Skocz do zawartości
Mr.Martin

Czytnik Lini Papilarnych W Ibm Lenovo

Rekomendowane odpowiedzi

W instrukcji obsługi nie jest to opisane? Litości...

Pozdrawiam

Poznaniak

nie ma w tym co dostalem - jest to laptop firmowy i dostalem tylko jakies dwie ksiazeczki jedna po polsku , druga po ang - nic w nich nie ma - moze cos jeszcze bylo razem z laptopem ale widac nic nie doatelm.

Oczywiscie z moim angielskim wolalbym aby opis tego byl po polsku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz "byc moze" to ja go przez przypadek moge tak zblokowac ze serwis bedzie potrzebny :)

eh... 'być może' to warto byłoby w googlach sprawdzić, a nie wymagać gotowego rozwiązania 50000x przetestowanego i działającego prosto z forum.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Lenovo n100 i tam przypisuje sie odcisk palca do hasla i mysle ze nie da sie inaczej. Robi to program co sie zwie OmniPass.

 

Nie da sie uzywac linii zamias hasel a przynajmniej ja do tego nie doszedlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat w swoim IBM'ie nie mam finger'a, ale znając życie, sprawdź w programach zakładkę Access IBM albo IBM Vantage czy coś z Lenovo. Powinno Ci się otworzyć co najmniej pietnaście pozycji z różnymi programikami od producenta, a wśród nich coś do czytnika linii papilarnych. Pewnie będzie to OmniPass jak wspomniał już Stabak. Radzę się pobawić tymi programami, bo niektóre są na prawdę przydatne (a ponad połowa wcale :) )

Edytowane przez Amarith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat w swoim IBM'ie nie mam finger'a, ale znając życie, sprawdź w programach zakładkę Access IBM albo IBM Vantage czy coś z Lenovo. Powinno Ci się otworzyć co najmniej pietnaście pozycji z różnymi programikami od producenta, a wśród nich coś do czytnika linii papilarnych. Pewnie będzie to OmniPass jak wspomniał już Stabak. Radzę się pobawić tymi programami, bo niektóre są na prawdę przydatne (a ponad połowa wcale :) )

Zgadza sie jest tych programow :) szkoda ze tylko po angielsku , juz nie wpomne ile ich sie laduje podczas startu systemu ( po wpisaniu "msconfig" to za glowe sie wzielem ile jest w autostarcie)

Ciekawie czy sa tak skuteczne ( ochrona systemu , przywracania itp) jak to sie chwali IBM :)

 

A jeszcze odnosnie tych lini - jezeli bede chcial wylaczyc te linie papilarne i zostac tylko przy haslach to bedzie to mozna wykonac? ( nie jest to usluga taka ktora sie raz wlaczy pozostaje na zawsze)

 

EDIT

Znacie moze jakies forum IBM w jezyku polskim gdzie mozna pogadac o laptopach ? (albo jeszcze jakies inne ale o tematyce tez czysto Laptopowej) - jezeli tak to porposze jakies namiary na PW

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można mam identyczny czytnik tylko że w asusie teraz z niego nie korzystam minimalnie zabiera ramu a na to się nie mogę zgodzić. Co do oprogramowania na pewno jest coś ale dokładnie napisze ci jak się skontaktuje ze szwagrem mam ibm i czytnik też :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.thinkwiki.org

JEZU...

A soft jaki masz zainstalowany z pewnoscia... odpowiedzialny za szyfrowanie hasel i kontrole dostepu to ThinkVantage...

Nie o "Jezu" bo jezeli nie chcesz to nie musisz odpowiadac, nikt ciebie do niczego nie zmusza.

Ja nie napisalem ze jestem bieglym informatykiem ktory ma luke w pamieci dotyczacej wlasnie tego czytnika. Tylko jak widnieje w peiwszym poscie jest poczatkujacym uzytkownikiem ktory by chcial za pomoca tego czytnika ulatwic troche sobie prace i zrobic tak by logowanie sie itp odbywalo sie przez linie papilarne a takze w razie jakiejs awarii tego czytnika mozna bylo normalnie przez wpisanie hasla dzialac.

Artykul w czystym jezuku angielskim i to dla zaawansowanych napewno mi nie pomoze.

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzilbym nie używać tego czytnika do linii papilarnych. Ostatnio u mnie w firmie pojawiło się kilkadziesiąt sztuk tych laptopów. Po kilku dniach zaczęli przychodzić ludzie, że czytnik nie rozpoznaje ich linii papilarnych. Powyłączaliśmy to cholerstwo we wszystkich laptopach. Jakościowo ten skaner jest do kitu.

Edytowane przez S4racen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzilbym nie używać tego czytnika do linii papilarnych. Ostatnio u mnie w firmie pojawiło się kilkadziesiąt sztuk tych laptopów. Po kilku dniach zaczęli przychodzić ludzie, że czytnik nie rozpoznaje ich linii papilarnych. Powyłączaliśmy to cholerstwo we wszystkich laptopach. Jakościowo ten skaner jest do kitu.

 

aha , dzieki za ostrzezenie.

 

A tak zapytam na przyszlosc - czy to mozna na stale gdzies wylaczyc (bios , orpogramowanie) jezlei tak to gdzie dokladnie ?

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzilbym nie używać tego czytnika do linii papilarnych. Ostatnio u mnie w firmie pojawiło się kilkadziesiąt sztuk tych laptopów. Po kilku dniach zaczęli przychodzić ludzie, że czytnik nie rozpoznaje ich linii papilarnych. Powyłączaliśmy to cholerstwo we wszystkich laptopach. Jakościowo ten skaner jest do kitu.

Jakos u mnie nikt problemow nie ma...

Przy zakladaniu profilu skanujesz wszystkie palce... Wiec margines bledu jest maly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noto skoru trafilem na dwoch obeznanych to powiedcie mi ( maly opisik dla poczatkujacego) jak zrobic dodatkowo uruchamianie poprzez odcisk

Wspomne tylko ze w pracy jestem w domebnie i jak trzeba sie zalogowac do domeny to jest komunikat albo palec albo alt+ctrl+del

Jeszcze jedna sprawa czy ten odcisk dziala na wszystkie hasla w systemie np mam haslo do jakiegos programu biurowego

 

Wybaczcie za tak blache pytanka ( dla niektorych nawet bardzo blache) ale wole sie kilka razy spytac niz cos zlego zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...