Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy by nie karta graficzna (halas jaki powoduje) to bym pewnie w ogole odlaczyl ten wentyl na Ninji, bo temp na procku wtedy wzrasta tylko o pare stopni.

 

Kto chetny na zainstalowanie wentylatora na tylnej czesci plyty ;)? Ja bym cial tylko ze mam nowa bude Chiefa. Dlatego troche glupie by bylo takie eksperymentowanie w ciemno ale jak ktos mam jakas tansza bude... to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sila rzeczy musialem zalozyc boxa, dopiero po odgieciu nozek cooler zaczal lekko dociskac procesor i trzyma sie teraz prowizorycznie na wzglednym luzie :)

W boxie? jakich nóżek?

Nastepny krok to zalozenie shima, rozlozenie socketu i przystosowanie zapinki od ninjy, co moze byc problematyczne.

O co chodzi z tym rozlozeniem socketu? Edytowane przez tOMeCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2140 SLA93 - M0 ,

8x400 na ~1,3 , orthos stabilny

max 8x445 na ~1,375 , prime liczy

Heh, zazdroszczę.

 

Kilka dni temu sprawiłem sobie E2160, niestety demon prędkości to to nie jest. ;P W ogóle myślałem, że totalna klapa, bo nawet 2.7 nie chciał zaskoczyć. Ale okazało się, że ram czuł się niedovoltościowany, no i przez to komputr padał.

 

Teraz jedzie 3.0 (fsb 334) przy 1.344V, także też średnio. Wyżej póki co nie próbuję, bo boxowy cooler ledwo nadąża (stres około 70 stopni ;P). Kiedy dorobię się któregoś Scythe'a, to zobaczę co się będzie działo wyżej. ;)

(Swoją drogą ile taka Ninja czy Mugen obniży temperaturę względem boxowego chłodzenia? 5, 10? ;])

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Ostatnie dwa dni testowałem nowo zakupionego E2140 M0.Oto wyniki:

 

@3040Mhz Vcore 1.2550V Vdimm 2.1 V post-146215-1197631081_thumb.jpg post-146215-1197631143_thumb.jpg post-146215-1197631182_thumb.jpg

 

@3200Mhz Vcore 1.3350V Vdimm 2.2 V post-146215-1197631219_thumb.jpg

 

Jak do tej pory udało mi się uzyskać 3320Mhz, ale jeszcze nie testowałem stabilności.Najwyższe fsb na jakim wstaje winda to 415:( Pózniej już tylko czarny ekran mimo podniesienia Vcore.Narazie próbowałem max 1.4150 V .Czy podbicie Vcore może w moim przypadku cos jeszce zmienić?Czy najzwyczajniej proc ma ścianę na 415? Tak czy inaczej jestem zadowolony i ewentualne dalsze podkręcanie to tylko sprawdzenie ile ten proc rzeczywiście potrafi + własna satysfakcja.Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie stabilności.Czy nagły restart w trakcie pracy Orthosa (właściwie na samym początku) jest objawem niewystarczająco wysokiego dowoltowania procesora? RAM? Czy bawicie sie napięciami na NB i resztą? Ja na 3200Mhz podniosłem wszystko odrobinę,wydało mi się to zasadne:) Dzieki za ewentualne komentarze i wskazówki. Pozdrawiam

Edytowane przez Painter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dynamiczne obnizanie mnoznika do 6 i obnizanie Vcore na tych prockach dziala tylko przy domylnym Vcore i mnozniku (np. 9 dla E2160)? Czy moge np. obnizyc mnoznik z 9 do 8 i troche podbic Vcore i nadal korzystac z dobrodziejstw dynamicznego obnizania mnoznika do 6 i obnizania Vcore w idle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze trafiłem na bardzo kiepską sztukę.

Nominalne napięcie ma 1.275V, a żeby uzyskać

-3000mhz potrzebuje 1.37V

-3200mhz - 1.44V

 

Jak myślicie, można zostawić mu te 1.44 i 3.2GHZ? Chłodzenie to niestety BOX i osiągam temperatury 79*C na rdzeniach.... Ale chodzi stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam taki dosyc nietypowy problem

 

9x200 (1800mhz) v1.3 ramy ustawione na 667mhz 9h orthos stress cpu ok 9h orthos stress ram ok

9x334 (3000mhz) v1.3 ramy ustawione na 667mhz 9h orthos stress cpu ok 25min orthos stress ram error (jednoczesnie 7h goldmemory bez errorow)

 

jest to tym bardziej dziwne ze na nie podkreconym procku ramy lataja spokojnie 1000mhz

a na podkreconym nawet defult nie idzie ale jezli to wina procka to czemu wywal sie w tescie ramu a nie cpu?

3dmarki jak 2001, 2003 i 2006 - przechodzi normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze trafiłem na bardzo kiepską sztukę.

Nominalne napięcie ma 1.275V, a żeby uzyskać

-3000mhz potrzebuje 1.37V

-3200mhz - 1.44V

 

Jak myślicie, można zostawić mu te 1.44 i 3.2GHZ? Chłodzenie to niestety BOX i osiągam temperatury 79*C na rdzeniach.... Ale chodzi stabilnie.

no to rzeczywiscie kiepska,no bez jaj!!!!!!! :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam taki dosyc nietypowy problem

 

9x200 (1800mhz) v1.3 ramy ustawione na 667mhz 9h orthos stress cpu ok 9h orthos stress ram ok

9x334 (3000mhz) v1.3 ramy ustawione na 667mhz 9h orthos stress cpu ok 25min orthos stress ram error (jednoczesnie 7h goldmemory bez errorow)

 

jest to tym bardziej dziwne ze na nie podkreconym procku ramy lataja spokojnie 1000mhz

a na podkreconym nawet defult nie idzie ale jezli to wina procka to czemu wywal sie w tescie ramu a nie cpu?

3dmarki jak 2001, 2003 i 2006 - przechodzi normalnie

Daj na NB 1,5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest dobra sztuka,a na boxie te temp sa normalne

eh, te od sectora robią 3200 na 1.35V max. Może jak kupię fryzjera, to wrócę do 3.2. A narazie sprawdziłem throtling - włącza się u mnie na 83*C, czyli tylko 4-5*C zapasu, co wyklucza tak wysokie oc na box'ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam procesor 2140

Na mnożniku 6 chodzi bez problemu na fsb 420.

Na mnożniku 7 i 8 nie wstaje już powyżej fsb 375 nawet na 1,45V.

Czy wina może być stary zasilacz Fortona 300W którego używam? Do mobo mam podpięta wtyczkę 20pinowa. Zasilacz się grzeje mniej niż na starym, athlonie xp. Napięcia na mierniku są tez prawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze trafiłem na bardzo kiepską sztukę.

Nominalne napięcie ma 1.275V, a żeby uzyskać

-3000mhz potrzebuje 1.37V

-3200mhz - 1.44V

 

Jak myślicie, można zostawić mu te 1.44 i 3.2GHZ? Chłodzenie to niestety BOX i osiągam temperatury 79*C na rdzeniach.... Ale chodzi stabilnie.

Haha no faktycznie tragedia.

 

Juz widze jak zauwazasz te 200 Mhz roznicy przy codziennym uzytkowaniu :D

 

Niektorzy to jednak maja "zawyzony poziom roszczen" jak to pisal Lukanienko w Strazy Nocnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ;) Kupiony 2 tygodnie temu w Apollo, bez zadnej selekcji itp.

Napiecie w biosie 1.3575 ;] Sadze, ze nawet niezle trafilem...

No extra proc. A jaka temperatura ?? chyba nie te 45C co widac w rogu prawym ??

 

Kurcze ja trafilem zas na proca z dzikimi tempami ;/

 

def v. 1.8ghz idle 28C load 63C :/

teraz probuje 1.4v 3.33ghz idle 42C load 85C :/

 

Porownujac wasze tempy na def jeszcze box chlodzeniem z moim def wodnym to paranoja :mur:

Blok CPU kilka razy sprawdzany, pasta kilkakrotnie zdejmowana i nakladana i nic zadnej zmiany.

 

Gdyby nie te dziwne tempy to bym wykszesal wiecej mhz z proca. Rozumiem ze 85C to juz jest extremalne i lepiej wyzej nie isc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte dodał nowy dzielnik 2.66 na ram (wcześniej miałem tylko 3.33 i 4.0) więc postanowiłem powalczyć o 4ghz.

Procek jest całkiem dobry. Wall jest powyżej 450 (sprawdzone) na codzień lata 3,0ghz@1.237v (jego vid). Kilka dni pracował także 3.4ghz @1.4v więc całkiem przyzwoicie.

 

Wcześniej na dzielniku ram 3.33 robiłem 3.6ghz (1.57) ram miał już wtedy 1200mhz@2.2v (max) więcej nie dało rady.

 

Teraz dałem dzielnik 2.66 i na początek 3.5ghz@1.5v bez problemów.

Następny krok 3.6ghz musiałem już dać 1.6v. Max poszedł na 1.6v tylko 3.65ghz.

3.7ghz za żadne skarby :mur:

 

Może coś źle robię?

 

PS Wcześniej miałem 7900gs a teraz jadę na integrze może to jest przyczyną?

Dodam że płyta choć matx potrafi dużo

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=168399

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie pomyslales ze te tempy sa z kosmosu ?

 

to jest niemozliwe zeby na wc byly takie

 

gon proca i juz

tez w to nie wierzylem. Lecz Core Temp Everest Smartguardian wszystkie te progsy pokazuja identyczna temp.

temp wody to 30C. W loadzie jak dotykam blok to jest po prostu cieply i tyle a jak dotykam metalowa zapinke trzymajaca procka to az parzy. :mur: ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WDK

Chyba muszę spojrzeć prawdzie w oczy, niestety.

Powyżej 3.5ghz to i tak dla sportu. Jak kupię gpu to jeszcze potestuję.

 

Mimo wszystko z procka jestem zadowolony. do 3.4ghz potrzebuje naprawdę mało papu a to na 1-1,5 roku wystarczy z nawiązką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...