Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Proc siedzi na msi p35 neo2fr. Mam mieszane uczucia co do sekcji zasilania na tej plycie... Kilku osobom plyta wyzionęła ducha :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia co do sekcji zasilania na tej plycie... Kilku osobom plyta wyzionęła ducha :damage_wall:

Co Ty gadasz to ze plyta czasami sie zepsuje nie oznacza ze jest straszna i wadliwa... u nas na forum trzem osobom plyta padla a Ty robisz z tego mega afere... sorry ale popatrz ile padlo p5k (nawet deluxe) albo p5n-e sli... abitow ip35-e... zdarza sie ale nie pwoiem ze sekcja jest slaba Pentium D @ 4,5Ghz spoko smiga a ten proc pozera sporoooo pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz EIST i C1E, to wtedy płyta nie powinna zmieniać mnożniak ;]

 

Co do 3.5Ghz na tych prockach. Miałem w ręki trochę tych procków i każdy E2160/E2180 do 3.5Ghz potrzebował napiecia w okolicach 1.5-1.55v. 3.4Ghz robiły na czymś w okolicach 1.45-1.485v. Także skok między 3.4, 3.5Ghz jest dosyć duży ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie całkowicie lamerskie pytanko: jak podkręcić dual core e2160 na 3GHz ? może ktoś ma jakieś tutoriale dla laika ? :)

U mnie było prosto - FSB 333 i wio ;) Bez zmiany napięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW Sector dlaczego tak szybko zwiałeś z GG??

Bo orthosuje i robielm restart zeby "na sztywno" ustawic taktowania (zeby orthos pokazywal tyle samo co cpuz i setfsb :) )

 

EDIT:

 

No to mi sie wy orthosowalo...

 

3200MHz @ 1,275v (orthos stable) - 2 SZT (FSB 460 i 470)

3100MHZ @ 1,275v (orthos stable) - 1 SZT (FSB 470)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ładne sztuki. Szkoda że nie było takich jak ja kupowałem swojego.

 

BTW Sector dlaczego tak szybko zwiałeś z GG??

No to w przyszlym tygodniu bedzie ownage na E2160 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo orthosuje i robielm restart zeby "na sztywno" ustawic taktowania (zeby orthos pokazywal tyle samo co cpuz i setfsb :) )

 

EDIT:

 

No to mi sie wy orthosowalo...

 

3200MHz @ 1,275v (orthos stable) - 2 SZT (FSB 460 i 470)

3100MHZ @ 1,275v (orthos stable) - 1 SZT (FSB 470)

Szkoda że ich nie było tydzień wcześniej :razz: A tak musze się zadowolić 3050 MHz @ 1,2875v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ich nie było tydzień wcześniej :razz: A tak musze się zadowolić 3050 MHz @ 1,2875v

 

heh ja to na twoim miejscu bym skakał z radosci ... ja na moim E2160 to 3 giga jeszcze nie widzialem .... 2.8 i musze lekko podniesc napiecia :/ .. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vcore 1.8v, na pamiatkach 2.7v :blink: jakbym byl u kolesia na chacie to bym mu odpalil na zlosc orthosa i patrzyl jak leci dym :lol2:

Predzej by u Ciebie sie cos spalilo od temp niz u niego. A co w tym 2.7vdimm na pamieciach ciekawego widzisz, to ja nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja to na twoim miejscu bym skakał z radosci ... ja na moim E2160 to 3 giga jeszcze nie widzialem .... 2.8 i musze lekko podniesc napiecia :/ .. pzdr

Mój to był selekt od Sectora.

W sobote powiniene mzłożyć sprzęt do kupy i siętrochę pobawię :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predzej by u Ciebie sie cos spalilo od temp niz u niego. A co w tym 2.7vdimm na pamieciach ciekawego widzisz, to ja nie rozumiem.

No 2.7v to nie jest chyba normalne napiecie w jakim powinny pracowac pamiatki?

A co do temp CPU to nie powiesz mi, ze przy 144 stopniach on jest w stanie pograc w jakas gre <_<

Edytowane przez DeL!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 2.7v to nie jest chyba normalne napiecie w jakim powinny pracowac pamiatki?

A co do temp CPU to nie powiesz mi, ze przy 144 stopniach on jest w stanie pograc w jakas gre <_<

ty naprawde myslisz ze procesor pracowal przy takiej temperaturze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 2.7v to nie jest chyba normalne napiecie w jakim powinny pracowac pamiatki?

A co do temp CPU to nie powiesz mi, ze przy 144 stopniach on jest w stanie pograc w jakas gre <_<

2.7V jak dla kogo jest w miare normalne na DDR2 ;]

 

 

255 (0) - 144 = 111 -> to jest temperatura ponizej zera, dosc optymistycznie odczytana przez soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sector19 i spolka:

 

mam pytanko: wy te proce (w poszukiwaniu selektow) wyciagacie z wersji BOX czy macie jakies OEM'y? Jesli BOX, to co robicie z padakami (czyli z wiekszoscia): sprzedajecie dalej w otwartym BOX'ie (sa chetni?), ladujecie do zestawow (wiadomo, klient sie nie kapnie, ze proc byl juz heh... testowany :)) czy sprzedajecie dalej jako OEM etc? Pytam z ciekawosci jak to sobie organizujecie :)?

 

 

ps co do tych 2160 M0, to fajne - zwlaszcza te VID... szkoda ze juz mam 60 L2 (nie bylo jeszcze 60 M0 jak bralem - poczatek wrzesnia), ktory z pewnych wzgledow musialem wziac w ciemno 1-szy lepszy z brzegu. Mam nadzieje, ze bedziecie miec jakies fajne 45nm za jakis czas to moze sobie wymienie ;).

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: wy te proce (w poszukiwaniu selektow) wyciagacie z wersji BOX czy macie jakies OEM'y? Jesli BOX, to co robicie z padakami (czyli z wiekszoscia): sprzedajecie dalej w otwartym BOX'ie (sa chetni?), ladujecie do zestawow (wiadomo, klient sie nie kapnie, ze proc byl juz heh... testowany :)) czy sprzedajecie dalej jako OEM etc? Pytam z ciekawosci jak to sobie organizujecie :)?

ps co do tych 2160 M0, to fajne - zwlaszcza te VID... szkoda ze juz mam 60 L2 (nie bylo jeszcze 60 M0 jak bralem - poczatek wrzesnia), ktory z pewnych wzgledow musialem wziac w ciemno 1-szy lepszy z brzegu. Mam nadzieje, ze bedziecie miec jakies fajne 45nm za jakis czas to moze sobie wymienie ;).

Wszystkie ida do zestawow :).

 

Ale pamiętaj, że nie każdy M0 zapewnia dobre OC

Dużo jest też co na defie np. 2.7 nie zrobią

Dokladnie... do teraz gdzis mi lezy w pokoju E2180 M0 @ 2,66GHz def

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...