Skocz do zawartości
jzbl

Geforce 3 Ti 200 - Przegrzewa Sie!

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Gf3 Ti 200 (Gainward GS) z drugiej ręki, kupiłem także wentylator dodatkowy z evercool'a na gf3 i zamontowałem go (oryginalne chłodzenie było zepsute)

Niestety po 10 minutach w 3D wyskakują artefakty a radiator jest bardzo gorący. Radiator z wentylatorkiem przylega dobrze. Nie wiem co robić (prawdopodobnie moge oddac (GF3)), a szkoda mi wydanej kasy na ten dodatkowy wentylatorek :sad: Co polecacie?

Edytowane przez jzbl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A GPU pasta dobrze przesmarowałeś?

Tak GPU jest przesmarowany, na całym chipie. Po dotknieciu jest bardzo gorący, a karta niby pracowała spokojnie na wodnym chłodzeniu u poprzedniego właściciela. Karta chodzi spoko przez kilkanaście minut czasem, ma dobre wyniki w benchmarkach a potem się zacina. Nie wiem czy to nie jest wina ustawień agp, a moze czegoś innego w biosie? Właśnie próbuje obniżyć trochę taktowanie tego GF3 i zobaczę czy to jest przyczyną... POMOCY! :cry:

 

Mój sprzecik II : Płytka ECS k7vza + duron 850 (8.5x100) + 256MB PC100 + ledwo działający Gainward GF3Ti200 GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na padnieta karte ;] jesli chlodzenie dobrze dolega itd to moze masz jakies problemy z zasilanie nie byly robione jakies mody na karcie ?

Karta jest czysta, żadnych modów. Tylko wentylatorek był do wymiany. Dla pewności zdjąłem i przesmarowałem jeszcze raz pastą i sprawdziłem dokładnie chłodzenie.

 

Porobiłem kilkanaście loopów w 3dmarku 2001. Na obniżonym taktowaniu 175/400 tzw. safe mode chodzi po 20-30 minut w pętli, a potem zawiesza się zwykle na DOT3 bumpmapping product teście w 3dmark01. Na trybie enhanced zwykle nie przechodzi ani razu. W w jakąkolwiek grę 3d na safe mode można pograć z pół godzinki dopóki się nagle nie zwiesi lub nie zacznie wywalać artefaktów.

 

Myślałem że to wina ustawień biosa wgrałem optimized defaults, pamięc na sdram 8/10ns i bezpieczne domyślne opcje. Myślałem ew. że to wina kapryśnej płyty (ECS na KT133 - k7vza). Wcześniej miałem rivę tnt2 pro (przed gf3), rivę tnt2 m64, savage4 i savage3d w tej płytce i wszystko śmigało także nie rozumiem dlaczego gf3ti miałby nie chodzić?

Wyczytałem, przeszukując googlem oraz na grupach dysk. że ten gainward potrafił się zawieszać po upgradzie biosu na nowy (3.20.00.26.00), niestety nigdzie nie mogę znaleźć starszego biosu a nie chce wgrywać referencyjnego z nvidii. Wymieniłem niedawno zasilacz z noname 250W na deltę 350W silent (tą popularną z allegro), napięcia są o wiele lepsze tak więc to nie jest wina słabego zasilacza.

 

Własnie konsultuje oddanie gf3 byłemu właścicielowi + wiatraczek...i pewnie zakup czegoś typu gf4ti4200 lub gf3 innego producenta :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest czysta, żadnych modów. Tylko wentylatorek był do wymiany. Dla pewności zdjąłem i przesmarowałem jeszcze raz pastą i sprawdziłem dokładnie chłodzenie.

...a radiator jest bardzo gorący. Radiator z wentylatorkiem przylega dobrze.

Jak radiator jest gorący to znaczy że dobrze odbiera ciepło, czyli posmarowane dobrze, btw. jaki to dokładnie radiator evercolla? ...bo jak karta się przegrzewa to normalne, że ją wiesza, a gf3 do najzimniejszych kart nie należy. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak radiator jest gorący to znaczy że dobrze odbiera ciepło, czyli posmarowane dobrze, btw. jaki to dokładnie radiator evercolla? ...bo jak karta się przegrzewa to normalne, że ją wiesza, a gf3 do najzimniejszych kart nie należy.

Twinkling VGA cooler (VC-RD) na odwrocie opakowania jest napisane:

Compatibility:

GeForce 3 Ti

GeForce 4 MX Series

Radeon Series

SIS Xabre Series

 

power consumption : 156W

fan speed : 4500

air flow : 9.59 CFM

dimension : 50x50x10mm

 

Myśle że powinie spokojnie dać radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że powinie spokojnie dać radę...

Hmm, to takie malutkie jest w sumie, jak jest bardzo gorące to znaczy że jest za małe :) Tym bardziej że przez pewnien czas jak zrozumiałem wszystko jest OK a po kilkunastu minutach dopiero zaczyna wieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj z boku karty jakis wentylator 80x80 który będzie wiał na to "coś" co chłodzi GPU, zapuść 3dmarki, temperatura z nawiewem powinna spaść więc karta nie powinna się wieszać, jezeli tak bedzie to znaczy ze coolerek jest za mało wydajny i bedziesz musiał kupić cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj z boku karty jakis wentylator 80x80 który będzie wiał na to "coś" co chłodzi GPU, zapuść 3dmarki, temperatura z nawiewem powinna spaść więc karta nie powinna się wieszać, jezeli tak bedzie to znaczy ze coolerek jest za mało wydajny i bedziesz musiał kupić cos innego.

Tyle że oryginalny wiertolot z gainwarda nie wyglądał wcale na lepszy od obecnego :) Nie chce mieć karty która powinna chodzić 200mhz na core luzem, a nie wyrabia nawet 175 i do tego się przeokropnie grzeje. Co do dodatkowych wentylatorów to obniżam hałas w kompie i nie chce montować kolejnych "gwizdków", kiedy dopiero co pozbyłem się najgłośniejszych elementów.

 

Na szczęście karta idzie do wymiany, jeśli jutro się nie sprawdzi w innym kompie. Co najdziwniejsze prawie zawsze (90%) zawiech w 3dmarku01 jest na dot3 bump mapping. Może to rzeczywiście sprawa niekompatybilności tej karty, walniętego chipa albo biosa? Jak nie wyjdzie to sprawie sobie za odzyskaną kaskę ATI 9000PRO, jest w podobnej cenie... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wyjdzie to sprawie sobie za odzyskaną kaskę ATI 9000PRO, jest w podobnej cenie... :wink:

To se spraw lepiej radka 8500/9100 moim zdaniem ;]

 

Może karta była V-modowana ołówkiem? Tego nie widać na pierwszy rzut oka, poprzecieraj palcem rezystory SMD, może pomoże.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To se spraw lepiej radka 8500/9100 moim zdaniem ;]

 

Może karta była V-modowana ołówkiem? Tego nie widać na pierwszy rzut oka, poprzecieraj palcem rezystory SMD, może pomoże.

Nie ma żadnego ołówka na karcie :)

 

Na razie karta przeszła krótkie testy 3dmarka01 u kumpla, wiec wygląda na to że jest ok. Pewnie to wina mojej konfiguracji i tego diabelnego ECS'a. Potestuje ją jeszcze na cudzych kompach i spróbuje znaleźć przyczynę zwiechów w siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli u kumpla ta karta zniesie pare h tortur w 3d to juz wiesz ze to wina Twojej konfiguracji :) zerknij na moj sig.. na tym chlodzeniu radiator jest zimny i ustawiony na minimalne obroty.. grzeje sie jedynie odrobine plytka z drugiej strony procesora gpu :) a nie musze dodawac ze karta jest wykrecona a szla jeszcze wiecej.. ale nie ustawiam jej d ogranic mozliwosci bo bez sensu.. tym bardziej ze gram praktycznie tylko w 2 albo 3 gry :) jak ktos chce to chetnie sprzedam ta grafike bo przerzucam sie na gf 7600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...