Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

A słuchajcie. U mnie na E2140, dałem FSB 425MHz, co daje 3,4GHz przy 1.35V :) ładnie nie? ale problem tego typu że robie go streess w prime95, i prime nie wywala błedu, lecz po jakims czasie 3-4 godziny prime95 daje bład aplikacji. Orthoss jest ok, nawet 10-12 godzin i jest ok, a Prime95 daje blad aplikacji.. Why?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie takie kwiatki :) cpu-z pokazuje dobrze mnożnik i całą resztę a orthos i winda xp twierdzi że jest 3GHz :)

niestety bez podnoszenia napięcia mój proc wyżej nie idzie a podnosić się boję żeby coś nie uwalić.ale i tak jestem zadowolony :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez eVok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem czemu ludzie prezentują takie wyniki jak Ty. Przecież to o niczym nie mówi. Nie wiadomo jaki VID i jakie to napięcie rzeczywiste. Jak ja bym miał tak marnie podkręcony sprzęt to bym płakał a nie jeszcze pokazywał na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie takie kwiatki :) cpu-z pokazuje dobrze mnożnik i całą resztę a orthos i winda xp twierdzi że jest 3GHz :)

niestety bez podnoszenia napięcia mój proc wyżej nie idzie a podnosić się boję żeby coś nie uwalić.ale i tak jestem zadowolony :)

 

Dołączona grafika

 

Ten orthos to nie dosc ze 3 minuty - tak to sobie mozesz :lol: w dodatku piorytet 1 :lol:

 

 

 

i co za problem 3ghz z 2160 wydusic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem czemu ludzie prezentują takie wyniki jak Ty. Przecież to o niczym nie mówi. Nie wiadomo jaki VID i jakie to napięcie rzeczywiste. Jak ja bym miał tak marnie podkręcony sprzęt to bym płakał a nie jeszcze pokazywał na forum.

a niech pokazuje co Ci to szkodzi :-| , przynajmniej wiadomo że nie każdy zrobi te 3.0 na defie i procki to loteria VID Ci nic nie da, czasmi procki z niskim Videm tez sie nie kręcą tak jak powinny , napięcie orientacyjne masz podane, w stressie (jest wysokie ) chyba nie żądasz żeby robił zdjecie wskazan miernika.

 

eot

 

MaSell z tym vpll to serio u mnie sa trzy opcje Auto/1,55v/1,7v co to za napiecie wogóle jest jak dam 1,7v to bedzie chyba za duzo :razz: . Jakm skończe testy memek, Orhtosem lecim, to sprawdzę czy wall pójdzie w górę :wink: ale wątpię.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem czemu ludzie prezentują takie wyniki jak Ty. Przecież to o niczym nie mówi. Nie wiadomo jaki VID i jakie to napięcie rzeczywiste. Jak ja bym miał tak marnie podkręcony sprzęt to bym płakał a nie jeszcze pokazywał na forum.

sorry,nie wiedziałem że trzeba mieć proca wykręconego o najmarniej 120% żeby go pokazać.dzięki Ci wielki Guru że mnie oświeciłeś.

tyle że ja pokazuje rozbieżność programów w rozpoznaniu procesora co dla mnie jest dziwne i nie wiem czemu tak się dzieje.Ty Wszechwiedzący,na pewno umiesz to wyjaśnić.

a co do marnego wyniku to chyba nie jestem jedynym początkującym w o/c co oczywiście powinieneś wiedzieć :?

 

i co za problem 3ghz z 2160 wydusic?

dla mnie problem bo nie chcę nic sobie uszkodzić,musiałem na ten sprzęt zarobić a nie spadł mi z nieba

Edytowane przez eVok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na alle...drogo jest

vid to voltage identification :wink:

na allegro za 191 widzialem i taniej chyba ;)

 

 

voltage identification - to rozszyfrowalem, ale skad to wytrzaskac dla mojego cpu?:P

 

"dla mnie problem bo nie chcę nic sobie uszkodzić,musiałem na ten sprzęt zarobić a nie spadł mi z nieba"

 

spoko, ale tu chyba tylko wiatrak możesz uszkodzic. Przeciez jest zabezpieczenie termiczne... a jak uszkodzisz to chyba jest gwarancja

Edytowane przez bakupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale widziałes pewnie wersje OEM, czyli otwarta niby sprawdzone że działa ..aha czytaj -> (kupa do oc) i wystawione na aukcje ps. firmy tez tak robią . VID sprawdzasz w CoreTemp mysłałem że wiesz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VID to defultowe napiecie procesora. Sprawdzisz je nie miernikiem boxer ale np. Core Temp. Poza tym jestem zdnia tego co byłem ;p

Jeśli chcecie coś powiedzieć o swoim procesorze to podawajcie VID i płytę główną na jakiej to przynajmniej chodzi (jeszcze lepiej z nr. biosu do niej) - i to już jakieś pojęcie da. Inaczej tylko zaśmiecacie topik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VID to defultowe napiecie procesora. Sprawdzisz je nie miernikiem boxer ale np. Core Temp. Poza tym jestem zdnia tego co byłem ;p

Jeśli chcecie coś powiedzieć o swoim procesorze to podawajcie VID i płytę główną na jakiej to przynajmniej chodzi (jeszcze lepiej z nr. biosu do niej) - i to już jakieś pojęcie da. Inaczej tylko zaśmiecacie topik.

myślałeś że nie wiedziałem :-P patrz posty wyżej. Dla mnie siakieś pojecie o procku dają maks takty na def. vcore , fsbwall i Orthos stable przy tych ustawieniach oraz tempy w stresie a nie tylko vid. Były juz spory o Vid na forum i uznali Ci co sie znają (robia selekcję) że nie zawsze niski vid oznacza super oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Niestety to nie żaden selekt, pierwszy lepszy z brzegu. Vid 1.3v napięcie zapodane z biosu 1.535v stable jak widać. FSB na coś koło 440 się kończy ale to do poprawy chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie żaden selekt, pierwszy lepszy z brzegu. Vid 1.3v napięcie zapodane z biosu 1.535v stable jak widać. FSB na coś koło 440 się kończy ale to do poprawy chyba

no i jak widać można zrobic ładny wynik na procku o wysokim VID.

Co do tempów to E2... M0 maja Tj raczej 100* dlatego wierzył bym bardziej w te wyzsze tempy na HWMonitor lub CoreTemp z Tj 100*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie żaden selekt, pierwszy lepszy z brzegu. Vid 1.3v napięcie zapodane z biosu 1.535v stable jak widać. FSB na coś koło 440 się kończy ale to do poprawy chyba

czemu niestety? Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie siakieś pojecie o procku dają maks takty na def. vcore , fsbwall i Orthos stable przy tych ustawieniach oraz tempy w stresie a nie tylko vid.

Łojezu jakie pojęcie dają Ci takty na def napięciu jak nie wiesz jakie jest :lol2:

Kompletnie by mnie nie obchodziło VID gdybym wiedział na jakim napięciu pracuje! Dlatego pisałem o VID. Jak ktoś podkręcił trochę i sam nie wie na jakim napięciu mu chodzi to VID raczej jest tu ważne. Nie sądzisz :wink:

 

 

Były juz spory o Vid na forum i uznali Ci co sie znają (robia selekcję) że nie zawsze niski vid oznacza super oc.

A czy ja tak napisałem? Ja też uważam że VID nie decyduje o dobrym OC procesora.

PS

"Ci co się znają" to beznadziejnie brzmi - poprostu sprzedawcy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łojezu jakie pojęcie dają Ci takty na def napięciu jak nie wiesz jakie jest :lol2:

Kompletnie by mnie nie obchodziło VID gdybym wiedział na jakim napięciu pracuje! Dlatego pisałem o VID. Jak ktoś podkręcił trochę i sam nie wie na jakim napięciu mu chodzi to VID raczej jest tu ważne. Nie sądzisz :wink:

Może nie najtrafniej ująłem ten "def." dobrze ze zauważyłeś, bo chodziło mi coś innego :wink: ale i tak ważne jest napięcie i takty na jakim screen jest robiony bo możesz mieć ultra niski vid a zrobić tyle na takim samym napieciu jak proc z wysokim vid dlatego VID nie jest tutaj ważny.

 

"Ci co się znają" to beznadziejnie brzmi - poprostu sprzedawcy

sprzedawcy w wiekszości sie nie znają własnie :lol2:

dlatego miałem na mysli tych co selekcjonuja procki

 

ps Wesołych Świąt dla wszystkich B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...