczędzać i tak wyszedł o to slawny fander który już nie jest tak dobry.

Wiem, że pytałeś Benita, ale pisal On wcześniej, że rok temu jak go testowal to wachania napięć 0,01V ( super wynik ) i w dodatku był tańszy od innych kostrukcji, podobnych mocowo, w miarę cichy ( też pisał, że wentylatory różne się trafiają, i niektóre od nowości głośne, inne umairkowane, choć nie bezgłośne. ) W dodatku ma go teraz on sam, także myślę, że jest zadowolony :wink:

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ew do chłodzenia Accelero X2

"Cykanie" mnie by nie dotyczyło ... jak nie używam komputera to i tak wyłączam go całego na listwie ...

Accelero x2 jest super cichy na tle tego zasilacza. Zasilacz cyka podczas pracy, oczywiście nie non stop, ale od czasu do czasu najczęściej po dłuższym odłączeniu od zasilania. Po za tymi wadami zasilacz jest super napięcia itd pierwsza klasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... w miarę cichy ( też pisał, że wentylatory różne się trafiają, i niektóre od nowości głośne, inne umairkowane, choć nie bezgłośne. ) ...

Brak powtarzalności nie świadczy najlepiej o firmie Topower ;-(

 

W dodatku ma go teraz on sam, także myślę, że jest zadowolony :wink:

dlatego Go pytam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wydajności owszem, jest świetny, z ciszą różnie to bywa. Ja mam kompa chłodzonego w większości wodą więc u mnie ten zasilacz słychać. Cooltek będzie cichszy jeśli o to pytasz.

 

Poza tym chciałbym sprostować parę bzdur powiedzianych powyżej.

 

Coolteki nie sa na częściach Anteca, lecz robi je firma Channel Well Technology (CWT). Owszem. CWT robiło Serie Smart Power, True Power i True Power II dla Anteca, ale obecnie najnowsze konstrukcje firmy Antec robione są już tylko przez Seasonic'a.

 

Cooltek nie jest może zbyt wyżyłowaną wydajnościowo konstrukcją jak np. Topower P6/P7, ale ma nieco lepszą ergonomię użytkowania. W postaci cichszej pracy.

Za naprawdę wysoką jakość się płaci, dlatego Cooltek tyle kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wydajności owszem, jest świetny, z ciszą różnie to bywa. Ja mam kompa chłodzonego w większości wodą więc u mnie ten zasilacz słychać. ...

OK - dziękuję za odpowiedź ... mój komputer aż tak cichy nie jest - co w nim wieje wymieniłem powyżej (i nawet jak skręce w końcu freezera - który jest zdecydowanie najgłośniejszy - to i tak ciszy absolutnej nie będzie) - zakładam więc, że z ta p6'ką głośniej nie będzie ...

A skoro wciąż używasz w/w to i dla Ciebie ten hałas nie może być zbyt dokuczliwy ...

Zastanawia mnie tylko to "cykanie" - cewki "nie wyrabiają" ? ;-)) ... a tak na poważnie: skoro to nie jest sprawa jednostkowa - pisze o niej więcej (większośc ?) użytkowników ... to w czym leży problem - czy wynika to z błędu projektowego, słabej jakości użytych komponentów czy tez jest wynikiem kompromisu -> uznano jako niewielki koszt uzyskania jak najlepszych wyników jeśli chodzi o wydajnośc i stabilność ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie doszukuję się żadnego cykania. Obecnie to jest sztuka nr 3 tego modelu, z którą miałem okazję obcować. Ja chyba jestem głuchy bo cykania nie słyszę.

 

Wiele zasilaczy wydaje z siebie różne dźwięki i naprawdę nie ma się czym przejmować. Chyba że do są dźwięki typu iskrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zasilacz jak w temacie juz ponad rok. Cykanie wystepuje i u mnie - slysze je gdy zblize ucho do zasilacza na jakies 10cm. Takze demonem ciszy nie jest. Jednak to nic przy jego zaletach. Zasilacz jest REWELACYJNY. Napiecia sa jak skala przy ostrym kreceniu! A przeciez o to chodzi. Gdybym teraz mial kupowac to takze bym go wybral. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie doszukuję się żadnego cykania. Obecnie to jest sztuka nr 3 tego modelu, z którą miałem okazję obcować. Ja chyba jestem głuchy bo cykania nie słyszę.

 

Wiele zasilaczy wydaje z siebie różne dźwięki i naprawdę nie ma się czym przejmować. Chyba że do są dźwięki typu iskrzenie.

 

Mam zasilacz jak w temacie juz ponad rok. Cykanie wystepuje i u mnie - slysze je gdy zblize ucho do zasilacza na jakies 10cm. Takze demonem ciszy nie jest. Jednak to nic przy jego zaletach. Zasilacz jest REWELACYJNY. Napiecia sa jak skala przy ostrym kreceniu! A przeciez o to chodzi. Gdybym teraz mial kupowac to takze bym go wybral. Polecam!

mój słychać z 5m. Perfidny dźwięk jak by w nim siedział świerszcz (dosłownie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak podsumowujac te wypowiedzi , to moze ktos powie

 

- Jak glosniejszy jest Tagan U25 500W od Coolteka 500W ? ( czy duzo , czy troche , itp , moze jakas skala 10 pkt )

- jak z wydajnoscia , stabilnoscia tych zasilaczy Tagan u25 500w & Cooltek 500W ( oczywoscie moze tez w skali 10pkt. lub opis slowny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...