Skocz do zawartości
Crosis

Jade Empire

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym powiedział, że KoTOR I i II w staruteńkich Chinach :]

 

Nie no bez przesady, KOTOR byl znacznie lepszy, ale JE nie mozna nazwac zla gra, mnie sie nawet podoba. Na poczatku troche nudnawo bylo ale po 1-2h zaczelo sie ciekawie robic. Najwieksza wada gierki to liniowosc, widac, ze mial to byc prosty cRPG dla konsol, a nie z epickim rozmachem produkcja pokroju Baldur's Gate. Owszem, gra czerpie duzo z KOTOR'ow, ale duzo jej do nich brakuje, poprostu przyjemna gra na czworke z plusem w skali szkolnej.

 

 

Inna sprawa jest to, ze BioWare cos ostatnio sie nie przyklada, juz dawno nie zrobila zadnej, swietnej, ponadczasowej gry, jak to kiedys zwykla robic. Czyzby najlepsi ludzie z BioWare przeszli do Obsidian'u wlasnie ? Jak to jest ?

 

Moze BW pokaze klase przy Mass Efect, ale znowu gierka pod konsole bedzie robiona.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy ze za najwieksze tytuly czyli Baldur`s Gate Baldur`s Gate 2 Icewind Dale 1 i 2 Planescape Torment odpowiada BlackIsle ktore niestety odeszlo w zapomnienie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, kupujesz droga elektroniczna, ze sie pytasz ? :]

 

Windows XP

3 GHz Intel Pentium 4 or equivalent processor

1 GB RAM

8 GB free hard disk space

ATI X600 series, NVIDIA GeForce 6800 series, or higher recommended

100% DirectX 9.0 compatible sound card and drivers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy ze za najwieksze tytuly czyli Baldur`s Gate Baldur`s Gate 2 Icewind Dale 1 i 2 Planescape Torment odpowiada BlackIsle ktore niestety odeszlo w zapomnienie!!

O matko, znawca się odezwał!

 

Jakbyś nie wiedział, za sagę Baldur's Gate odpowiada, nie kto inny, jak BioWare.

 

Za sredniego Icewinda i genialnego Planescape'a zaś, świetej pamieci juz, Black Isle (z czegoś część przeszła do BioWare'u, a druga czesc zalozyla studio Obsidian).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko, znawca się odezwał!

 

Jakbyś nie wiedział, za sagę Baldur's Gate odpowiada, nie kto inny, jak BioWare.

 

Za sredniego Icewinda i genialnego Planescape'a zaś, świetej pamieci juz, Black Isle (z czegoś część przeszła do BioWare'u, a druga czesc zalozyla studio Obsidian).

Faktycznie zwracam honor za Baldura Black Isle nie odpowiada

Twórczość BLACK ISLE

dzieki za poprawke.

BTW dalej nikt nie ma pomyslu co z polskimi znakami? Narazie gram po angielsku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktośnapisać ile zajmuje ta gra - tylko chodzi mi o grę po polsku czyli taką, jaką można kupić w sklepie

 

gra jest na płycie DVD jednowarstwowej czy na dwuwarstwowej

 

ile zajmuje gra po instalacji ?

Polska po instalce dokładnie 6993.5MB. Jest na DVD9. Edytowane przez Mery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym pograc w ta gre padem ale jest jeden problem:

 

czy da sie obracac bochaterem grajac padem bo nie wiem jak to zrobic

 

po prostu jak chce isc do tylu to on mi idzie tylem a tak to sie nie da grac padem

 

kupilem teraz pada wiec nie wiem jak na razie co i jak

 

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam apollo starlight i jedna galka odpowiada za chodzenie a druga to wlacza mape i jeszcze inne opcje (czyli ma te same opcje co przyciski standardowe 1 2 3 4) ale niestety nie mam obrotu i nie wiem jak ustawic zeby druga galka miala obrot,

zreszta czemu galka i przyciski 1 2 3 4 maja te same opcje ?

 

 

EDIT

udalo sie trzeba bylo pogrzebac w ustawieniach skalibrowac i ustawic na analog

Edytowane przez futureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zrobić na końcu drugiego rozdziału ?

 

a dokładnie

 

 

mam porozmawiać z KANGIEM o mozliwosci powrotu do stolicy - i nie wiem gdzie go znajde

przyczym piratow juz zalatwilem i wrucilem na tien`s landing

 

 

 

EDIT: nieaktualne

Edytowane przez futureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czemu @max pokazuje mi sie 30fps? :lol2:

Bo tak jest ustawione, że pokazuje max 30 fpsów (aczkolwiek Ati Tray Tools pokazuje u mnie 31 :blurp: ;)).

 

Gierka wciąga. Jest co prawda krótka i ma już swoje lata, ale i tak warto zagrać. Wymagania ma niewielkie, bo na Athlonie 3200+, 512MB, Radeonie 9800pro (trochę kręcony ;)) gra działa płynnie w ustawieniach all@max. W Ati Tray Tools MipMap ustawione na high quality, texture details na high quality, AFx16, AAx4 (mógłbym dać x6, ale zbyt wielkiej róznicy nie ma) i rozdzielczość ustawiona na 1024/768. Do tej pory tylko w Great Forest troszkę przycięło (przez tą mgłę), ale nie tak, żeby nie dało się grać (chwilowe spadki o 3-4 klatki).

 

Klimat bardzo mi się podoba i fajnie, że akcja ma miejsce w antycznych Chinach. Na początku nie podobało mi się dodanie flyerów do gry, ale przywykłem do tego i mi to nie przeszkadza.

 

Style walki mogłyby być lepiej rozwiązane. Główny mój zarzut dotyczy małego zróżnicowania ciosów w danym stylu. Mamy tylko zwykły atak i power atack, dla których przeznaczona jest tylko jedna animacja. :( Same style są natomiast ciekawe, zwłaszcza Drunker Master (aż się film z Jackie Chanem przypomina ;)). Kobietki mają zbyt chude ręce, co zwłaszcza w cutscenkach razi.

Rozwój postaci też nie jest zbyt rozbudowany - mamy tylko trzy statystyki główne (health, chi, focus) i charm, intuition i intimidation (z których rzadko się korzysta). Trochę mało. :( To już w Kotorze było tego więcej.

 

Za jakiś czas napiszę coś więcej. :)

 

PS. Muzyka jest cudowna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czemu w programie konfiguracyjnym mam nieaktywne wygładzanie krawędzi (na szaro, nie podświetlone, nic nie da się zmienić).

HDR+AA?

 

Ktos mi odpowie na pytanie o pada?

Nie. :P

 

Dziś ukończyłem tą zacną grę. Zajęło mi to ~26h (wszystkie questy wykonane, wszystkie teksty przeczytane, dialogi wysłuchane + sporo biegania tam i z powrotem). Dawno nie grałem w tak dobrą grę. Fabuła początkowo taka w miarę, później się rozwija i to dosyć porządnie. Klimat też bardzo miły, taki trochę steampunkowy. ;) Dobrze rozwiązane zakończenie (w ogóle są trzy zakończenia), w którym to opisane są dalsze losy naszych bohaterów.

Shirei Yamazaki stąpała drogą Open Palm, a teraz czas na kogoś, kto będzie wyznawał drogę zaciśniętej pięści.

 

Heh, akcja w Imperial Palace miała coś z Hero, a sam pałac przypomina mi ten z anime 7 Samurai.

 

BTW: Moja bohaterka miała romans z pewnym panem. Kurcze, było tak blisko, aby związać się z panią. :rolleyes: Przy Closed Fist poderwę którąś babkę. :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie jestem na Arenie... Zaluje tylko ze moja dziewoja nie jest dobra aktorka ale.... :wink:

Na razie wciaga dobrze [; I rozmowy z ludzmi z druzyny sa ciekawe ( rozwalila mnie gatka z Pantoflarzem ;]]]]]]]]] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czemu w programie konfiguracyjnym mam nieaktywne wygładzanie krawędzi (na szaro, nie podświetlone, nic nie da się zmienić).

HDR+AA?
Z tego co wiem ten problem Radków nie dotyczy. Można jednocześnie włączać HDR+AA.

To GeForcy miały, że albo to,albo to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR+AA?

Z tego co wiem ten problem Radków nie dotyczy. Można jednocześnie włączać HDR+AA.

To GeForcy miały, że albo to,albo to.

Jestem odmiennego zdania. Na przykładzie Obliviona widać, że HDR+AA na kartach Ati za dobrze nie działa. Do Obliviona był specjalny patch (Chuck patch?), a któreś Catalysty (6.8?) dopiero później to wprowadziły.

Ati i Jade Empire robią sobie jakieś problemy. Jeśli masz Ati Tray Tools, to wyłącz adaptive aa. Może pomoże.

 

Sprawdź też oficjalne forum, bo wiem, że tam ten problem był omawiany (teraz niestety nie sprawdzę tego, dopiero pod wieczór).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam problem ze spolszczeniem :) Dorwałem JE z GB i po przejsciu do 2gigo Chapteru stwierdziłem, że jednak rozumiałbym więcej gdyby gra była po polsku.. Download poszedł więc w ruch, ale po zainstalowaniu.. niby wszystko dobrze a jednak mój mężny Shen Tiger jest rozpoznawany jako kobieta i wszyscy zwracają się do niego jak do kobiety.. Jakieś rady ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem edycje kolekcjonerska z gram.pl za 50 zeta :D

 

I mam pytanie czy oni do niej dorzucaja taki chinski latawiec ?

Bo az mi szczeka opadla jak zobaczylem karton z grami a do niego przytroczony dlugi karton z czyms - otwieram patrze a tam zwiniety papier i listewki z balsy w duzych ilosciach :blink:

 

Mam nadzieje ,ze jeden z przedmowcow mial racje i to faktycznie bedzie taki kotor tylko , ze w chinach bo bralem troche w ciemno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ,ze jeden z przedmowcow mial racje i to faktycznie bedzie taki kotor tylko , ze w chinach bo bralem troche w ciemno :D

Jade Empire to takie "lajtowe erpegie", nie ma w niej zbieractwa, a walka jest niczym w konsolowych bijatykach. Za to fabuła trzyma wysoki poziom, acz trochę za bardzo "bioware'owska" (zwroty akcji są zbyt przewidywalne ;>). Jeśli ktoś oczekiwał po niej trzeciego KotOR-a, tyle że w innych klimatach, to srogo się zawiedzie. Ale Jade jest miłą odmianą od rasowych cRPG-ów. :)

 

Większość kupowała grę w ciemno, chyba że ktoś miał wcześniej styczność z xboksową wersją. :wink:

 

PS Dla samej muzyki warto wywalić te 5 dyszek, bo jest wręcz cudowna. :)

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...