Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

jednak wystarczyło trochę poguglać... Wygląda na to, ze GT miał problemy min. z DVI czy kompozytowym, do momentu firmware'u niższego niż 1.11:/

 

I modele o niższym masowo były zwracane do producenta, by objawić sie min. u nas- mój GT ma 1.10. Kurcze, programator żaden problem, ale skąd wydłubać fw do lCD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony. Jak pisałem DVI nie działało teraz działa ale co sie stało to nie wiem. Moze jakas kolejnosc czynnosci ?

 

Jak przełącze obraz z DVI na VGA to nie moge przez dłuższa chwile patrzec.

 

monitor jest poprawnie wyswietlany przez menagera urządzeń chyba po zainstalowaniu EzTune. hmmmm moze DVi tez od tego zadziałało teraz mi przyszło na myśl?

 

najlepsze jest to ze monitor kupiłem z allegro za 970zł z minimalnym obtarciem matrycy na dole co nie jest zauwazalne. kabel dvi mam 18 pinowe.

 

nic lepszego za te pieniadze bym nie kupił wiec nawet nie testowałem czy sa badpixele czy ich nie ma . ja ich nie widze. i pomyslec ze szukałem monitora i podchodziłem do takich wynalazków jak Asus 192VW w mediamarkecie :) za 800 zł bez DVI i regulacji wysokosci.

 

jak cos słuze pomoca .

 

aha teraz monitor chodzi na asusie 9600pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony. Jak pisałem DVI nie działało teraz działa ale co sie stało to nie wiem. Moze jakas kolejnosc czynnosci ?

 

Jak przełącze obraz z DVI na VGA to nie moge przez dłuższa chwile patrzec.

 

monitor jest poprawnie wyswietlany przez menagera urządzeń chyba po zainstalowaniu EzTune. hmmmm moze DVi tez od tego zadziałało teraz mi przyszło na myśl?

hm, to ciekaw jestem strasznie tej jakości via DVI:)

Po prostu nie chce mi się wysyłać monitora na gwarancję:/

Kolejnośc czynności- cóż- u mnie EzTune w dwóch wersjach niestety nie pomógł, ciągle mam analog input, sterowniki, czy to Omegi czy najnowsze CCC wskazują tylko jedno urządzenie. Spróbuję dziś podpiąć przejściówki do obu gniazd DVI i połączyć je kablem VGA:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od kogo go kupiles? masz gwarancje?

kupilem od firmy FUNTECH nick moze byc inny. 3 letnia gwarancja door-to-door.

 

z tego co sie orientowałem wszyscy z allegro maja prawdopodobnie z jednego zródła którym jest jakis magazyn. kilku allegrowiczów to 1 osoba z XX w nickach i daja gwarancje 1 rok bez door-to-door.

 

co do DVI nie wiem czy mozna mówić tu o jakosci ale widze wyrazna roznice po przełączeniu z VGA na DVI. na DVI obraz jest jakis wyrażniejszy i lepiej sie patrzy.

 

zauwazyłem jeszcze jedna dziwna rzecz. kiedy mam sygnał z DVI nie moge ogladac plikow AVI. poprostu jest ciemny ekran. dzwiek jest a obrazu nie. z plikami MPG jest natominast ok.

kiedy przełącze na VGA wszystko chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi chodzić wszystko po DVI - może trzeba pobawić się sterownikami karty?

Ja uznaje swój zakup jak narazie jako strzał w dziesiątke - pracuje na DVI ale używam tez VGA jak mam podpięte 2 komputery - wtedy PIP wydaje się być super rozwiązaniem i się sprawdza.

 

Ja kupiłem w proline i mam 3 lata door to door.

Pozdrawiam z zycze miłego uzytkowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba poddaje : przetestowałem 6 monitorów, wszystkie z komputronika, testowane w 2 salonach : 5 miało walnięte piksele, najczęściej po jednym pixeli i jakieś syfy od środka na matrycy a jeden miał super matryce ale uwalone DVI. Gdzieś mam nawet spisane numery seryjne 4 z nich. Polityka komputronika jest taka że krążą po całej Polsce aż ktoś je kupi...

 

Z komputronika rezygnuje ale nie z tego modelu, może ktoś zna jakaś firmę która testuje monitory przed wysyłka i za dopłata daje gwarancje że są sprawne + czas dla kupującego na testy?

 

Ew jakaś alternatywa dla tego monitora w cenie max 400 pln większej:

 

podobna matryca

bez głośników

20-21" panorama

z regulacją wysokości

najlepiej czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień,kolejny (7!) gateway przetestowany.

Inny sklep, matryca bez pikseli ale z jakimś cholernym paprochem wewnątrz wielkości 1 cm. Można niby dokupić dodatkową gwarancję na martwe /uszkodzone piksele ale takich zanieczyszczeń ona nie obejmuje. Nie zdecydowałem się na zakup... dla mnie matryca za ta kasę ma być całkowicie wolna od uszkodzeń zniekształceń.

 

Jutro robie ostatni rajd (jeśli załatwię auto) po Śląsku, jak nie wypali szukam czegoś innego.

 

Marcin_gps ---> czy to przypadkiem nie Ty wcześniej pisałeś o beznadziejnej (fioletowej) czerni w tym modelu i na matrycach tego typu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps ---> czy to przypadkiem nie Ty wcześniej pisałeś o beznadziejnej (fioletowej) czerni w tym modelu i na matrycach tego typu?

tak pisał :lol:

widzialem ten monitor - beznadziejne podswietlenie, jak patrzysz spod kąta jakiegos kolorki przybieraja wlasnie takiej fioletowej barwy...

lipa

 

a co do gatewaya faktycznie chyba lepiej kupic 400zl drozszy monitor a nie oszczedzac i pozniej miec problemy:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda tak jakbyście już wykupili te kilka dobrych monitorów u został sam... importerowi gratulujemy udanego interesu.

 

 

genghiskhan --> skoro nie ten nec to co innego polecasz? Samsung na tej samej matrycy go ten nieszczęsny Gateway miewa input lagi,nec odpada a della mało kto sprzedaje w PL... wychodzi że trzeba kupić coś taniego na TN i jeszcze dołożyć sobie kolejne 2 dioptrie i będzie ok...

 

 

Widział ktoś może jakieś testy, recenzje na polskich portalach? Jeśli takowe były to co, wysłali im kontener monitorów żeby znaleziono dobry?

Edytowane przez john_doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pisał :lol:

widzialem ten monitor - beznadziejne podswietlenie, jak patrzysz spod kąta jakiegos kolorki przybieraja wlasnie takiej fioletowej barwy...

lipa

To albo ja mam zajebisty egzemplarz, albo (bez obrazy) masz cos z oczami, bo u mnie zadne fioletowienie obrazu nie wystepuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi ---> genghiskhan mial chyba na myśli tego NECa WGX2 pisząc o kolorach, zwłaszcza czarnym. I to, poza ceną mnie odstrasza od tego modelu.

 

 

To ciekawe, w proline Gateway 2185W jest ponoć 2 monitorem na liście bestsellerów w kategorii monitorów LCD.. albo kupujący są ślepi,albo im to nie przeszkadza,albo zostały w magazynach same szroty. Skoro dzwonie do salonu a facet mi mówi ze ma 2 egzemplarze z czego jeden wrócił bo klient oddał... zakłada że ten drugi też jest walnięty...

 

No nic sprawdzę jutro w okolicy Katowic te sklepy gdzie go znalazłem w ofercie,jak nie wyjdzie to chyba wezmę tego neca bo Dell 2007WFP chyba nigdzie nie jest sprzedawany, jakiś rarytas czy co?

Edytowane przez john_doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro pojawiły się Dell'e 2007WFP w miarę rozsądnej cenie - 1550zł (EDIT: nie zauważyłem, że mają krótszą gwarancję...). niestety chyba żaden sklep nie prowadzi sprzedaży monitorów Dell'a więc zakup też będzie loterią :(

 

szkoda, że do Polski trafiło tyle kiepskiej jakości Gateway'ów. monitor bardzo fajny ale też nie widziałem w pełni sprawnego egzemplarza...

 

I to, poza ceną mnie odstrasza od tego modelu.

a mnie szyba :D Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s-pva sa montowane np w tv z wyzszej półki - wlasnie ze wzgędu na kolory i kąty widzenia.....hmmm s-ips IMHO jest gorsze.....

 

a co do wychwalania gatka w proline..... no jasne - bierzcie pod uwage to co proline pisze - bo sie dobrze sprzedaje to musi byc dobre.... asrocki tez sie tam dobrze sprzedaja a kazdy wie co to za plytki....

 

ja nadal obstawiam samsunga 215TW - i jakos pytalem sie ludzi o tego input laga.... hmmm duzo z nich nie zauwazylo nic takiego

 

ode mnei na razie tyla ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny dzień łowów... miejsce akcji - proline Katowice.

 

Pierwszy Gateway odpadł od razu po wypakowaniu, zwalony miał pivot i opadał w dół.

Drugi miał podrapana mocno matrycę. Cierpliwy sprzedawca dostarczył kolejne pudełko,chyba widział desperację w moim spojrzeniu.

Trzeci okazał się wreszcie pełnosprawnym monitorem. W domu sprawdziłem tylko DVI czego się nie dało zrobić na miejscu. Matryca bez bad pixeli czy paprochów od środka, DVI działa,o dziwo pivot trzyma wszelkie ustawienia i można go prosto w pionie postawić. Zasilanie nie syczy... oby tak dalej, jeśli się nic nie zepsuje to będzie super

 

Reasumując : dopiero 10 (dziesiąty!!!) testowny monitor okazał się egzemplarzem bez wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

john_doe i jak tam wrażenia z użytkowania? wszystko działa jak powinno? ;)

 

o dziwo,na razie tak, nie testowałem innych złącz bo nie mam jak i nie czuje potrzeby. Jutro jak się przemogę to sprawdzę hub USB.

 

Cholera,przydałyby się jakieś sterowniki do tego Gatka.

Jedyny minus tego monitora to nerwy jakie straciłem na jazdach pociągami z nim i kasa na bilety, telefony.

No i to że uzależnia, dziwnie się siedzi później przy tradycyjnych LCD 4:3

Ze nie wspomnę o tym że grafe wypadałoby zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw czy któryś z forumowicz podpinał pod tego gatka Xboxa 360 ?! Jeżeli tak to przez vga czy component :)?!

 

Ja swój monitor kupiłem z allegro niewiele ponad 700zł. Ma niewielką rysę i malutkie przebarwienie w rogu które w ogóle nie przeszkadza. Pivot sprawny, wszystko o dziwo działa. Matryca czyściutka.

Póki co jestem zadowolony :)!

I czy Ci którzy go jeszcze mają mogą podać ustawienia kolorów na jakich pracują ?!

 

pozdrawiam

Edytowane przez Kaeshiya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy użytkownicy GATEWAYÓW 2185 mogli by odczytać za pomocą programiku DisplayTuner:

http://www.nicomsoft.com/dtuner/

(lub dołączonego do monitora eztune)-

 

- informacje z zakładki INFO dotyczące czasu pracy monitora?

 

Ciekawy jestem czy te monitory mają przebieg poniżej <1000h (czy są nowe egzemplarze) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy użytkownicy GATEWAYÓW 2185 mogli by odczytać za pomocą programiku DisplayTuner:

Ciekawy jestem czy te monitory mają przebieg poniżej <1000h (czy są nowe egzemplarze) ...

według displaytuner :

- produkcja 46 tydzień 2005

- 31517 h

 

eztune również podaje 46 tydzień 2005, a godzin nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...