Skocz do zawartości
_bartx

Zestaw Na Socket Am2, Mid-range

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zmiar zmodernizowac mojego kompa, w zasadzie wszystko do wymiany poza nagrywarką DVD, która nie dawno sobie kupiłem (Lite-On). No i mam takie dwa typy:

Athlon 64 3200+ Orleans AM2 BOX 279,00 zł

TwinMos 1024MB DDR2-667 265,00 zł

Microstar K9A Platinum (AMD CrossFire 580X) [DDR2, 2xPCI-E, FW] 409,00 zł

Radeon X1650XT PCI-E Sapphire 256 MB TV-out / 2xDVI lite BOX (128-bit) 492,00 zł

FORTRON FSP400-60HLN 400W 99,00 zł (od gościa z allegro)

Seagate 160 GB Barracuda (ATA/300, 8MB, 7200, NCQ, RoHS) ST3160815AS 209,00 zł

 

Razem: 1753,00 zł

 

No, ale tak, czasem w cos gram no i chciałbym pograć w jakiś sensownych detalach (rozdziałka nie większa niż 1280x1024 - 17" CRT Samsunga) no i zastanawiam się czy nie wziąśc 7900GS i płytę DFI na NF4 Ultra bez SLI. Interesuje mnie sprzęt niezawodny, bez jakiś resetów, problemów z pamięciami (dlatego rezygnuję z serii NF 5xx). Zasilacz 400W wg mnie wystarczy. Co Wy na to?

 

EDIT: Wyczytałem w newsach, że mają wejść karty 8600GT i GS - w tej chwili kompa jeszcze nie kupuję, także moze warto poczekać?

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zmień płyte na DFI, grafe na 7600gs palit/galaxy albo poczekać z czymś na pci i kupić 8300/8600.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, płyta DFI a grafa albo:

GeForce PCI-E 7900GS Galaxy DDR3 1,4ns 256 MB TV-out / 2xDVI BOX (256-bit) (na droższą nie będę mieć kasy, ta kosztuje 585,00 zł)

albo

GeForce PCI-E 7600GT Pine XFX7600GT PV-T73G-ULD7 256 MB TV-out / 2xDVI BOX (128-bit) (dośc tanio jak na 7600GT - 403 zł)

albo

Galaxy GF 7600GS 256MB 1.4ns 128Bit PCI-E DDR3 Zalman (425,00 zł)

W sumie trochę się zastanowiłem i karta pokroju 7900GS jednak nie jest mi potrzebna (wiadomo, że się bierze najlepszą na jaką nas stać, no ale ten 7600GT w cenie 403 zł jest kuszący i na moje wymagania chyba odpowiedni, zresztą na 7600GT też można pograć we wszystko, najwyzej bez AA i Anizo i z obnizonymi detalami).

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten 7600GT w cenie 403 zł jest kuszący i na moje wymagania chyba odpowiedni, zresztą na 7600GT też można pograć we wszystko, najwyzej bez AA i Anizo i z obnizonymi detalami).

Idac dalej tym tropem mozesz wziąć 7300GT w "edycji Zalmana". Oszczedzisz kolejne pare zlotych

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic poniżej 7600GT lub podkręconego 7600GS mnie nie interesuje - te dwie karty to te same układy z róznymi częstotliwościami. 7300GT to już słabsza karta. Z tego co czytałem, to wzrost wydajności na 7900GS w stosunku do 7600GT jest duży, a różnica w cenie niewielka - nawet jeśli chodzi o najtańszego 7900GS (który i tak pewnie sie ładnie kręci) - cały problem w tym, że możliwośc posiadania lepszego sprzętu zawsze jest "kusząca", ale trzeba umieć wybrać, czy to jest jednak potrzebne :D Jednak chyba zdecyduję sie na 7900GS Galaxy w zwykłej edycji - cena prównywalna do droższych 7600GT, a wydajność większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam tzy pytania: jaki zasilacz będzie potrzebny do 7900GS, a jaki do 7600GT? (mam Fortrona 300W, ale chyba trzeba będzie zmienić - Fortron 400W powinien być moim zdaniem ok). I dwa - dotyczące płyty DFI - do którego slotu PCI-E wsadza się kartę graficzną w wersji bez SLI? Bo jesli do tego bliżej PCI, to z dostępnym portów tego typu pozostaje jeden lub dwa (a mam Sound Blaster Live! i modem, więc dwa koniecznie), a jak w tym drugim, to ok, bo zasłania tylko PCI-E x1, które sa w tej chwili nieużyteczne. I trzecie - czy ta płyta ma tylko 4 porty USB, czy więcej, albo może jest możliwość montazu dodatkowych na śledziu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam tzy pytania: jaki zasilacz będzie potrzebny do 7900GS, a jaki do 7600GT? (mam Fortrona 300W, ale chyba trzeba będzie zmienić - Fortron 400W powinien być moim zdaniem ok). I dwa - dotyczące płyty DFI - do którego slotu PCI-E wsadza się kartę graficzną w wersji bez SLI? Bo jesli do tego bliżej PCI, to z dostępnym portów tego typu pozostaje jeden lub dwa (a mam Sound Blaster Live! i modem, więc dwa koniecznie), a jak w tym drugim, to ok, bo zasłania tylko PCI-E x1, które sa w tej chwili nieużyteczne. I trzecie - czy ta płyta ma tylko 4 porty USB, czy więcej, albo może jest możliwość montazu dodatkowych na śledziu?

Jeżeli płyta główna jest bez SLi to masz tylko jeden pasujący slot PCI-E :P

 

Zależy ile kasy chcesz wydać na zasilacz.

Rozwiązanie budżetowe - delta z allegro

Rozwiązanie pro - kh350ap B)

350 wystarczy ? :blink: Sam 6800GT wymaga 420W, przynajmniej tak wynika z internetu i z opakowania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350 wystarczy ? blink.gif Sam 6800GT wymaga 420W, przynajmniej tak wynika z internetu i z opakowania icon_biggrin3.gif

CO :ploom: Dawno się tak nie uśmiałem, mam nadzieje, że to była ironia :lol2:

1) moc rzeczywista tego huntkeya to ponad 400W

2) 6800gt 420W :lol2: :ploom: 4 x 8800gtx chyba :lol:

3) ten zasilacz spokojnie pociągnie 7900gs po o/c , x2 i jeszcze bedzie miał bardzooo duży zapas mocy :)

Edytowane przez eQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płyta główna jest bez SLi to masz tylko jeden pasujący slot PCI-E :P

No wiem, że jeden, chodzi mi o to, który :P Co do zasilacza, to jestem zdecydowany na Fortron FSP400-60HLN - cena ok. 100 zł, w tej chwili ich specjalnie nie ma na allegro, ale coś tam znajdę. W każdym razie mój Fortron FSP300 nadaje się jedynie do 7600GS + OC, czy raczej go sobie odpuścić? Na pewno musiałbym kupić przejściówkę 20 - 24 pin no i przejściówkę na SATA, na PCI-E też (jesli karta wymaga dodatkowego zasilania), czyli w sumie się nie opłaca chyba, bo ten 400W ma wszystko poza dodatkowym złączem zasilania PCI-E.

 

EDIT: Jeszcze dwa pytanka :D Czy niebieski Zalman podejdzie na chipset do DFI? Bo mam teraz na 8RDA3+ i założyłbym stare chłodzenie, a Zalmana zostawił, czy lepiej jakiegoś Pentagrama (tego aluminiowego np.)? I drugie - co sądzicie o tej karcie http://www.znak.pl/index.php?cid=143&s...900GSLea256+BOX Jak na 7900GS niska cena - tylko 568 zł, ktoś może wie jakie ma ona pamięci?

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO :ploom: Dawno się tak nie uśmiałem, mam nadzieje, że to była ironia :lol2:

1) moc rzeczywista tego huntkeya to ponad 400W

2) 6800gt 420W :lol2: :ploom: 4 x 8800gtx chyba :lol:

3) ten zasilacz spokojnie pociągnie 7900gs po o/c , x2 i jeszcze bedzie miał bardzooo duży zapas mocy :)

No fajnie że masz dobry humor :wink:

 

1 Nie wiem nie wnikałem w takie rzeczy :rolleyes:

2 Ale czy ja mówiłem o samej karcie ? Chodziło mi o cały zestaw ( mobo, proc i takie tam [ciach!]ły :] ) nie moja wina że nvidia wprowadza mnie w błąd <_<

3 Good to know ale teraz mam zapewnione 460W i maxymalnie 480W B-)

 

EOT bo % będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiem już że biorę 3200+ AM2, DFI Infinity bez SLI, Galaxy 7900GS, 250GB Seagate, 1GB Ram A-data/Twinmos. Do tego nagrywarka DVD, którą mam w kompie parę wiatraków (3-4) i to by było na tyle (w przyszłości drugie 1GB RAM, a oprócz tego OC grafy i procesora). Teraz mam pytanie odnośnie zasilacza: jaki wybrać? Myślę, że 400W to odpowiednia moc. Niestety ceny 150+ za zasilacze o tej mocy to norma (np. Chieftec). Ja wolę kupić tańszy markowy zasilacz, a pieniądze dołożyć do czegoś innego. Mam kilka typoów:

http://www.allegro.pl/item173254375_mega_p...sata_pci_6.html 52 zł

http://www.allegro.pl/item173320820_zasila...cznie_nowy.html 55 zł

http://www.allegro.pl/item170308825_zasila...per_jakosc.html - 100 zł (idealny wybór wg mnie, ale nie ma ani jednego na allegro w tej chwili... :mur:

http://www.allegro.pl/item173157641_cichy_...ata_pci_ex.html 159 zł

W tej chwili mam Fortrona 300W, więc wiem, że te zasilacze są bdb. Natomiast o marce Delta nie wiele słyszałem (o ile wiem, to ta firma robi zasilacze dla Cheifteca), podobno też jest ok. Chieftec to już dobra firma, ale ta cena... Prosze o porade, który z nich wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 odpada, bo to raczej konstrukcja pod starsze piece.

2 odpada bo ta Delta jak się okazuje nie jest taka wspaniała (a dokładniej nie odpala się na większości płyt głównych -> zajrzyj to topicu o niej w PSU, bo nie chcę przypadkowo skłamać).

IMO 3 wydaje się najsensowniejsze.

choć Amacrox 350w czy Modecom MC-350w (by Fortron oba) za ~100zł też będą dobrą propopozycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taki:

http://www.allegro.pl/item171808572_modeco...er_2_2_atx.html

Rozumiem, ze powinien mieć dwie linie +12V i to jest ważniejsze od złącza SATA i PCI-E.

 

Jeszcze taki: http://www.allegro.pl/item172643423_amacro...ep_gw_lodz.html

Amacrox to chyba jakaś stosunkowo nowa marka, bo do niedawna wogóle jeszcze o niej nie słyszałem.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ten będzie dobry:

http://www.allegro.pl/item174902056_zasila...acrox_350w.html bo 35 zł na razie jeszcze z gwarą :D

Chociaż ta 400W też jest ok:

http://www.allegro.pl/item173712118_amacro...t_wa_wa_ss.html

Czy 350W starczy do takiego configa? Nowe grafy (te ze średniego przedziału cenowego) nie są takie prądożerne, jak te najdroższe, ale znowu 7900GS po OC to już dobra karta, więc wszama sobie troche W :P

 

EDIT: IMHO mam wrażenie, że te dwa zasilacze to ten sam model. Na allegro są sprzedawane wersje 350W jako 400W.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam jeszcze pytanie dotyczące pamięci. Uznałem, że 1 moduł 1GB będzie lepszy niż 2x512MB Dual Channel, tym bardziej, że mam w planach dokupić drugi. Waham się teraz pomiedzy kośćiami nastepujących prodeucentów: A-Data, Twinmos i Kingmax. Osobiście mam w tej chwili kość Twinmosa DDR (zwykłą, nie jakiś ekstra moduł) i nie mam problemów, jako DDR 433 chodzi. Wiem, ze zaraz posypią się posty, że mam brać pamięć A-Data Vitesta 1GB. Dlaczego te pamięci są tak polecane? Znalazłem test na tomshardware com, gdzie pamięć A-Data Vitesta ale 800MHz była na pierwszym miejscu, z tym że tamta jest z radiatorami, więc to na pewno inne kości. Kingmax wypadł tam odrobinę lepiej niż Twinmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze wziął 2 jajowca am2, sa niewiele drozsze od jednojajowcow. -> 357zl w złodziejotroniku, nie opłaca sie dopłacić pare zloty i kupić w tańszym sklepie 2 jajowca? oto link :) http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/At...pelny,id,31760/

Edytowane przez Ruonim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem trochę na 2-rdzeniowym, jak będe mieć kasę to też go wezmę. Nie wiecie może kiedy mają być procki na rdzeniu Brisbane 65 nm? Bo na stronie AMD już jest X2 3600+ 65 nm o taktowaniu 1900MHz i 2x512kB cache i chętnie bym takiego wziął. Na razie widziałem jedynie X2 4000+ 65 nm w proline, ale to już inna cena - 515 zł o ile pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...