Skocz do zawartości
xacti

Nowy Komputer.

Rekomendowane odpowiedzi

siema. dostalem nieoczekiwanie troszke kaski wiec wreszcie moglbym zmienic moj komputer ;)

niestety fundusze marne - 200zl + to za ile sprzedam moje czesci ;)

 

Zalozenia

 

Ma byc dobrze, to znaczy szybko i cicho. Komputera nie przewiduje do mocniejszych gierek, raczej cos z poziomu Enemy Teriory, DSJ 3d (:lol:) , czasem NFS:MW lub Call of duty 2 ;)

 

Oc

 

Podkrecanie oczywiscie wskazane, jednak do pewnych granic ;) byl bym zadowolony gdybym uzyskal okolo 30% wiecej niz jest standardowo z kazdego komponentu ;)

 

Procesor

 

Jest to chyba dla mnie najwazniejsza czesc w calym komputerze ;)

Moje typy to Sempron 2800+ na s754 i Athlon 3000+ na s939. Oczywiscie ktorego z nich wybiore bedzie zalezec od plyty glownej ;)

 

Plyta Glowna

 

Rowniez wazny dla mnie element. Najwazniejsze to to by chodzily na niej pamieci ecc/ecc-r, poniewaz ich cena na allegro jest jednak nizsza niz ddr, a slyszalem ze rowniez dosc dobrze sie podkrecaja.

Na dalszym planie jest OC ;)

 

Karta Graficzna

 

Jak juz pisalem, nie zalezy mi zbytnio na grach. Na razie moglbym nawet kupic cos na pci, zeby uzbierac na cos na pci-e pokroju 7300gt .

 

Ram

 

Na razie zostawil bym ten co mam, a w przyszlosci zamienil na 2Gb ddr ecc .

 

Dysk twardy

 

Mam dysk na IDE, wiec przydala by sie zmiana na sata2, niestety nie wiem czy wyrobie sie w finansach.. :(

 

Zasilacz

 

Zasilacz mam juz na 90% wybrany - Fortron 350. Teraz tylko musicie podpowiedziec jaki model ;)

 

 

 

Jak widzicie zadanie jest dosc trudne ;) przewiduje ze moje czesci sprzedal bym tak:

 

Procesor - 140zl

Plyta Glowna - 50zl

Grafika - 160zl

 

Daje to nam dodatkowe 350zl..

 

Powiedzmy ze nowy czesci kosztowaly by:

 

Procesor - 160zl

Plyta Glowna - 200zl

Grafika - narazie 20zl

Zasilacz - 70zl

 

Zostalo by 100zl na chlodzenie i inne [ciach!]lki.

Niestety grafike w koncu i tak musial bym kupic ;) tak wiec trzeba by na czyms oszczedzic / moze dalo by sie cos drozej sprzedac...

 

Jestem otwarty na propozycje ;)

 

Z gory wielkie dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Sempa:

http://allegro.pl/item165042454_amd_sempro...ster_nowe_.html

Do tego Biostar na nForce 4 za 200zł.

Zasiłkę to pojawiły się Delty 400 z 2, a w sumie 3 liniami 12v za 60zł

A grafę to albo pci coś, albo za te 100zł polować na X550/X600.

 

A mobo do ecc pamięci raczej nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie to ze z chlodzeniem ;) przeciez mozna kupic freezera 64 pro, i bedzie lepiej.. na innej aukcji sa athlony za 169zl oem :)

 

czekam na inne propozycje co do pozostalych czesci, co procka to jednak chyba kupie na s939 - bardziej przyszlosciowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO ja bym brał 939, w sumie ciekawsze płyty ostały pod niego no i dual channel (choć to może akurat zbęden narazie).

 

tak tak ja wziąłem 754 i agp, ale do kompa gdzie nic już nie będzie zmieniane (jedynie dostanie w spadku gorszy napęd i hdd, bo to przejdzie do c2d)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jakie propozycje co do mobo / grafy / zasilki i ewentualnie dysku? :)

Athlon 3000+,7300gs galaxy zalman edition,a dysk to nie wiem co polecic :razz: Edytowane przez Ekspert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlona 3000+ to wiem <_< chlodzenie to AC Freezer 64 pro. tanie pewnie sie uda kupic ;)

tylko nie wiem jeszcze jaka mobo, zasilka, grafa na razie bedzie na pci a potem pewnie od galacy 7300gt lub 8300gs..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlona 3000+ to wiem <_< chlodzenie to AC Freezer 64 pro. tanie pewnie sie uda kupic ;)

tylko nie wiem jeszcze jaka mobo, zasilka, grafa na razie bedzie na pci a potem pewnie od galacy 7300gt lub 8300gs..

sprzedam ci mojego frezzera jak kupie wc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość bez problemu robiła HTT powyżej 300MHz, a niektóre dawały radę i na 400MHz (max z BIOSu).

Z aGP żadnych problemów nie ma (patrz mój sig). Zresztą zapraszam do FAQ o tym ASRocku i 2 topików o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobra ale już jej nigdzie nie dostaniesz, chyba ze na allegro w kosmicznych cenach.

Lepi jweź biostara nf4-a9a, tanszy i lepszy, no i oczywiście to nie asrock więc masz trochę wiecej pewności ze nagle bez powodu nie zdechnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to sproboje cos wywalczyc na tym froncie ;)

 

AC Freezera bede mial za okolo 40zl ;) uzywany okolo 40 dni wiec mysle ze nie zjechany :)

 

procka nie wiem. dostalem oferte A64 3200+, tylko ze nie sprawdzony pod katem oc. do tego uzywka 6 miesiecy. zaproponowalem mysle ze dobra kwote - 140zl poniewaz na allegro 3000+ nowe chodza po 169 :)

tylko ze jeszcze nie wiem czy z tym prockiem i mobo wyjdzie...

 

zasilacz jaki proponujecie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale chyba nie podejdzie ten asrock ;)

wiec mam okolo 200zl po przeliczeniu na mobo - poleccie cos dobrego ;)

moze dajcie kilka propozycji i w pewnym momencie zostana tylko te najlepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak weźmiesz pierwszy lepszy OEM A643000+ czy 3200 to trafisz na jakiegoś ze słabym potencjałem O/C A z selektami na Allegro to różnie bywa.

 

Może to np:

 

http://www.allegro.pl/item164095776_athlon...t_mega_oc_.html

 

Chociaż nie pokazał że przeszedł w spi chociaż 10 minut bez error'ów. Jeśli o płytę chodzi to może ta moja A8N5X. Jest naprawdę świetna do O/C.

 

Może być ciężko o coś dobrego za 200PLN. W sumie to z płytami pod 939 to teraz kiepsko jest nawet jeśli chodzi o dostępność. Ja z Asusa bym szukał takiej jak ja mam A8N5X ,albo A8N-E NF4 Ultra. Ale one idą powyżej 200.

http://www.allegro.pl/item165951632_asus_a...ka_gratis_.html

 

Prawda jest taka że chyba bardziej opłaca się brać AM2, tylko dojdzie zmiana na DDR2 ,ale większy wybór płyt i ceny też niższe.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że chyba bardziej opłaca się brać AM2, tylko dojdzie zmiana na DDR2 ,ale większy wybór płyt i ceny też niższe.

No szczerze chciałbym zobaczyć te niższe ceny ;) jedynie ram jest tańszy a procki i moba droższe.

 

wiec mam okolo 200zl po przeliczeniu na mobo - poleccie cos dobrego

No ja polecam Biostar NF4-A9A. Na forum jest temat o niej.

Czasami można szukać okazji na allegro np AN8 Abita poszedł za 220 zł ;)

 

A co do procków to można kupić czasami za 150 zł ciekawe rzeczy np kupiłem przed chwilą A64 3000+ który ma chodzić na 2,7GHz na domyślnym napięciu :)

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra z plytka jeszcze zobacze ;)

 

wiec na razie mamy cos takiego 'zlozonego':

A64 3000/3200+

mobo: -------

Chlodzenie AC Freezer 64 pro

Grafika: -----

Zasilacz: Delta 400 .

 

Co polecacie jako grafike na pci-e? czy moze tak jak pisalem na razie kupic cos na pci (tak zeby mozna bylo filmy ogladac i w liero grac ;)) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup "coś" za 50 zł maks na PCI-E, a po wejściu DX10 kupisz porządną grafe w niższej cenie lub do zbierasz do czegoś na G80.

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 50 zl oplaca sie kupowac grafy na pci? - no nie wiem :lol:

ja tu myslalem o max 15zl ;)

 

tylko co byscie polecili z 'dotychczasowej' oferty allegro? :)

mpConroe chodziło pewnie o grafe na PCI-E. Za 50 zł kupisz jakieś x300 bez TC. A to napewno lepsze niż jakaś zintegrowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...