Skocz do zawartości
fuxmen

Coolermaster Aero I Duza Temp ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem. Mam wentylator Coolermaster Aero 7+(tak mi sie wydaję to ten miedziany) i po zmianie płyty podkręciłem do tego co mam w podpisie.

Pasta na procesorze to jakaś zwykła silikonowa nałożone jej jest odpowiednio. Temperatura w budzie pokazuje 31st, ale nie chce w to wierzyć bo jest otwarta a w pokoju mam max 23st. Jak puszcze go na maxa to zaraz spada więc czujnik jest gdzieś blisko na to wychodzi.

I ku mojemu zdziwieniu oto moje temperatury:

Zwykła praca w windzie 5-20%uzycia proca na min. obrotach 54-56st

Prime to nawet nie puszczam na minimalnych ale by przebiło 60 i to grubo.

Na maxymalnych nie chce zejść poniżej 50st może sporadycznie.

Jak dla mnie to są tragiczne temperatury. Mam racje?

 

I jeszcze jedno mi sie wydaje ze ten wiatrak niby taki wyszukany innowacyjny a na maxa chodzi jak suszarka a dmucha chyba mniej niz moj 92x92 puszczony na 5v co owiewa dyski. Wymienic wiatrak na zwykłą 8? lub 92 z przejsciowka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempe podaje z motherboard monitor wiec nie wiem którą on czyta... zaraz ten progs sciagne i zobacze.. kurde na google mi jakies inne programy wychodza jak to wpisze... jeden link prowadzi do athlon cpu soft cooler czyzby to to? i powiedz w czym ty odczytujesz temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma jest za slaby dla twojego cpu

tak się chłopcze składa, że bredzisz :mad:

 

używałem tego coolera 2 latka i na AXP 1466MHz@2267 1,75V na NF7 w Prime osiągał 60*C normalnie około 40*C w wmiare dobrze wietrzonej obudowie.

Z tym że ja wyje... orginalną turbinkę która tragicznie hałasowała i w jej miejsce zapodałem wiatrak Spire 80mm puszczony na ok 7V - nadmienię, że idealnie pasuje w miejsce turbinki.

 

fuxmen sprawdzałeś organoleptycznie czy cooler parzy ?? NF7 zawyżał temp. dioda była niezbyt dokładnie skalibrowana!!!

 

a tak to kiedyś u mnie wyglądało :D dawne czasy :D

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tylko ciepły to zapodaj Prima!

 

znalazłem jeszcze nowszą fotke tu Aero 7+ Spire podczas szybkiego testu Palita, potem ofkors na wszystko przyszła woda :D

Radził sobie dzielnie :D

 

A cooler przymocowany do Asrocka na trytki :lol:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, przepraszam za brak odp ale mialem opoźnioną nomifikacje e-mail, co do napiecia to i tak zjechalem na 1.77v przy 1.75 prime juz sie wykopuje różnie po kilku min. Właśnie mi się wydaje że ta turbina jest nie proporcjonalnie wydajna do wyglądu ;/, mam zamiar przylepic na NB inny radiator bo ten org z wiatrakiem to porażka to może faktycznie by puścił jakiegoś fana 12CM co polecacie? moze z allegro? Pamiątki też by moglo owiać wkoncu chodzą na 440mhz +0,1v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odkopie na chwilę topic moze się ktoś wypowie, zastnawialem sie nad przejsciowka 80>120mm i zalozeniem jakiegos wiatraka na to bo w lecie musialem proca skrecic na 2ghz bo by sie chyba zfajczył :D, nie wiem ja wy ale jak dla mnie ta turbina to tylko wyglada i nawet przy max obrotach nie ma wydajnosci jak zwykly wiatrak, a chodzi jak sieczkarnia do zboża, jai byście wiatrak mi doradzili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast wentylatorów 120mm i przejściówek warto po prostu wymienić całe chłodzenie?

 

O ile miałbyś wybrać dobry wentylator to cena będzie tylko nieco większa (razem z przejściówką).

 

Np. taki Zalman. I będzie i ciszej i chłodniej.

 

Ofkors, jeśli mimo to wolałbyś wentylator z przejściówką to wybierz jakiś wentylator o rpm ustalonych na z 1200 - to powinno wystarczyć przy umiarkowanej słyszalności. Tutaj podałem kilka przykładów.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...