Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

W Orthos okolo 65C, w cieplejsze dni 70C.

Stabilnie jak skala.

Heh to fajnie ja mam ok 70-72*C w stress a mam Pentagrama + AS5 + Fander 12cm, i też jest stabilny jak skała ;/ , Jak dotykałem palcem w okolicy procesora podczas stressu to było ciepłe , ale nie parzyło. Więc co czujnik kłamie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 400x 8 na 1.425 z biosu i teraz mam 30 stopni po ostrym graniu ( no ale to idle juz ), a w max stresie orthosa ponad 60. Jest to o niebo lepiej niz na moim poprzednim Bartonie 2500+, ktory tak sie grzal, ze az plyta go wylaczala ze wzgledu na temperature. Dodam jeszcze, ze przy standardowej szynie i napieciu mialem w idle 18 C, takiego wyniku na AC jeszcze nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 400x 8 na 1.425 z biosu i teraz mam 30 stopni po ostrym graniu ( no ale to idle juz ), a w max stresie orthosa ponad 60. Jest to o niebo lepiej niz na moim poprzednim Bartonie 2500+, ktory tak sie grzal, ze az plyta go wylaczala ze wzgledu na temperature. Dodam jeszcze, ze przy standardowej szynie i napieciu mialem w idle 18 C, takiego wyniku na AC jeszcze nie widzialem.

Bo włącza Ci sie EIST i płyta obniża napięcie i z tąd ta niska temperatura ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja tez sie dolaczam do posiadaczy e2xxx :D :D

 

w ten weeknd chce go krecic ;) ale mam standardowy cooler od Intela ;S i powiedzcie mi do ilu jezeli wygole krecic moge , byloby bezpiecznie ;] :) ?

największą zależność ma napięcie, jeśli procesor poleci na 3GHz bez zmiany, to śmiało można tak pracować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh w końcu wymieniłem E2160 @ 2,8 GHz na nową sztuke (L2) -leci nawet 3,4 GHz/1,45V ale juz tempy zabójcze , na razie pracuje stable 3,2Ghz przy 1,4V w biosie ale straszny Vdrop (EVGA i650) w stesie cpuz pokazuje 1,33V , wall przy 400MHz , wymiana była "sztuką dla sztuki " ponieważ przy 8600GT i tak juz trzyma grafa , proc praktycznie nie robi róznicy wydajnosci w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w idle: ok. 38-40 C, natomiast w stresie: 65-69 C. HP-100 puszczony na ok. 1500 RPM, i zamocowany na dołączonej paście. Procek E2160 puszczony na 3,07GHz na def..

 

edit:

 

Temperatury mierzone Core Temp 0.95.4.

Edytowane przez $cREw$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ja jak dalem 300x10 (def.vcore) w superpi test 16M nie szedl do konca, wyskakiwal jakis blad aplikacji. /reszta: 3dmarki, orhlos itd. bez problemu chodzi/ Zwiekszylem vcore i przeszedl te 16M:D

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić E2140 bądź mocniejszy model. Nie bardzo chcę przepłacać, gdyż mam zwyczaj pracować na prawie bezgłośnym sprzęcie, wiec w grę wchodzi wyłącznie pasywne chłodzenie ( sprawdzało się przy Sempron 64 bit 1.6@2.4 GHz jak i Cel 2.66@3.2). Pytanie- wg. Intela wydzielanie ciepła we wszystkich procesorach serii E21xx jest identyczne bezwzględu na zegar. Czyli, jeżeli podkręcę o 400 MHz E2140, to wydzielanie ciepła nie zmieni się ? :|

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić E2140 bądź mocniejszy model. Nie bardzo chcę przepłacać, gdyż mam zwyczaj pracować na prawie bezgłośnym sprzęcie, wiec w grę wchodzi wyłącznie pasywne chłodzenie ( sprawdzało się przy Sempron 64 bit 1.6@2.4 GHz jak i Cel 2.66@3.2). Pytanie- wg. Intela wydzielanie ciepła we wszystkich procesorach serii E21xx jest identyczne bezwzględu na zegar. Czyli, jeżeli podkręcę o 400 MHz E2140, to wydzielanie ciepła nie zmieni się ? :|

niestety sie zmieni :(

od zawsze podniesienie MHz skutkowalo podniesieniem temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem E2160. Zamontowalem go na plycie MSI P35 Neo2 FIR. Zworkami ustawilem Hardware OC na 333. Chlodzony infinity, na standardowym napieciu nie przekracza 50 stopni podczas torturowania Orthos-em. Dzis juz nie bede go dodatkowo meczyl (dopiero co go zamontowalem i postawilem system), ale jutro dam mu wycisk. Na razie jedzie na 9*333 i wyglada na full stable. Pamieci Kingstony 667, zestaw dualowy (2*1GB) ustawione na 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Core Temp 0.95.4. pokazuje prawdziwe temperatury.

Ja w nim mam w orthosie prawie 68 po godzinie a Everest , easy tune i speed fan pokazują mi max 53 stopnie ,czyżby core temp zawyżał .

procek E2140 L2 spokojnie kreci sie do 3 ghz tylko narazie mam boxowe chłodzenie ,które powyżej 1400 Rpm zaczyna wyć zmienię na scythe ninje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...