Skocz do zawartości
gentillo

Problem Z Zabezpieczniami

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to do końca dobre subforum do tego tematu. Ale tak naprawdę nie bardzo jest go gdzie indziej umieścić. Ale do rzeczy. Posiadam służbowego laptopa HP nx6110. Windows XP prof. Mam status użytkownika z mocno ograniczonymi możliwościami i zablokowanym dostępem do wielu funkcji. Nie zależy mi na większości z nich. Ale bardzo istotna jest dla mnie jedna. Chodzi mi o możliwość zmiany czasu systemowego. W systemie nie mogę tego zrobić. Próbowałem przez zmianę w biosie. Ale albo tam też jest to zablokowane, albo nie ma tam w ogóle takiej funkcji. Nie mogę jej przynajmniej znaleźć. No i moje pytanie jest następujące. Czy istnieje jakiś realny sposób na ominięcie zabezpieczeń i na zmianę czasu systemowego? Tak naprawdę chodzi mi o "oszukanie" aplikacji która podczas działania zapisuje czas. A pobiera go właśnie z systemowego zegarka. Może ją dałoby się jakoś "zrobić w konia"? Być może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie, albo przynajmniej miałby sugestię gdzie ewentualnie szukać?

Edytowane przez gentillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bawiłem się w edycję BIOSu z niskiego poziomu poprzez porty pod DOSem. Może później coś naskrobię na ten temat (jeśli będziesz zainteresowany).

 

 

EDIT1:

 

Wyjątkowo ciężko mi się dziś myśli -> DOS - polecenie time.

 

 

EDIT2:

 

Możesz też spróbować uruchomić time z poziomu windowsa. Jeżeli nie masz dostępu do konsoli to umieść to polecenie w pliku wsadowym (bat).

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...