Skocz do zawartości
f3nikz

Tania Karta Graf. Na Pci-e!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuję taniej karty graficznej do góra 300..

 

Moja konfiguracja:

 

mobo: gigabyte i965p ds4

proc: pentium d 3.0 ghz 2x2mb cache

pamięć: 2x512mb OCZ PLATINUM EDITION XTC 800mhz timingi 4-5-4-15

dyski twarde: 1xSamsung 200GB sata + 1xWD 250GB 16mb SATA

2 nagrywarki dvd -> samsung w162L + pioneer 111L

 

 

W zasadzie to nie mam zapędów do mega wydajności i overclockingu... Potrzebuję kartę na PCI-E na szybko, taką na których odpale nowsze gry i na której vista da radę..

 

Wogóle co myślicie o tej konfiguracji PC?? Czy da radę jeśli chodzi o uwczesne realia ??

 

Podajcie wasze typy, czekam na wasze opinie..

Edytowane przez f3nikz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 7100 nie odpalisz nowszych gier, nawet się nie przymierzaj [;. Za 230 zlotych raczej nic dobrego nie kupisz, niestety.

Dorzuć 50 złotych do tej karty i kup sobie to

 

http://allegro.pl/item167662904__gainward_...dr2_gw_24_.html

 

W "coś" już na tym zagrasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie macie racje.. 7300GT starczyło by do call of duty 2, nba 2007, nfs nowego?? Nikt nie mówi o grze na max detalach bo to impossible ale medium byłoby miło już.. Miałem ati 9600 pro ale musiałem się pozbyć bo to z poprzedniego kompa było i w dodatku na agp. Więc załóżmy, że doradźcie coś do 300 zł na czym pójdą mi w miare dobrze gry itp. bo chyba komp nie jest zły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też osobiście wybrałbym Galaxy 7300GT Zalman. Po OC w NFS Carbon można na max wszystko grać płynnie :) W CoD2 i NBA w takim razie również :) lepsza oczywiście 7600GS ale wiadomo że cena też "lepsza". Za ok 300zł nic lepszego nie znajdziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam to:

http://allegro.pl/item166633919_galaxy_730...n_radiator.html

Chyba że możesz dołożyć jeszcze troche to takie coś:

http://allegro.pl/item166850688_palit_gf_7...ic_raty_0_.html

Albo odpowiednik od Galaxy. Z tych dwóch wybrałbym 7300gt od galaxy, imho lepiej się prezentuje i ma bardzo duze możliwości oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7300 zamiast 7600 ??!! Chyba nie... (nie mówie o ekstremalnym oc 7300 z pomocą zalmana ;))

A w czym ma pomóc Zalman w podkręcaniu?? Jedynie obniży temperature.

A czy ktoś tutaj mówi o ekstremalnym OC?? Po prostru żeby wykorzystać pełen potencjał 12 PS to muszi być wysoko taktowana pamięć. A nawet jeśli komuś przyjdzie na myśl extremalne OC to w przypadku Galaxy nie powoduje to utraty gwarancji :) i jeszcze sprawa Zalmana który jest naprawde cichy i wyjątkowo wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chodziło mi o obniżeniu temp , dzięki czemu możliwe jest wyciśnięcie kilku dodatkowych MHZ no i cisza i spokój ;)

EDIT

Fakt źle się wyraziłem - wyszło na to że zalman pomaga bezpośrednio w OC x]

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No każdy przedstawił swoją subiektywną ocenę (przynajmniej ja ;) )

Ja polecam Galaxy. Palit może i ma więcej potoków i może być minimalnie szybszy (po OC) ale jest za to droższy o ok 10% a nie wiem czy o tyle będzie szybciej chodzić. Myślę że nie. I tylko od Ciebie zalwży czy wolisz dopłacić i czy reszta sprzętu da rade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz tylko w rozdzielczościach 1024-768 to 128mb pamięci w zupełności wystarczy.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz tylko w rozdzielczościach 1024-768 to 128mb pamięci w zupełności wystarczy.

No ja na moim Galaxy 7300GT Zalman po OC grałem w 1280x1024 w FarCry na max z HDR wpełni płynnie. W NFS Carbon już tylko 1024x768 ale też na MAX z FSAA i FA. Tylko komp musi mieć minimum 1024MB ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też dołoże swoje 3 grosze do dyskusji :wink:

 

Jako zadowolony posiadasz palita 7600gs sonic polecam tę kartę każdemu kto nie śpi na kasie a chce pośmigać w nowsze (myslę że najnowsze również) gierki.

 

Karta nie ma sobie równych pod względem cena/wydajność. Oczywiście mówimy o wydajności po OC B) Egzemplarz, który posiadam ze standardowych taktów 450/1000 bez najmniejszych problemów i bez stosowania Vmodów przetaktowałem na 530/1500. Myslę, że nie są to wartości maksymalne i jeszcze coś z tej karciochy wycisne :D Wartości te wziąłem od tak z powietrza: przesunąłem suwaki w RT zapisałem, potestowałem w 3Dmarkach i paru gierkach (NFS C, FarCry). Wszystko śmiga pieknie.

Chłodziene na karcie jest wydajne i ciche. Powiem nawet, że bez problemu może konkurować z zalmankami na kartach Galaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalin20, napisz coś więcej o chłodzeniu tego Palita, bo słyszałem że tych kart z tym czarnym wentylatorem już nie ma a one były ponoć ciche, a te co teraz są w sprzedaży jakieś z biało-zielonym czy coś są podobno głośne??? Gdzie kupiłeś swojego palita i za ile???

 

A tak w ogóle to przyłacze się do tematu, kupuje sobie grafe do drugiego kompa, max $ chce dać 350zł i zastanawiam się nad tymi 3'ma kartami:

 

Galaxy 7300GT 128MB DDR3 1.4ns ZALMAN cena ok 300zł

 

Galaxy 7600GS 128MB DDR3 1.4ns bez zalmana cena 329zł ( w jakimś tam sklepie nie pamietam :-P )

 

Palit 7600GS Sonic 256MB DDR3 339zł w esc.pl i tu pytanie bo na karcie siedzi pewnie te zielono-białe chłodzenie a ono podobno do kitu jest???

 

Co wybrać z tych 3 kart ???

 

PS czy pomiedzy galaxy 7600gs z zalmanem i bez zalmana jest jakas zauważalna róznica pod wzgledem oc ???

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi ostatnio kupiłem Palit 7600GS ddr3 sonic 256mb i smiga aż miło;ddd Jeśli chodzi o CISZE to właśnie polecam tego palita z dopiskiem SONIC i z czarnym wentylatorem. Palit się ładnie kręci no ale Galaxy również ostro daje rade;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalin20, napisz coś więcej o chłodzeniu tego Palita, bo słyszałem że tych kart z tym czarnym wentylatorem już nie ma a one były ponoć ciche, a te co teraz są w sprzedaży jakieś z biało-zielonym czy coś są podobno głośne??? Gdzie kupiłeś swojego palita i za ile???

 

A tak w ogóle to przyłacze się do tematu, kupuje sobie grafe do drugiego kompa, max $ chce dać 350zł i zastanawiam się nad tymi 3'ma kartami:

 

Galaxy 7300GT 128MB DDR3 1.4ns ZALMAN cena ok 300zł

 

Galaxy 7600GS 128MB DDR3 1.4ns bez zalmana cena 329zł ( w jakimś tam sklepie nie pamietam :-P )

 

Palit 7600GS Sonic 256MB DDR3 339zł w esc.pl i tu pytanie bo na karcie siedzi pewnie te zielono-białe chłodzenie a ono podobno do kitu jest???

 

Co wybrać z tych 3 kart ???

 

PS czy pomiedzy galaxy 7600gs z zalmanem i bez zalmana jest jakas zauważalna róznica pod wzgledem oc ???

Za 390 jest już Galaxy 7600GT z Zalmanem. Myślę że to jest teraz najbardziej opłacalny zakup.

 

Co do wersji bez Zalmana to myślę że OC będzie podobne. Tylko wiadomo że tem będzie troche wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie 350zł to max nie chce wiecej dopłacac, wezme raczej 7600GS bez zalmana, a co do tego palita warto sie zastanowic nad nim??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...