Skocz do zawartości
dru8d

Leadtek Winfast Dtv2000h

Rekomendowane odpowiedzi

WINFAST DTV2000H, szukam prawdziwej opinii o tej karcie telewizyjnej. Chcę kupić hybrydę, czyli kartę radząca sobie zarówno z sygnałem analogowym jak i cyfrowym, ponieważ sygnał cyfrowy to niedaleka przyszłość. Np. u mnie w kablówce sygnał cyfrowy ma się pojawić za ok. pół roku. No i teraz totalnie zgłupiałem, ponieważ jak to bywa z opiniami na forach odzywają się tylko Ci co mają z nią problemy (fakt, że i tak nieliczne głosy) - możliwe, że jest mało popularna. Chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście takie borykanie się z różnymi problemami to rzeczywistość tej karty czy tylko wina mało sprytnych userów, którym jak by patykiem pokazał to i tak by nic nie skumali. Można ją nabyć już za 200,00 zł. I tak szykowałem się na zakup hybrydy Gigabyte'a model GT-PTV-TAF-RH o cenie 165 zł, to już nie będę żałował 40 zł więcej aby miec święty spokój, że kupiłem cos wartego swojej ceny.

 

Będę wdzięczny za pomoc bo dostaje już zawrotu głowy od tego podejmowania decyzji. Z góry dziękuję wszystkim co postarają się nakreślić mi jakiś obraz (negatywny lub pozytywny) tej karty.

 

Pozdrawiam :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie znalazł się nikt co zna ta kartę. Jednak zaryzykowałem i już ją mam. Póki co wrażenie jak najbardziej pozytywne. Aha, jeden szczegół. Nie instalujcie nigdy ręcznie sterowników do tej karty na samym początku. Najlepiej po wykryciu urządzenia wybrać anuluj i puścić proces instalacyjny z załączonej płyty cd, bo inaczej można sobie wszystko pochrzanić i bardzo utrudnić życie. Dzisiaj przeciągnę kabel od kablówki i będę testował jakość obrazu. pozdrawiam. aha. może zrobię jakiś teścik tej kart, taki krótki overview, żeby ludzie mogli poznać jakąś opinię prawie "szarego" usera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, kablówka podłączona. Obraz jest według mnie dobry. Po ustawieniu filtra VMR9 drobne zakłócenia widoczne są tylko z bliska - zresztą zobaczycie zaraz na załączonych zdjęciach. Bardzo, ale to bardzo jestem zadowolony z dźwięku - na wielu kanałach wykrywany jest Dolby Digital - jakość super. Podłączenie bezpośrednie od karty do wejścia aux dostępnego na płycie głównej. Oprogramowanie spolszczone, jednak nie jest to zrobione idealnie. U mnie na załączonej był program Winfast DTV wersja 2.0.1.92. Znajduje kanały na kablówce bez problemu jednak z listy nie są usuwane puste częstotliwości, dlatego jeśli już pousuwacie niepotrzebne kanały - ponieważ łącznie wszystkich jest 110. można im nadawać nazwy, ja tak zrobiłem no i wtedy najlepiej eksportować listę na wszelki wypadek (no i już z dwa razy oszczędziło mi to roboty). Po zainstalowaniu najnowszej wersji programu dedykowanego ze strony Winfast PVR2 wersja 2.0.2.22 zniknął dźwięk - zmiana na jakiekolwiek ustawienia nie dawała rezultatu dlatego też wróciłem do DTV załączonego na płytce CD.

 

Teraz co również ważne czyli nagrywanie. W profilu na wybranej jakości DVD nagrywa mniej więcej 1 MB/1sek.. Jakość jest ok, jednak mam problem z dźwiękiem ponieważ nie nagrywa się - niezależnie od użytego kodeka - dźwięk nie dociera tak jakby do programu. Udaje się mniej więcej jedna na 50 prób, nagrywa się wtedy z dźwiękiem - aha, jako kodera używa AC3, więc dźwięk nagrywane też jest rewelacyjny.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak widać kolory też są dobre, przynajmniej na moje oko. Wiadomo, że każdy ma jakieś swoje upodobania co do barwy, ale te co są obecnie odpowiadają mi. Mimo wszystko oprogramowanie daje możliwość regulacji ustawień obrazu.

 

Dodam tylko, że dzięki pomocy pewnego kolegi z jednego forum rozwiązałem problem z brakiem dźwięku podczas nagrywania. Zacytuję pod spodem jego słowa bo może komuś to się przyda.

 

Post 1

 

Mój problem polega na tym że nie nagrywa mi dźwięku podczas przechwytywania.

Wszystko jest dobrze podłączone i ustawione tak jak jest w FAQ na stronie producenta: http://leadtek.com.tw/eng/support/faq.asp?...69&lineid=6

 

Na sterownikach i oprogramowaniu ze strony leadtek-a w ogóle nie mam dźwięku, więc używam starszego oprogramowania dołączonego do tunera!

 

Może ktoś miał już taki problem z tym tunerem? Bardzo proszę o pomoc!

 

(system winXP SP2)

 

Post 2

 

Rozwiązałem swój problem :-)

 

Zainstalowałem te sterowniki:

4.0.112.3221

ftp://ftp.leadtek.com.tw/tv_tuner/tv2000x...CX2388XWHQL.zip

 

I te oprogramowanie: WinFast DTV

2.0.1.86

http://count.mydrivers.com/download.aspx?i...wfdtv_20186.zip

 

 

Prawie tydzień szukałem odpowiedzi! i nawet

pisałem do producenta ale mi nie pomógł! Więc poszukałem starszego

oprogramowania jeżeli na najnowszym nie mam dźwięku! i się udało :-)

Nie szukajcie tutaj sensu. Czemu akurat ten sterownik i ta wersja programu? Nie mamy pojęcia. Kolega próbował różnych kombinacji i udało mu się. U niego pomogło, u mnie też. Może u kogoś z takim problemem również pomoże.

Edytowane przez dru8d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, zamierzam kupic te karte i nigdzie nie moglam znalezc informacji. A czy moglbys wrzucic jakis krociotki plik video, chcialabym zobaczyc jak to wyglada.

Edytowane przez moriko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, zamierzam kupic te karte i nigdzie nie moglam znalezc informacji. A czy moglbys wrzucic jakis krociotki plik video, chcialabym zobaczyc jak to wyglada.

Zastanawiam się, jak to zrobić, postaram się dać go w mpeg-2 bo wtedy kompresja jest najmniej stratna, choć dla sprawdzenia zrobiłem obróbkę zapowiedzi jakiegoś serialu i przerobiłem na wmv, muszę przyznać, że tez wygląda nieźle. Zajrzyj tu jutro, powinienem coś zamieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mam małe jednodniowe opóźnienie, ale tak jak obiecałem załączam 3 filmiki. Jeden w jakości DVD i dwa skompresowane WMV 9.

 

Wrzuciłem na rapidshare bo mają tam szybkie łącza:

 

pierwszy filmik (2MB)

 

drugi filmik (2.6 MB)

 

trzeci filmik (14,2 MB)

 

Wiadomo, że na WMV widać znaczną kompresję. Jednak według mnie i tak wygląda całkiem ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dru8d a próbowałeś dekodować jakieś kanały? (oczywiście tylko w celach dydaktyczno-edukacyjnych :rolleyes:) Ciekaw jestem jak ta karta sobie z tym radzi.

Szukałem informacji na ten temat. Chciałem w celach edukacyjnych pobawić się z Canal +. Okazało się, że nie ma póki co programu dekodującego dla tak nowego chipsetu tunera, tzn. jest jeden programik po francusku, ale z tego co słyszałem nie sposób się w nim połapać - ze względów językowych. Za to na starych kartach tv ( z chipsetem brooktree BT) wszystko śmiga jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mam karte, narazie lekkie problemy, juz w trakcie instalowania, pojawialy sie bledy, a system dawal komunikat ze oprogramowanie nie przeszlo jakis tam testow <_< , pozniej jakos udalo mi sie recznie zainstalowac oprogramowanie, jednak kiedy probuje cos nagrac to pojawia sie blad i program sie zamyka, wiec chyba zainstaluje wszystko jeszcze raz :(

 

Poza tym jakosc obrazu jest sredniej jakosci :( a na gorze jest migajaccy pasek, zastanawiam sie czy to winna karty czy tez kabla od kablowki. A czy ma jakies znaczenie do ktorego gnazda sie wsadzi karte TV? I jak sie wyszukuje kanalow to jaki Pal ustawic PAL (B/D) czy PAL D ?

Edytowane przez moriko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jakosc obrazu jest sredniej jakosci :( a na gorze jest migajaccy pasek, zastanawiam sie czy to winna karty czy tez kabla od kablowki. A czy ma jakies znaczenie do ktorego gnazda sie wsadzi karte TV? I jak sie wyszukuje kanalow to jaki Pal ustawic PAL (B/D) czy PAL D ?

Trudno powiedzieć, wyżej widać jak to wygląda u mnie. Co do gniazda podłączenia anteny to różnica polega wyłącznie na kolejności wyszukiwania kanałów kablówki. Co do tego jak ustawić PAL to musze przyznać, że u mnie karta robi to automatycznie. Najwyraźniej mam jakąś nowszą wersję. Poszukaj na Google lub w Wikipedii. Na pewno jest odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze glownym problemem jest oprpgramowanie, kiedy w Unlead Video Studio przechwytuje obraz to jakosc jest bardzo dobra, natomiast jak ogladam przez WinFast PVR to jakosc jest bardzo kiepska. Chyba poszukam na necie jakiegos zastepczego programu, najnowsza wersja Winfast PRV ze strony producenta nie chodzi wogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow

 

Jestem tu zupelnie nowy i zielony, do poszukania pomocy na forum zmusila mnie potrzeba :> Zakupilem Winfasta 2000 DTV-h i nijak nie moge wydobyc z niego dzwieku. Po podlaczeniu kablowki do odpowiedniego wejscia (tego z podpisem CABLE :) programik (probowalem juz i oprogramowania Leadtek'a jak i ChrisTV) wykrywa mi kanaly, ale na zadnym nie ma dzwieku. Probowalem wymieniac sterowniki na najnowsze, przelaczalem 50 razy kabelek laczacy karte TV badz z moim SB Live 5.1 lub plyta glowna (CD in), wszystkie wejscia i wyjscia w ustawieniach glosnosci sprawdzone, tak samo jak ustawienia softu obslugujacego tuner. Wszystko to bez rezultatu, milczy jak zakleta. Zaraz jeszcze sprobuje wywalic stery do karty dzwiekowej (do tej pory mialem kX project) i wgrac oryginalne, ale jakos nie wroze sukcesow.

 

Jesli ktos tez mial taki problem i go rozwiazal to prosze o podzielenie sie sposobem, bo mnie cos trafi chyba niedlugo ;>

 

Pozdrawiam

 

--

zeol

 

P.S.

AMD 2200+

SB Live 5.1.

Abit NF7 motherboard

 

 

 

 

02.05.2007 - problem rozwiazany..dokladnie nie wiem co bylo przyczyna, wyglada na to ze slot PCI cos bruzdzil, w kazdym badz razie nowe stery do tunera, wykasowanie kX project, zmiana slotu i wejscie TAD-in.. wszystko dziala idealnie..a no i przelozenie kabla z gniazda CABLE do ANTENNA (wczesniej na ANTENNA nie wykrywal mi zadnego kanalu..)

Edytowane przez zeol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast miałem dźwięk tylko na kilku kanałach (np. tvp1,tvp2,polsat). Po sprawdzeniu ustawień w telewizorze :razz: wiedziałem co jest nie tak.Mianowicie musiałem zmienić ustawienia z PAL B na PAL D,tylko za cholerę nie wiedziałem jak to zrobić.W ustawieniach programu po wybraniu "Polska" automatycznie ustawia PAL,ale nic nie wiadomo czy mamy B czy może D. I tu pomaga nam magiczny klawisz A (na klawiaturze) :damage_wall: .Dzięki temu można sobie przestawiać na tryb D lub Secam. Dodam,że program zapamiętuje jaki kanał ma mieć ustawiony tryb.

 

Co do jakości obrazu to jest na 4+ (w skali 1-6).Obraz nie jest jak "żyleta" (podłączałem telewizor kineskopowy-obraz klarowny i ostry,mam porównanie),mimo wszystko mogę kartę polecić.

Aktualnie w Proline za 145zł.

Edytowane przez degol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PVR masz suwaki odpowiedzialne za wyostrzanie obrazu.

Tak,wiem.Nie do końca to miałem na myśli.Chodziło mi o to,że obraz nie jest do końca "czysty".Jego jakość jest trochę gorsza niż na telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja również przymierzam się do zakupu tego tunera, a ze jestem raczej zielony w tym temacie mam kilka pytań:

Jak taki tuner sprawuje się na monitorze panoramicznym? (ucina paski po bokach ? czy możliwe jest dopasowanie obrazu?)

Moja siec kablowa czyli Vectra posiada w swojej ofercie również kanały HD, czy będzie dało się je odpalić?

 

Jaki ewentualnie inny tuner moglibyście mi polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja również przymierzam się do zakupu tego tunera, a ze jestem raczej zielony w tym temacie mam kilka pytań:

Jak taki tuner sprawuje się na monitorze panoramicznym? (ucina paski po bokach ? czy możliwe jest dopasowanie obrazu?)

Moja siec kablowa czyli Vectra posiada w swojej ofercie również kanały HD, czy będzie dało się je odpalić?

 

Jaki ewentualnie inny tuner moglibyście mi polecić ?

Ta karta telewizyjna posiada tuner DVB-T, teraz producent dostarcza bardzo dobre kodeki również do DVB-T2, jednak jeśli ktoś chce oglądać cyfrową kablówkę to potrzebuja do tego karty telewizyjnej z tunerem DVB-C i najlepiej czytnikiem kart dekodujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,przymierzam się w niedługim czasie do kupna tunera TV.Na allegro widziałem Leadtek Winfast Global.Czym ta wersja różni się od np.Experta?? Jest sporo tańsza.

Kartę będę jedynie używał do obejrzenia od czasu do czasu jakiegoś programu w TV.

I drugie pytanie: Jak podłączyć antenę? Czy wystarczy podpiąć antenowy kabelek z karty do np.kaloryfera,czy trzeba czegoś więcej,aby mieć w miarę przyzwoity obraz na monitorze?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam tą kartę i od kilku dni walczę z jej instalacją

płyta główna to asus m4a78lt-m

system win xp

jak wyskakuje kreator instalacji to daje anuluj

potem instaluje z płytki ale jak tylko odpali się instalacja to pisze coś w rodzaju: instalator cannot find winfast product, please connect your tv device

i tak w kółko

wreszcie ściągnąłem jakieś sterowniki ze str winfasta i sie zainstalował, jednak ten sam komunikat pokazuje jak uruchomię to oprogramowanie

teraz nie wiem jak z kwestią podłączenia i czy ten komunikat dotyczy sygnału czy też samej karty :mur:

mam sygnał z anteny satelitarnej, w jaki sposób i do którego gniazdka powinienem go podłączyć? czy to ma iść jakoś jezcze przez dekoder jakośczy jak? (cyfrowy polsat)

miał ktoś coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...