Skocz do zawartości
Relient

Czy To Się Opłaca I Czy Będzie Działać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuje zakup nowego komputera, nie za bardzo jestem teraz na czasie, co się opłaca kupić i żeby to się jeszcze ze sobą nie gryzło wiec proszę o pomoc. Na nowy komputer chce przeznaczyć kwotę 3000 zł (bez monitora). Zależy mi na tym żeby wszystko kupić w jednym sklepie (jak najtańszym w obrębie Katowic) Wydaje mi się ze najtańszy to Proline W ogóle to z tą maszynka chciałem czekać do 22 kwietnia bo Inlet podobno planuje obniżkę cen (Artykuł) Tylko pytanie brzmi czy mi sie opłaca czekać?? Na dzień dzisiejszy poskładałem sobie takie cos:

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E6300 1.86 GHz s. 775 Box ---- 699 zł (link)

Chłodzenie: Arctic Cooling Freezer 7 Pro --- 69zł (link)

Płyta główna: Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650 SLI Socket775 --- 443 zł (link)

Karta graficzna: Galaxy GF 7900GS 512MB 256Bit PCI-E DDR3 2 ns --- 695 zł (link)

Pamięć: TwinMos 1024MB DDR2-667 --- 249 zł x 2(link)

Dysk: Seagate ST3250620AS 250GB sATA II 16MB --- 285 zł (link)

Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt --- 205 zł (link)

Obudowa: I-BOX LYNX 2683D Z WYŚWIETLACZEM LCD --- 114 zł (z allegro link)

 

Pytanie moje brzmi, czy to będzie działać? Co zostawić? Co wymienić na lepsze a co na gorsze? I czy opłaca mi się czekać na ta obniżkę cen Intela? Z góry dzięki za pomoc

 

Pozdrawaim.

Edytowane przez Relient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego posta zaktualizowałem :) dzięki za rady :) tylko mam jeszcze jedno pytanie. Opłaca mi sie czekać na to, co zrobi Intel w kwietniu? A mianowicie na wypuszczenie nowych procesorów

W kwietniu rozpocznie się sprzedaż układu E4400 (2 GHz, 2MB L2, FSB 800 MHz), którego cenę wyznaczono na 133 dolary.

oraz

E6420 i E6320. Są to odpowiedniki swoich starszych braci, które wyposażono nie w 2 MB, lecz 4 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu.

Tak bym sie nad tym nie zastanawiał, tylko ze mój obecny komputer oberwał całkiem niedawno piorunem podczas burzy :mur: i teraz ciągnie ostatkiem sił, ale te dwa miesiące do tego 22 kwietnia był bym wstanie jeszcze jakoś wytrzymać, :) tylko czy mi sie to opłaca?? Bo jak mam na tym zaoszczędzić 100 -150 zł to ja dziękuje i kupuje teraz ale jeśli te nowe procki maja sie okazać dużo lepsze od tego co teraz chce kupić i w dodatku za dość rozsądną cenę to wtedy mogę czekać HELP ME :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak idzie czekać do usranej smierci, zaczekasz do kwietnia a tu znów news od intela że w czerwcu intel wypuszcza nowe core E4100 które zjada E6600 czy coś :-P :-P , ja bym nie czekał i kupił teraz E4300 lub E6300.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cholerny problem, a mianowicie:

 

1.Gadałem ze znajomy, co robi w sklepie komputerowym i mi pado że płyta Asus P5N-E SLI jest bardzo dobra, tylko ze jest awaryjna i ludzie bardzo często przynoszą mu ja z reklamacją i radził by mi żebym kupił Gigabyte GA-965P-DS3 a już najbardziej poleca mi Gigabyte GA-965P-DS4 jeśli mam trochę więcej kasy :)

2.Jeśli chodzi o grafikę to ja wybrałem Galaxy GF 7900GS 512MB 256Bit PCI-E DDR3 2 ns natomiast, uslyszalem, że lepiej wziąć kartę graficzna, co ma mniej pamięci za to mniejszy czas dostępu i podobno bardzo dobra karta graficzna to Gigabyte GF 7900GS 256MB/256bit DDR3

3.Jeśli chodzi o procka to usłyszałem opinie ze E43 to to jest po prostu Pentium D tylko ze trochę bardziej rozbudowany (czy coś w tym stylu :lol: ) i lepszy jest E63 gdyż to jest najtańszy z prawdziwych procesorów dwurdzeniowych. Na tym sie w ogóle nie znam i czekam na waszą opinie z reszta tak samo jak we wszystkich tych punktach :)

4.Słyszał ktoś z was o zasilaczu TACAN 380-U01?? Bo podobno bardzo dobry a ja nie potrafię znaleźć jego specyfikacji.

 

I co wy na to wszystko?? Bo ostatnio zauważam ze ile ludzi tyle opinii :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. Nie wypowiem się na temat awaryjnosci, ale wszystkie płyty które wymieniłeś są ok.

 

ad2. Bierz galaxy lepiej się kręci i zawsze dodatkowe 256MB się przyda

 

ad.3 bzdury jakies, E4300 to prawie to samo co E6300. Zaletą jest magistrala 200MHz i mnoznik 9 dzięki czemu łatwiej go podkrecić. A z pentium D ma niewiele wspólnego.

 

ad4. Nie TACAN a TAGAN - teraz juz nie powinno być problemów ze znalezieniem specyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Lepiej poczytaj temat o tej płycie. I nie słuchaj sprzedawców, bo sprzeda ci to, co mu zalega na magazynie.

2. Weź Galaxy GeForce 7900GS 1.2ns 256MB DDR3 Zalman. W arche.net.pl jak kupowałem to stała za 666 zł z wysyłką za pobraniem.

3. Kto napisał te bzdury? Jakieś DN :lol2: :damage_wall: ?

4. Huntkey 350W i kropka (ten Tagan to stara konstrukcja).

 

Nurel_ To nie ta Galaxy. To szajs z pamięciami 2ns i głośnym wiatraczkiem bez Zalmana. Koleś z Proline też mi to chciał wcisnąć, ale się nie dałem i kupiłem w Arche to, co napisałem w punktcie 2. E4300 - wada to brak technologii Wirtualizacji, ale komu to potrzebne?

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Mam cholerny problem, a mianowicie:

 

1.Gadałem ze znajomy, co robi w sklepie komputerowym i mi pado że płyta Asus P5N-E SLI jest bardzo dobra, tylko ze jest awaryjna i ludzie bardzo często przynoszą mu ja z reklamacją i radził by mi żebym kupił Gigabyte GA-965P-DS3 a już najbardziej poleca mi Gigabyte GA-965P-DS4 jeśli mam trochę więcej kasy :)

2.Jeśli chodzi o grafikę to ja wybrałem Galaxy GF 7900GS 512MB 256Bit PCI-E DDR3 2 ns natomiast, uslyszalem, że lepiej wziąć kartę graficzna, co ma mniej pamięci za to mniejszy czas dostępu i podobno bardzo dobra karta graficzna to Gigabyte GF 7900GS 256MB/256bit DDR3

3.Jeśli chodzi o procka to usłyszałem opinie ze E43 to to jest po prostu Pentium D tylko ze trochę bardziej rozbudowany (czy coś w tym stylu :lol: ) i lepszy jest E63 gdyż to jest najtańszy z prawdziwych procesorów dwurdzeniowych. Na tym sie w ogóle nie znam i czekam na waszą opinie z reszta tak samo jak we wszystkich tych punktach :)

4.Słyszał ktoś z was o zasilaczu TACAN 380-U01?? Bo podobno bardzo dobry a ja nie potrafię znaleźć jego specyfikacji.

 

I co wy na to wszystko?? Bo ostatnio zauważam ze ile ludzi tyle opinii :damage_wall:

1. P5N-e Sli. Co do padania i problemach z Asusami to najwięcej takich opinii słyszałem od posiadaczy płyt głównych innych producentów...

2. Grafika 256MB wystarczy do 512 nie opłaca się dokładać różnicy w większości gier nie odczujesz :wink: Ja wybrałem palita 1.4ns 256MB tak dobrze jak Galaxy się nie kręci ale za to 100zł na coś z serii 8xxx lub R600 odłożone :)

3. Hmm niech zgadnę pewnie Ci to powiedział jakiś posiadacz AMD co w życiu tego proca na oczy nie widział ?

4. Huntkey dobry w sumie ja mam Chiefteka 450W bo HK nie było i nie narzekam.

 

A tego GF Gigabyte też Ci kolega polecił ten sam co płyte gigabytea? Lipa a w dodatku droga lepiej kup Galaxy lub Palita 256MB 1.2 lub 1.4 ns.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten sam, wszystkie zmiany co napisałem poprzednio to on mi doradził bo pracuje w sklepie komputerowym i zastanawiałem sie czy by u niego kompa nie poskładać ale dla pewności wolałem napisać jeszcze posta na forum :) żeby czasem sie nie władować w jakie g... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

No to chyba fanem Gigabyte jest :P Ja bym radził najpierw poskładać w internecie kompa w jakichś tanich i dobrych sklepach jak imperium.net.pl i zobaczyć ile wyjdzie. Koledze też ostatnio znajomy składał kompa... nieźle go przyciął :wink:

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Huntkey własnie ma ok 450W realnej mocy, on tylko na nalepce ma 350W ;] wiec bierz huntkey'a.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba fanem Gigabyte jest :P Ja bym radził najpierw poskładać w internecie kompa w jakichś tanich i dobrych sklepach jak proline.pl czy imperium.net.pl i zobaczyć ile wyjdzie. Koledze też ostatnio znajomy składał kompa... nieźle go przyciął :wink:

Od kiedy proline.pl jest dobrym sklepem (internetowym zamawiając przez internet w centrali nawet może być) każda filia jest tylko porażką (brak rzeczy na stanie, nawet do 15 dni trzeba czekać na daną rzecz i mały wybór podzespołów, brak wielu firm (dlatego jesli chodzi o sklep internetowy to jest za mało, każdy inny ma wszystkie firmy, proline ma 3 do 4 (np. plyty glowne)

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Od kiedy proline.pl jest dobrym sklepem (internetowym zamawiając przez internet w centrali nawet może być) każda filia jest tylko porażką (brak rzeczy na stanie, nawet do 15 dni trzeba czekać na daną rzecz i mały wybór podzespołów, brak wielu firm (dlatego jesli chodzi o sklep internetowy to jest za mało, każdy inny ma wszystkie firmy, proline ma 3 do 4 (np. plyty glowne)

A to nie wiedziałem, że aż taka kicha ale ceny zawsze można zobaczyć i przyjąć jako poglądowe by zauważyć czy kolega czasem nas nie przytnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline był dobrym sklep, tego nie można zarzucić firmie, ale był. Teraz co się dzieje, ich np. liczba zasilaczy woła o pomstę do niema, zamiast oferować 500 różnych modeli Galaxy, wzieli by pod skrzydła np. Palita, zamiast tych słabych i śmiesznych płyt głównych mogli brać najlepsze z Biostara, Abita (nie wszystkie, ale to nie jest problem poczytać, przecież zatrudnienie takiej jednej osoby, nie jest kosztem tylko inwestycją). Panowie prezesi wiedza lepiej.

 

Szkoda, że w Katowicahc nie ma fili Znaku, Apollo, Esc, Gralu czy czegokolwiek innego. Poprostu w Katowicach nie ma pożądnego sklepu, a o giełdzie nie mówią, bo to jest śmiech na sali, wszyscy sprzedawają gigabyte i msi to wszystko! Ceny ramów są jak pół roku temu, no nic!

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdzie jest najlepiej kupować w Katowicach, lub okolicach (Sosnowiec, Chorzów, Mysłowice, itp.)?? Jak nie Proline to co?? Bo jakoś nie mam aż takiego zaufania do sklepów internetowych, żeby takie rzeczy zamawiać i liczyć na to ze kurier będzie na tyle miły żeby sie delikatnie obchodzić z paczką, dlatego wolałbym jakiś normalny sklep, wiecie taki murowany :mrgreen: i żeby sie tam nie czekało 2 tygodnie na sprzęt, żeby był dość duży wybór, znośne ceny i żeby dużo mieli na miejscu :). Jakieś sugestie??

Edytowane przez Relient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja składałem już dwa zestawy w dwóch różnych sklepach internetowych, wszystko ok.

 

 

Mam dwóch znajomych którzy składali komputer do 2.500 i 4.000 niestety byli na tyle niecierpliwy, że kupili gorsze w proline, czasem nawet nie bylo danej rzeczy to jeszcze gorsza niżby kupili w sklepach internetowych.

 

 

Nie wiem czy kiedyś to właściciele tych sklepów przeczytają, ale fajnie byłoby postawić filie w Katowicach, przecież to największy rejon i najbardziej chłonny w całej Polsce!

 

W samych Katowicach są cztery sklepy na krzyż ( w tym ich asortyment jest żałosny, ceny kosmiczne i przeważnie trzeba czekać dzień lub dwa jak sprowadzą).

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Apollo :)

Niskie ceny. ;] Dużo niższe niż w proline

Ostatnio robiłem porównanie cen kilku sklepów komputerowych...

Komputronik, Apollo, Proline, Znak, Esc i wypadło, że najtaniej w Apollo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc :) części już kupiłem :) a czego nie było w shop’ach to pozamawiałem na necie :) Jeszcze raz dzięki :) Teraz biorę sie za czytanie FAQ :damage_wall: , a potem zacznę sie udzielać w innych działach :evil: bo będę sie brał za OC, a jeszcze nigdy tego nie robiłem. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...