Skocz do zawartości
vicek

Wymiana Kilku Części [cena Bliżej Nieokreśłona]

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu planuję wymianę komputera. Miałem to zrobić dopiero w wakacje, ale wynikły pewne dodatkowe okoliczności, przez które muszę to zrobić jak najszybciej :-]

 

Na pewno zostanę przy starym HDD (Samsung 250 GB z NCQ) i karcie muzycznej (X-Fi Fatal1ty), to samo z monitorem, głośnikami i różnymi peryferiami. Przejdę więc do pozostałych części.

 

Procesor: obecnie posiadam Athlona 2600+... Jestem już właściwie zdecydowany na Core2Duo, zastanawiam się tylko, którą wersję wybrać - 6300 czy 6400? Różnica w wydajności jest warta dopłacana (z tego co czytałem, 6300 można baaaardzo dużo podkręcić)?

 

RAM: na pewno 2 x 1GB i na pewno taktowanie 800 MHz. No i tutaj nie mam pojęcia jaką firmę wybrać (ze swoich dotychczasowych doświadczeń postawiłbym na Kingstona, ale jest to dosyć drogi wybór.

 

Grafika i płyta główna: połączyłem te dwa elementy, ponieważ jest z nim największy problem :/ Mam w tym przypadku trzy możliwości:

 

1. 1600 zł (RAM i procesor) + ta płyta Asrocka, która obsługuje AGP i PCI-E (tak, wiem że PCI-E tylko x4, ale ciężko znaleźć inną w dobrej cenie pod C2D) za 200 zł, zostaję przy obecnej karcie na AGP - GIGABYTE 7600 GS, co daje łącznie 1800 złotych, nie muszę się w ogóle bawić w raty

2. Sprzedaję kartę graficzną i kupuję jakieś inne MOBO plus jakiś lepszy Radeon/GeForce do ~1200 zł, tylko jaki?

 

3. j.w, tyle że decyduje się na GeForce'a z serii 8800. Co do tego wyboru mam największe wątpliwości... Nie wiem przede wszystkim czy warto dopłacać do GTX...

 

Nie znam się jakoś bardzo dobrze na komputerach, ale według mnie ostatnie rozwiązanie nie jest chyba ani trochę opłacalne, prawda? Nie oszukujmy się - więcej RAMu niż chcę nie prędko będzie trzeba (i nie będzie w przystępnej cenie). Procesor po podkręceniu (może być nawet ten 6400) też powinien starczyć na długo. Mógłbym więc kupić tą tanią płytę główną i na razie mieć taki zestaw, a kiedy pojawi się więcej _DOPRACOWANYCH_ kart z DX10, no i gry, w których będzie można tą technologię wykorzystać, wtedy przerzucić się na którąś z tą kart...

 

Jeszcze jedno - już przy tym zakupie chciałbym zainwestować w jakąś ciekawą obudowę, zasilacz i chłodzenie (ciche! teraz nie ma mowy o zostawieniu komputera na noc). Wszystko do 500-600 złotych. Jakieś propozycje?:)

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sorry, że taki długi mi wyszedł ten post, ale mam już mały mętlik w głowie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca weź E4300 Core 2 Duo, podobnie kręci się teraz jak E6300, a ma na starcie wyższy mnożnik - ~620zł

Chłodzenie na niego to AC Freezer 7 PRO - ~60zł

Mobo weź Asus'a P5N-E SLI za ~420zł - oferuje bdb o/c, dźwiękówke już masz więc nie będziesz narażony na integrę (która podobno jest kiepska).

Ram to za ~540zł A-Data 667MHz 2Gb lub A-Data 800MHz 2Gb za ~750zł

Grafę sprzedaj i szukaj Palita 7900GS za ~570zł lub Galaxy 79GS na Zalmanie za ~640zł.

Buda to produkty Cooler Master, Chieftec, ew. Sharkoon etc. (patrz na www.zenfist.pl)

Zasilacze z cichych to Topower naprzykład, moc ~400w styknie, ~500w na przyszłość. (patrz www.zenfist.pl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca weź E4300 Core 2 Duo, podobnie kręci się teraz jak E6300, a ma na starcie wyższy mnożnik - ~620zł

Chłodzenie na niego to AC Freezer 7 PRO - ~60zł

Mobo weź Asus'a P5N-E SLI za ~420zł - oferuje bdb o/c, dźwiękówke już masz więc nie będziesz narażony na integrę (która podobno jest kiepska).

Ram to za ~540zł A-Data 667MHz 2Gb lub A-Data 800MHz 2Gb za ~750zł

Grafę sprzedaj i szukaj Palita 7900GS za ~570zł lub Galaxy 79GS na Zalmanie za ~640zł.

Buda to produkty Cooler Master, Chieftec, ew. Sharkoon etc. (patrz na www.zenfist.pl)

Zasilacze z cichych to Topower naprzykład, moc ~400w styknie, ~500w na przyszłość. (patrz www.zenfist.pl).

hmm, a nie warto kupic tego 8800gts asusa (cos kolo 1200 zl)? tzn. czy odczue za te 500-600 zl wiecej duza roznice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, troche juz poczytalem na ten temat :P i patrzac na to co widzialem i na wasze posty, uznalem, ze najlepszym wyborem procesora i plyty glownej (tak jak ktorys z was napisal) bedzie:

 

c2d e4300

asus p5n-e sli

 

obudowa i zasilacz to juz najmniejszy problem, ale pozostaje jeszcze kwestia ramu (najlepiej, zeby byl dostepny w ofercie sklepu www.znak.pl bo tam prawdopodobnie bede kupowal) no i grafiki...

 

co byscie doradzili patrzac na te dwa elementy? ram - 800 MHz no i grafika, albo ktorys 7900 gigabyte/palita z 512 mb i dobrym chlodzeniem (tylko ktory, nie mam pojecia...) albo asus 8800 gts...

 

pozdrawiam i czekam na propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien byc ok. Zwroc uwage tylko, ze w przyszlosci do tej obudowy nie wepchniesz juz mocniejszej karty graficznej (jest za mala). Juz na 8800GTXa jest za mala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien byc ok. Zwroc uwage tylko, ze w przyszlosci do tej obudowy nie wepchniesz juz mocniejszej karty graficznej (jest za mala). Juz na 8800GTXa jest za mala.

File, dlaczego nie wepchnie 88XX'ów ? Skad brales wymiary ? Wiem, ze sa dluzsze od poprzedniczek, no ale nie bedzie sie to chyba wiazalo dla wszystkich z wymiana obudów ?

 

Sam przymierzam sie do "przyszlosciowego" kompletu komponentow no i troche mnie zaskoczyla Twoja wypowiedz.

 

pzdr

maj3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...