Skocz do zawartości
guru

Amd Vs Intel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zamieszczam ten post akurat tutaj ,ale rownie dobrze moglby byc w temacie amd.

 

Mam pomysl na porownanie prockow amd i intela a dokladnie modeli 2 rdzeniowych.Wydaje mi sie ze byloby to bardzo przydatne dla wielu uzytkownikow tych co @ i tych co tego nie robia.

Chodzi mi o test i rzeczywista roznice w grach i programach miedzy prockami x2 i c2d.Pomysl podsunal mi serwis tomshardware

 

http://www23.tomshardware.com/cpu.html?mod...1&chart=188

 

Glownie chodzi mi o to zeby porownac modele np :

 

-w tym samym przedziale cenowym

lub

-dla porownania mhz = mhz ( tak w przyblizeniu ) ze np x2 6000 vs c2d x6800 - 3ghz vs 3ghz da to mniej wiecej obraz jak roznia sie mhz intela od amd

 

Zeby nie byl to zwykly test fajnie by bylo jak w TH % roznica np w grach albo w programach , i umieszczenie wszystkiego w tabelach tak zeby kazdy mogl sobie porownac ,bo w testach obecnych jest straszny chaos i tylko od autora zalezy czy poleci procka czy nie (subiektywne bardzo oceny ,glownie c2d rzadzi amd niech sie spali ze wstydu itp) dolacze obrazek jaka mam wizje tego , a moze akurat ktos sie podejmie (nawet na podstawie TH) bardzo to by ulatwilo wielu osobom myslenie ktory kupic procek np. kogos interesuja tylko gry wiec patrzy na tabele w miejsce gdzie sa gry i widzi ze np za 700 zl moze sobie kupic 6300 albo 4600 i bedzie mial czarno na bialym jaka jest roznica % w danej grze albo w podsumowaniu gier srednia i ile % wiecej da mu taki a taki procesor, inny np zajmuje sie grafika czy tam czyms to patrzy w tabeli 3ds i widzi ze za tysiaka (1000) jak kupi ten procek to bedzie mial np 30% lepsza maszyne do grafiki.

Podsumowujac tabela badz kilka tabel z % roznicami w grach programach testach itp. Ulatwi to zapewne wybor zamiast szukanie po wykresach i modeli i danych gier lub programow.

Mam nadzieje ze w miare obrazowo to opisalem , moze akurat ktos sie skusi i bedzie mial ochote cos takiego zrobic, przeciez na podstawie tomshardware mozna zrobic cos takiego nie trzeba testowanego testu , tam jest wszystko podane , wystarczy tylko przepisac umiescic w ladnych tabelach i mamy gotowe porownanie. Nie spotkalem sie jeszcze z takim porownaniem w sieci wiec dodatkowo PurePc zyskalby kilka punktow popularnosci wiecej.

 

http://img252.imageshack.us/my.php?image=porownanieok7.jpg

 

Ps. Ciekawe ile osob doczytalo posta do konca :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez guru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Zamieszczam ten post akurat tutaj ,ale rownie dobrze moglby byc w temacie amd.

 

Mam pomysl na porownanie prockow amd i intela a dokladnie modeli 2 rdzeniowych.Wydaje mi sie ze byloby to bardzo przydatne dla wielu uzytkownikow tych co @ i tych co tego nie robia.

Chodzi mi o test i rzeczywista roznice w grach i programach miedzy prockami x2 i c2d.Pomysl podsunal mi serwis tomshardware

 

http://www23.tomshardware.com/cpu.html?mod...1&chart=188

 

Glownie chodzi mi o to zeby porownac modele np :

 

-w tym samym przedziale cenowym

lub

-dla porownania mhz = mhz ( tak w przyblizeniu ) ze np x2 6000 vs c2d x6800 - 3ghz vs 3ghz da to mniej wiecej obraz jak roznia sie mhz intela od amd

 

Ps. Ciekawe ile osob doczytalo posta do konca :)

 

Pozdrawiam

Bardzo było by miło, gdyby można było wybrać sobie proca porównując go z innymi :D

JESTEM ZAAA :razz: :razz: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wedlug mnie to jest a-wykonywalne...Watpie w rzetelnosc osob testujacych te procki u siebie w domu(pomijam redakcje)..forumowicze beda robic rozne sztuczki a ty nie masz mozliwosci sprawdzenia tego. Przykladowo FEAR czy CoJ...i w jakiej grales rozdzialce , jakie bajery , czy byl AA i Anizo , jaki miales framerate w grze za 3 razami itd...Ludzie beda do upadlego bronic swojej decyzji. Wedlug mnie nie da sie. Rozumiem wybor X2-3600 czy X2-3800 gdy mowimy o procku 300-380 zl i jego wydajnosc jest ok...ale jesli ktos wydalby powyzej 1000 i nagle stwierdzil , ze to kapa przy innym to juz widze prawdziwe "dane"...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nie :| przeciez nie o to chodzi , chyba zle zrozumiales to co napisalem ,kto w domu przetestuje ilestam procesorow :| mozna porownanie tabelkowe zrobic na podstawie tomshardware gdzie jest wszystko testowane na tej samie grafie pamieciach itp :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko test ale mi chodzi o porownanie w tabelach nie na wykresach zeby wszystko bylo w tabeli a poza tym tu sa same gry , pisze jeszcze raz takie wykresy sa na tomshardware podalem linka w 1 poscie, wystarczyloby tylko przeniesc dane do tabel umiescic % gier programow benchmarkow i ... voila - najbardziej czytelne porownanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

A do czego większość z was uzywa wypasionych komputerów?? Do liczenia sPI?? Chyba nie po to wydajecie kupę kasy by liczyć sPI. Ja osobiście uzywam kompa do rozbudowanych narzędzi CASE i mniejszych baz danych - ale tacy jak ja to mniejszość.

 

 

 

 

Co do tabeli i większego porównania - w toku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://ocforum.pl/showthread.php?t=14003

Już jest :D Będzie rozbudowywany ten artykuł - to dipiero początek ;) Zapraszam do czytania.

Hmm z ciekawosci to gdzie tam sa wyniki ? Bo widze fajny opis , ale na podstawie jakich pomiarow to zostalo wyliczone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Już jest poprawione - serwer na krótym były obrazki pierwotnie nie pozwalał na hotlinki - więc obrazki zostały skopiowane na nasz serwer :) już działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz ladnie ;) Ale kurcze jednak polibuda wypacza umysl , bo pierwsza mysla bylo jak to zobaczylem gdzie sa pomiary :D

 

A z testu wynika ,ze w zasadzie 3 Ghz X2 albo Core 2 od 1.8 w gore powinny wystarczyc do wszystkiego poza jakims super sli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Do gier i multimediów tak.

 

Lecz np. przy grach czy 2 rdzenie czy 4 czy więcej to nei ma równicy... lub jest ale niezauważalna... lecz jeśli przychodzi korzystać z bardzo drogich i profesjonalnych narzędzie - jak 3DS MAX 8 to różnica między 2 rdzenie a 4 jest 100% :) podobnie sprawa ma się z innymi wyspecjalizowanymi narzedziami i nie tylko multimadielanymi...

 

 

konkluzja - kogo stać na GTX'a to i stać na QX6700 ;) a kogo nei stać na obie niech nie kupuje żadnej ;) chyba że jest w mniejszości i nie gra ;p tylko używa głownie do MAX'a (czy innych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kyniek ja sie z tym nie zgadzam co napisales ,tzn nei ze wszystkim

 

czasami kogos moze byc stac na grafike z gornej polki bo jedzie po wszystkim po kosztach...

 

w porownaniach i testach wszedzie jest wychwalane c2d , a wlasnie w grach nie jest tak wcale ,

roznica w grach jest niewielka i jesli ktos w ogole nie korzysta z zadnych programow to c2d nie jest mu niezbedne bo w grach zadko kiedy x2 bedzie waskim gardlem i dlatego tez uwazam ze przydalo by sie rzetelne porownanie gdzie by nie bylo slupkow z wykresami tylko tabele wyniki np min average i max klatek % roznica itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Jak byś nie zauważył to na podstawie wyników wysnułem końcowe wnioski że C2D najlepiej się sprawdza.

 

 

Jeśli uważasz że 3D Mark 2006 nie jewst odpowiednią aplikacją testującą... czy gry takie jak F.E.A.R. lub Prey to cóz.... nie widzę sensu by dalej ciągnąć tą dysputę i się sprzeczać... Twoja wypowiedź z deka zalatuje fanatyzmem - wyniki testów są jasne - więc próbujesz podważać profexjonalizm samych testów.... Lecz muszę Cię rozczarować... nie dośc że gość przeprowadził testy w środowiskach rzeczywistych to jeszcze uzył tych samych płyt głównych dla wszystkich C2D jedna płyta główna(ASUS P5W DH Deluxe (Intel 975X)) oraz dla wszystkich AMD X2 też jedna(ASUS M2N32-SLI Deluxe (Nvidia nForce 590 SLI)) , tych samych graf. i RAMów - wszystko to samo za wyjątkiem proców - jeśli uważasz to za nieprofesjonalne... że testy są niewierygodne... cóż...

 

 

zresztą to nie moja sprawa :-P Nie zamierzam się wdawać w jakieś głupie dysputy - dla mnie rzeczy są takie jakimi są naprawdę i nie staram się doszukiwać jakiś wydumanych teorii sposkowych - wynik to wyni i tyle. Ja napisałem jedynie artykuł na podstawie wyników B-) uważam to za dobry artykuł bo i dobrze się czyta i treściwy a nie zanudza czytelnika.

 

 

Druga rzecz - zważ że nie jest tu mowa o jakiejś tam grafie... tylko o GF8800 GTS i GTX dla którego nawet C2D z wolniejszym zegarem są wąskim gardłem - 650mln. tranzystorów - ok. 3-4 razy więcej niż w procesorach. 130W żwej mocy - jak to zabrzmiało ;p

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Gdzie ja coś takiego napisałem?? Czy aby napewno umiesz czytać? Radzę przeczytać jeszcze raz artykuł :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kyniek

 

ale o co tobie w ogole chodzi :| czy ty czytac nie umiesz ze zrozumieniem ? czy ja cokolwiek napisalem o twoim artykule ? w ogole mam wrazenie ze nie czytasz cudzych postow :| wiec powtorze po raz kolejny - mialem na mysli umiescic wyniki w tabelach nie na wykresach roznice % itp itd a ty mi piszesz o jakmis fanatyzmie :| :mur: a do tego dodalem ze nie zgadzam sie z tym ze zawsze c2d bedzie oplacalnym zakupem ( np jezeli tylko ktos gra wiec c2d 600 zl + 400 zl MB mu nie jest niezbedne) i daj spokoj z wrzutami na temat fanow bo nie taka byla moja inicjatywa tego tematu , masz racje w 1 - nie wdawaj sie w dysputy bo nie rozumiesz co pisza inny... :(

Edytowane przez guru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...