Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

> a tak zostawie na codzien chyba . :? <

2755173[/snapback]

Czyli teraz lepiej brać e2180 do OC powyżej 3GHz ? I w jakim sklepie wyrwać na Rewizji E0 ?
Jakie znowu E0 :damage_wall:

 

Nowy stepping E21x0 to M0 i tylko i wyłącznie M0 !!

 

W sklepie Sector & Lanc :P :]]] Tyle, że tam są takie do OC powyżej 3.3Ghz na 1.45v :P

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potestuje potestuje go jeszcze i dam znac,

 

powiedzcie mi jeszcze jakie napiecie moge ac najwieksze dla proca ?, czy poprostu moge zwiekszac do tej pory az temperatura nie bedzie zbyt duza ?

chłopie cofnij sie 1 stone wczesniej (numer 33), brak mi słow ide sie napic... kawy :P Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha do pamiątek 667MHz lepiej brać E2160 ?

Zwykle to i tak e2140MHz będzie wąskim gardłem. Moje zwykłe i tanie Kingstony 667Mhz CL5 bez problemu idą na ponad 900MHz na 4-4-4-12 na w miarę niskim napięciu (2V). Myślę, że każde markowe 667 można pogonić do 800 (a to już starczy do 3200MHz na e2140), a zwykle więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle to i tak e2140MHz będzie wąskim gardłem. Moje zwykłe i tanie Kingstony 667Mhz CL5 bez problemu idą na ponad 900MHz na 4-4-4-12 na w miarę niskim napięciu (2V). Myślę, że każde markowe 667 można pogonić do 800 (a to już starczy do 3200MHz na e2140), a zwykle więcej.

Aktualnie na moich memkach jeszcze gdy miałem Athlona 3000+ i KN9 wyciągałem na nich 840MHz , nie wiem czy był to ich kres , czy procek już nie dawał rady.

Ikupię parkę dodatkowych kości po 1GB , bo są teraz po 99zł za 1GB.

I oby mnie nie ograniczały w OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WodnikGT

Aktualnie na moich memkach jeszcze gdy miałem Athlona 3000+ i KN9 wyciągałem na nich 840MHz , nie wiem czy był to ich kres , czy procek już nie dawał rady.

Ikupię parkę dodatkowych kości po 1GB , bo są teraz po 99zł za 1GB. I oby mnie nie ograniczały w OC ;)

A gdziet tak ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM MALA PRZESTROGE DLA WAS...

 

Jesli myslicie ze M0 sa takie fajne to... mozecie sie niezle przejechac...

 

W L2 bylo zazwyczaj tak ze jak proc byl padakowaty to robil te 370MHz FSB... a jak byl fajny robil 430-440MHz...

 

W M0 jest tak ze procki moga robic fsb 480MHz, ale rowniez moga robic z trudem 300MHz FSB o czym przekonalem sie przy tej dostawie E2180 M0... Wlasnie mam w kompie procesor, ktory na 333Mhz FSB nie wstaje (po raz pierwszy musialem przelozyc zworke w moim Neo2-fr na 266 :P)

 

JEGO MAX na 1,275v = 2667Mhz (10x266),bo na 2700Mhz (10x270) wywalil mi orthosa po 40 minutach :)

 

Normalnie MASAKRA... co za proce. Juz mi sie nie podoba M0 :wink:

 

Wyobrazcie sobie ze kupicie takiego E2140... z mnoznikiem 8x i traficie padake 300MHz... to nie osiagniecie 8x300MHz :) = 2400MHz... nosa porazka na maxa...

 

1,5v z biosu mojego MSI nie pozwolilo nawet puscic E2180 na 3,1GHz :P ledwo 3,0Ghz sa w stanie zrobic :P... i to nie pojedynczy przypadek...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie się trafia sztuka FSBwall na 375 i ani 1 wiecej, ale to robi ładnie pzy def V więc twierdzę że nie jest źle. Ogólnie to i tak będe się starał go komuś opchnąć i szukać sztuki tak 3.1, 3.2Mhz wtedy będę zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mierzyl ktos napiecie miernikiem na procku to moglby napisac jak to sie ma do napiecia podawanego przez bios albo jakis program?

 

Najlepiej w takiej postaci:

Bios: ?

Program: ?

Miernik: ?

 

Tylko prosze nie piszcie, ze pomiar w biose ma sie nijak do napiecia zmierzonego miernikiem.

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Takie posty to sie pisze w tematach o plycie glownej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem brać selekta od Sectora ale proc padaka a tak zwykły nie selekt i do tego na biostarku tylko coś nie tak bo na zwykłych memkach max fsb 360

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=245685

Edytowane przez michal-zal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem brać selekta od Sectora ale proc padaka a tak zwykły nie selekt i do tego na biostarku tylko coś nie tak bo na zwykłych memkach max fsb 360

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=245685

Mógłbyś używać znaków interpunkcyjnych i pisać po polsku, bo ja nic nie rozumiem. Piszesz, że max fsb masz 360 a na screenie 440 ponad ...

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam z pośpiechu, chodzi mi o to że jak wrzucę ramy nie na d9 to płytka kończy się na 352 dokładnie i nie wiem co z tym zrobić :/ tylko na d9 zaczyna się kręcić :)

A uzywasz w ogole dzielnikow? ;]

 

@Fredek

No niezly ten Twoj procek. Moj do stabilnej pracy @3GHz potrzebuje +0,025V co tez uwazam za dosc dobry wynik. ;]

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle pomalu nad zmiana boxowego coolera, bo jest glosny i temp mam okolo 65C, czy cos takiego bedzie lepsze od BOXa?

 

http://www.allegro.pl/item247597414_cooler..._wyprzedaz.html

 

 

Troszke boje sie Frezera bo rozne opinie kraza, jest ktos tu kto posiadal boxa i pozniej Frezera na 2140? I moze moglby cos opisac o tempach i napieciach bede niezmiernie wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frezer bedzie zdecydowanie lepszy niz te zaproponowane przez ciebie chlodzenie pentagrama

co do roznic temp frez vs box intelowski, moze jakichs ogromnych roznic w temperaturach nie uswiadczysz ale twoje uszy zdecydowanie odpoczna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke boje sie Frezera bo rozne opinie kraza, jest ktos tu kto posiadal boxa i pozniej Frezera na 2140? I moze moglby cos opisac o tempach i napieciach bede niezmiernie wdzieczny.

Niemam co prawda freezera ale bardzo podobnego Pentagrama HP 100 AlCu i różnica w temperaturach ogromna ;] Na boxie w orthosie podchodziło do 71-73*C a na pentagramie na minimalnych obrotach nie przekracza 60*C ;] teraz na nowym biosie pokazuje nawet 55*C ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten Pentagram wydaje sie niezly, masz dokladnie model: Cooler PENTAGRAM FREEZONE HP-100 AlCu Lite (Heat pipe)??

 

Jest minimalnie lepszy od Frezera i cena to tylko 44zl...

 

 

Wlasnie musze zbic czyms tempy, inna mozliwosc to poczekac jakies 2 miesiace i kupic juz Ninje, duzo lepsze chlodzenie od innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac testy coraz bardziej sklaniam sie na to chlodzenie, wydajniejsze od Frezera i tansze rowniez, nie wspominajac o zapince :)

 

Jedyna wada to, ze nie ma calej miedzianej podstawy i nie mozna zaaplikowac Colaboratory liquid Pro...

 

 

 

Na bardzo niskim V dziala Twoj E2140, moj do 2.8GHz potrzebuje okolo 1.45, sadzisz, ze cooler poradzi sobie z takim napieciem? Czy moglbys krotkie testy przeprowadzic podbijajac troszke napiecie i podajac temp z Core Temp 0.95?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bardzo niskim V dziala Twoj E2140, moj do 2.8GHz potrzebuje okolo 1.45, sadzisz, ze cooler poradzi sobie z takim napieciem? Czy moglbys krotkie testy przeprowadzic podbijajac troszke napiecie i podajac temp z Core Temp 0.95?

Cooler radził sobie z 1,5v z tego co pamietam, ale na max obrotach :wink: jasne, zaraz zapodam Ci screena z 1,45v ;]

 

EDIT:

 

oto screeny:

 

min. obroty

Dołączona grafika

 

max. obroty

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...