Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Sector przeciez pisalem ze temp to nie problem? AF7Pro :wink:

 

EDIT: Dziwna sprawa, PI liczy mi nawet 32m, ale Orthlos przy 330x10 1,35vcore zawiesza sie po paru minutach :wink: Temperatury w normanie (na core0 i core1 po ~50C) wiec chyba malo mocy? Spector widzialem ze troche bawiles sie z tymi procesorami, ile moge zapodac maxymalnie zeby czegos nie usmazyc? ^^"

 

Puscilem na 320x10 i godzinka Orhlosa bez problemow, ale vdroop spory wystepuje (0,03v) shit!

NO widzisz wdzisz...

 

Jak mowilem. Orthos small FFT !!! i juz nie jest tak kolorowo... zadna dziwna sprawa tylko... nie masz stabilnego proca na tych 3,3GHz...

 

Moja propozycja to 1,4v na rdzen wtedy 3,3Ghz bedzie stabilne.

 

Pewnie v droppa to miernikiem nie mierzyles... wiec tez sie nie przejmuj tym programy to programy.

 

Temperatury...

 

Hmmm masz swietne... ja wlasnie bawie sie dwoma selektami E2160 M0... fajne sztuki bo sobie robie 3,3Ghz @ 1,45v z temperaturami na core0/core1 w okolicach 80*C :) !!! WIEC pelen hardcore jak na BOX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

 

Dzis przestawie zworke na 333 i vcore dam na 1,4 - zobaczymy co z tego wyjdzie :wink: Jak bedzie stable to dalej juz jechac nie bede.

 

Pozdro

 

ps. a dlaczego small ftt a nie blend? :D

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

 

Dzis przestawie zworke na 333 i vcore dam na 1,4 - zobaczymy co z tego wyjdzie :wink: Jak bedzie stable to dalej juz jechac nie bede.

 

Pozdro

 

ps. a dlaczego small ftt a nie blend? :D

Wiedzialem ze pojechales Blendem... dla tego ze najbardziej obciaza procesor... :)

 

Daj nam screena z 3,3Ghz @ przyzwoite napiecie to bedzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie wczoraj EasyTune 5 Pro. Z ciekawości podniosłem fsb i doszedłem do 3250 MHz. Z biosu nie mogę przekroczyć fsb 342 bo płyta przywraca oryginalne ustawienia i myślałem, że procek ma walla przy 343. Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi :)?

tez to zauwazylem

moze dla procow z magistrala 200 dali takie ograniczenie jak w plycie k8ns (bylo do 327)

Trzeba sprawdzic czy dla procow z magistrala 266 i 333 zachowuje sie tak samo . Moze pin mod wystarczy aby oszukac plyte.

 

Edit

Spojrz na te racke http://www.hothardware.com/articles/Budget...igabyte/?page=4

Widac ze to standardowego ustawienia magistarali procka dodaja jakies 133 .

My mamy szyne 200 +133=333

W tescie zamieszczonym wyzej ,maja procka wiec - 266+133 =399 i wiecej przeproczyc nie mogli

a pewnie z pin modem na 333 byloby 466.

Takie moje male wnioskowanie

Edytowane przez hhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm masz swietne... ja wlasnie bawie sie dwoma selektami E2160 M0... fajne sztuki bo sobie robie 3,3Ghz @ 1,45v z temperaturami na core0/core1 w okolicach 80*C :) !!! WIEC pelen hardcore jak na BOX :)

Kiedy po raz pierwszy spotkales sie z E2160 M0 ? Bo caly czas dostaje jeszcze ze starym stepingiem modele E2160...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy po raz pierwszy spotkales sie z E2160 M0 ? Bo caly czas dostaje jeszcze ze starym stepingiem modele E2160...

Hej.

 

Dopiero teraz dostalem M0 (pierwsza dostawa)... ale SZCZERZE... jakos wolalem L2 w tych M0 to straszny rozrzut <_<

 

DOstac takiego M0 E2140 to nic ciekawego gdy trafiasz sztuke z FSBwallem na 300MHz <_< MOzna sie zabic :) A w L2 to takie gorsze sztuki zazwyczaj robili te 360-370MHz FSB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakim priority testujecie w orthosie (small ffts oczywiscie) - domyslnie jest 1, a widze, ze niektorzy pisza, zeby uzywac 9 (przedzial to 1-10) - jaka to roznice robi i jaka wartosc jest preferowana/najlepiej testuje (o ile o to chodzi)?

 

 

====

 

ciekawe co sie okaze (srednio) lepsze: E2160 M0 czy E2160 L2 (sam mialem spytac, kiedy sie wreszcie pojawia 60 M0, bo wszedzie tylko L2 i L2).

 

@Sector19: jakie VID ma 60 M0?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VID zalezy od sztuki? Myslalem, ze od modelu + revision np. wszystkie

2160 L2 maja 1.325, a wszystkie 2160 M0 - 1.3125 etc.

 

chyba ze sie nie zrozumielismy - w takim razie poprosze o skrina np. 2160 L2 o VID innym od 1.325

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VID zalezy od sztuki? Myslalem, ze od modelu + revision np. wszystkie

2160 L2 maja 1.325, a wszystkie 2160 M0 - 1.3125 etc.

 

chyba ze sie nie zrozumielismy - w takim razie poprosze o skrina np. 2160 L2 o VID innym od 1.325

wersja bios(a) ma tu tez znaczenie moj poprzedni proc (E2160) mial 1,275V, po upgrejdzie biosa mial juz 1,325V Default

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój poprzedni e2180 miał 1.325 obecny natomiast 1.237, na róznych biosach zawsze tak samo

po zanizonym VID latwo rozpoznac ze szykuje sie zdrowa sztuka :D

 

@aldam przy ilu masz walla, ile proc cisnie na defaulcie i ile max do valida czeszesz ?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zanizonym VID latwo rozpoznac ze szykuje sie zdrowa sztuka :D

 

@aldam przy ilu masz walla, ile proc cisnie na defaulcie i ile max do valida czeszesz ?

wall jest na pewno powyżej fsb450, przynajmniej do tylu doleciałem na P31.

Teraz jadę 3.0ghz @ 1.24v przy obniżonym napięciu na mostku półn. o -0.1v full stable.

Próbuję zrobić te 3.0ghz przy 1.237. Przechodzi CPU test na 3dmarku05 ale wywala orthosa. Tak mi przyszło do głowy, że może z powodu obniżonego napięcia na NB. Jeszcze potestuję. Generalnie to mogę grać, kodować i inne duperele stabilnie nawet na napięciu 1.21v przy 3.0ghz ale orthosa nie przejdę.

 

Niestety na mojej płycie mam tylko dzielniki pamięci 3.33 i 4 wiec nie mogę za bardzo poszaleć. Czekam na nowy bios. Max to 3.6ghz. pamięci 1200mhz przy 2.2v to dla nich koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja bios(a) ma tu tez znaczenie moj poprzedni proc (E2160) mial 1,275V, po upgrejdzie biosa mial juz 1,325V Default

Miałem tą samą jazdę, ale uwierz meeron że na starym biosie gdy ustawiałem 1.275V to i tak mobas dawał 1.325V.

 

A swoją drogą to i ja mam pewnego lola. Mój 2160 robi 400 FSB przy dzielniku 6 na lajcie i przy 8, ale wtedy wywala orthosa, ale przy 7 nie da rady, w ogóle nie wstaje. Ktoś wie dlaczego??

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aldam:

 

Ten Twoj drugi 2180 to selekt, czy kupiony w ciemno? A pierwszy ile robil i jakiego mial walla (i tez: kupiony byl na chybil trafil?)

 

 

@bakupl:

 

i jakie masz VID?

 

 

===

 

do ludzi obracajacych duza iloscia tych prockow:

 

mozecie wypisac dajmy na to 3 najczesciej spotykane przez Was VID dla:

 

- 2140 L2

- 2140 M0

- 2160 L2

- 2160 M0 (tu na razie (za) mala probka)

- 2180 M0

 

+ ew. jaki ma to wplyw na kretliwosc. Czy wszystkie te selekty to sa wlasnie procki z rzadko spotykanym, niskim VID?

 

 

co do tego napisu na pudelku: "1.35V max" to wlasnie chodzi o to, jakie max VID mozna trafic w tych prockach? Jakie max VID widzieliscie w tych Pentiumach? Wlasnie 1.35 czy wyzsze/nizsze?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to i ja mam pewnego lola. Mój 2160 robi 400 FSB przy dzielniku 6 na lajcie i przy 8, ale wtedy wywala orthosa, ale przy 7 nie da rady, w ogóle nie wstaje. Ktoś wie dlaczego??

Chyba taki urok tych procków bo u mnie na x7 tez nie wstaje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to i ja mam pewnego lola. Mój 2160 robi 400 FSB przy dzielniku 6 na lajcie i przy 8, ale wtedy wywala orthosa, ale przy 7 nie da rady, w ogóle nie wstaje. Ktoś wie dlaczego??

To normalne ze na roznych mnoznikach procesor ma rozne Max FSB (juz tyak jakos jest)... roznice nei sa wielkie, ale sa...

 

do ludzi obracajacych duza iloscia tych prockow:

 

mozecie wypisac dajmy na to 3 najczesciej spotykane przez Was VID dla:

 

- 2140 L2

- 2140 M0

- 2160 L2

- 2160 M0 (tu na razie (za) mala probka)

- 2180 M0

- 2140 L2 - 1,325v (nie mialem innego niz z taka wartoscia, a procesory sie kreca od 2,6-3,1GHz @ 1,275v )

- 2140 M0 - Aktualnie nie mam i nie pamietam ile maja :), a zadnego screena nie znalazlem bo wywalam wszystkie screeny z selektow.

- 2160 L2 - Aktualnie nie mam w domu ale... maja 1,325v

- 2160 M0 - 1,3125v (mam aktualnie jednego slelekta w kompie, ale wczoraj mialem drugiego i takie same dane :) )

- 2180 M0 - 1,3125v (tutaj wystepuja rowniez sztuki takie co nie zrobia nawet 2,7GHz!!!, a sa i Takie ktore robia 3,2GHz @ 1,275v )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector mam VID 1,2500 to dobrze? :D Czy napiecie 1,5 jest bezpieczne oczywiscie przy w miare dobrych temperaturkach (60C) ??

 

Zlazlem cos takiego hm....:

 

* 3.0 GHz - > 1.3 v;

* 3.2 GHz - > 1.42 v;

* 3.6 GHz - > 1.55 v;

* 3.7 GHz - > 1.67 v.

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlazlem cos takiego hm....:

 

* 3.0 GHz - > 1.3 v;

* 3.2 GHz - > 1.42 v;

* 3.6 GHz - > 1.55 v;

* 3.7 GHz - > 1.67 v.

Hmmm znalazles cos takiego??

 

CZy to Twoje wyniki...

 

BO WYDAJA SIE NIEPRAWDOPODOBNE... (jesli mialby byc orthos stable)

 

3.0 GHz - > 1.3 v;

3.2 GHz - > 1.42 v;

(roznica napiec 0,12v)

 

TO ZROZUMIE... bo takie skalowanie zazwyczaj jest ale POZNIEJ...

3.2 GHz - > 1.42 v;

3.6 GHz - > 1.55 v;

(roznica napiec 0,13v)

 

CHYBA kpisz ze tak malo v dalo ci TAK DUZO MHz...

 

 

NIe pisz takich rzeczy bo potem ludzie mi pisza ze ludzie maja procesory 3,6GHz stabilne :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...