Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

memki mialy 2.0V i timingi automatycznie ustawione, wiec to chyba nie byl powod.. poza tym 850mhz przy 5-5-5-15 to dla nich nie problem. a sam dzielnik moze miec az taki wplyw? teraz idzie orthos przy napieciu 1.38 z biosu i 1.33 w abiteq i cpu-z. dziwne, bo w 3dmarku05 przechodzi cpu testy i nie robi juz fill rate'ow i pozostalych do konca, tylko wlasnie po drugim cpu tescie konczy i podaje wynik :huh:

skoro 85 stopni nierelane to jakie moze byc mniej wiecej rzeczywiste? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodalem na noc Orthosa, policzyl sobie 10 godzin i jak widac na screenie tempertatura nie przekracza 82 stopni. Fakt, faktem - sporo, i to przy wysokich obrotach wentylatora.

 

Dołączona grafika

 

Jedzac sniadanie z ciekawosci skrecilem obroty do minimum, zeby zobaczyc kiedy sie procek 'wysypie' lub jaka ladna temperature osiagnie. I wychodzi na to ze nie moge za nic przekroczyc 83*C, a roznica miedzy maksymalnymi a minimalnymi powinna podchodzic pod 10 stopni. Wiec albo CoreTemp klamie /rozne wersje/ albo czujnik w CPU, bo radiator napewno ma wieksza temperature.

No chyba ze w CoreTemp to normalne ze sie na 83*C potrafi zatrzymywac, a mnie to jak do tej pory ominelo. CPU normalnie liczy, tjunction sie nie wlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem.....zapodaje 3,4ghz i orthosa....noi leci sobie 30 sekund i restart....mysle sobie no nic małe v....daje wiecej....znowu restart.....daje jeszcze wiecej....noi znowu restart....i zauważyłem że to zdaje sie wina tego że jak procek osiągnie 80*C to komp sie restartuje :-| Wyjściem jest tylko lepsze chłodzenie czy to jakieś zabezpieczenie Intela które takie coś powoduje?? Pozatym dziwi mnie jeszcze jedna rzecz....w coretemp VID pokazuje mi 1,2875 a np u @eubie 1,2250v :? A obaj mamy M0....

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blend z priorytetem 9 leci juz prawie 3 godziny, zadnych niespodzianek, temp w coretemp 0.95 maks 86 stopni, w speedfanie/abiteq maks 70 dla rdzenia. rozumiem ze jesli blenda przechodzi to i proc stabilny i pamieci rowniez? dla cpu 1.4 z biosu, dla pamieci 2.1. moga takie ustawienia zostac 24/7? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P35 DS3R, roznica miedzy biosem a cpu-z, tak samo jak i vdroop rosna wraz z ustawieniem z biosu, wiec bez miernika naprawde ciezko okreslic czy jest 1.38 czy 1.43 :) ale stawiam ze raczej blizej tego 1.43 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jak na screenie. 8x400@1,38V - 10 godzin small ftt wiec mniemam ze stable :wink:

ps. prosze sie nie smiac ze tyle programow czytajacych temp : ^_^

Hmmm to bardzo ladnie ladnie :)

 

Panowie mam mały problem.....zapodaje 3,4ghz i orthosa....noi leci sobie 30 sekund i restart....mysle sobie no nic małe v....daje wiecej....znowu restart.....daje jeszcze wiecej....noi znowu restart....i zauważyłem że to zdaje sie wina tego że jak procek osiągnie 80*C to komp sie restartuje :-| Wyjściem jest tylko lepsze chłodzenie czy to jakieś zabezpieczenie Intela które takie coś powoduje?? Pozatym dziwi mnie jeszcze jedna rzecz....w coretemp VID pokazuje mi 1,2875 a np u @eubie 1,2250v :? A obaj mamy M0....

to zabezpieczenie Twojego MSI... tez tak mialem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry ze sie tak wtrace z buciorami w wasza dyskusje, ale mam kilka pytan i sadze ze to odpowiednie miejsce by je zadac.

 

1. Co mozecie powiedziec na temat roznicy w wydajnosci prockow Dual Core'ow a Core 2 Duo? Sa miedzy nimi jakies roznice w architekturze itp czy roznia sie tylko tym dodatkowym 1mb catchu - swoja droga, jak ta roznica przeklada sie na wydajnosc? Przydalyby sie jakies testy, benchmarki jesli cos wiecie o takowych.

 

2. Czy przy obecnych cenach [E2140 ~230 PLN ; E2160 ~285 PLN ; E2180 ~320 PLN] jest ekonomiczne uzasadnienie aby dokladac do E2160 lub E2180, czy roznica w cenie jest adekwatna do wzrostu wydajnosci? Innymi slowy, czy na E2180 overclock 100% [4 ghz] jest mozliwy, tak jak ma to miejsce w przypadku E2140?

 

3. Czy Pentagram HP-100 AlCu z takim wentylem ma szanse dobrze chlodzic E2140 wyciagnietego wysoko [chcialbym jakies 3,2 - z tego co piszecie to nie jakis abstarkcyjny wynik dla M0], czy jednak w takiej sytuacji nie obejdzie sie bez coolerow ze stajni Scythe'a? Pentagram na standardowym wentylu wyjacym na 3000 rpm odpada bo takiego halasu nie zniose na pewno.

 

Wentylacja w budzie bedzie raczej dobra, oczywiscie Arctic Silver 5 bedzie na procku zamiast tego swinstwa co daja w standardzie...

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD 1. Różnica w grach jest minimalna, w 3DMarkach już trochę większa. Największa różnica jest w Super Pi i tyle ;] Jak nie bawisz się w kompresje Video itp to więcej kaszu ci nic nie da.

 

AD 2. Wyższy nr ma wyższy mnożnik, jest to niejakie zabezpieczenie dla FSB wall'a. Bo lepsze jest 350x10 niż 350x8 : > 4Ghz na E2180 na codzień = no way ;)

 

AD 3. Schłodzić tego proca na 3.2Ghz to potrafi BOX, także ten Pentagram nie będzie miał żadnych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest bezpieczna maksymalna temp. dla E2160 ?

Zabralem sie za male oc i przy 3,0 osiaga okolo 55st. w stresie.

to zalezy jak mierzysz, jaki stepping procka. u mnie L2 w coretemp 0.95 osiaga pod orthosem ok 85 stopni (przy tjuncktion 100 stopni). speedfan/abiteq - maks 70 dla rdzeni. zreszta, w tym topicu przez kilka ostatnich stron jest o tym dosyc sporo. polecam poczytac, mozna naprawde wiele sie dowiedziec.

Edytowane przez Mumin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wrzucę, że odebrałem w ubiegłym tygodniu z Apollo w Krakowie E2140 M0. W ciągu tego tygodnia cena spadła o kolejne 12zł... :-| :wink:

 

O podkręcaniu i tempach nie będę mówił, bo:

1. czekam na FanDuct do TR HR-01

2. na Viście CoreTemp w wersji 0.95 siem wiesza... :-)

 

Aaa, może by kogoś interesowało - ten proc zupełnie nie podkręcony (1.6GHz) na całkowicie pasywnym HR-01 (prawie, bo oczywiście są wentyle: tył odbudowy 120mm ok. 1200RPM i zasilacz) przy obciążeniu osiąga ok. 63-65*C mierzone SpeedFanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać E2140 M0 oprócz wymienianego wczesniej bitcomputer, gdzie jest dosc droga przesyłka i procesor wychodzi 255zł??

Ja tylko wrzucę, że odebrałem w ubiegłym tygodniu z Apollo w Krakowie E2140 M0

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No we Wrocku sprawdzilem kilka z gosciem, to same L2, potem poszedl na zaplecze, ale tam tez same L2, ale tak czy siak, nie najgorszy mi sie ten L2 trafil :)

 

Dołączona grafika

 

Wiem, ze test marnie wyglada przy Waszych 10h, ale prawdziwy test bedzie jak w jakas gierke zagram ;) Napiecie w biosie 1,35V, EVGA zaniza mocno. Pozniej bede sprawdzal na nizszym. Nie chcial startowac, az sprobowalem zwiekszyc napiecie chipsetu z 1,2V standardowego na 1,3V i wszystko poszlo jak zloto.

Te temperatury mnie martwia, Ninja ledwo letnia, zobaczymy jak bedzie jak Andy przyjdzie. Poza tym, nie wiem skad sie wziela temperatura chipsetu, nie bylo, nie bylo, a nagle sie pojawila, w Idle 119C, w Stres 121C :) Chipset nie powiem, jak to na Evga goracy, ale zeby 121C bylo to cos mi sie nie wydaje, a przynajmniej mam nadzieje, ze nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...