Skocz do zawartości
Imadłoręki

Mobo Dla C2d ? Co Wybrać Do 800zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie

 

Mogę wydać na płytkę dla Intela z.775 Około 800 zł Oczywiście taniej byłoby git ale na czym mi zależy:

 

1. Stabilność nawet przy kręceniu (nieprzesadnym)

2. Niska awaryjność - wysoka jakość wykonania

3. Bezproblemowa - niech wszystko działa OK ze zintegrowanych podzespołów

4. Oczywiście wydajność

5. fajnie gdyby kompa działał w miarę cicho (bez małych wentylatorków)

6. przyzwoity (bo o dobry raczej trudno) dźwięk, na razie nie będę kupował dodatkowej karty

 

Dodatki będą mniej ważne ale w tej cenie i tak pewnie będzie ich troszkę...

Nie zależy mi na Sli i Cf bo nie będę używał 2 kart graf. - ważna wydajność z 1 grafą.

 

Jest trochę tych płyt i naczytałem się już tyle na forum, że mnie oczy bolą - ASUS P5B Dlx, ASUS P5W-DH Dlx, ASUS Commando... , P5N32-E Sli

 

Każda ma plusy i minusy i w każdej coś mi się podoba ale ... nigdy nie miałem do czynienia z żadną z nich i mam problem.

 

Proszę o poradę - Najlepsza waszym zdaniem płytka w granicach 800 zł (i dlaczego lepsza od innych, podobnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z kupnem płyty za 800 złotych, kupisz Abit AB9 (dobry układ zasilający), Raid jest jedyny minus złe ustawienie wejść Flopp. Te 400 złotych różnicy daj do banku i jak wyjdzie za pół roku PCIExpress 2.0, DDR3 to będziesz miał jak znalazł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z kupnem płyty za 800 złotych, kupisz Abit AB9 (dobry układ zasilający), Raid jest jedyny minus złe ustawienie wejść Flopp. Te 400 złotych różnicy daj do banku i jak wyjdzie za pół roku PCIExpress 2.0, DDR3 to będziesz miał jak znalazł!

To nie musi być 800 zł ale ... raz się żyje i trochę przyjemności nie zaszkodzi. Skąd ja mogę wiedzieć co będzie za pół roku.

 

Swoją drogą gdyby takie podejście prezentowali wszyscy, nie byłoby świetnych płyt do OC i rekordów ... bo po co uszkodzić sprzęt? Szkoda kasy ...

 

Chcę mieć naprawdę dobrą płytkę i raczej bezproblemową i liczę się z kosztami ;-)

 

Pokręcić też oczywiście - słyszałem duużo o AW9D, AW9D-MAX i o ASUSach P5B-Dlx, i innych...

 

Czekam na kolejne sugestie i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie byłoby świetnych płyt do OC i rekordów ... bo po co uszkodzić sprzęt?

A co nie ma świetnych płyt do OC np. do 500 złotych, do 600 złotych, czy nawet do 400 złotych? Na Labie był taki topic, parę osób kupował HIGHendowe płyty, oczywiście sprzedali kupili tańsze (bo coś zawsze piszczało, zawieszało i tak dalej. Teraz mówią, nie ma róznicy). A raczej nie przypuszczam, że będziesz codziennie jechał na 500FSB

 

 

Jasne kupuj płytę, ja osobiście polecam EVGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niko2003 ma rację co z tego, że sobie podkręcisz, jeżeli nie będziesz mógł na najwyższych ustawieniach grać. Podkręcisz na maxa, sprzedasz i kupisz tańszą. Lepiej zostawić te 400-300 zł w banku i mieć wydajniejszego kompa za pół roku, a nie wkładać kaskę w płyty które po wejściu nowych technologii będą stare.... Takie płyty są do mega OC dla zapalonych Overclockerów. Oczywiście ja nie mam nic przeciwko, bo to są Twoje pieniądze, ale zastanów się nad tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według recenzji TwojePC ta evga to średnia wydajnośc, nie najwyższych lotów układ audio, drobne problemy z biosem, wysoka temp.pracy, więc wcale nie ma takich kokosów, w innej recenzji jej wydajność była na poziomie płyt 965. Ja polecam asus commadno chłopaki z forum mieli na niej bardzo dobre wyniki w podkręcaniu c2d i nie mieli z nia problemów

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadam bzdury? ehhh

to ze najwyzszej jakosci audio nie jest-to sie zgodzę ale...

sam jestem posiadaczem tego moba..porownywałem go ze strikerem kumpla

moim zdaniem jest lepszy...

tutajtutaj jest test porownawczy z 975

niby są porownywalne... ale zacznij kręcic to zobaczysz co jest lepsze

 

pozatym w 975 nie ma takich technologi jak w 680...

 

fakt 680sie grzeje ale to wina "gumy" pod NB...troche ingerencji uzytwkownika i "wio"

 

problemy z biosem?? ehh kupiłem tą płytrke jak sie ledwo pojawiła i na bierząco (chyba)aktualizowałem

i nei mialem problemow

 

acha pamieci... na 680powinienes wiecj mhz wyciagnac niz na 965 i 975

 

CYTAT

jak wyjdzie za pół roku PCIExpress 2.0, DDR3 to będziesz miał jak znalazł!

 

nie za poł tylko prawie za rok icon_smile3.gif ( początek 2008 )

ehmm a zadał sobie ktos pytanie czy bedzie go stac na te nowosci?

za kilka lat za rozsądne pieniadze rozbudujecie sobie kompa(moba zostawicie bo jest b.wydajny)i dopiero jak potaniją te nowosci to je zapewne kupicie...

 

mniej optymizmu... :wink:

o jeszcze coś

tutajjest porownanie komandosa ze strajkerem...

a evga jest lepsza od strajkera(ktory nei ma szczesciua do biosika)

wniosek jest jednoznaczny evga!!

Edytowane przez Gierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki będziesz miał procesor i jak mocno kręcisz...

 

Ogólnie mój faworyt to P5B Deluxe. Nie mam z nim żadnych problemów. Na pewno nadaje się do wysokiego OC, dźwięk jak na zintegrowane ustrojstwo jest dobry (lepszy niż na biostarze oraz Ga DS4/DS3). Pasywnie chłodzona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne pod temat :)

 

Tez szukam plyty pod C2D 2.13GHz - i mam problem przed wyborem Gigabyte DS4 rev 3.3 czy Asus P5B rev 1.04 - co wybrac ? (niby w tych nowych rev ponaprawiali wiele bledow). Oczywiscie procka chce krecic ile sie da :) dlatego zalezy mi aby podczas OC nie sprawial problemow. (i oczywiscie zeby byla przygotowana pod procki o FSB 1333MHz ktore maja wyjsc jeszcze w tym roku - Gigabyte oficjalnie mowi ze ta jego rev 3.3 jest juz kompatybilna z tymi prockami , Asusu milczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup evga 680i i wio

podsmarujesz zalmanem stg1 nb... przy dobrym chłodzeniu bedziesz miec chłodek

 

evga jest szybsza od 975 a pozatym tansza od innych 680tek i wydajna

a kosztuje niecałe 1k zł

Zaciekawiła mnie ale ... tys. zł to nie 800zł ... tysiaka za płytę to nie uśmiecha mi się płacić za 4 klatki/s więcej w teście, w którym nie wiem nawet jakiej grafy użyli i jaich wersji sterów...

Poza tym 1k PLN to już ciut za dużo.

 

 

 

Zależy jaki będziesz miał procesor i jak mocno kręcisz...

 

Ogólnie mój faworyt to P5B Deluxe. Nie mam z nim żadnych problemów. Na pewno nadaje się do wysokiego OC, dźwięk jak na zintegrowane ustrojstwo jest dobry (lepszy niż na biostarze oraz Ga DS4/DS3). Pasywnie chłodzona :)

 

Ciekawe rzeczy masz w podpisie ... ;-)))

 

Trochę sprzętu udało Ci się zabić.

 

Ja nie zamierzam ale ... Na początku myślałem dużo o ASUS P5B Deluxe. Słyszałem, że w swojej kategorii cenowej jest warta uwagi. Słyszałem też nieco o problemach jakie ludzie mieli z tymi płytami - możliwe, że dawno i z winy wczesnych BIOSów ... tego nie wiem.

 

Czy ASUS P5B Deluxe będzie dobrym wyborem w tej kwocie?

650 zł to dużo mniej niż 800 zł (jak pisałem na początku) i można dołożyć troszkę do proca lub RAMu.

 

Warto brać tą płytkę w tej cenie? Jest coś lepszego w kwocie zbliżonej (600 - 700 zł) ???

 

Dzięki za odpowiedzi!

 

.

Edytowane przez Imadłoręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na pierwszym miejscu stawiana jest stabilność to potrzebna jest płyta

z obsługą pamięci ECC (do tego takie pamięci oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na pierwszym miejscu stawiana jest stabilność to potrzebna jest płyta

z obsługą pamięci ECC (do tego takie pamięci oczywiście)

Nie o taką stabilność mi chodziło ;-)

Tak się składa, że pamięci już mam i nie są to ECC ale też niezłe LLK :lol: PDP przy okazji :lol:

 

... ale dzięki za pomoc!

 

Pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu składałem kompa i zdecydowałem się na AB9 Pro i w sumie nie żałuje. W zasadzie to spełnia chyba wszystkie twoje kryteria. Jesli nie przeszkadza ci różowy bios i niekożystne ułożenie złącza pata (potrzebny jest długi kabel) i fdd to jest to płyta dla ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiła mnie ale ... tys. zł to nie 800zł ... tysiaka za płytę to nie uśmiecha mi się płacić za 4 klatki/s więcej w teście, w którym nie wiem nawet jakiej grafy użyli i jaich wersji sterów...

Poza tym 1k PLN to już ciut za dużo.

Ciekawe rzeczy masz w podpisie ... ;-)))

 

Trochę sprzętu udało Ci się zabić.

 

Ja nie zamierzam ale ... Na początku myślałem dużo o ASUS P5B Deluxe. Słyszałem, że w swojej kategorii cenowej jest warta uwagi. Słyszałem też nieco o problemach jakie ludzie mieli z tymi płytami - możliwe, że dawno i z winy wczesnych BIOSów ... tego nie wiem.

 

Czy ASUS P5B Deluxe będzie dobrym wyborem w tej kwocie?

650 zł to dużo mniej niż 800 zł (jak pisałem na początku) i można dołożyć troszkę do proca lub RAMu.

 

Warto brać tą płytkę w tej cenie? Jest coś lepszego w kwocie zbliżonej (600 - 700 zł) ???

 

Dzięki za odpowiedzi!

 

.

Uwierz mi, mam ją pół roku i jeszcze mi nie zdechła :lol: BTW to nie cała lista :wink:

Mam rewizję jeszcze 1,03G i nie mam z nią ŻADNYCH problemów. Wszystko działa, nawet Crossfire :lol: 4x1 GB też nie sprawia problemów. Dla mnie płytka cud miód :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie warto brać następujące płyty:

- procesor z mnożnikiem min. 9 - i975X np. Abit AWD9, Asus P5W64 WS Pro

- procesor z mnożnikiem mniejszym od 9 - i965P np. Asus P5B Deluxe, Gigabyte 965P DS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, ja kupiłem Asusa P5B Deluxe i E6600 (mnożnik 9) i jest dobrze.

Mimo potencjału proca, nie kręciłem jeszcze, ale sądzę, że to bardzo bliska przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie warto brać następujące płyty:

- procesor z mnożnikiem min. 9 - i975X np. Abit AWD9, Asus P5W64 WS Pro

- procesor z mnożnikiem mniejszym od 9 - i965P np. Asus P5B Deluxe, Gigabyte 965P DS4

 

no dobra , chce procka z mniznikiem mniejszym od 9 (2.13GHz) - ktora plyte ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> - Asusa czy GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, mam ją pół roku i jeszcze mi nie zdechła :lol: BTW to nie cała lista :wink:

Mam rewizję jeszcze 1,03G i nie mam z nią ŻADNYCH problemów. Wszystko działa, nawet Crossfire :lol: 4x1 GB też nie sprawia problemów. Dla mnie płytka cud miód :rolleyes:

 

No i właśnie! O co chodzi z tą rewizją płyty ASUSa? Są jakieś szczególne cechy kolejnych rewizji?

Mówię tu oczywiście o modelu P5B Deluxe

 

?

 

Są jakieś grubsze różnice pomiędzy rev. 1.03G a rev. 1.04 ??? Nie zauważyłem aby BIOSY były do różnych revizji inne, więc jakie duży są pomiędzy nimi różnice?

 

?

Edytowane przez Imadłoręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, mam ją pół roku i jeszcze mi nie zdechła :lol: BTW to nie cała lista :wink:

Mam rewizję jeszcze 1,03G i nie mam z nią ŻADNYCH problemów. Wszystko działa, nawet Crossfire :lol: 4x1 GB też nie sprawia problemów. Dla mnie płytka cud miód :rolleyes:

? 1.03 ? 1.04 ?

 

Jakieś istotne różnice pomiędzy rewizjami ?

 

W sklepie zaprzyjaźnionym przyszły dzisiaj P5B Dlx ver. 1.03G i nie wiedzą, kiedy (w którym rzucie) mogą przyjść ver. 1.04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...