Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damikor

A w poście #653 sprawdzałeś SpeedFanem, a nie CT. Także trzeba jeszcze doliczyć do tych odczytów 15 stopni, bo temperatura przy Sockecie nie może być 1 st mniejsza od temperatury rdzeni ;)

Ale faktycznie coś słabe te temperatury jak na WC. Może to przez ten Twój wspaniały blok. Chyba wszystkie L2 mają skopany czujnik, bo na B2 nie zauważyłem takich dziwnych odczytów. Kolega na E6300 B2 @ 3.1GHz 1.325V na Scythe Mugen ma 62 stopni w stress wg. CoreTemp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aldam próbowałeś biosa f4d ?

zresztą dla mnie nie problem - G.Skille NQ robią 1120 a jak nie one to Kingmaxy 1066 może rusza bez poblemu.

Nie próbowałem jeszcze, bo czekam na e2180 ze wzgledu na mnoznik x10. chcę mieć 3.0ghz wiec ram 300fsbx3,33=1000mhz.

tutaj temat o biosach

http://62.109.81.232/cgi-bin/sbb/sbb.cgi?&...8&start=225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

FSB 300 MHz to troche mało do RAM-u 1000 MHz, lepiej dać większe FSB i niższy mnożnik. Chyba masz też inne dzielniki jak 3, 2.5 czy 2.66, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB 300 MHz to troche mało do RAM-u 1000 MHz, lepiej dać większe FSB i niższy mnożnik. Chyba masz też inne dzielniki jak 3, 2.5 czy 2.66, nie?

Nie kminie dlaczego mało przecież 300fsb x 3,33 = 1000mhz dla ramu

Dla procków z szyną 1066 i 1333 są wszystkie dzielniki, dla cpu z szyną 800 tylko 3,33 i 4 , niestety

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chodzi o to że FSB będzie miało troche mało przepustowości przy 300 MHz, nie wykorzystasz w pełni RAM-u 1000 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No to zrób sobie test dla 800 MHz. Daj np. 320 MHz i mnożnik 2.5, a potem 400 MHz i mnożnik 2.

Zobaczysz że przepustowość wyraźnie wzrośnie.

 

Zauważ że będziesz miał dual channel, czyli teoretyczna przepustowość wyniesie 16 GB/s, a QPB1200 będzie miało max przepustowość 9.6 GB/s. Wiadomo że tych 16 GB/s nie uzyskasz, ale dużo powyżej 9.6 możesz.

Dla singla to by wystarczyło QPB1200.

 

Wystarczy spojrzeć na DDR3, które wypadają tak beznadziejnie, jak testują je najczęściej przy QPB1333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że będziesz miał dual channel, czyli teoretyczna przepustowość wyniesie 16 GB/s, a QPB1200 będzie miało max przepustowość 9.6 GB/s. Wiadomo że tych 16 GB/s nie uzyskasz, ale dużo powyżej 9.6 możesz.

Dla singla to by wystarczyło QPB1200.

Kurcze nie zastanawiałem sie nigdy nad tym.

Jak wyliczyłeś te 9.6 GB/s? i 16GB/s dla Ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego wlasnie robie bsel mod by sector19 :)

Podobno na tym G33 nie przechodzi bsel mod. Płyta wykrywa dalej 800mhz. Ale to info znalazłem gdzieś w sieci i nie wiem do końca czy jest to prawda. Czekam na Twoje wyniki z bsel modem. Gdyby się udało to sprawa byłaby załatwiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że masz płyte pokroju MSI platinium lub neo2 FR/FIR - tam zworkami możesz wymusić 266 lub 333.

Ja teraz mam puszczonego E2160 na mag 1066, bo na oryginalnej płyta często niechciała botować - a teraz jest OK.

 

Napięcie 1.57

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

orthos cpu stress nie przechodzi - wysokie temp już są na zegarze 3.2Ghz, które jest stabilne. Dovoltowanie może by pomogło, ale nie będe katować proca.

Niestety przy zmianie płyty gł. po zdjęciu ninji z cpu zauważyłem że środek cpu wogóle nie miał styku z chłodzeniem Średnica tego okrągłego pola, które nie dolega to min 1cm - czyli 1/3 powierzchni cpu. Stąd pewnie ta temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzień dobry bsel mod sprawdze przy msi q965do bo będzie dzisiaj - a GB czekam na potwierdzenie zamówienia ciągle :|

tutaj jest za 376zł

http://www.ulubiony.pl/gigabyte_ga_g33m_ds..._sa_169931.html

Ja od nich kupowałem

 

PS Gdyby ten mod zadziałał to byłoby super. Płyta pozwala na podkręcenie fsb do ponad 500. Naprawiony jest pci lock. A przy 945 i 965 max fsb to ok 330 po podniesieniu PCI na 120.

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kurcze nie zastanawiałem sie nigdy nad tym.

Jak wyliczyłeś te 9.6 GB/s? i 16GB/s dla Ramu?

 

Efektywną częstotliwość taktowania mnożysz sobie przez 8 i ci wychodzi maksymalna teoretyczna przepustowość.

 

 

 

A to 8 się bierze z szerokości szyny. Przy 8-bit mnożyłbyś przez 1, przy 16-bit przez 2 itd. Tak samo wyliczyć możesz przepustowość choćby pamięci na grafie (przy np. 256-bit szynie mnożysz przez 32).

 

 

 

Czyli np. 1 GHz * 8 = 8 GB/s, przy dualu mnożysz przez dwa i wychodzi 16 GB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arek1313 a jakie Ty masz temp? np w stress cpu orthos

 

Za kilka dni zdejme ninje i w miejscu braku styku z ninją wycisne troche pasty, ale jak teraz montowałem wszystko do kupy to po rozsmarowaniu pasty na powierzchni cpu, dodatkowo na środek dałem dodatkowo więcej arctica silver 5. Pytanie czy wystarczająco dużo - nie chciałem przesadzać.

 

btw na 3.7Ghz (412x9) też startuje, ale win się wiesza przy uruchamianiu - mało V albo zbyt wys. temp.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dzwoniłem do nich to mówili że nie mają :|

mnie też tak mówli, ale kupiłem , przyszło potwierdzenie i odebrałem mobo.

 

Wiadomo jak sie ten 2180 kreci? Jakos lepiej niz 2160? Czy tylko inny mnoznik dali?

mnożnik x10 więc wall nie jest już tak dużym problemem no i nowy stepping M0 ale co on daje to trudno powiedzieć bo testów w sieci nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aldam

 

No też mam tą płytkę i E2140 :] Troszkę denerwujący jest brak dzielników pamięci. Do tego jeszcze CPU-Z nawala. Cały czasz pokazuje x6 a orthos i Core temp x8 i komu tu wierzyć :/

 

EDIT:

 

Do posta niżej ;)

 

LOL ze mnie :) I tyle, dzięki :] Przy innych Core'ach i płytach nie zmieniało się to tak płynnie :]

Edytowane przez awq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aldam

 

No też mam tą płytkę i E2140 :] Troszkę denerwujący jest brak dzielników pamięci. Do tego jeszcze CPU-Z nawala. Cały czasz pokazuje x6 a orthos i Core temp x8 i komu tu wierzyć :/

Spróbuj bsel moda zrobic na 266 lub 333. Wtedy będzie ostatecznie wiadomo czy płyta go wykrywa czy nie.

Innym wyjściem jest zakup np e2180 z mnoznikiem x10.

 

PS. Dobrze pamiętam że szukałeś matx pod AMD i wybrałeś biostara , jakaś zmiana?

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może moda zrobię ale raczej na weekend :]

 

Co do AMD to się zgadza miał być biostar i X2 ale troszke większym kosztem mam E2140 i G33 DS2R :] Dokładniej 50/40zł :] i zawsze będę mógł wprzucić jakiegoś procka na 45nm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może moda zrobię ale raczej na weekend :]

Kurcze gdybyś mógł pobróbować z tym modem to byłoby super. W przyszłym tygodniu zamawiam procka więc byłoby jasne co i jak.

 

Co do AMD to się zgadza miał być biostar i X2 ale troszke większym kosztem mam E2140 i G33 DS2R :] Dokładniej 50/40zł :] i zawsze będę mógł wprzucić jakiegoś procka na 45nm :D

Zrobiłem tak samo, nawet już miałem tego biostarka w łapkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze gdybyś mógł pobróbować z tym modem to byłoby super. W przyszłym tygodniu zamawiam procka więc byłoby jasne co i jak.

No muszę kupić preparacik :D I będzie mój pierwszy mod :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupiłem w bit computer E2140 i mam nowy stepping M0 :D Robi 3ghz na 1,28v, przy 3,1ghz wywala sie w orthosie ;] Dalsze testy potem ale na boxie to nie poszaleje :wink:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie 3GHz to wiesz... 15 minut Orthosa to... :D Zapuść 3D Marka 2005, tak, żeby przeszedł całe, razem z CPU Test. Ten test procesora jest bardzo wymagający. U mnie jak zwykle go przejdzie to komp jest stabilny. Na boxie możesz poszaleć, bo to wcale nie takie złe chłodzenie. Tak do 1,42V to spokojnie - przynajmniej u mnie.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...