Skocz do zawartości
mbank

X700 I Problem Z Szybkosćią

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie znalazłem podobnego tematu, to założę nowy.

 

Mam Acera 3023 z X700 128 mb 1GB RAM itp. Na niektórych gierkach, np NFS U2 (gdzie gra chodzi pięknie na fulll detalach) mam czasem problemy z szybkością grafiki. Objawia się to tym, że jade sobie autem i raptem mam stopklatki szybkości ok 7fps przez ok 1 min. Co najlepsze, to nie przez światła, jakośc itp, bo dzieje się to przy tej samej lokacji, nic w otoczeniu prawie się nie zmienia.

Do tej pory zauważyłem to tylko w NFS więc dałem sobie spokój.

 

Dziś odpaliłem Commandosa Strike Force. Chodzi ładnie na fulla, ale są podobne objawy. Siadłem sobie przy działku i zacząłem strzelać. Nic dookoła się nie zmieniało a tu raptem znowu slajdy przez jakąś minutę i znowu jest dobrze. Te same objawy co w NFS.

 

Czym to jest spowodowane?

 

Sterowniki oryginalne (6.14.10.6525) system oryginalny z recovery.

NG OD i Omeg nie instaluje bo jak kiedyś je testowałem, to w 3d marku wieszała mi się grafa po paru testach - dlaczego tak się działo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rada:Kup se nowy komp (stacjonarny) -(notebooki-laptopy nie służą do grania!!!).

W takim razie dlaczego tworzy się sprzęt z np. GF7800? Dla grafików? Oni mają FireGL, czy Quadro.

 

A co do tematu- może taktowanie procka spada na skutek temperatury? Zainstaluj sobie RM Clock- można dać niższe napięcie zasilające, co pozwoli utrzymać max taktowanie przy bezpiecznej temperaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rada:Kup se nowy komp (stacjonarny) -(notebooki-laptopy nie służą do grania!!!).

Jak masz pisać takie głupoty to nic nie pisz!! :angry: Kolejny lamer...

 

_OskaR

Ale to występuje tylko w tych dwóch grach (jak na razie). W pozostałych (farcry, half life 2...) jest ok.

 

Thx.

Edytowane przez mbank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie znalazłem podobnego tematu, to założę nowy.

 

Mam Acera 3023 z X700 128 mb 1GB RAM itp. Na niektórych gierkach, np NFS U2 (gdzie gra chodzi pięknie na fulll detalach) mam czasem problemy z szybkością grafiki. Objawia się to tym, że jade sobie autem i raptem mam stopklatki szybkości ok 7fps przez ok 1 min. Co najlepsze, to nie przez światła, jakośc itp, bo dzieje się to przy tej samej lokacji, nic w otoczeniu prawie się nie zmienia.

Do tej pory zauważyłem to tylko w NFS więc dałem sobie spokój.

 

Dziś odpaliłem Commandosa Strike Force. Chodzi ładnie na fulla, ale są podobne objawy. Siadłem sobie przy działku i zacząłem strzelać. Nic dookoła się nie zmieniało a tu raptem znowu slajdy przez jakąś minutę i znowu jest dobrze. Te same objawy co w NFS.

 

Czym to jest spowodowane?

 

Sterowniki oryginalne (6.14.10.6525) system oryginalny z recovery.

NG OD i Omeg nie instaluje bo jak kiedyś je testowałem, to w 3d marku wieszała mi się grafa po paru testach - dlaczego tak się działo?

pierwsze co to HDD, mam tego samego lapka i w niektorych grach okazalo sie ze to waskie gardlo 4200 obr..;)

Przeskanuj HDD Regenaratorem, mysle ze masz BadBlocki:)

Drugie to nowe drivery,, mi najlepiej smiga na DH ZEROPOINT

 

Rada:Kup se nowy komp (stacjonarny) -(notebooki-laptopy nie służą do grania!!!).

w takim razie po co sie udzielasz??

Bosh... takich to chyba sieją:) bo ja nie wierze ze sie rodzą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk 4200RPM to faktycznie padaka ale radziłbym jeszcze sprawdzić na innych sterownikach do grafiki - Omega, NGO itp. Druga sprawa (jak już ktoś wspomniał) temperatura sprzętu - taktowanie procesora może spadać wraz z wzrostem temperatury na jednostce CPU - warto to sprawdzić ;)

 

 

Pozdrawiam

Poznaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk mam 5400 samsunga i1 gb ramu, więc to odpada. Zresztą NFS jest mniej wymagający niż na farcry, który chodzi bez problemu.

 

To chyba nie wina temperatury, bo by się to działo we wszystkich grach. Choć najczęściej zdarza się to jak wiatrak zaczyna wkręcać się na większe obroty, dziwne. Wydaje mi się, że to coś z ustawieniami, bo dotyczy to niektórych gier.

Wypróbuje te stery DH ZEROPOINT

 

A czy ktoś ma takie same problemy na tym sprzęcie (Aspire seria 302x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec kolego znalazlem odpowiedz na twoj problem:)

 

mialem to samo 2 dni temu... nagla zmułka podczas NFSU 2 :)

problem byl w tym ze pasta stracila swoje wlasciwosci, i po reinstalacji systemu CPU lecial na max Voltach :)

i przy 81*C taktowanie automatycznie spada do 800Mhz i jednoczesnie wydajnosc gry :)

 

ROZWIAZANIE:

- przesmaruj proca pasta Arctic Silver 5

- zainstaluj RMCLOCK i ustaw przy mnozniku x9 napiecie ok. 1225 - nie wiem czy dobrze pamietam, ale w granicach tego :) :) nizej tej wartosci u mnie juz sie restarty i zaciachy robią:)

 

Po tej akcji proc sie grzeje duzooo mniej, nie osiaga w stresie tych 81* w zwiazku z czym wyadjnosc nie spada :)

 

Pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie optymalna wartość napięcia na CPU przy 1,8 ghz to 1.275 poniżej się może zawieszać. Przy napięciu 800 mhz 0.950 inne niech ustawi automatycznie. Spróbuj takiego rozwiązania

Aha polecam rmclock w wersji 1.8. u mnie na wyższych jakoś dziwnie procek się angażował do obsługi tego programu.

 

pozdrawiam

Edytowane przez tomcio_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam problemy z modowalnymi sterami, zawiesza się grafa. Sprawdzę jeszcze czy to przez temperaturę.

 

Pasty nie zmienię bo mam kompa na gwarancji. Napięcia procka też nie obniżę bo mam wersje Semprona o nazwie "ROMA". Więc nie da się tego zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam problemy z modowalnymi sterami, zawiesza się grafa. Sprawdzę jeszcze czy to przez temperaturę.

 

Pasty nie zmienię bo mam kompa na gwarancji. Napięcia procka też nie obniżę bo mam wersje Semprona o nazwie "ROMA". Więc nie da się tego zrobi.

Z tego co wiem to w tych acerach jest tam swobodny dostęp i nie ma plomby gwarancyjnej, a jak nie zamierzasz tego ruszyć to chyba pozostaje Ci serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam problemy z modowalnymi sterami, zawiesza się grafa. Sprawdzę jeszcze czy to przez temperaturę.

 

Pasty nie zmienię bo mam kompa na gwarancji. Napięcia procka też nie obniżę bo mam wersje Semprona o nazwie "ROMA". Więc nie da się tego zrobi.

mam ten sam procek ROMA :)

DA SIE!! zainstaluj rmclock 2.0, dodaj mnoznik x4 z najnizszym napieciem, to jest standardowe napiecie dla Semorona:)

nastepnie dodaj maxymalny mnoznik z napieciem 1.250 czy jakos tak :)

pozniej dodaj reszte mnoznikow , ale zaznacz opcje zeby sam dobral napiecia:)

 

i z glowy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...